ZsuZs 2006 dec. 24. - 16:50:56
(90/290)
A lány a sírját mutattják a végén....olyan szép film
9/10
turandot 2006 nov. 24. - 06:12:07 9/10
(89/290)
Azt tudod-e, hogy Patric Wilson/Raul/ játszik a Cukorfalat c. filmben? Ugyan még nem láttam , de lehet, hogy miatta meg fogom nézni. Hallottam a youtube-on énekes számokat is tõle,nagyon szép , erõteljes hangja van/ezt a fantomban is bebizonyitotta/ Gerry új filmjeire még egy kicsit várni kell, no de majd jövõre talán többet is látni fogunk!
9/10
turandot 2006 nov. 14. - 08:52:07 9/10
(88/290)
Én is szivesen böngészek a youtubeon . A hangulatomtól függõen sok jó zenét lehet hallani. A fantomos portos fórumról is BOLDOG SZÜLINAPOT kivánok a tegnap mult 37 éves skót GERARD BUTLER fantomnak. Visszavárom a Frank Miller s 300-ban és a többi filmekben. Képzeletben egy nagy csokor virág és sok szeretet!!!
Csibebaba 2006 nov. 12. - 13:29:58
(87/290)
a youtubeon vannak jó vidik :) én már láttam a Madáchos fantit, és pont Mahó Andival, szal én is csak azt tom mondani, hogy eszméletlenül gyönyörû és lenyûgözõ volt!!!! (ráadásul a Fantom Miller Zoli volt, nagy kedvencem) :D
9/10
turandot 2006 nov. 12. - 08:01:23 9/10
(86/290)
Az eredetiben-gondolom-Sarah Brightman és Michael Crawford énekeltek.Szivesen hallgatom õket, fõleg SB-t. Van egy érdekes videó a YueTube-on, a Music of the Night trió cimmel. Crawford, Brightman és Gerard Butler elõadását vágták össze, és nagyon szépen illeszkedik a három hang. A mûfajt kedvelõk körében-az esetleges rivalizálás ellenére- megvan a helye szinházi és filmes változatnak is. A Madáchos változatot nem láttam, de részleteket igen, Mahó Andi elõadásában. Nagyon szép hangja van.
geldofbob 2006 nov. 08. - 23:22:17
(85/290)
A film fantasztikus volt, de nekem a legjobban a színházi változat tatszik. Tavaly láttam Londonban, (Her Majesty's Theatre) és azt úgy érzem semmi, sem tudja felülmúlni. Kivéve talán az eredeti 1986-os szereposztás.
Szijuka 2006 nov. 08. - 16:46:51
(84/290)
gmacsek, nem tudom, ajándékba kaptam...:) De a port.hu-ról meg tudod rendelni. <a target="_blank" href="http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&amp;product_id=11707&amp;p=pd" title="http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&amp;product_id=11707&amp;p=pd">www.divido.hu</a>
9/10
turandot 2006 nov. 06. - 10:22:43 9/10
(83/290)
Kiváncsiságból beleolvastam a hozzászólásaidba és igenis tájékozott és széleslátókörü embernek tartalak. Talán a sors kegye, hogy helyzetbe kerültél, illetve közel kerültél az értékekhez és ismeretekhez/biztosan tettél is érte/ Lehet tõled tanulni, ezt is bevallom/ Az én gyengeségem, hogy nem szeretem az erõszakot és az itélkezés olyan módját, hogy becsméreljem azt, aki más szférákban, szinteken találja meg a kikapcsolódását, szórakozását. A horrort és a gyülölködési is csak azért emlitettem,mert én károsnak tartom. Sem bünösnek, sem alábbvalónak nem érzem magam /de még a csigaházba sem huzódom be/ mert szeretem az OF zenéjét és szoritok GB-nek, hogy sikeresebb legyen. Tehetségesnek és szines egyéniségnek tartom a skót akcentusával együtt. Azért örülök, hogy békülékenyebb hangnemet ütöttél meg.
x-tro 2006 nov. 06. - 09:27:39
(82/290)
Én a legteljesebb mértékben tiszteletben tartom a véleményedet, az ízlésedet, és veled együtt mindenkiét. Azt azonban nem értem, hogy miért várod el, hogy ezt el is fogadjam? És miért fáj, ha valaki nem ért veled egyet?
Nem én vagyok, aki vagdalkozik, és nem én vagyok az, aki nem respektál... Abban viszont igazad van, hogy mûvelt, nagytudású emberek nem bocsátkoznak vitába Az operaház fantomja kapcsán, hiszen nem is tudnak róla, de biztosan nem látták (mert teszem azt, éppen a Turandot-ot nézik)...:P

Én nem vagyok ilyen, nagytudású se, okos se, mûveltségem ugyan több, mint átlagos, de ez az átlag "sara", valamint ragad rám, mint kosz a gyerekre. Viszont ebbe a "csodába" sajnos véletlenül belefutottam, és nem bírtam ki szó nélkül.
"Az vesse rám az elsõ követ, ki bûntelen közûletek. (J.C., egy másik Webber musicalból)"
9/10
turandot 2006 nov. 05. - 17:00:12 9/10
(81/290)
AZ, hogy mit kell nézni és mit nem azt szerencsére nem te mondod meg.A betüelirás tényleg pocsék volt, arra nincs mentség. Azt viszont nagyon sokszor tapasztaltam, hogy a mûvelt, okos és nagytudásu emberek nem nagyképüek, fellengzõsek és támadóak. Képesek viszont a szavakkal úgy bánni, hogy a vitapartnerek méltányolják, mérlegeljék, de legalább tiszteletben tartsák a véleményüket! Persze a többséget nem érdekli, hogy mit és milyen stilusban vág a másik képébe. Az a szomoru, hogy sokszor pongyola fogalmazással vagdalkozik sok ember, ami még mondanivalója igazságtartalmát is aláássa!
x-tro 2006 nov. 05. - 16:08:09
(80/290)
Ezzel nem magyaráztál meg semmit sem. Attól, hogy a tömeg fáradt, még nem muszáj értéktelen vackokat néznie. Ez a mélygiccs, az én szememben nem különb az általad kipellengérezett akcióhorror mittudoménmiknél. azok véresek ez nyálas. Az, hogy neked ez tetszik, csak téged minõsít... és azt, akinek ez tetszik. Én kérek elnézést ez esetben Kodálytól, Puccinitõl, hogy ilyen társaságba keverted õket. Igen, a stílus maga az ember. Ez Rád éppen úgy érvényes...

A Mascanyit Mascagni-nak írják, Bethovent Beethoven-nek. Kodályt eltaláltad.

És nem vagyok "kritikus".
slymer89 2006 nov. 05. - 16:03:29
(79/290)
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem az zavar hogy nem tetszik a film, (bár nem mondom egy kicsit igen, de hát nem tetszhet mindnekinek minden), hanem ahogy hozzá állasz a felsõbbrenû beszédeddel az egészhez, azt hagsúlyozod, hogy mi csak "tömeg" vagyunk, és ez a film nem fekete és nem is fehér, és te ne bíráskodj azon hogy ki mit nevez rondának és mit nem tud már elviselni lekileg, te nem vagy az én más más ilyen problémákkal küzdõk helyében. Egyszerûen arrogáns vagy, nem szeretem azokat akik lenézik az egyszerû lelkû embereket, de ha úgy gondolod hogy ez a film nevetséges, akkor nézzél filmen matemetika feladatokat, nah az garantáltan a te mûfajod. És én nem azt nem értem meg hogy nem tetszik és ezért meg vagyok sértve, nem tetszhet mindenkinek, de minket "tömeget", ne azonosíts valami aljadékkal, csak azért mert néha szeretünk álmodozni.
9/10
turandot 2006 nov. 05. - 15:56:07 9/10
(78/290)
Szeretem Kodálytól a Galántai táncokat, Mascanyi Parasztbecsületét, Smetana Moldváját,a Bethoven szinfóniákat és szeretem a Operaház Fantomja musicalt is. Nem szeretem " az izé tökéletes giccset a förmedvényeket" Förmedvénynek a gusztustalan visszataszitó horrort és az erõszakra nevelõ filmet tartom/többek között/ Tudod x-tro azt érzem veled kapcsolatban mintha a fantomfilm lehuzó kritikáját olvasnám.Pontosabban a kritikus most végzi az utómunkálatokat ugy,hogy akivel még nem sikerült kellõképpen megutáltatni a filmet azzal talán majd most. Az istenadta tömeg azonban szeret könnyedebb módon is kikapcsolódni, kevesebbet rágódni és fáradtan nem mindig a csucs felé kapaszkodni. A youtube-on rengeteg rajongói videót láttam az OF és Gerard Butler oldalon ami a film zenéjébõl született. Sok ember számára érdeke s értékes és szép. Te pedig a világért ne tegyél engedményeket, ezt senki nem várja el tõled! Fórum a vélemények kifejtésére van , a stilus meg maga az ember.
Csibebaba 2006 nov. 05. - 15:10:23
(77/290)
szívesen! én még nem láttam a Moulin Rouge-t, de szándékomban áll mielõbb megnézni ;)
Hold 2006 nov. 04. - 17:22:02 Előzmény Csibebaba
(76/290)
Köszi a választ! Olvasgattam mennyire szélsõségesek a vélemények a filmrõl! Biztos közhelyes már, de tényleg ízlések és pofonok!!! Nekem pld. tetszett a moziban a Moulin Rouge is, párom pedig nagyon jóízût aludt rajta...:-)))
Szijuka 2006 nov. 04. - 11:48:31
(75/290)
Annyira kiakadtam, amikor az elsõ 15 perc után benyomtak egy reklámot. Sajnos nem tudtam tovább nézni, mert rossz volt a kép...:( De láttam a Madách-ban. Nagyon szép volt. Meg két nyelven megvan a cd is, és dvd...(de ezt már írtam). Csak az angolban kevesebb anyag van rajta. Sajnos. És szerintem remek a film, szépen van kidolgozva. Nagyon tetszik.
x-tro 2006 nov. 04. - 08:31:50 Előzmény antiangeln
(74/290)
Az, hogy valami sok embernek tetszik, még nem jelenti azt, hogy jó. A tömeg rendszerint a kisebb ellenállás felé halad, a könnyebben emészthetõ dolgokat "szereti". Fogyasztja, inkább. Egyszerûen azért, mert nem kell sokat rágni, ha tetszik érteni a bizonyára erõltetett párhuzamot.
Csak ennyit szerettem volna hozzászólni..:P
Attól pedig, hogy valaki tõletek eltérõ véleményel van valami iránt, még nem jelenti azt, hogy megfoszt attól, amit ti élveztek. A világ azonban nem fekete-fehér, hanem teistele van színekkel, árnyalatokkal. ( Csúnya pasiknak nagyon sokszor van gyönyörûséges szerelme, hogy picit visszakapcsoljak, így e mesének sincs sok értelme, sõt, így már hazugság is.) Tehát nem vagyunk egyformák, a fórum pedig éppen az a hely, ahol a legkülönbözõ emberek kifejthetik saját, eltérõ álláspontjukat egy témában. Ha az ellenkezik a tiéddel, még nem baj.

Ám ha ezt nem tudod, tudjátok megérteni, akkor már nagyon-nagyon nagy baj van.
10/10
antiangeln 2006 nov. 03. - 18:36:10 10/10
(73/290)
Mindenben egyetértek veled Slymer 89 ! Ezt meg is írtam x-tro-nak . Én megnéztem a film elejét ,de a sok reklám miatt berágtam és lefeküdtem.Olvastam könyben ,láttam színházban (az is szenzációs) és CD-rõl jól ismerem a zenéjét. A musical mint mûfaj nekem is "nyálas" egy kicsit ,de A.L.Webber egy más dallamvilág.Az nem csupán a managelésen múlott ,hogy a világban 64000 elõadás ment le ,az viszont igaz ,hogy Webber Anglia leggazdagab embere. Ennyi embert nem lehet csak úgy megtömni szendviccsel,bár az is igaz ,hogy a Japán konyha jobb .Én azért néha beugrok a Mc.Donalds-ba.
slymer89 2006 nov. 03. - 17:08:18
(72/290)
Hát sajna én nem tudtam fenn maradni, de hát nem búsultam, mert ugye bármikor megnézhetem, csak kiváncsil voltam hogyan adják leXD. Egyébként x-tro, csak annyit szeretnék mondani, hogy igen vannak nyálas jelenetek és lehet hogy számodra nem olyan jó mivel lehet hogy pont számodra nincs fontos mondanivalója, vagy semmi fontos momentum nincs a filmben. Most elmondom mindenkinek nekem elsõsorban miért tetszett a film, azért mert tetszettt hogy a fantom annak ellenére hogy milyen az arca küzd és azt akarja hogy ne az arca alapján ítééljék az emberek, mert az arca miatt mutogatták csúfolták és verték, ezt azért érzem át mert én is testi hibás vagyok és engem is sokan sokszor megbántottak, de ez a film és könyv segített hogy 16 hat év után rájöjjek nincs lehetetlen. Nekem ezért ez a film ezért felbecsülhetetlen értékkel bír és musicalnek sem utoló, ízlések és pofonok. És azt lehet hogy csak én gondolom, de szeritnem nem végeztél kritikusi szakmát ezért mond nyugodtan hogy nem tetszik, de nem mutasd magadat annak ami nem vagy, azaz ne kritizálj a saját szemponjaid alapján.
A Mcdonald's ról pedig annyit régen nem az volt a fontos hogy egészségesen együnk, mert elhízunk meg stb, mert régen a sok munka miatt nem is volt aki olyan mértékben eltudott volna hízni.
Per pillanat ennyi, lehet hogy én is baromságokat hordok össze de akkor sem tettetem magam zseninek a filmûvészet terén. Persze mindezt, ha vissza nem is jobban átgondolom ha neked ez a szakmád.
u.i: nem tetszhet mindnekinek minden:P
Csibebaba 2006 nov. 03. - 15:33:26
(71/290)
nah szal a vége: nem tom, honnantól nem láttad, úgyh írom a csilláros jelenettõl: leesik a csillár, kigyullad az épület. A Fantom leviszi Christine-t a csatornába magával, miközben Raoul kétségbeesve kérdezi Madame Giry-tõl, h hol vannak. Aztán Raoul beleesik vmi vízbe (tudod, csatorna), közben megy a fejére a rács, de elteker vmi kart, és így a rács megáll. Eközben a Fantom menyasszonyi ruhába öltözteti Christine-t, és a kezébe nyom egy gyûrût. Megérkezik Raoul, a Fanti kikötözi a rácshoz a csáveszt, és azt kéri C.-tõl, h menjen hozzá, és akkor nem öli meg R.-t. Christine a Fantomot választja, csak hogy megmentse R.-t, és akkor megvan a "first kiss", de aztán Fanti elengedi C.-t és R.-t, majd õ is eltûnik a csatornából. A film legvégén pedig az öreg Raoul kimegy Christine sírjához, és leteszi a zenélõdobozt a sírra. És akkor meglát egy vörös rózsát a síron. The End :)