feketepanna 2007 máj. 12. - 12:35:22
(32/232)
Nem értem az ilyen jó filmeket miért nem lehet 10re betenni..
miért kell fennmaradnom 2-ig ha valamit meg szeretnék nézni.
amugy ez simán 18-as film volt.
nem számítottam néhány dologra filmben és majdnem elbõgtem magam úgy megijedtem X)
zszoltan 2007 máj. 12. - 12:14:00
(31/232)
Egy 10 éves gyereknek még nagyjából a szülõ válogatja a filmeket, ha képes arra, hogy minden filmet megnézzen a csemetéje elõtt. (Én hallottam olyan anyát, aki kihozta a moziból a csemetéjét, mert "az ajánlóban nem 'horror'-t ígértek".) De egy 15 éves kollégista középiskolásnak már nem lehet állandóan a kezét fogni...
csicseriborsó 2007 máj. 12. - 00:13:47
(30/232)
14-, 16-, 18-, -as korhatár??? Szerintem meg egy normális szülõ nagyon jól tudja, hogy mit nézhet meg a gyereke...
Spec. a 10 éves lányom este 8-kor ágyban van, max. 9-ig olvashat. Tv-t sem nézhet mindig, csak ha az életkorának megfelelõ... Ja, hogy van, akinek a gyereke 11 után fekszik? Na, ezért tart itt a mai világ, ahol van... -"Mert a gyerek annyi minden iránt érdeklõdik..."
És merre deformálódik????
Egyébként a film jó, már csak Al Pacino miatt is.... Egyszer meg lehet nézni... 23.00.-után....;)
zszoltan 2007 máj. 11. - 19:28:42
(29/232)
Az akciófilmek terén is van némi igazad. Meg az említett jelenetekkel kapcsolatban is. Én azokat egyszerûen feleslegesnek tartottam, és sikeresen meg is feledkeztem róluk. 14-ig mondjuk én sem vinném le a korhatárát, ebben egyetértünk.
9/10
Alternat 2007 máj. 11. - 19:06:41 9/10 Előzmény zszoltan
(28/232)
Hát ha az olyan akció filmek, ahol kettõt lõnek 18-as karikával megy, akkor szerintem egy olyat, ahol a csaj üvegszilánkkal darabolja fel az ereit, majd összekeni vérrel az üveget, az ú.n. mesztelennõs jelentrõl nem is szólva, simán 18+-al kellene mennie.
Amúgy én is a két korhatáros megoldást tartanám jónak, 14, 18-as karika és kész.
Amúgy azt hiszem valahol van 21-es besorolás is. De ebbe tényleg nem vagyok biztos... pedig értelme lenne annyi, mint a többinek.
StJust 2007 máj. 11. - 17:06:31 Előzmény zszoltan
(27/232)
Ennek a besorolósdinak nem sok értelmét látom,fõleg ahogy nálunk csinálják. Nem igazán látok benne rendszert. Szerintem elég lenne a "kétkulcsos" verzió, mégpedig 14 és 18.
zszoltan 2007 máj. 11. - 14:56:40
(26/232)
Miért lenne ez 18+?
Amúgy mindegy. Én nem sok különbséget látok 16 és 18 között. Egyfelõl mindkettõ gyerek még, másfelõl meg - manapság - mindkettõ felnõttnek számít már. (Valahol láttam olyan beosztást, hogy 12, 15, 18. Annak szerintem több értelme van.)
9/10
Alternat 2007 máj. 11. - 10:23:56 9/10
(25/232)
16 éven felülieknek???
Mostmár az m1 is darabolja a filmeket?
Mert szerintem ez simán 18+...
kevinspéci 2007 máj. 11. - 08:16:54
(24/232)
Eeez nagyonnaaagy!
zszoltan 2007 máj. 09. - 10:29:04
(23/232)
Az utolsó sorodat én is akartam írni valamelyik hsz-omban, de aztán valamiért lemaradt.
StJust 2007 máj. 09. - 01:21:22
(22/232)
Ez a film gyõzött meg arról,hogy ne legyek ügyvéd-na meg az,hogy a szakmában már sok az eszkimó és kevés a fóka.
Elsõre lenyûgözött,másodikra már vesztett értékébõl,de nagyon hatásos,jól összerakott alkotás,és Al-t én is csak dícsérni tudom.
Soha sem tudhatod,hogy hogyan fog meg: "A hiúság a kedvenc bûnöm!"
zszoltan 2007 márc. 22. - 12:36:27
(21/232)
Köszönöm a segítségedet. Igyekezni fogok, mindig legalább egy szószerkezettel ajánlani, vagy nem a filmet a számok elõtt. (Ezt már több helyen megtettem.)
Az összpontszám mutatni fogja az érdemességet: ahogy én láttam és gondolom az 5/10 a közepes ('nézhetõ, de ha nem látod, az sem tragédia') kategória. Az általam ajánlott filmek - így a jelenlegi listámat elnézve - mind 6/10, vagy annál magasabb pontozást értek el. A 'ki ne hagyd, haver' kategória pedig 10/10-nél kezdõdik, szerintem elég logikusan.
A kettõs értékeléssel pedig az esti hangulathoz megfelelõ film választását óhajtom elõsegíteni: a magasabb Forma a jó szórakozást, a magasabb Tartalom pedig a filozofikusabb mondanivalót jelzi.

Igen! Ezt fogom a bemutatkozásomhoz írni! Hogyan kell érteni a szám-értékelésemet. Mert ugye ebbe a fórumba nem biztos, hogy mindenki betéved, de oda bárki könnyen eljuthat. Vagy el akar jutni, ha nem érti, miket zagyválok. Vagy rosszul gondolom?
Indigo 2007 márc. 21. - 20:51:32 Előzmény zszoltan
(20/232)
"Nekem azok a hozzászólások nem sokat mondanak, hogy 'isteni film', 'kedvencem', 'imádom XY-t', 'sose bírtam XY búráját', 'pocsék egy film volt', 'rengeteget sírtam rajta'."

Nem, a spoilert én sem szeretem, de szerintem egy filmrõl spoiler nélkül is el lehet mondani a véleményünket. Ám ha valaki nem ereszti bõ lére, hanem csak mondjuk egyetlen érzelmi töltéssel átitatott mondatot ír, hogy mondjuk "kib.....tt jó film", vagy ilyesmi, az nekem többet mond, mint egy szál pucér számocska... Pl. egy 3-as "osztályzat" jelentheti azt is, hogy "ez bizony érdekes film volt, bár egy csomó mindent elszúrtak benne, de mégis javaslom megnézésre", meg jelentheti azt is, hogy "közepes minõségû alkotás, nézhetõ, de inkább nézzetek valami más után"...
A pontozásnak látom értelmét pl egy szavazásnál, ahol valahogy összesíteni kell a véleményeket, és erre praktikus lehet egy számérték (pl. imdb), de egy egyéni véleményt nem lehet elmondani egy számmal. Szerintem. Persze semmi közöm hozzá, hogy hogyan értékelsz, csak ez az "osztályozás" nekem is szemet szúrt :)
zszoltan 2007 márc. 21. - 15:16:41
(19/232)
Nem, és nem.
Nem vagyok tanár, bár tényleg osztályzom a filmeket.
Nem minden filmet osztályozok, bár most hibajavítás gyanánt elég sok sorra került.

A véleményemet is el szoktam mondani. De leginkább csak vita formájában. Igyekszem nem elkövetni olyan hibát, hogy egy 2 órás filmrõl 3 órányit írjak. De ha valakit bizonyos részletek érdekelnek, csak kérdezzen rá bátran.

Egy idõben gondolkoztam azon, hogy kritikákat, cikkeket kellene írnom. De errõl egyrészt ismerõseim, másrészt én beszéltem le magam. Gyakran túl szigorúan értékelek.
És mindenrõl lehet jót írni. Például a leggagyibb filmrõl lehet felmagasztalóan írni, hogy 'minden korosztály nézheti', meg 'nem egy amolyan mély mûvészfilm, mindenkinek ajánlom'. De ebbõl én még nem tudom eldönteni, hogy az jó vagy nem, érdemes-e megnéznem. Pedig ennek a fórumnak szerintem ez az egyik fõ célja.

Nekem azok a hozzászólások nem sokat mondanak, hogy 'isteni film', 'kedvencem', 'imádom XY-t', 'sose bírtam XY búráját', 'pocsék egy film volt', 'rengeteget sírtam rajta'. Ez OK. Semmi gond vele. Csak tucatnyi ilyen hozzászólásból sem fogom tudni eldönteni, hogy a sok rajongó és gyûlölõ közzül ki az, akivel majd egy véleményen leszek. Ezért érzem szükségét, hogy ne csak 5-öst és 1-est adjak egy filmre, aszerint hogy imádom vagy gyûlölöm.
A másik véglet meg az, amikor elmondja az egész filmet(fõleg ha spoiler-alert nélkül). Nekem semmi bajom a spoiler-rel. Még csak az sem zavar, ha lelövik a slusszpoént. A legjobb filmeket akkor is megnézem, ha betéve tudom a szövegét. A többiért meg nem kár! De egyeseket zavar ez, és én igazán nem akarok az õ szórakozásuknak az elrontója lenni.
Az egyensúly a kettõ között: ne mondj túl sokat, de azért valamit mégis. Erre fogok törekedni. Ígérem.

És nem leszek máskor ilyen hosszú, de ezt egybe akartam leírni. Bár túl sok embert nemigen érdekel. :)
zszoltan 2007 márc. 21. - 14:41:32
(18/232)
Ha már a többi javítottam, ez se maradjon ki.

Forma:3 + Tartalom:3
8/10
8/10
Newcastle United 2007 márc. 20. - 11:53:13 8/10
(17/232)
Gondolom ezt csak azért mondod, mert még nem láttál túl sok régebbi filmet. Egyébként Zolkóval értek egyet, tényleg minden korszaknak megvannak a maga értékei.
9/10
Zolkó 2007 márc. 20. - 10:57:47 9/10
(16/232)
Ahhoz képest?? Szerintem minden idõszaknak megvannak a nagy alkotásai, nem gondolom, hogy valamelyik jobb a másiknál. Egyébként igazán jó film.
.N!cole. 2007 márc. 19. - 17:45:32
(15/232)
Zseniális ez a film!Nagy Al Pacino rajongóként itt sem csalódtam benne:).Hihetetlen,hogy milyen ütõs ahhoz képest,hogy 90'es években készült(mondjuk akkor készült a legtöbb jó film pl:Harcosok klubja,Amerikai szépség stb..).
A film végén a fordulat...Hát erre már nem is tudok mit mondani:)
zszoltan 2007 márc. 19. - 16:43:07
(14/232)
Egyébként a film szép és jó, meg minden:
Forma(5):3 + Tartalom(5):3
6/10
zszoltan 2007 márc. 19. - 16:42:23
(13/232)
SPOILER (?)

Szerintem meg kellett bele az a kis szájbarágás. Bár jobban örültem volna egy kevésbé (személyiség)zavarkeltõ képnek. Mondjuk- egy sátáni kacaj után - egy rövidke Al Pacino monológ a kandalló elõtt, hogy ez még nem az utolsó menete volt Kevin-nel.