10/10
andy_balog 2008 júl. 15. - 21:02:06 10/10
(27/167)
moost lattam eloszor :)

sajnos regebben nem volt ra lehetosegem :(

de nagyon nagyon teccik ez a mese :) :X:x:X
10/10
Szandó 2008 júl. 15. - 09:54:36 10/10
(26/167)
Már nem azért Maddox de igenis van értelme a mesének a mesében a zenének,inkább ilyet nézzen egy gyerek mint olyat ami miatt kiugrik az ablakból.Zene nélkül nem lenne az igazi még ha megkérdezem a 4 éves öcsémet õ is aztmondja jó hogy van benne zene.Valakinek a zene sokat jelent ám. És hidd el én rajtad kívül egy olyan gyereket sem láttam még akinek ne tetszett volna és nem hatotta meg ez a mese.Nem vagyunk egyformák de azért ne ítéld már el az egész disney mesevilágot.A gyerekeknek igenis fontos hogy a meséket lássák mert ebbõl tanulnak és ezeken nõnek fel.Ezek a mesék számomra is sokat jelentenek.Abban igazad van hogy más kisgyermekként megnézni és más felnõttebb/felnõtt fejjel megnézni énis nemrég néztem meg és teljesen átalakult bennem a mesérõl alkotott véleményem,de még pozitívebb irányban.Sokkal jobban meghatott mint gyerekként.De ezzel mindenki máshogy van.Én nem szeretnék vitába elegyedni csak leírtam a véleményemet.
9/10
bree-gee 2008 jún. 12. - 16:36:02 9/10
(25/167)
Csak halkan és csendben megjegyezném, hogy ez még mindig Az oroszlánkirály topic, nem pedig a dühöngõ....

Szerintem jó ez a mese, jobb mint a mostaniak egy része.
Ha valaki nem így gondolja- az is egy vélemény.El kell fogadni.De ez fordítva is igaz....nem kellene egy ilyen kicsinyes vagdalkozásba belemenni egy mese miatt :))
szonya 2008 jún. 11. - 20:44:37
(24/167)
Tényleg nincs még kialakult értékrendjük a gyerekeknek,pont ezért kell nekik pozitív értékeket(a jó legyõzi a rosszat,jótett helyébe jót várj,szeretet,összefogás,barátság,a jó elnyeri méltó jutalmát a rossz megérdemelt büntetését stb.)nyomatni,minél többször annál jobb.Végülis a rendes írott mesék is mind errõl szólnak. Azért mert te ezeket unalmasnak tartod egy kisgyerek még nem fogja annak tartani,és nem csak azért mer nekik minden új.(+meg ne sértõdj de nem is neked szánták ezeket a meséket hanem egy-két évtizeddel fiatalabbaknak,tehát nem csoda ha nemigazán nyerik el a tetszésedet:))
10/10
starkadrienn 2008 jún. 09. - 18:25:29 10/10
(23/167)
rendben biztos vannak jó japán rajzfilmek, én azokra gondoltam amik miatt pl egy gyerek képes kiugrani az balakon csak mert azt hitte h olyan mint a rajzfilm fõhõse...
egyébként maddox amiket felsoroltál, na látod azokat az animációs filmeket is szeretem, de nekem a walt disney klasszikusok maradnak a gyermekkori kedevenceim, a dalokat pedig kifejezetten szeretem a mesékbe
pozsizsuzsi 2008 jún. 08. - 14:21:38
(22/167)
A japánok? a Vándorló palotát a minap láttam, igen ütõs.
10/10
starkadrienn 2008 jún. 08. - 14:01:27 10/10
(21/167)
már megbocsáss de szted milyennnek kellenne lenni a mai rajzfilmeknek?!
azok a b..om japán mesék talán jobbak?? ezek rajzfilmek, többnyire gyerekeknek szólnak akiknek többsége szereti ezeket a meséket(lásd: a hozzászólások) és sok felnõtt is. sztem a mesék lényege pont ez amit te leírtál csak épp negatív oldalról..
nomiemi 2008 jún. 03. - 19:21:56
(20/167)
Tényleg Stohl...D: BuziStohl :D Meg székesthõl :D lol
10/10
starkadrienn 2008 máj. 26. - 21:46:55 10/10
(19/167)
én is ezt fodom nézni a saját gyerekeimmel... ezek a disney klasszikusok megunhatatlanok. a mesékbõl azt hiszem sose fogok kinõni, de talán nem is kell...:):) ugye sipka?
:P
10/10
starkadrienn 2008 máj. 26. - 21:40:03 10/10
(18/167)
nem értek egyet azokkal akik csak ennyit mondanak h "csak ennyi"...
szerintem a gyerekeknek pont ilyen meséket kéne nézni, ami sok mindenre megtanítja õket mesés formában... bevallom õszintén , hogy engem még 18 évesen is sírásra késztet egyes részeknél... a kedvenc.. hiába, Disney..
zee944 2008 máj. 07. - 20:33:39
(17/167)
Ezt aláírom, ilyen korban rendkívül fogékony az ember a közepes mûvekre is. Utólag viszont felfedezi az ember, hogy mi az, ami valóban jó volt a nemében, és mi az, ami gagyi, vagy érezni mögötte a "gépsort", és csak azért tetszett, mert kicsi volt.
zee944 2008 máj. 07. - 13:45:55
(16/167)
Én új filmként láttam, csalódás volt. Vártam-vártam, hogy mekkora rajzfilm lesz, aztán úgy voltam vele, hogy "ennyi? csak ennyi?". Hozzáteszem, nem rossz ez gyerekfilmnek, de hogy túllihegett, az biztos.
pozsizsuzsi 2008 máj. 07. - 13:41:18
(15/167)
A hiénák tényleg nagyon ott voltak.
szonya 2008 febr. 13. - 20:19:26 Előzmény sipka
(14/167)
Hogy ne érezd magad egyedül elárulom hogy nálam se telik el úgy hét hogy ne nézném meg legalább egyszer,de van hogy többször is:) Fõleg hogyha fáradtan vagy rosszkedvûen hazaérek nincs is jobb terápia mint ez a mese!nagyon szeretem!:)
Nekünk az extraváltozat dvd van meg és az audiokommentárban elmondták hogy a sztori alapja a Hamlet és József története.Gondoltátok volna?:)Szóval tényleg nagyon profi az egész film,azt szeretem benne hogy komoly mondanivalója és szimbolikája van,nem olyan mint a legtöbb disneyfilm,talán ezért is tudom nagyon élvezni 19 évesen:)
10/10
Mayla 2008 febr. 02. - 11:43:51 10/10
(13/167)
Istenem ki tudja nekem elküldeni magyarul msnen az oroszlánkirálynak néhány dalját magyarul???aki eltudja kérem szépen vegyen fel :D

mayla4412@hotmail.com
sipka 2008 jan. 26. - 20:00:07
(12/167)
Hát ez egy elég szomcsi rajzfilm.. Ezért csak ritkán szoktam megnézni, nehogy elpuhuljak...

FRANCBA IS!!! OKÉ!!!! TÖREDELMESEN BEVALLOM, HOGY MINDENNAP MEGNÉZZEM, MIRE HAZAÉRKEZEM A SULIBÓL!!!!
MOST ÖRÜLTÖK, HOGY KISZEDTÉTEK BELÕLEM EZT A SZÖRNYÛ IGAZSÁGOT?!!! ÖRÜLTÖK?!!!! MIÉRT NEM TUDTOK BÉKÉN HAGYNI?!!!! :DDDDD

Khm-khm (köhög) Szóval ez egy hihetetlenül megható rajzfilm, amelyet mindenkinek látnia kell....legalább egyszer :) Nem csak, hogy gyönyörû látványvilággal rendelkezik, hanem fergeteges hangzású melódiák is felcsendülnek benne.
Bár az nem igazán mondható el errõl a Disney alkotásról, hogy mindvégig vidám hangulatban tartja az ember lelkivilágát, de azért Timon és Pumba karaktere garantálja, hogy ne bögjük széjjel magunkat :)
De nem csak eme szeleburdi mellékszereplõk jelentik az egyetlen humorforrást...
Bár lehet, hogy teljesen elmebeteg vagyok, de engem rögtön elfog a nevetés, amikor meghallom a "Mufas(z)a" nevet :DDDDDDDD
(Na jó... Ezt a témát, most hagyjuk... Bakkker, jobb lett volna ha meg sem szólalok.. Hiszen ezt kisgyerekek is olvashatják!!! :)
Szóval az a lényeg, hogy aki még egyáltalán nem látta (Van egyáltalán ilyen ember?), az nézze meg, mert ez egy igencsak maradandó Disney alkotás, amely megérdemli a figyelmet.

UI: Ja el is felejtettem... Aki véletlenül nem tudja megnézni, azoknak beszúrok egy linket.. Mivel a Youtube-ra felrakták az egész rajzfilmet (magyarul). Csak az vele a gond, hogy (nyilvánvalóan) részletekben rakták fel õket. (összesen 9 videón keresztül nézhetjük Simba történetét :)
De szerintem már az is szuper, hogy egyáltalán meglehet tekinteni eme weboldalon :)
Én most csak az elsõ videónak a linkjét szúrom be ("Oroszlánkirály (part1)"), mivel biztosra veszem, hogy a többire már mindenki ráfog találni....magától. Az a lényeg, hogy ha véletlenül nem lenne megtalálható jobb oldalt a folytatása, akkor azt kell beírni a keresõbe, hogy "Oroszlánkirály (part2)"... S ha vége a videónak akkor szépen beírod (a számot megnövelve) a következõt: "Oroszlánkirály (part3)". S így tovább.... (part9)-ig.
Húúúú.... Hát ennél részletesebben el se tudtam volna magyarázni :DDD A hozzászólásom felét szinte csak ez teszi ki :DDD Na mindegy.

+UI: Ezen az oldalon fenn van az "Oroszlánkirály 2" is, de annak még nem rakták fel az utolsó videóját....

www.youtube.com/watch?v=oHJsLhO4MZQ
dark_angel 2007 aug. 23. - 21:41:42 Előzmény nomiemi
(11/167)
nomiemi ne aggódj én 21évesen is láttam már egy párszor!!imádom a disneyket!:) sztem nem lehet kinõni belõlük!én majd a gyerekeimmel(az még odébb lesz)is ezt fogom nézetni/nézni:)
mona_lisa 2007 aug. 22. - 17:59:26
(10/167)
Ezt mindenkinek meg kell neznie
Bov 2007 máj. 12. - 17:53:57
(9/167)
Én is nagyon szerettem, a 2. +3. rész nem is érdekel.. az elsõt nem tudja übereleni..