csabaga 2016 febr. 26. - 17:32:31
(213/293)
A harmadik évadban szerelmes lesz és verekszik is,ha emlékszel,mikor albérletbe költözik,bemutatkozik,William Baines.
Sorozatfüggõ 2016 febr. 26. - 17:07:38
(212/293)
Teljesen így van. Ráadásul ha azt vesszük, hogy William 10 éves volt, amikor Scharlotte született, Samuel meg kb. 12, akkor most hogy is vagyunk?? Amikor a legelsõ sorozat folytatása elindult, a leányzó olyan 12-14 lehetett. Ehhez képest a kis nyikhaj csak most lesz 21? Nem értem, miért kell hülyének gondolni a nézõket.
Más: Végre kiderült Baines kapitány keresztneve! Amikor James kereste a tengerben a süllyedés után, azt kiabálta: Bill,Bill!.
csabaga 2016 febr. 26. - 17:00:22
(211/293)
Szerintem sok ez a három gyerek egyszerre.Fõképpen,hogy Charlotte életkorához hozzáadtak vagy 10 évet.

Ráadásul nincsen igazi karakterük sem és részben a semmibõl kerültek elõ.
10/10
Anditos 2016 febr. 26. - 15:52:09 10/10
(210/293)
A nélkül hogy belemagyaráznék bármit is, mert tudom hogy csak egy filmsorozat, de mégis azt mondom, életszerû hogy a gyerekek ennyire jellemtelenek. A szüleik még szegényen kezdték, maguk erejébõl érték el ahol most vannak, a fiatalok meg beleszülettek a jóba, kényelembe, kényeskedõk, fölényesek - többnyire pont ilyenek a gazdag szülõk gyerekei napjainkban is. :)
Sorozatfüggõ 2016 febr. 26. - 09:13:39
(209/293)
Szóval William továbbra is egy "ficsúr, buta majom", ahogy szerencsétlen kapitány mondta róla. Szegény anyja kígyót melengetett a keblén évekig. Nem sok jó várható tõle a jövõben sem. Én nagyon csalódott vagyok az Onedin gyerekek karaktere miatt,talán Samuel az, aki közülük rendesnek látszik. Csak azt nem értem, mit eszik õ is azon a libán.
csabaga 2016 febr. 25. - 17:57:31 Előzmény Anditos
(208/293)
Szerintem nem volt.

Rober vetette közbe magát,mikor a sorozat elején James agyon akarta csapni a húgát,õ törõdött a betegekkel,mikor James már másodszor egy járványt hozott volna be és több hasonló példa is van.
10/10
offtopic
Anditos 2016 febr. 24. - 22:28:15 10/10
(207/293)
Robert Onedin a legborzasztóbb ember típus, hiába a jó érzék az üzlethez, számomra mindig végtelenül ostobának tûnik. Sunyi, számító, felszínes és jellemtelen, semmi tartása, csak pöffeszkedik.

Ez a Baumount vagy hogy hívják, a mai részben jött, nem volt már egyszer régen? Az Onedin céget akarta tönkretenni, nem?
csabaga 2016 febr. 24. - 18:48:02
(206/293)
Igen,Baines,aki nem tud megöregedni...:)
csabaga 2016 febr. 24. - 18:47:09
(205/293)
Szerintem Robert Onedin is egy tisztességes ember.Az õ világába legfeljebb némi felvizezett fûszer fért bele,nem is találta a helyét sem az üzletben,sem a politikában.
Sorozatfüggõ 2016 febr. 24. - 18:42:26
(204/293)
Ez így igaz, Anne volt az egész díszes kompánia egyetlen normális tagja. Na meg persze Baines, de hát õ nem családtag.
csabaga 2016 febr. 24. - 17:55:07
(203/293)
William a szüleire ütött,Charlotte csak az apjára....:)
Sorozatfüggõ 2016 febr. 24. - 10:17:23
(202/293)
Hát elmaradt a nagy élmény, amit vártam, mert közben mindketten hazajöttek Londonból. De azért a kis nyikhaj most se tagadta meg magát, ahogy az irodában a szüleivel meg az irodavezetõvel pattogott. Nem értem, miért kellett James meg Elisabeth gyerekét is ilyen ellenszenvesre venni. Kár.
Sorozatfüggõ 2016 febr. 23. - 09:21:32
(201/293)
A legutolsó epizód kapcsán: Ez a Charlotte egy kis béka, egy hülye, akaratos kis ragadáncs. Mit akar attól a nyálas szájú William-tõl? A kölyök egy gyenge jellemû kis tetû, igazi Fogarty. Apja volt egykor ilyen. A kiskölyöknek mûködnek már a hormonjai, ahogy az anyja mondta. De igazából nem akar elkötelezõdni, csal jólesik neki elcicázni ezzel a buta libával. No meg az egyesíteni kívánt Onedin-Fraizer vagyon is tetszene neki. Még a szüleit is megzsarolta a kis nyikhaj, hogy ha nem egyeznek bele a házasságukba, kisemmizi õket, mehetnek a szegényházba, max. valami minimális járadék oszt kuss. Mindenesetre kíváncsi lennék öreg James képére, amikor rájön, hogy véletlenül ugyanabba a városba küldte a lányát, ahova Elisabeth a fiát.
csabaga 2016 febr. 22. - 17:48:20 Előzmény gladiolus
(200/293)
Az új Fogarty egy se hús,se hal figura.
gladiolus 2016 febr. 20. - 17:16:56 Előzmény csabaga
(199/293)
De most.... Mi? :-)
Sorozatfüggõ 2016 febr. 19. - 12:41:25
(198/293)
Ha mindenáron tudni szeretnéd, kattints rá a fórumban a címre. "Téma: Az Onedin család". Ha megnyílt, keresd a következõt: Évadok 12345678. Itt minden rész tartalma fenn van a kezdetektõl, és ahogy látom, napról-napra folyamatosan bõvül az elkövetkezõ részletek tartalmával, már több hétre elõre. Hát, mit mondjak, érdekes dolgok fognak még történni
tartakovsky 2016 febr. 19. - 06:53:33
(197/293)
Valaki tudja, hogy mi lett Onedin kislányával?
csabaga 2016 febr. 18. - 17:11:37
(196/293)
Igen,Fogarty árvaházban nevelkedett,utána meg matróz lett.Ebbõl a karakterbõl entellektüel faragni...
Ráadásul Elizabethet,aki a modern nõ elõfutára sok szempontból,mindig is az éltette,ha valakivel vitatkozhatott.
Ezért passzolt egy Fogartyhoz hasonló Harwey mellé.DE most...
gladiolus 2016 febr. 18. - 11:48:10
(195/293)
Igen, Fogarty-t lecserélni nagy balgaság volt, valahol mintha azt írták volna, hogy Michael Billington már nem vállalta. A személyiség faragatlan volt, és helyenként nagyon indulatos, máskor viszont végtelenül szeretetre méltó, és épp ez a kettõsség tartotta életben, úgymond dinamizmusban a karaktert, valamint az állandó ellentét Elizabeth-el, és a mélyben folyamatosan ott bújkáló vonzalom, ami csak nagy ritkán törhetett a felszínre.Viszont Fogarty karaktere sosem volt intellektuális, mint amilyenné Tom Adams tette, ez számomra is nagy csalódás volt,és emlékszem is, hogy abba is hagytam a sorozat nézését annak idején. A másik nagy kedvencem meg éppen Albert Frazer volt, de sajnos õt is túl korán kiiktatták.Csakúgy, mint Anne Stallybrass-t is, érte is kár volt. Viszont ezeket a karaktereket egyértelmûen azért kellett kiiktatni, mert olyan személyiségek voltak, akikbõl nem lehetett volna több szériát kihozni. Úgymond õk voltak a nyugalom és kiegyensúlyozott boldogság megtestesítõi, ami filmkészítés szempontjából nagyon lerövidíti a cselekményt, ha sorozatról van szó.
Ha James és Anne életében nem következett volna be a végsõ váratlan fordulat, akkor nem jöhetett volna a többi hölgyemény, Caroline Maudslay és Leonora Biddulph, na meg Letty Gaunt. Ugyanígy ellaposodott volna a történet, ha Elizabeth Frazer és Daniel Fogarty is azonnal harmónikusan egymásra találtak volna. Akkor ugye hol lett volna a film, a feszültség, az izgalom, meg a producerek számára a sok lóvé, stb?

Egyébként egyszer belenéztem a sorozat végébe is, amikor James már valami félig indiai nõvel él, ha minden igaz, és valahogy az volt az érzésem, hogy a vége nagyon ellaposodott, talán ennyi season nem kellett volna.

Az viszont meggyõzõdésem, hogy ha filmzenérõl van szó, számomra még az életben soha, senki nem tudott ilyen hatásosan kezdõdõ sorozatot produkálni, mint itt, amikor beúszik a hajó, és megszólal Hacsaturján Adagio-ja a Spartacusból. Ez a zene borzongás.
csabaga 2016 febr. 17. - 16:58:10
(194/293)
Én sem értem,Fogarty egy faragatlan,indulatos ember volt,most meg...

Mintha egy teljesen új szereplõt kapott volna a sorozat és ráadásul elég jellegtelen is.James-szel meg régen magázódott...Ahogy nézem,a hátralevõ 34 epizód felében fog szerepelni.

Ráadásul arról beszélnek,mintha 15 éve tûnt volna el,miközben csak olyan 7 éve,Bár amióta Charlotte a logikus 8 éves kor helyett kétszer annyi,már semmin sem lepõdök meg.

Persze eredetileg nem 20 hét alatt ment le a sorozat,kilenc évig tartott.:)

Most vettem észre,nem csak Robert Onedint alakította más a 3.évadban,hanem kezdetben Emma Calon sem Jane Seymour volt.