7/10
semese 2008 jún. 15. - 12:00:13 7/10
(29/189)
Már jó rég láttam, de arra emlékszem, hogy összességében végülis tetszett a film, annak ellenére, hogy voltak benne olyan dolgok, amiket kicsit soknak tartottam.
* SPOILER *
Az egyik ilyen a már korábban említett szerelmi szál.
A másik pedig a már szintén említett kard jelenet.
Valahogy az USA-ban szeretik a filmek végét "megható"ra varázsolni,ahogy Tom Cruise a film végén átadja a császárnak azt a bizonyos kardot, ami azé a bizonyos emberé volt aki felnevelte a császárt, a TC-nek is megtanította a dolgokat. És ekkor a japán császár és az amerikai katona (TC) mélyen és meghatóan egymás szemébe néznek és hûûû...
5/10
zszoltan 2007 dec. 15. - 13:21:48 5/10
(28/189)
***SPOILER*** AKI MÉG NEM LÁTTA, NE OLVASSA TOVÁBB!

Én alapvetõen másként látom a helyzetet. Végig kétséges volt számomra, hogy ki az utolsó szamuráj a két barát közül. Szerintem a japán harcos az. Az õ példamutató viselkedésérõl szól ez a film. És ha tényleg végetérne a csatamezõn a történet, akkor a legtöbb ember csak legyintene, hogy 'az ostoba kardharcosok ismét alulmaradtak a technikával szemben'. De éppen a film végi kardátadós jelenet az, ami a vesztes csatát átértékeli.
A 'fehér szamuráj' - mint azt a filmben is említették - igazából a két világ között helyezkedik el. Ezért nem szégyen számára, hogy nem hal 'szamurájhoz méltóan' hõsi halált, hanem a hírvivõ - ilyen feltételek mellett nem is oly könnyû - szerepét magára vállalja. Õ az egyetlen, aki megteheti ezt, ezért bízzák rá a feladatot (a film készítõi is; bár kicsit tényleg hihetetlen a csatatéri szereplése).

(A szerelmi szálhoz csak annyi hozzáfûznivalóm lenne, hogy talán tényleg felesleges és eltúlzott volt. Viszont hogy mennyire hihetetlen, ahhoz elõször azt kellene tudnunk, mennyire/hogyan szerette az asszony a férjét, márpedig errõl a film nem beszél.)

Én összességében nem tartom egy túl jó filmnek. Szép, de a története kicsit tényleg erõtlenre sikerült. Nem elég erõsek benne a drámai sarokpontok, így üzenetét sem sikerül igazán átadnia, szerintem. Viszont az általad említett verzióban kiadva
tényleg 'hasznavehetetlen kis kalandfilmecske' lenne, legalábbis számomra.
10/10
SandroVM 2007 dec. 13. - 17:13:33 10/10
(27/189)
A végét én is megkönnyeztem. Cruise nagyon jól szerepel. Magával ragadó, bájos utazás ez nekünk, nézõknek. Hiteles és élvezetes mû.

A retkek és társaik filmvagdalásának ellenforradalmához pedig én is csatlakoznék, ez egyszerûen a mûvészet lerombolása. A festmények felét mióta vágják le, a szobrokat mióta törik ketté? Ezt úgy betiltatnám ahogy van...
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 16:16:09
(26/189)
:D Hát, speciel nem erre gondoltam...'kollega úr'!,:) de semmilyen disztingvált vita elõl nem zárkózom el...!
Felõlem folytathatjuk akár olaszul, latinul, vagy ógörögül is,; csak attól tartok, hogy nem mindenki értené... tutti, perfetto...; :))
efes 2007 nov. 25. - 15:32:40
(25/189)
mirõl is? a szcientológia tanainak tom cruise színészetét befolyásoló hatásairól avagy, csak nem??? ne már....
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 14:53:51 Előzmény Vikke
(24/189)
:))
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 14:53:25 Előzmény efes
(23/189)
Na'na ! :) Errõl most komoly vitát nyithatnánk...! Több aspektusból is...(!)
Te kis 'eszes-efes' :);):)
Vikke 2007 nov. 05. - 15:36:57
(22/189)
Engem leginkább a japán- szamuráj törzs szociográfiája fogott meg. Az egész film nagyon jó volt de Tom Cruise-t sehogy sem tudom elfogadni ellenben Ken Watanabe alakítása nagyon megfogott.
8/10
wolody 2007 okt. 29. - 10:23:35
(21/189)
Teljesen egyetértek! A retekklubb folyton vágja a filmeket! A Sziklát is szétszedték és ezt is rendesen. Nekem a szinkron sem tetszett... Így kell elrontani egy jól sikerült filmet. Szerencsére a zenéjét nem írták át...
9/10
reggaeking 2007 okt. 29. - 10:18:24 9/10
(20/189)
Egyetértek az elõttem szólóval! A retekklub megint alulmúlta önmagát! Szánalmas! Legközelebb nem nézek meg egy filmet sem ezen a kritikán aluli adón. Legszívesebben én is feljelenteném õket, ha lenne rá lehetõség.
plaguetongue 2007 okt. 29. - 10:14:41
(19/189)
Nekem ez a film nagyon tetszik, de nem így amit ez a nyomorult, szánalmas RTL Klub csinál belõle a jelenetek kivágásával.

Tudja valaki, hogy a tv adók egyáltalán megvághatnak-e egy szerzõi védelem alatt álló terméket, jelen esetben pl. ezt a filmet. Lehetne-e esetleg ezért feljelentést tenni az RTL Klub ellen.
kevinspéci 2007 okt. 29. - 08:39:36
(18/189)
Én se szeretem Tomit, de ez jó film. Nem elsõsorban miatta.

A keleti színészek mindig lenyûgöznek. Sokszor az az érzésem, ha a rendezõ kiállna az utcára, s leszólítaná azokat a szembejövõket, akik nagyjából úgy néznek ki, mint amit õ a filmbéli karaktertõl elvár, akkor azok ugyanilyen profin el tudnák játszani a figurákat.

Az õsöreg kultúrájuk révén árad ezekbõl az emberekbõl egyfajta évezredes, fennkölt bölcsesség.

Mindig szívesen nézek ilyen szamurájos filmeket. Pl. a Bryan Brown fõszereplésével készült sorozat, A sógun még jobban bemutatta a japán kultúrát, az ottaniak hétköznapjait.

S vagy 20 éve az MTV-ben is adtak egy filmet. Asszem, A sógun árnyéka a címe, s szintén nagyszerû. Azóta se adták le magyar adón...
Bonzo 2007 okt. 28. - 22:18:20
(17/189)
Nem igazán csípem Tom filmjeit, de ez odaszögezett a tévé elé... Talán az egyik legjobb japán történelméhez nyúló film.
Szóval ebben a filmben Tom nõtt a szememben (ettõl azért még nem õ a kedvenc színészem)
efes 2007 okt. 28. - 18:01:32 Előzmény vidra25
(16/189)
nem mondanám sem legjobbnak, sem történelmi filmnek, és fõleg nem hasonlítanám sem a glagyiátyorhoz, sem a kékpofájú meg gibsonhoz, met a szamuráj egy tisztességes, olykor még szamurájügyileg is hiteles, romantikus kalandfilm. tom cruise meg megint jó, kár érte...:)
8/10
Zajac 2007 okt. 28. - 16:49:31 8/10
(15/189)
Nagyon jó film,ajánlom.Persze reméljük nem vágdossák meg...amiben azért nem vagyok biztos...
vidra25 2007 aug. 22. - 13:53:25
(14/189)
Igazatok van a rettenthetetlen után ez az agyik legjobb történelmi film.
dark_angel 2007 ápr. 19. - 15:19:49
(13/189)
:))))
Zolkó 2007 ápr. 14. - 23:00:39
(12/189)
És a zenét kihagytam. Egyszerûen fantasztikus lett.
Zolkó 2007 ápr. 14. - 22:57:59
(11/189)
Ez a film jobb volt, mint vártam. Vártam egy Rettenthetetlen, Gladiátor, stb. típusú filmet, és egészen mást kaptam. Persze csaták, vér, öldöklés itt is volt, de a hangsúly mégsem ezen volt. A film tartalmas. Nagyon szépen mutatja be a japán kultúrát, és hagy idõt mindenre. Lassú, idõnként vontatott, de a szó jó értelmében. Egy-két karakter, ill. a történet néhány szelete kicsit túl egyszerû (értsd: jó-gonosz) volt, de ez a japán szereplõknél volt. Elképzelhetõ, hogy a japán kultúrához igazodtak egy kicsit ezzel. Mellesleg Taka szerepére megtalálták az egyik legszebb japán (?) színésznõt:)
Nagyon szép film, a véres jelenetek ellenére is. És még Tom is jó volt benne. Még 1-2 ilyen alakítás és másképp nézek rá...:)
dark_angel 2007 ápr. 03. - 18:42:13
(10/189)
:))