Téma: Az õslakó

8/10
Obránszky Ármin 2009 máj. 02. - 18:54:27 8/10 Előzmény RolEnD
(58/318)
Így hirtelen én is csak a zenébe tudnék belekötni, ami helyenként bántóan rossz volt. Különben tényleg érdemes adni neki egy esélyt, látszik, h alaposan végiggondolták az alkotók a problémát és némi történelmi ismerettel is fel vannak szerelve. Helyenként olyan príma a kérdésfeltevés, h egészen felnyitja az ember szemét (gondolok itt például a marokkõre, illetve annak a megtartására). Lényegében kriminek is megállja a helyét, folyamatosan arra készteti az embert, h állást foglaljon, szerinte, emberünk valósat állít-e vagy a bolondját járatja mindenkivel. Persze, olykor túlzásokba esnek, de tudomásul kell venni, h ez egy film. Annak pedig egészen kiváló. 10/8

(Azt ne tõlem kérdezzétek, h ezt az "õslakót" hogy sikerült kitalálni, lövésem sincs)
balijan2 2009 máj. 02. - 18:38:41
(57/318)
Én azt nem értem, hogy többszáz emberöltõt hogy élhet túl valaki. Elhangzik a filmben is, hogy nem halhatatlan, hanem egyszerûen csak öreg. Felteszik neki a kérdést, hogy élte túl a járványokat. De nem térnek ki gyilkosságokra, háborúkra. Ennyi idõ alatt valószínûségi alapon is történni kellett volna vele valaminek. De végül is ez csak film, és a hibák ellenére is nagyon elgondolkodtató.
9/10
RolEnD 2009 ápr. 30. - 13:27:16 9/10
(56/318)
Így is lehet filmet csinálni. A semmibõl várat építeni. Fantasztikus, egyedi, kötelezõ!

9/10
offtopic
leopard26 2009 ápr. 17. - 10:19:33 Előzmény Alternat
(55/318)
Mondjuk azt nem értettem a hegylakóban sem hogy hiába halhatatlan hogy a pitába tud mindent hogy a pitába találkozott mindenkivel egy idõben,amikor két személy távolsága kb. 1 éves távolságra volt egymástól.Halhatatlansága alatt mindig körbe-körbe kellene járkálnia megállás nélkül a föld körül hogy minden fontos emberrel találkozzon.
9/10
Alternat 2009 ápr. 02. - 08:36:08 9/10 Előzmény leopard26
(54/318)
Hát éppen ezt próbáltam volna leírni. Nem biztos, hogy abban az esetben õ menne mindig oda, ahol történik valami, hanem OTT történne az adott esemény, ahol õ lenne...
leopard26 2009 márc. 31. - 09:38:34 Előzmény nsada
(53/318)
Pontosan inkább talán Jézusról kellett volna szólnia.Mindenki sejti hogy valami nem kerek ezzel a kis történettel és végre ez a film valamit súrolgat a témájában
leopard26 2009 márc. 31. - 09:36:58 Előzmény Alternat
(52/318)
Ez oké,de ha halhatatlan is egy ember és él már 14ezer éve,akkor se lehetett ott mindenhol.Akkor se voltak buszok,repülõk hogy gyorsan utazzon.Hónapokba,hanem évekbe telhetett akkoriban az utazás országról,országra
leopard26 2009 márc. 31. - 09:17:20
(51/318)
1.4 gigát küldjek el?:)viccelsz?Próbáld meg megszerezni valahonnan mert nagyon érdemes,komolyan!
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 31. - 01:22:10 Előzmény leopard26
(50/318)
Érdekes lehet ez a film, szívesen megnézném. Ha már úgyis ajánlod, el tudnád küldeni, vagy ilyesmi?
leopard26 2009 márc. 30. - 10:01:46 Előzmény Henci8
(49/318)
Szerintem ha belevágtak volna bármit a pali korábbi életeibõl,alapból rontotta volna a film hangulatát!De így végig lehetett izgulni hogy mi fog történni.Rég tudtam ilyen figyelemmel végignézni egy filmet
Gildesh 2009 márc. 23. - 17:38:51 Előzmény Henci8
(48/318)
Valóban ötletes és megragadó film. érdemes figyelni a zenére, ahogy folyton megteremti a hangulatot. Amikor az õskorról beszél, akkor törzsi zene szól, a Jézusos résznél meg gregorián stb. A nagy érdeme a filmnek, hogy nézõ teljesen beleéli magát a filmbe, és elragadtatva figyeli a fõszereplõ történetét.

Én hívõ vagyok, és nagyon élveztem a filmet.
9/10
Henci8 2009 febr. 16. - 10:35:57 9/10
(47/318)
Sikerült megnézni a filmet. Érdekes, hogy most a megjelenés után jóval késõbb. Nem tudom mért nem kapnak nagyobb nyilvánosságot ezek a típusú filmek, hiszen ha valamibõl, ebbõl lehet tanulni. Úgyhogy már ebbõl a szempontból kötelezõ mindenkinek megnézni. Az másik kérdés persze, hogy aki nem erre a mûfajra van kihegyezve, hanem a "Szállitó" típusú filmekre, amin nem kell "agyvérzést" kapni a gondolkodástól azoknak nyilván nem tetszik. De azoknak nem is való.
Mivel én igazán szeretem a vallás és történelem témákat, pláne ha kombinálják, ezért nekem nagyon bejött. Ami miatt nem 10-es, az a vége. Nem igazán kellett volna bele az a csavar a végére, de ha már belerakták máshogy is elõ lehetett volna adni, nagyon elkapkodott, összecsapott lett. Nade ettõl függetlenül tényleg jó a téma és az elõadás is. A színészek rendben vannak nagyon. Viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy könyvben lehet jobb lett volna ez. Vagy ha már film lett belõle, akkor feldobta volna különbözõ jelenetek bevágása a régi életébõl az embernek. De az meg nem lett volna ilyen olcsó. Ez is érthetõ.

Viszont akinek van hasonló témában, könyvcíme, vagy link ajánlata, azt szívesen veszem.
nsada 2009 febr. 14. - 09:03:42
(46/318)
Összesített véleményem, hogy egy jó film. Különlegessége, hogy egy szobában játszódik, ennek ellenére a téma az annyira elgondolkodtató, hogy ismeretségi körömben még 3 nap múlva is téma volt.
Szerintem a Jézusos dolgot ki lehetett volna hagyni belõle, nem azért mert bigott hívõ vagyok, de amikor a vallás téma felvetõdött, akkor már várható volt, hogy érintve lesz benne a karakter.
10/10
Baranyai György 2009 febr. 07. - 19:34:59 10/10
(45/318)
Ha már így megosztja a nézõket, már akkor megérte megcsinálni, egyébként az IMDB-n sima 10-es. Én a legelsõk között szóltam hozzá, de még sokadik nézésre is maximális pontot tudok adni. Soha rosszabb mozit ne nézzünk!
Belmont 2009 jan. 24. - 15:45:36
(44/318)
Nem maga a film köti le az embert, ez tény, mert a megvalósításba bele lehet kötni. Nekem pl. kifejezetten tetszett, hogy már-már átcsap színpadiasba - bár mintha nem tudná eldönteni, hogy "szabad-e" ilyet filmvásznon.

Ami leköt benne az az, ami a "klasszikus" SF jellemzõje: a kérdésfelvetés. Az, ahogy föl meri feszíteni a bigott tudományos képet. Ennyiben és ezért nevezik tudományos-fantasztikumnak. Nem pedig fantasztikus tudománynak. De sajnos itt sem mertek elszakadni az untig ismert dogmáktól: "törzsfejlõdés", vallás- és egyházellenesség, a középkor "sötét és primitív" stb.

Elsõre talán "sértõ" a film csúcspontjának szánt jelenetsor, de szerintem gyengére sikerült. Pedig láthatóan megpróbálták dramaturgiailag "földobni", drámaibbá tenni (pl. ahogy szinte egész arccal belemászik a fõhõs a kamerába). A kérdést persze sikerül föltenni, és egy kérdés fölvetése aligha "sérthet" bárki gondolkodó embert is... Ez alatt azt értem, hogy pepitában ugyanígy meg lehetett volna azt is csinálni, hogy a fõhõs elmondja, születésekor még istenemberek jártak a földön, és ott volt, amikor a gonosz hatalmasok egy szerencsétlen balek agyszüleményeinek felhasználásával kiötölték a törzsfejlõdés pokoli elméletét, ami szörnyû szenvedésbe és bûnbe taszította a földet, két világháborút hozott el és máig milliárdok pusztulását okozza stb. Ami számít, az a kérdésfelvetés, és ebben jó a film. (Aki ismeri Neil Gaiman "Hó, tükör, almák" c. novelláját, az érti, mire gondolok.)

Valaki belinkelte a Zeitgeistot, mert az jó példa ennek az ellenkezõjére: hogyan lehet okos színében tetszelegni, közben pedig halvány lila fogalmunk sincs semmirõl.
5/10
valens 2009 jan. 19. - 10:10:00 5/10
(43/318)
Érdekes film.. errõl a filmrõl még fognak beszélni egy ideig.Azt nem mondom, hogy senki ne nézze meg, mert egyszer érdemes mindenképpen megnézni, talán többször is és elemezgetni.Maga az alapötlet jó, de én a vallást kerültem volna erõsen mert mint itt is látszik megosztja a nézõket.Ha valaki vallásos, emiatt a film miatt biztos nem fogja elveszíteni a hitét, legfeljebb belegázolnak a lelki világába...gyakorlatilag egy vallásos embernek /ahogy a filmben is elhangzik-szentségtörés/ szerintem is az.
Az operatõri munkát és a színészi játékot jobb meg sem említeni de ahogy az egy elõttem szóló megjegyezte ebben a filmben a párbeszéd a lényeg /mivel más nincs :D/ összességében nem volt rossz nekem 5/10
9/10
Alternat 2009 jan. 18. - 11:05:01 9/10 Előzmény Danecay
(42/318)
Az hogy operál a film, szerintem csak fantázia kérdése. Elképzelhetõ, hogyha tényleg létezne ilyen ember akkor a tudásháttere és tapasztalata miatt akaratlanul is mindig ott lenne a történelmi jelentõségû eseményeknél - ezt persze nem tudhatjuk ezért mondjuk hogy operál a film - , mert összefüggésben lennének vele az emberiségben bekövetkezett elõrelépések, erre is utal a film (mivel nem öregszik ezért sámán is volt, meg klán vezér, vagy a Buddha-val való találkozás és a keleti gyógyítások, hiszen aki ott élt abban az idõben és helyen az szerintem találkozhatott Sziddhártával). És innentõl más dimenzióba kerül ez a vonala a filmnek.
1/10
meluss 2009 jan. 15. - 22:36:31 1/10 Előzmény sszhm
(41/318)
Ez egy nagyon buta film, túl rövid az életünk, hogy ezt érdemes lenne megnézni! Senkinek sem ajánlom.
10/10
sszhm 2009 jan. 14. - 19:14:51 10/10 Előzmény Danecay
(40/318)
Persze, igaz, hogy enélkül egy eléggé unalmas filmet kaptunk volna, csak mondjuk, ha már a sok tudós, aki a történetben szerepelt, annyira kereste a gyenge pontokat, akkor ezt a kérdést igazán feltehették volna.
Danecay 2009 jan. 14. - 12:10:07
(39/318)
Az utolsó bekezdésben leírtakra reagálnék. Tehát, szerintem egyértelmû, hogy a szereplõnk, miért mindig, a történelmileg fontos eseményekben játszott szerepet, vagy volt azoknak szemtanúja. Valamivel érdekessé kellett tenni a filmet, nem? Ha mondjuk Amerika felfedezése során, õ egy pásztor lett volna valahol a nagyvilágban, az a kutyát nem érdekelné, éppen ezért operál, a film ilyen, mindenki számára ismert eseményekkel, mert ez teszi érdekesé, ha már nem látványfilmet csináltak.

Azzal pedig, ha nyitva hagyták volna a kérdést miszerint igaz e az elmesélt történet vagy sem, és a nézõre bízzák a döntést5, szerintem is jobb befejezés lett volna, ebben egyet értünk.