Mr. D 2012 nov. 30. - 00:16:44
(11/51)
Az öt legenda nem kimondottan az a bájos animációs film. Sokkal inkább egy akciódús fantasyvel van dolgunk, ami valahol a Harry Potter, a Bosszúállók és a Halhatatlanok által bezárt háromszögben helyezkedik el mesefigurák fõszereplésével. Igazán látványos jeleneteket, és kreatívn újraértelmezett karaktereket vonultat fel a film, a humor viszont annyira nem jellemzõ rá, mint a Shrekre, a Madagaszkárra, vagy egyéb Dreamworks csodákra. Hogy ez jó vagy rossz, azt mindenki döntse el maga. Nekem speciel tetszett. Vannak filmek, amik épp a teljesen irreális elgondolásuk miatt jönnek be (Pl. repülõ hajók A három testõrben). Úgy itt most láthatunk egy kiöregedett motoros benyomását keltõ Mikulást, egy kigyúrt Roger nyúl kinézetû Húsvéti nyuszit, egy hiperaktív és kissé perverz Fogtündért és egy tök viccesen kommunikáló Homokembert. + itt van Edward Cullen és a Hókirálynõ szerelemgyereke, Dér Jankó. Ezek együtt jól oda...kmm...jól móresre tanítják a Disney Hádészának nyafogó fiát, a gonosz Mumust, aki személyes sértettségébõl, meg nem értettségébõl fakadó, a világot sötétségbe taszítani akaró tervével méginkább a Bosszúállókhoz köti a filmet, illetve annak fõgonoszához, Lokihoz.
cardas 2012 nov. 29. - 13:51:32 Előzmény David6
(10/51)
"Nagyon jó a német legendákból származó Álommanó ötlete! EGYEDI! A Mikulás és a Húsvéti Nyuszi közismert. (...) És Jack Frost! A kedvenc szereplõm! Igazán EGYEDI, nekem eszembe nem jutott volna!"

Nem értem, mi ebben a mesében az, amit EGYEDINEK lehet hívni. A Télapu 3-ban is fõszerepben ott van a Télapó, az Álommanó (és nem Homokember), Jack Frost (ott Fagy Jancsi), a Húsvéti nyúl, sõt még Idõapu vagy kicsoda is. Szóval mondhatni, hogy ez az év egyik legnagyobb kippintós mûje, meg sem fogom nézni, amit leszûrtem az elõzetesbõl és a karakterekbõl, annyi világos, hogy semmi újjal nem fog elõrukkolni nekem, egy csomó fölös akciójelenet lesz belepréselve, és semmi tanulság, vagy legalábbis semmi olyan tanulság, amiért érdemes volna megtekinteni.
Filmkolónia 2012 nov. 28. - 09:39:44
(9/51)
Cordelia 2012 nov. 23. - 09:12:23 Előzmény kamisama
(8/51)
megnéztétek már? jó film? olyan kevés gyerekfilm van, mindig lessük mikor mehetünk moziba.
10/10
David6 2012 nov. 19. - 00:54:57 10/10
(7/51)
Szerintem ez egy egész jó ötlet. Az mondjuk kifejezetten tipikus, hogy mindenhol Jack Frost, csak a magyarok adtak neki ilyen hülye nevet! Nagyon jó a német legendákból származó Álommanó ötlete! Egyedi! A Mikulás és a Húsvéti Nyuszi közismert. A fogtündér Finnországból terjedt el. És Jack Frost! A kedvenc szereplõm! Igazán egyedi, nekem eszembe nem jutott volna! Mindenesetre nekem nagyon szimpi. De, a negatívum: A fõgonosz komolyan egy Na'vi?! Ezen kívül nekem nincsen semmi bajom vele. Tuti, hogy az elsõk között leszek, akik megnézik 3D-ben!
HenSzi 2012 nov. 11. - 18:12:31
(6/51)
Ez lényegében a Bosszúállók mesefigurákkal...Mindenesetre kíváncsi vagyok rá :D
1/10
Fátum99 2012 okt. 31. - 18:55:23 1/10
(5/51)
Elfelejtettem megemlíteni, hogy Fagy Jankó egész tûrhetõ karakter, így õt pozitívumként hozom fel a filmben. Legyen 10/5
1/10
Fátum99 2012 okt. 31. - 18:45:41 1/10
(4/51)
Ugye ezt nem gondolta komolyan a Dream Works?
UGYE NEM?!?

Szuperhõsöket csinálni a mesebeli lényekbõl, ráadásul úgy, hogy az ég világon semmi közük sincs egymáshoz???

Fogtündér: valami mutáns, Csernobilbõl szökött Kolibri!
Húsvéti Nyuszi: X-men-bõl szalasztott kísérleti nyúl!
Télapó: egy félõrült, kalapszarvasokkal körülvett, nagyra nõtt, orosz kerti-törpe!
Na és ez a Homokember; Mi történt? Túl sok pókember 3-mat néztek a készítõk??

Ezeket már csak tetõzi a fõ gonosz! Most tényleg az a roppant sötét terve, hogy csak benne higgyenek a kölykök és senki másban? Elhiszem, hogy ez a történet gyerekeknek készült(pláne ezzel a 6-os karikával), de most komolyan nem tudtak volna ennél jobbat kitalálni?

Mindettõl eltekintve az animáció gyönyörû volt(mondjuk Dream Works-tõl nem meglepõ), de ez csak egy jó pont a film számtalan hibájával szemben. 10/4
kamisama 2012 okt. 21. - 22:51:40
(3/51)
Az elõzetes alapján ütõsnek tûnik. Mindenképp megnézzük.
tom991 2012 júl. 19. - 18:18:30
(2/51)
a legújabb szinkronizált elõzetes http://www.youtube.com/watch?v=G0slqj931aI
yeti41 2012 ápr. 29. - 14:14:26
(1/51)
várom