Téma: Az utazó

szilva35 2011 jan. 16. - 13:11:30
(112/292)
Emlékszem, az Anthony Zimmer-be véletlenül futottam bele. Ráadásul a második felébe, így késõbb meg kellett néznem egyben. És tetszett.
Sajnos óhatatlan, hogy miután remake a film, össze kell hasonlítani az eredetivel.
DE. Elõször önmagában. Jobb lett mint gondoltam. Jolie kicsit hidegebb, és Depp pedig idétlenebb, mint kellene, ettõl független, szórakoztató a film. Kicsit erõtlenek a dialógusok, de szépen van fényképezve (mondjuk Párizs és Velence nem hálátlan téma), a feszültséget is sikerül részben visszaadni, a humor is kellemesen tapintható.
Mondjuk, ha már színészi játékban kellene válogatni,akkor inkább Paul Bettany az, aki a "legtöbb" a vásznon. (tudtam utálni a film alatt)
Az, amiért nem tetszett.:) Jolie szája:) Nem tudom, Sophie Marceau úgy elegáns, hogy egyben visszafogott. Jolie is vonul mint egy dáma a vásznon, de az Elcserélt Életekben jobb volt. (lehet, ajakfeltöltésre kellene mennem és csak irigykedem)
A sminkjével túllõttek a célon és a közönséges határán van. Pedig a szép ruhák, elegáns szálloda, kimért mondatok. Nálam mégsem tudja feloldani a kontrasztot a vásznon. Érzéketlen cicus, aki eljátszik a pasival... ugyan, miért szeretne az bele?
Johnny Depp pedig a francia fickóhoz képest halvány. Inkább egy karikatúra. (nem kellett volna kihúzni a szemét, mint a karib kalózokban)Pedig én bírom nagyon a fiút.
Szóval, az AZ-hez képest érezhetõen amerikaibb a film forgatókönyve, mégis kevesebb drámai feszültség van benne. Ezt ellensúlyozza, hogy a szerelmi szál és némi humor kerül túladagolásra. A tempója talán jobb, mint a francia verziónak, de a titokzatosság rovására megy a komolytalankodás.
8/10
zolee_one 2011 jan. 16. - 11:45:28 8/10
(111/292)
A kezdeti unalmas történet a vége felé, izgalmas és váratlan fortulatokba megy át.
Láttam már én is jobb filmet is, de nagyon tetszett.
6/10
beo71 2011 jan. 15. - 14:33:47 6/10 Előzmény Második Mancika
(110/292)
Jól van,na!
Nem bántani akartam(hiszen pont az Anthony Zimmer láttán jöttem rá,hogy még mindig Istennõ).Valahogy úgy értettem,hogy az imidzse az öregedõ színésznõ kategória(ugye már rendez is,az alakításaival kapcsolatban pedig az érett,jó,tapasztalt jelzõket használják,nem a nõiességét hangsúlyozzák)Lambert úrral való kapcsolatát is olyan:na egymásra találtak a nagy öregek hangulat lengi be.A másik oldalon Angelina Jolie a csúcson van,nõként és mûvészként is,mégis halványabb,de nem az õ hibája,egyszerûen Az utazó gyengébb film,mint Anthony Zimmer.
Remélem kielégítõ voltam.Üdv.
6/10
ZoLiZ 2011 jan. 14. - 21:55:47 6/10
(109/292)
Azt hittem, hogy izgalmas lesz , ehelyett meg beültem egy olyan filmre január 6.-án, aminek eltelt a fele, és dögunalmas volt, semmien akció jelenet nem volt benne , se szex, se komoly bunyók ! A végén meg azt hittem hogy lesz végre vmi, de semmi, sõt : az történt, amit már az elsõ tíz perc után tudtam ! Johnny Depp ezt elkúrta, nem kicsit, nagyon !!! Egy szerencsétlen csávót játszott , akirõl a végén kiderül, hogy õ az, akit mindenki keres ... (bocs a spoiler-ért, de ezt nem tudtam magamban tartani, mer nem akarom , hogy szar filmet nézzetek, nem éri meg a pénz erre a filmre ! Egyszer megnézheted, de többször nem ...) Annyi szent, hogy Johnny legalább mûvészi akar mindig lenni, ezt nála díjazom !!! Jól beetette a szereplõket az õ karaktere, de azért mutathatott volna vmi akciót is, hogy legalább értelme legyen a filmnek, ha már az volt kiírva a film mûfajának, hogy thriller ! Mondjuk pár újságban akciófilmnek van írva, de ez meg se közelítette az akciót, max próbált az lenni, és egy szánalmas, romantikus vígjáték kerekedett belõle, amit azért átgondolok sokszor, hogy vígjátéknak nevezzem-e, mer ez a film olyan semmien volt !!!

Angelina Jolie meg szép meg minden, de színészként nem is tom ... ezt döntsétek el ti ! 10bõl 6 !!!
2/10
ilovedogs 2011 jan. 13. - 22:42:19 2/10
(108/292)
Ez egy rossz film,sõt borzasztó:((((((
Még Depp sem tud javítani a rossz forgatókönyvön és Angelina poénos játékán:O
Esküszöm végig nevettük de zavarunkban és nem azért mert tetszett:)
Rég láttam ilyen rossz filmet moziban...
Második Mancika 2011 jan. 13. - 19:43:49 Előzmény beo71
(107/292)
Figyi, ez az "öregedõ Marceau"-t át kellene fogalmazni egy kicsit.
Kattrin 2011 jan. 12. - 10:44:11
(106/292)
Az eleje izgalmas volt, pörgõs, de aztán belassult a film. A vége tetszett, bár sejtettem, hogy ki lesz a titokzatos férfi.
Jolie arca túl erõsen volt kisminkelve, fõleg a rúzs volt undorító.
debut27 2011 jan. 11. - 20:14:22
(105/292)
Átlagos film amúgy 5 csillagból közepes.Az eleje izgalmas a vonatos résznél arra gondoltam,hogy ez egy tuti film lesz.Olyan érzésem volt mintha Jolie csak beugró szereplõ lett.Depp viszont jól játszotta a szerepét mint mindig is.
6/10
beo71 2011 jan. 10. - 20:27:28 6/10
(104/292)
Mondhatnám,hogy jó film,ha nem láttam volna az eredetit.Ott rendben volt a tempó,míg itt egy meg-meg lóduló autóra emlékeztetett az egész,voltak jó 5 percek,de igazából sikerült alul múlni az amúgy szerethetõ,de nem kifejezetten megafilm:Anthony Zimmert is.6/10.
Nem tudom,a rendezõ hibája-e,de az ígéretes alapanyag után úgy érzem ezt elszúrták.Talán az operatõr az oka,hogy a csodaszép Jolie unalmas,míg az öregedõ Marceau izgalmas személyiségként jött le.Az amik a segget mutatják,francia kollegáik a lábakon idõznek el egy kicsit,óriási a különbség a két kultúra között.
1/10
nagyab 2011 jan. 10. - 01:04:01 1/10
(103/292)
0. Eszedbe ne jusson megnézni! Még most meggondolhatod magad. Teljes pénzkidobás volt (megnézni és megcsinálni is).
1. Angelina Jolie csak vonul a filmben, semmi nem történik. A ruháját sem veszi le. Vér nem folyik. Ezerszer rosszabb, mint a Salt ügynök, pedig már az is kritikán aluli volt.
2. A film egy remake, lásd: Anthony Zimmer (2005).
haraszt55 2011 jan. 09. - 17:52:30
(102/292)
Az izgalomtól nem rágtam le a körmömet, ám ettõl függetlenül tetszett a film. Lehetett rajta nevetni is, és nem utolsó sorban romantikus. AJ-nek egy elõkelõ hölgyet kellett alakítania, amit nagyszerûen meg is formált - gondolom nem esett nehezére.
Jó, hogy a sok lövöldözés ellenére kevés a vér, jogos a 12-es karika. Jó kikapcsolódás, ajánlani tudom.
7/10
Surko 2011 jan. 08. - 23:13:52 7/10 Előzmény CsárliFirpó
(101/292)
Bár a kritikák alapján én is szkeptikus voltam, de végül nekem is kifejezetten tetszett a film.

Persze nem fejti meg az élet értelmét, de szórakoztató és gyönyörû helyszíneken játszódik. Angelina és Depp pedig szerintem jól hozza a figurákat.

Nem is értem az index kritikájában, ahogy Deppet cikizik azért, mert "idegesen szorongatja" az elektromos cigijét. Hát persze, hogy ezt teszi, hiszen egy átlagos lúzert alakít. Ezt kívánja a figura.

Nem az a nagy színész, aki mindig ugyanazt (önmagát), a rámenõs macsót alakítja, hanem az, aki képes alkalmazkodni a figura által megkívánt szerephez. Depp pedig tökéletesen hozza a hétköznapi csetlõ-botló átlagembert.

Érdemes megnézni!
2/10
phlo 2011 jan. 06. - 17:54:28 2/10
(100/292)
Hát ez nagyon gagyi film! Már az elsõ negyed órában lehet tudni mi lesz a vége.... :S
vehement 2011 jan. 06. - 11:08:13
(99/292)
én csak a thriller besorolást nem értem, amúgy minden f×sza volt:D
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 06. - 00:10:24 10/10 Előzmény CsárliFirpó
(98/292)
Köszi,hogy ezeket leírtad !!
9/10
CsárliFirpó 2011 jan. 05. - 23:27:16 9/10
(97/292)
Negatívakat olvastam róla, így baráti invitálásra nem mentem túl nagy lelkesedéssel pont erre a filmre, de nagyon kellemes csalódás volt! (mint oly sokszor amikor elõzetesen negatív kritikák olvasása után nagyon jó filmet kaptam)
Tehát szerintem bejövõs a film, végig élvezetes a cselekmény és a szereplõk is nagyon jók, nem beszélve a helyszínválasztása után most nagy kedvet kaptam, hogy újra elugorjak Velencébe!:)
3/10
offtopic
Anditos 2011 jan. 05. - 19:47:45 3/10
(96/292)
Ó de kedves...:-)
offtopic
Tudodki 2011 jan. 05. - 16:56:10
(95/292)
Szídni, miért tenném? Jó lesz elmagyarázni valamit két ekkora okostojásnak:)
3/10
offtopic
Anditos 2011 jan. 05. - 16:50:28 3/10
(94/292)
Hát, ahhoz képest, hogy mennyire nem tetszett a film, elég sokat írogattam róla. :-) De miattunk igazán ne nézd meg, nehogy majd aztán minket szidj, hogy nem érte meg...:-)
offtopic
Tudodki 2011 jan. 05. - 16:42:27 Előzmény Anditos
(93/292)
Azzal, hogy ennyire értetlenkedtek a filmen, kedvet kaptam, hogy megnézzem, majd én elmagyarázom nektek:)