9/10
szekfuandras 2010 júl. 29. - 19:09:01 9/10
(149/549)
A Suki az nem a Föld népénél lesz? :D Én úgy emlékszem az abba van... Amúgy a többi kérdésed jogos xD
4/10
Mukron 2010 júl. 29. - 18:18:08 4/10
(148/549)
Szerintem ez a film nem a legrosszabb, de nem is a legjobb kategória. A színész válogatásról már egy csomóan beszéltek és a többnyire egyet értek velük. Ám meglepetésemre Noah Ringer színészi teljesítménye igen jó volt csak épp a forgatókönyv miatt nem a jól ismert Aang ot hozta. A Magyar szinkron Katara esetében félelmetesen szar, viszont itt is a színészi munka igen jó volt. Néhány dolog amit hiányoltam a filmbõl, mint nagy (mese) Avatar fan:
Hol van Aang vigyori képe és mosolya??
Hol vannak Sokka röhejes poénjai??
Hol van Aang szerelme Katara iránt??
Már a jól ismert hol van Iroh pocakja??
Hol vannak a tûz népe coffok??
Hol van Zhaoh (bocs ha nem így írják) oldalszakálla??
Hol vannak az ugyan jól behelyettesített Tûz népe orrszarvú gyíkok??
Hol van Suki és ha nincs ki lesz Sokka nagy szerelme??
Nagyából ennyi, vagy csak most van ennyi a fejembe. Nekem ez a film egy négyes és ezt is csak a látvány és a zene érte el. Ettõl függetlenül várom a folytatást.
Kösz a figyelmet sziasztok.
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 17:46:22 6/10
(147/549)
AZ olajozott börü tûz népéröl anyit hogy a sorozatban minden nép Kinai volt :))
Csak azért tért el a bõrük színe mert máshol éltek. És alkalmazkodtak a viszonyokhoz.
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 17:44:00 6/10
(146/549)
AM utóirat :) Ha nem tûnt volna fel Roku is egy õs öreg tápos szellem :)
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 17:42:37 6/10
(145/549)
Te lehet hogy unod az avatátrokat de más nem. Lehetek volna ugyanúgy a szellemvilágban , de akkor is Roku avatar fontos szereplõ. Ö Aank elõzõ élet, és végig kíséri az egész soroztat alatt nem annyira mint a barátai, de ö is meghatározó eleme a sorozatnak. És a filmben is annak kellene hogy legyen.
Mindegy akkor neked tetszett ennyi. Végül is nem vagyunk egyformák , Hála a jó istennek :)
twillight 2010 júl. 29. - 17:02:40
(144/549)
--- SPOILER ---


Nem hosszabb, hanem rosszabb lett volna.
A Szellemvilágot szerepeltetni kellett. Ha szimplán odajön a tápos õsz öregember, akkor mindenkinek Mr. Yahwe jut eszébe.
Ehelyett a Szellemvilágban szzelmlényt látunk! Úúúú! Milyen "rossz ötlet", eh?!

Láthatjuk az Avatarok csarnokát, meg külön egy Avatarról is szobrot, meg folyton megy az Avatarozás, szóval nekem megkönnyebbülés volt hogy nem még egy nyamvadt Avatart raktak be, hanem valami izgalmasat.
Nekem egy feldolgozásból nem szokott hiányozni hogy tökéletesen hû legyen az eredetihez, sõt: azt károsnak tartom.

Az indiai szereplõk meg a) nem játszanak rosszul (könnyû lett volna elflegmáskodni a szerepeket) b) ilyet még nem láttunk Hollywoodban (legalábbis nem túl sokat, nem fontos szerepben) c) jól mutatnak a vásznon d) a Tûz népe enyhén olajosbarna bõrû a sorozatban amúgy is.
Szóval nem vált a film hátrányára ami már elég lenne, ráadásul Shyamalan csinált valamit amitõl a film tuti hozzáköthetõ, így a rajongói nem maradnak beszédtéma nélkül.
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 16:53:12 6/10
(143/549)
Teljesen egyetértek veled , és a gyerekkel is :))
Igazából azok fogadják el valamennyire a filmet akik vagy nem látták a sorozatot vagy nem teljesen.
twillight 2010 júl. 29. - 16:52:01 Előzmény robicsek2
(142/549)
Hú banyek, tényleg micsoda ordenáré ez a "kritika" itten. El se olvastam eddig.

"két vízhajlító" - ez még elmenne a szokásos újságírói tuadtlanság számláján, de hogy "a Tûz népe ... Õk az ultimate gonoszak a sztoriban" na ez már sok. Az igazán jó ebben a miskulanciában hogy SENKI nem gonosz (és nem is igazán jó).

"keleti miszticizmus" - haha! A keleti miszticizmusban 5 elem van: fém, fa, föld, tûz, víz. A 4 "klasszikus" elem nem hiába "klasszikus", mert ógörög felosztás!

A csatorna (Nikkelodeon) meg lehet hogy elsõsorban 6-12 éveseket céloz, de ez nem feltétlenül (sõt: inkább nem nekik) íródott, hanem idõsebbeknek, hogyne mondjam, felnõtteknek akár.

Ez továbbá NEM egy M. Night Shyamalan film. Õt csak "rendezõként hasznosították". (Jól tették.)

A Gyûrûk Urával meg értelmetlen összehasonlítani. Az egy mainstream akciófilm (az elsõ része még csak-csak elment, de a többi...), ez meg egy értelmes történet ahol nem Crank-féle sebességõrületet, hanem tündérporcsillogást várunk.

A "gyerekcsapat világot ment" dologról meg egyetlen mondtaban a véleményem: nyilván aki nem látta a filmet rögtön egy "Pelenkás bajkeverõ" vagy egy "Babe" jut eszébe, de aki legalább a közepéig eljutott, az nem fog ilyen kifogásokkal elõhozakodni!
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 16:51:48 6/10
(141/549)
"Természetesen a történetet picit át kellett szabni (lerövidíteni), de a lényeges elemek megmaradtak, és a hangsúlyok sem tolódtak el végzetesen.

Az indiai színészek beválogatása pedig kifejezetten jól sült el."

Picit átszabni? lerövviditeni? És az a film alatt nem tünt fel hogy nem szerepel benne Roku Avatár (helyette a sárkánya ossza az észt)
Áruld el nekem mivel lett volna hosszabb a film ha a történethez hüen Roku beszélt volna Aang-al és nem a sárkánya.) ?? Ja gondolom nem is tudsz rolla mert mint említetted az elsõ részeket nem láttad.

Hiába én nem tudok pozitívan állni ekkor változtatáshoz .


AM nem értem miért sült volna el jól hogy Indiai szereplõk lettek a tûzhadseregnél?
Max azért hogy több bevétel fojjon be Indiábol, mármint ugy hallotam onnan várják a legtöbb bevételt.
twillight 2010 júl. 29. - 16:36:59 Előzmény szaki25
(140/549)
Fel lehet. Egy 0-dioptriás szûrõként mûködik, úgy mint pl. a karcmentesítõ réteg. És igen, befér alá a keret, direkt úgy gyártják valóban.
twillight 2010 júl. 29. - 16:33:12
(139/549)
Ezt azért így nem mondanám.

Amikor elkezdõdött, mondjuk kapásból kiszúrtam az ordító hibákat:
- Zuko rettenetesen túljátssza a karaktert (viszont a film kb. 1/3-ánál feljön átlagos kvalitásra, így ezt egyelõre megbocsátjuk neki)
- nem a rajzfilmsorozat szinkronhangjait halljuk viszont (botrány, mert azok nagyon szerethetõek, és a karakterek életkori változásaihoz mérten kortalanok)
- a Tábornok nem ilyen alkatú a sorozatban
- a neveket másként ejtik mint a sorozatban (Appa helyett Apa, Szokka helyet Szoka, idomár helyett hajlítók...)

Aztán az 5. percben úgy döntöttem, a fene belé, nem szenvedni ültem be! Figyeljünk inkább a pozitívumokra.

A látvány pedig nagyon korrekt, Shyamalan ebben mindíg is jó volt. Szerencsére a történetet nem neki kellett megírni, mert ahhoz továbbra is állítom, nem ért.
Naszóval egyfelõl a 3D-változat megmutatja mivé próbálják fejleszteni a vetítéstechnológiát, másfelõl nagyon szépen visszaadja a sorozat látványvilágát (bár remélem a köv. filmekben többféle gép lesz).

A mozdulat-koreográfia kitûnõen van kidolgozva. Mindenki szépen és folyamatosan mozog, mindenki a helyén van, és a különbözõ stílusok kellõen különböznek egymástól (föld, víz, levegõ, tûz ugyebár).

Az eleje kicsit lapos szerintem, de a sorozatban sem láttam az elejét (általában az mindíg unalmas,lol), és a második felében nekem lejött az Avatar-hangulat.
Szokatlan, de számomra örömteli felépítése volt továbbá a "tüzijáték" (azaz a spec. effektek, csatakidolgozottság) fokozatos (vagy helyesebben: lépcsõzetes) erõsödése. Az elején csak pár "gagyi", félbehagyott trükk; a végén meg egész vásznat betöltõ látványorgia (messze jobb, mint a Gyûrûk Ura 2. városostroma) - ami mellett a történet is tartja magát!

Természetesen a történetet picit át kellett szabni (lerövidíteni), de a lényeges elemek megmaradtak, és a hangsúlyok sem tolódtak el végzetesen.

Az indiai színészek beválogatása pedig kifejezetten jól sült el.


Összességében egy mozijegyet megért, és be fogok ülni a következõ két Könyvre is. Bár a polcomon csak a rajzfilmnek lesz hely.
3/10
Hercule Poirot 2010 júl. 29. - 15:38:45 3/10
(138/549)
Borzasztó, rettenetes.
Nem fogom kifejteni, csak egy mondatot engedjetek meg.

Egy 12-13 éves kisfiú mellett ültem, aki a film végén ezt mondta:

"Hát... Jobbra számítottam."

Szerintem ez mindent elárul.

A sorozat kitûnõ, de ez egy sz@r.
Horcsogg 2010 júl. 29. - 15:09:05
(137/549)
Ja, nem adja a debreceni cinema city, úgyhogy nem érdekes.
Horcsogg 2010 júl. 29. - 15:08:19
(136/549)
Nos én szarok a képregényre, vagy a sorozatra, vagy nem is tudom mibõl készült ez a film, különálló filmként fogom nézni, és a szerint szeretnék értékeléseket és kommenteket látni itt.
Megéri hát megnézni vagy gyenge a film?
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 13:23:27 6/10
(135/549)
Am igen mert ezek a 3D szemüvegek direkt kicsit nagyobbak. Legalábbis aszem.
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 13:22:20 6/10
(134/549)
Oké várjuk a színes szagos kommentárt hogy milyen volt a film :))))
Indokokkal meg mindennel együtt :PP
3/10
szaki25 2010 júl. 29. - 13:06:25 3/10
(133/549)
amúgy ezeknél a 3D mozifilmeknél a 3D szemüveget normális szemüvegre is fel lehet venni?
4/10
csirkecombiii 2010 júl. 29. - 12:55:24 4/10
(132/549)
hát ez az... sokan úgy szavaznak, hogy nem is látták a filmet...
egyébkéntén a rossz vélemények ellenére ma elemegyek megnézni mert kíváncsi vagyok rá. volt már olyan film, amirõl sokan mondták, hogy sz*r és végül nagyon tetszett (ne kérdezzétek melyik volt az mert most így hirtelen nem jut eszembe).
6/10
robicsek2 2010 júl. 29. - 11:28:51 6/10
(131/549)
Ilyet is de rég hallottam :)) Hogy egész családos mûsor az Avatár sorozat :)
Ritka az ilyesmi, és általában együtt nézitek a részeket ? Hát bizony ritka az ilyen jó sorozat amiben az egész család találhat magának valamit amit szeret:)
6/10
Bogoj 2010 júl. 29. - 10:28:20 6/10
(130/549)
a rajzfilmsorozat és az elõzetes alapján nagyon vártam már ezt a filmet, de most kicsit félve viszem majd a srácokat moziba. de minthogy már õk is várják, nem mondhatom nekik azt, hogy inkább mást nézzünk.
a sorozatot imádta a család, attól tartok, most jön majd a csalódás :-(