Téma: Bábel

Redfield 2007 dec. 13. - 15:33:15
(87/267)
Rendben, csak nem úgy tûnt le a hozzászólásodból. Arra példúul kíváncsi lennék, hogy a 21 grammal ellentétben ez miért nem tetszett, hiszen a két mû erõsen hasonló, és mindkettõ lehangoló.
Cseresznye 2007 dec. 13. - 14:26:46
(86/267)
Azt hiszem félre értetted a hozzászólásomat. Én nem, mondtam, h ez 1 x*r film. Nekem nem jött be. "Látvány-akciófilm,legtöbb romantikus vígjáték" <-- ezeket pl. nem is kedvelem. A "mélyebb" alkotásokat annál inkább. A 21 gramm, vagy az Ütközések kifejetten tetszett. De ez a movie egyszerûen nem, és kész.
Redfield 2007 dec. 13. - 02:51:49
(85/267)
Ne haragudj, de ez egy nagyon elb*szott hozzászólás volt. Azért, mert te egy vidám filmre számítottál, ami vidámságot gerjeszt, és elszórakoztat (mert nem olvastál semmit elõtte errõl a filmrõl, se elõzetes, semmi) még nem szar film a Bábel. A hozzászólásodból tisztán kitûnik, hogy nem vagy nyitott az ilyen filmekre, de nem hiszem, hogy a komolyabb, mélyebb alkotások (mélyebbek, mint mondjuk a legtöbb romantikus vígjáték, vagy látvány-akciófilm, amiket a legtöbben ismernek) azért lennének rossz filmek, mert nem könnyûek, pörgõsek és röhejesek.
Cseresznye 2007 dec. 13. - 02:19:35
(84/267)
Aki még nem látta a filmet, az ne is nézze meg én azt ajánlom.
Én most néztem végig, de ennél elba***ottabb filmet már nem is emléxem mikor láttam utoljára. Gondoltam leülök, és szórakozom egy jót, de ahogy egyre haladtam elõre a filmben, annál xarabbul éreztem magam. A fene se gondolta, h ez ennyire nyomasztó lesz. Semmit nem hallottam elõtte a filmrõl, csak azt, h Brad Pitt játsza az egyik fõszerepet. Így gondoltam nem lehet rossz(Blöff, A mexikói, Harcosok kulbja). Ennek ellenére nekem egyáltalán nem jött be. Én még az ellenségeimnek se kínnám, h nézzék meg.
k11zoltan 2007 nov. 06. - 23:27:33
(83/267)
Csalódtam ebben a filmben, mert Inárritu az egyik kedvenc rendezõm,a Korcs szerelmek, meg a 21 gramm filmek meg zseniálisak! Így asztán valami óriási filmre számítottam, de ezt vontatottnak találtam.

Bár az õszintét megvalva, a drámát hiányoltam a végérõl!

Nem azt mondom hogy haljon meg mindenki, de a fent említett 2 filmnek jót tett a drámai befejezés...
mr.szabee 2007 nov. 06. - 18:22:05
(82/267)
Nehezen vettem rá magam, hogy megnézzem, hiszen tudtam elõre: erre a filmre „rá kell készülni”. Végül nem csak tetszett, nagyon, hanem csalódtam is benne, persze kellemesen. Elmaradt a történet általam elõre sejtett közhelyessége, s a különbözõ szálak összefûzése egyáltalán nem nevezhetõ erõltetettnek, kifogástalan. A zenei élmény úgy szintén, de ezt már oly sokan firtatták elõttem… Fantasztikus alakítások ismeretlen, nem hollywoodi, a világ abszolút különbözõ pontjairól származó színészektõl. A film megrendítõ. A folyamatok egyre szomorúbb hangot ütnek meg (érzékeny lelkûek, vigyázat!), míg a vége – nem meghazudtolva az amerikai filmkészítést – valamelyest „happy end”. Csakhogy itt nekem is hiányzott a film addigi 2 órájához mérhetõ csattanó, mondanivaló, tanulság – nevezzük, aminek tetszik. A Bábeli értelmezéssel, illetve címadással pedig szerintem nincs semmi gond. Természetesen nem szó szerint kell venni az isteni történetet eme film kapcsán. Egyszerûen a különbözõségrõl van szó, mindenki különbözik a másiktól, de mégis van közöttünk láthatatlan kapocs – már csak azért is, mert mindannyian emberek vagyunk.
hannah 2007 aug. 27. - 21:40:50
(81/267)
elõször, mikor megnéztem ezt a filmet nem folyamatosan néztem, néha-néha felálltam enni, vagy vmit csinálni, nem teljesen kötött le, így nem is értettem meg egészen. 2hétre rá egyik este dvdnézõshangulatom volt és nézegettem a dvdket, amikor a kezembe akadt a bábel.jo mondtam magamba megnézem még egyszer teljes figyelemmel.és végignéztem és eszméletlen volt. a japán lány a discóban, amikor bemutatták, hogy õ mit élhet át, azzal, higy nem hall..áá nem is sorolom fel, nagyon joo volt.és a végén ott ültem a fotelban és ott sírtam:) eszméletlenüljoo!
(viszont arra tényleg kiváncsi lennék, hogy mit irt a japán lány a rendõrnek:))
"...the brightest lights in the darkest nights."//
fc.kenyér 2007 aug. 16. - 18:44:46
(80/267)
röviden: nagyon nagyon jóóóóó! külön plusz: a japán szál, az amerikai házaspár közötti jelenetek.
8/10
King Diamond 2007 aug. 02. - 23:00:06 8/10
(79/267)
Jó film, nekem nagyon tetszett. Mind a négy szál ötletes volt, jól fel volt építve, a zenéje is rendben volt, nekem egyáltalán nem tûnt hosszúnak. Megérdemelte az Oscar díjat, bár a legjobb rendezõ vagy film díját is minden további nélkül megkaphatta volna még.
Tiger eye 2007 júl. 15. - 21:58:36
(78/267)
a film zenéje volt sztem a legjobb, és asszem, mégygszer megnézem az elõzetes miatt, mert végülis tényleg arról szól, h mennyire nem értik meg egymást az emberek. a japán csaj siketsége tette ilyenné a filmet, számomra ilyen jóvá:)
tündemamusz 2007 jún. 02. - 16:22:28
(77/267)
A film nagyon érdekfeszítõ a háromnegyed részéig. Utána valahogy elnyújtottnak tûnik, és fölöslegesen késlelteti a megoldást.
Végre szeretnék egy olyan filmet is mostanában, aminek a vége ütõs, és nem marad el a hatás. egyelõre várok...
Bov 2007 máj. 01. - 19:15:35
(76/267)
Nekem tetszett.. kicsit hosszú, volt benne pár -számomra- kevésbé érdekes rész (a tyúk... :P) deh szépen össze lett vágva, és fel lett építve...
Kicsit Ütközéspont-szerû.. csak az egész világra kiterjed.
Brad Pitt itt olyan öreg :(
Sztem is kellett a japán csaj.. és az is tetszett, h siket...
Érdekes..aki tudja, nézze meg..
Zotyipotyi 2007 ápr. 29. - 13:32:23
(75/267)
"Félelmetes film!" Utóbbi idõben legmeghatározóbb film élményem! Nagyon egyben van, mind történet, mind pedig feszültség-hangulat szempontjából. A marokkói és a japán rész a legjobb. Inarritu egy zseni!
rockertoro 2007 ápr. 27. - 09:58:27
(74/267)
Engem a zenéje vont a hatása alá, a végén... nem értettem miért áll fel egybõl mindenki... hazaérve gyorsan le is töltöttem a zenéjét. Amúgy a 21 gramm jobb sztem, valahogy hatásosabb, mélyebb lélektanilag. Meg, hiába tetszett, van abban is vmi, hogy ez a film nem más mint az Ütközések Inárritu módra. Még jó, hogy nem egy évben mutatták be õket...
baadu 2007 ápr. 23. - 17:27:54
(73/267)
Néhány napja láttam a filmet, még mindig a hatása alatt vagyok. A forgatókönyv szinte tökéletes, nyilván mert az alapötlet is remek, a zene meg nem hiába lett kitüntetve.
Külön érdekes, hogy maga a cím, extra jelentésrendszert ad az értelmezéshez, ami így egy elég komoly téma már.
A mitologia háttér (Babel-Babylon) gyakorlati lefordítása ez; emberek nem értik egymást (néha még ha egy nyelvet is beszélnek), és ebbõl ered a probléma. Persze ennél sokkal több van a filmben. Már a 4 szálat külön küön nézzük is érdekes. Ajánlom mindenkinek, a zene miatt meg inkább a moziba, mint majd otthon dvd-n.
bbit 2007 ápr. 16. - 21:06:42
(72/267)
Pedig ma egy a filmmel kapcsolatos kérdés 50 milliót jelentett volna egy srácnak az "1 a 100 ellen"-ben.

Hol nem játszódott a történet a Bábel címû filmben:
a: Marokkó
b: Japán
c: Dél-Afrika

A srác Marokkóra tippelt és vesztett...
adii 2007 ápr. 10. - 18:54:56
(71/267)
Nem rossz, de nem is jó....érdekes film, egy próbát megér...
10/10
Zolkó 2007 ápr. 08. - 22:08:43 10/10
(70/267)
Igaz, de a 21 gramm méginkább az:)
Egy picit tényleg kilógott, de ez a része annyira erõs, és akkora pluszt ad a filmnek, hogy kár lett volna kihagyni. Jobb lett így.
Redfield 2007 ápr. 08. - 19:46:59
(69/267)
Sztem ez is elég depressziós volt. :) nekem is tetszett a film. Igazán. És annyian mondják, hogy a japán csaj nem illett bele a képbe. Pedig pont az õ fájdalmát érezheti át a legtöbb ember. (talán pont ezért nem tetszett nekik, nem szeretik, ha emlékezteti õket valami saját nyomorúságukra) :)
10/10
Zolkó 2007 ápr. 08. - 19:32:51 10/10
(68/267)
Inárritu ezzel a filmmel nálam végérvényesen a legjobb rendezõk közé lépett. Nem is a történet a legerõsebb pontja a filmnek, pedig az se rossz, mert így ad lehetõséget a szereplõknek arra, hogy ki tudják hozni önmagukból a legjobbat. És mindegyik szereplõ kimagasló alakítást nyújt. Nincs is igazi fõszereplõ a filmben, hisz több szálon fut a cselekmény, és egyik sem szerepel annyit, hogy fõszereplõnek lehessen titulálni. Ami miatt igazán elvarázsolt a film, az a nyomasztó, egyedi hangulata. Maga filmzene minimál, ettõl lesz igazán nyomasztó, és visz, sodor magával.
Hasonlít a 21 grammhoz a felépítésében és hangulatában, annyi különbséggel, hogy ez nem annyira depressziós. És van olyan jó.
Óriási film.