Téma: Azután

4/10
Carlo Abarth 2011 máj. 21. - 19:59:17 4/10 Előzmény 11messi87
(29/109)
100 % egyetértek....elégé vontatott film
tamaspohner 2011 máj. 20. - 22:25:56
(28/109)
Én elfogult vagyok,mert a kedvenc rendezõmrõl van szó e film kapcsán. Nem értek azzal egyet, hogy se füle se farka a dolognak, mert szerintem jól összehozza a 3 szálat a filmben, de azt aláírom, hogy nem a legnagyobb Eastwood film, de nekem megint adott egy pluszt. Mint minden filmje. Nem untam és nem gondoltam arra, hogy úristen mikor lesz már vége. A film alapból nem is akar a kérdésre válaszolni mert nem is tudna válaszolni rá. Szerintem ez így ahogy van egy jó film. Elgondolkodtató. Ne várjon senki egy misztikus töltésû filmet, mert ahogy eddig, magát az embert mutatja be, nem azt, hogy mi lesz késõbb. A vége sajnos happy end, ami manapság nem volt megszokható a rendezõtõl. Számomra élmény volt és többször megfogom nézni. Várom a J. Edgar filmet decemberben...
altal 2011 máj. 10. - 20:55:12
(27/109)
Szerintem se füle se farka, vontatott, a témához kicsit szirupos film. Rég láttam ilyen rosszat. Az a pár effekt? Hmmm.. nem vitte elõbbre a történetet. Aki nem hiszi , hogy van "azután" az nem ebbõl a filmbõl fog meggyõzõdni.A színészi játék sem volt elsöprõ. Ezért kár volt a celluloidot pazarolni. Meg az idõmet :-(
11messi87 2011 ápr. 25. - 00:42:14
(26/109)
A véleményem az, hogy ezzel a filmmel Clint papa nagyon mellé lõtt.
10/10
nhandu 2011 ápr. 11. - 22:16:36 10/10
(25/109)
Nekem is nagyon tetszett, benne van minden, a sors, a véletlenek, minden részlet, a színészi játék, Eastwood rendezése, és az amit bemutat a részletekben, hogy legyünk akárkik is, vallástól, fajtól, nemtõl különbözõen, a vége mindenkinél ugyan az. 10:)
9/10
bigwillsmith 2011 ápr. 11. - 08:31:57 9/10
(24/109)
Nekem nagyon tetszett.
greeen 2011 ápr. 04. - 15:38:04
(23/109)
Én kicsit csalódtam a filmben.És pontosan azért mert nem Clint Eastwood-ra vall az ilyen forgatókönyv!Nem arról van szó,hogy nem elég szentimentális,hogy nem elég megható!Ki ne érzékenyülne el ilyen dolgokon!A Halandóságon,ami a leginkább foglalkoztatja az embereket.Eastwood filmjeire jellemzõ mindig egy zseniális szál,egy elragadó történetbe foglalt ,avval átitatott csodálatos mondanivaló.Sajnos a film nézése közben vár az ember hogy történjen valami.De tulajdonképpen semmi nem történik.Az égvilágon semmi.De letelik a keretidõ,így befejezõdik a film.Összehurkolva kissé giccsesen a szálakat,de rendkívül mesterkélten.Semmi katarzis.Egy milliószor lerágott téma újabb adaptációja,és leginkább a filmben számomra az a gond ,hogy olyan témához nyúlt Eastwood ami szerintem totál nem az õ mûfaja!Vagyis nem az efféle misztikus dolgok amik az õ nevét fémjelzik.A realista drámák,az karakterközpontú életrajzszerû filmek hihetetlen jók de ez sajnos nem üt.Fõleg annak fényében (És most ne azzal jöjjünk hogy nem totál egyezõ a téma) ,hogy léteznek olyan filmek mint a kapcsolat,vagy ha már az igazán megható szentimentalizmus akkor az Okuribito (Távozások) stb.. Nem egyszerû dolog ez.A Film csúcspontja és egyetlen igazán kiemelhetõ pillanata
Spoiler
Mikor a kisgyereket felviszi a szállodai szobába,és kapcsolatot létesít a testvérével.Megható ,mégis olyan valószerûtlen.Az egyetlen kódolt ,és várt szál a filmben,de mégsem az amit én egy ilyen rendezõtõl várok...
Spoiler vége
Nem tudom ,ezt talán nehéz leírni pontosan de nem ez a legjobb filmje a mesternek az tény.A 6.9 Imdb pontozás még így is úgy érzem az õ iránti mély respect miatt is van.Olyan 6 körül tudnám behatárolni,kissé elfogultként max 6.5...
csilla89 2011 márc. 18. - 21:42:24 Előzmény miénkittatér
(22/109)
Teljesen igazad van, és valóban nem vallana Clint Eastwoodra egy túlvilágról üzengetõs film! :-) Nem az zavart, hogy emberi életekrõl szól, mert alapvetõen nagyon is szeretem az olyan filmeket, ahol a belsõ cselekményen van a hangsúly. Egyszerûen nem erre számítottam, csalódás ért és egyértelmûen a film bemutaója az oka. Mindazonáltal tartom azt, hogy nem túl izgalmas a film, sokkal szívesebben nézek meg egy k-paxet, kikötõi híreket vagy egyéb Kevin Spacey-vel fûszerezett remekmûvet :-)
miénkittatér 2011 márc. 11. - 23:51:31
(21/109)
Az igazság az, hogy ez se nem katasztrófa film se nem misztikus szellemes thriller. Persze sajna a forgalmazók így akarják eladni. A cunami és a misztikus szál csak egy kerettörténet. Nem a halál utáni világgal foglalkozik a film, hanem az élettel , az emberi érzésekkel. És azt nagyszerûen kibontja. Ha ezt az ember képes meglátni a filmben, akkor nagyszerû élményt nyújt. Nagyon meg lettem volna lepve, ha Eastwood most valami katasztrófa/ thrillerre adta volna a fejét. Szerencsére nem így történt.
csilla89 2011 márc. 11. - 23:22:13 Előzmény Verion
(20/109)
Sziasztok!

Nagyon vártam a filmet, és azt tudom mondani, hogy örülök, hogy nem moziban láttam. Számomra unalmas és lelassult volt. A trailerbe sikerült minden izgalmas részt belerakni, de szerintem kb. annyi is.:-S Pedig örültem, hogy Clint Eastwood egy újabb remek filmet rendez (mint pl a gran torino), de mindegy.

Spoiler
Két rész tetszett, a sapkás a metróban:-) Na az tényleg jó volt, akkor libabõrös is lettem:-), meg persze az elején a szökõár, én ilyeneket vártam volna végig.
Verion 2011 márc. 09. - 12:59:13
(19/109)
Nálam abszólút favorit a film.Néha lehetett volna egy kicsit felfokozottabb a hangulata de egyébként nagyon jó.
debut27 2011 márc. 07. - 15:49:47
(18/109)
Ismét egy remek film a mestertõl!
miénkittatér 2011 márc. 05. - 14:54:17 Előzmény faffenbach
(17/109)
Micsoda kérdés, hogy miért jelölték. Nézd meg ezt , hogy hogyan hozták létre az effekteket.

http://www.youtube.com/watch?v=EoAHO4_jPzQ

Ebben is látszik, hogy nem csak arról az öt percrõl van egyébként szó, bár biztos az a leglátványosabb. De ebben az összeállításban még egyébként több dolog nem is szerepel, amikrõl nem is gondolnánk, hogy vfx. De pont azok a jól megcsinált filmek, ahol ez nem látszik.
Erre jó példa pl a Zodiákus címû film, ami tkp. egy egyszerû krimi mégis több mint 200 CGI effekt van benne.

És például a Hereafter a Visual Effects Society díját is megnyerte méghozzá pont abban a kategóriában(supporting visual effects), amit a filmeken pont nem veszel észre, ha igazán tökéletes a munkájuk.
Vadpörkölt 2011 márc. 03. - 17:07:10
(16/109)
M. Night Shyamalan ne csináljon filmeket inkább húzzon vissza Bollywoodba,mert egy felkapott közepes rendezõ ha a komoly rendezõ kell akkor válaszd Nolant,Finchert vagy a Coen tetvéreket,mert õk tényleg jó filmeket csinálnak nem pedig olyan gyötrelmeket,mint a falu meg az esemény!!!!
Egyébként meg ez a film egyszer nézhetõ kategória,de tényleg nem a legjobb Eastwood film az biztos.
faffenbach 2011 márc. 03. - 11:19:26
(15/109)
Egyébként szerintem nem rossz film.
Kicsit unalmas, lagymatag lett.
Eastwood csinált ennél ezerszer jobbat is már! ( titokzatos folyó, Nincs bocsánat) Szóval egyszer meg lehet nézni.
Amit nem értek: miért jelölték a filmet idén Legjobb vizuális effektek Oscar-díjára?
Tény, az elején van egy egészen látványos jelenet benne, amiért talán megizzadtak az effekt készítõk, de ennyi. Nem az a bajom, hogy nem jó, hanem hogy nincs benne. A két órás filmben mindösszesen ez az 5 perces jelenet. Nem értem azt a jelölést:)
(Ráadásul itt PORT.hu-n fel se tüntették)
faffenbach 2011 márc. 03. - 10:41:03
(14/109)
Hát Shyamalan sem a régi ma már...
Az utóbbi két filmje sokkal rosszabb volt, mint ez a film.
Thousand Lakes 2011 márc. 03. - 07:47:53
(13/109)
Jav.: Shyamalan
Thousand Lakes 2011 márc. 03. - 07:45:23
(12/109)
Ezoterikus maszlag. Ettõl persze akár még jó is lehetne, de hát nem az.

Eastwood eleve közepesen rendez - ej, ha ezt Shymalayan vagy von Trier rendezi! -, és láthatóan a 3 szállal nem tud mihez kezdeni. Olyan a rendezés és a forgatókönyv, hogy a 3 szál csak a legvégén találkozik. A filmet az ikres szál - nem véletlenül Spielberg executive producer - rontja le leginkább. Teljesen felesleges. Abból is látszik, ha kivennénk, a maradék nem esne szét. Bûn rossz a forgatókönyv.
9/10
bunndda 2011 márc. 01. - 22:50:29 9/10
(11/109)
Én nagyon rosszat vártam mert a témában kevés a jó film, de kellemesen csalódtam.

Clint Eastwood-ra lehet számítani! :)

Nincs benne semmi túlkapás. Megható jelenetek vannak persze, de nem csöpögõsek.
Külön gratula azért ahogy finoman, de félreérthetetlenül bemutatja és helyreteszi a vallásokat, meg egyéb csalókat.
7/10
gusztavka 2011 márc. 01. - 20:49:13 7/10 Előzmény Thousand Lakes
(10/109)
Egyszer nézõs, jobbat vártam. 7/10