Téma: Az õslakó

Metalherceg 2010 nov. 28. - 17:36:42 Előzmény csengõ_zoli
(118/318)
Hát még most sem tértem magamhoz... Ez a legnagyobb együgyû ostobaság a texasi filmesektõl megszokott unalmas csóróságszagú, színészi tehetségtõl mentes tálalásában.
Mindössze két helyszínen játszódik: a faházon belül és a faházon kívül. Marha sok marhaságot végigszenvedtem már, ez csak egy a sok közül, amiért kár kalóriát égetni a dvd lemez lejátszóba helyezésével... De ami a legjobban felháborított, az az, hogy minden hozzászólásban istenítik, magasztalják ezt a nagy nullát. 10-bõl 10 pont!!!
Mi a faszom??? Szerintem nem fognak a hallmark-on kívül más csatornát. És az igazán jó filmeket szídja a sok köcsög. A történet: egy õsember túlél mindent és mindenkit, és véletlenül pont ott volt minden híres történelmi ill. vallási személy mellet a világ külömbözõ helyszínén - valószínûleg egyszerre több helyen is - és mellesleg õ volt Jézus Krisztus is. Aztán elmondja halál unalmasan az ostobaságot tükrözõ texasi fejével néhány agybeteg seggfejnek - az egyik megkérdezi, hogy ha 14000 éves, akkor volt saját dínója is??? - hogy õ halhatatlan. Persze olyan stílusban, mintha arról beszélne, hogy múlt héten vett kenyeret a boltban... és ennyi. 87 perc tömény izgalom és mélységesen megható párbeszédek tönkelege. És a film végén véletlenül elmondja az öreg varangyfejû észlénynek, hogy õ (Jézus Krisztus) valójában a faterja (???) Õ meg erre sír, röhög, szívrohamot kap, - mindezt egyszerre - és a filmnek vége is lesz. Szerencsére. Egy rakás szar, sõt, még kevesebb. Csõ.
csengõ_zoli 2010 nov. 23. - 13:13:50 Előzmény Charles Foster Kane
(117/318)
Teljesen egyetértek azzal amit leírtál.
Amit hiányoltam még belõle az az indíték,amiért ezt most megosztja a többiekkel.
Az kevés,hogy csak...,mert most megunta a dolgot.
Végig úgy beszélt,mint aki ezt most elmondja,de úgyis elköltözik...
Lehetett volna ok a szerelem (ami fel is tûnik),de az is csak olyan kis mellékzöngeként,hogy igen hát érzek valamit,de mindezt kb. dobozolás közben...
Kattrin 2010 nov. 23. - 13:01:21 Előzmény Charles Foster Kane
(116/318)
A hozzászólások közül ezzel tudok a leginkább egyetérteni. Jó lett volna a film... de nem lett jó.
cherry11 2010 nov. 14. - 23:48:46
(115/318)
Imádom ezt a filmet. Ugyan elég rég láttam, kábé egy éve, de még mindig sokszor eszembe jut a film hangulata, párbeszédek, már amikre emlékszem. :-)
Szerintem igen különleges témájú, és tetszett, hogy alacsony költségvetésû film, mégis nézhetõ kategória. Ajánlom mindenkinek, aki kicsit szeret elgondolkozni... de azoknak is akik nem, hátha...
7/10
indienemesh 2010 okt. 01. - 15:01:58 7/10
(114/318)
érdekes, de tényleg TV-film szerû. el lehet rajata gondolkodni, ezért a többi hibát elnézem. 10/7
10/10
total2005 2010 szept. 27. - 19:08:32 10/10 Előzmény Folgore
(113/318)
Örülök, hogy van aki még értékeli, érti az ilyen filmeket. Sajnos a mai rohanó, profitorientált világunkban nagyon ritka az ilyen alkotás.
9/10
Folgore 2010 szept. 22. - 00:49:46 9/10
(112/318)
Örülök, hogy egyetértünk. Mindazonáltal én a "hihetetlenül gagyi" ellen lázadtam a riposztommal. Arra akartam csak rámutatni, hogy ez a film nem véletlenül lett ilyen, hanem direkt ilyennek készült: egy alacsony költségvetésû tévés színdarabnak, ahol minden a szavaké, mimikáké, gesztusoké, és, igen, másodvonalbeli színészekkel, akik talán minden este egy kamara színházban nyomják tizedannyiért, mint egy birodalmi rohamosztagos a Csillagok háborújában.... :)
dr66 2010 szept. 22. - 00:11:02 Előzmény Folgore
(111/318)
Lényegében egyetértünk,hiszen ugyanazt írtad csak egy kicsit bõvebben.Amúgy én élveztem,bár tényleg úgy ültem le elé,hogy egy film lévén azért mozgalmasabb lesz.Nem sok idõ kellett hozzá,hogy lássam,itt nem nagyon fognak a kandalló elõl elmozdulni.De bánja,kánya!Tetszett,de én szeretem a színházat is és ez segített benne biztos.Aki lövéseket meg akciót remélt az csalódott.De annyi olyan film van!
9/10
Folgore 2010 szept. 21. - 00:20:49 9/10 Előzmény dr66
(110/318)
Igen, ez egy színdarab, filmvásznon. Van ilyen. Szinte nulla cselekmény, sok duma. Van ilyen. Ezt így kell nézni. A színészek és másodvonalbeliek. Ez egy ilyen film. Bizonyára sok halivúdi mozin felajzott agyú ember nem tud élvezni efféle lassan folydogáló éppen-csak-film jellegû valamit. De aki rászánja ezt a kis idõt, és hajlandó ott lenni velük a szobában, egy kicsit ellazulva figyelni, annak nyújt valamit ez a film. Az ember legszívesebben közbeszólna, felvenné a beszélgetés fonalát, vitatkozna, bosszankodna. Tényleg, ezt akár bárki elõadhatná a haveri körében. Egy teljesen hétköznapi helyzet egyszer csak döbbenetes fordulatot vesz. "Ez most valami vicc?". Errõl, a film után akár órákig lehet beszélgetni, vitatkozni, kritizálni, továbbgondolni. Nem ez lenne a lényeg?
dr66 2010 szept. 19. - 16:50:32
(109/318)
Az ötlet,a téma csillagos ötös,de a megvalósítás hihetetlenül gagyi.Ez így tökéletesen színpadra termett,de nem vászonra.
5/10
stomachh 2010 szept. 17. - 11:36:15 5/10
(108/318)
Vegyes érzelmekkel állok ehhez a filmhez. Az alapötlet szerintem nagyon jó érdekes filozófiai dolgokat is feszeget, a sztori vezetése sem rossz, de amit egy jó alapötletbõl kihoztak, az viszont elég gyenge lett. Most nem csak arra gondolok, hogy az egész egy közszolgálati stúdióbeszélgetés változatosságát hozta. A technikai megvalósításra is. Ez a low-cost TV-film szintû képi világ (a színek, a közelik, a helyszín, a megvilágítás, az egész vizuális hangulat mind-mind a 80-as évek tévéfilmjeire emlékeztet, de ez a film 3 éve készült!), az unalmas filmzene, a nagy 0 szinészi játék összességében jelentõsen lehúzza a film érdemeit. Igaz, egy kandalló körüli beszélgetésen nincs sokat játszani, de egy jó castinggal lehetett volna többet kihozni ebbõl, legalábbis hangulatilag. Meg egy jó operatõrrel és egy jó rendezõvel. A szinkron meg nagyon pocsék munka...
Ötlet: jeles; kivitelezés: elégséges. Nálam ez csak 5/10.
7/10
Csengõ-zoli 2010 szept. 14. - 00:06:52 7/10
(107/318)
Érdekes film,de azthiszem ezzel az összes pozitívumát leírtam.
Ripacs színészek, szörnyû filmzene és katasztrófális szinkron.
Ja,és jó unalmas :)
Egyébként az alap ötlet érdekes.
7/10
zs9302 2010 jún. 26. - 20:28:27 7/10
(106/318)
**SPOILER LESZ BENNE**
Mi az hogy a képi világa kopottas? Nincs is képi világa!
Gagyi megoldások sem voltak, mert nem lehetett elrontani, mert nem volt mit. A beszélgetést nem lehet elrontani.
Én nem tudom mi ez a film. Azt gondoltam az elején, hogy zavarni fog, hogy csak egy térben van, és odáig még érdekes is volt, amíg ez a vallási téma be nem jött (ez ugye már a végefele volt). Végignéztem, és gondoltam, hogy ki fog derülni, hogy John valakivel kapcsolatban áll. Amikor már elmondta magát mindennek, hogy Sámán volt meg Jézus meg minden, tudni lehetett hogy valakinek az apja. És ki is derült. Az volt a baj a filmmel, hogy nem volt kivitelezve sehogyan sem. Ez egy beszélgetés volt, nem film, úgy is mondhatnám. Kitaláltak egy történetet, és elõadták. Mármint nem adtak elõ semmit, csak szöveget mondtak el, néha meg néztek szépen-csúnyán. Én nem tudom mit gondoljak errõl a valamirõl, mert ugyan érdekes volt, de filmnek nem állja meg a helyét, sci-fiként meg végképp nem (ha a "mû" a sci-fi határában van). Délutánonként vannak ilyen show-k amiben beszélgetnek, itt ugyanaz volt. Ott is kitalálnak dolgokat, és játszanak, hazudnak. Nem találom sok értelmét. Meg ugye megmagyarázni nem magyaráztak meg sokat, mert John sokszor kitért a válaszadás elõl.
9/10
Folgore 2010 máj. 21. - 10:11:51 9/10
(105/318)
Egyik kedvencem minden gyengesége ellenére is. Az ötlet és a megvalósítás is megfelel a gusztusomnak. Két megjegyzéssel élnék: ennyi idõt nem lehet leélni erõszakos halál nélkül. Abból meg nem támadna fel bizonyára. A másik, hogy hiányoltam, hogy a nõk nem kérdeztek rá a nõ-szerelem-család kérdéskörre, bár az utóbbit érintették. Szóval jó kis elgondolkodtató film. Mindenkinek ajánlom!
vjúská 2010 máj. 16. - 22:03:00
(104/318)
Huh. Most fejeztem be a filmet. Engem eléggé elgondolkodtatott. Itt-ott voltak ugyan gagyi megoldások meg a képi világa olyan kopottas. Ettõl függetlenül, izgalmas volt és talán pont a képi jelentõségtelenségtõl még jobban tudtam koncentrálni a mondanivalóra.
3/10
NADALFAN 2010 máj. 06. - 23:12:22 3/10
(103/318)
gyõzike mint õslakó hiányzott ebbõl a filmbõl:))
3/10
NADALFAN 2010 ápr. 22. - 17:58:49 3/10
(102/318)
ennek a filmnek lehet hogy van lényege ,de semmi értelme :D
10/10
oszkos 2010 ápr. 21. - 20:11:27 10/10
(101/318)
Szerintem a film egyedi. Nem láttam még ilyen típusú filmet, de szerintem zseniális. Nekem nagyon bejött, elgondolkodtatott. 10/10
9/10
dentaku02 2010 ápr. 08. - 10:51:27 9/10
(100/318)
Nagyon jó film, szerintem teljesen érthetõ. Aki szereti az ehhez hasonló "minimál" (kis költségvetésû, inkább történet orientált mintsem látványos) filmeket, érdemes megnézni az 1959-ben kezdõdött Alkonyzóna címû sorozatot. Ott megvan a konkrét rész "Long Live Walter Jameson" Ha megnézitek félelmetes hány mai film alapsztorija benne van és kedvenc rendezõink honnan merítenek ötleteket.
8/10
PlasZeb 2010 ápr. 08. - 10:25:35 8/10
(99/318)
Aki szeret filozofálni az élet kérdéseirõl annak valószínûleg tetszik ez a film.
Az olyan filmek mint a Matrix, azért voltak népszerûek, mert egyszerre elégítették ki a filozofálgató és az akcióra vágyókat. Mindegyik a maga részét kedvelte belõle.
Az õslakó megelékszik az egyik táborral, így az akciókat, de még a drámákat kedvelõket is részben kiszorítja.
A filmet azonban a filozofálgatók is kritizálják, pl. én is. Szerintem jó film.

*spoiler: Többen beszéltek itt a színészek karakter nélküliségérõl, ami valóban nem erõssége a filmnek. A másik Jézus szerepe, ami nem saját, hanem tipikusan a mai zsidó teológia nézõpontjából lett leírva. A harmadik, a film vége: az utolsó néhány perc, amit inkább el kellett volna hagyniuk; drámai ugyan, de azt sugallja: ne gondolkodj.
spoiler vége*

Persze így is gondolkodik az ember rajta, még a végén is, ezért összességében jó filmrõl van szó. (e stílust kedvelõinek persze).