Téma: Bábel

rockertoro 2007 febr. 24. - 15:55:45
(47/267)
a múlt heti pesti est nagyon lehúzta a filmet, de azt gondolom, habár a 21 grammnál tényleg gyengébbre sikeredett, attól még egy nagyon jó film, és nagy hatással lehet az emberre, ha valaki átéli az eseményeket, és a zenét... a Téglát is láttam és annál sztem jobb film, persze minden ember-függõ... az is egy izgalmas történet... de a Bábel talán mélyebb...
a zenéje meg valami fantasztikus, mikor meghallgattam itthon, újra átéltem az egészet... elképesztõ. mindnekinek ajánlom.
main 2007 febr. 21. - 12:13:59
(46/267)
Dehogy bántottál meg! Én is azt gondolom, hogy nem feltétlen kéne egymásnak esni csak mert valamiben különbözik az ízlésünk.
Azért arra kíváncsi lennék, mitõl nem lett publikus amit írtam? :-O Át kéne olvasom az oldalt rendesen, mert lila gõzöm, hogy ez micsoda:-)))
eszter1 2007 febr. 21. - 10:32:34
(45/267)
aha, szóval ezek a csillagok a nem publikus hozzászólásokat jelentik. eddig nem értettem, hogy mi a fene ez. pedig kiváncsi lennék ezekre is. biztos viccesek

kedves main! nem akartam kétségbe vonni a véleményedet, sajnálom, ha ez jött le, csak próbáltam más oldalról megvilágítani. de természetesen tiszteletben tartom, hogy neked nem tetszett. egyébként tényleg biztos, hogy hangulattól is függ. amúgy én is utálom, h valaki rám akarja erõltetni a saját véleményét, múltkor is azt írtam az s.o.s. szerelemhez, hogy sztem a srác, aki énekli a számot nyálas, meg maga a szám is, mire azt kaptam vissza egy kiscsajtól, hogy én nagy tévedésben élek, h azt hiszem, h a romantika nyálas. na mindegy, nem akarok eltérni a témától, ha gondolod olvasd el.
szóval remélem nem bántottalak meg a véleményemmel.
Peetya911 2007 febr. 21. - 08:06:28
(44/267)
Ha valaki nem "dob ki" ra 1000ft-ot, akor nem tudja megnezni, igy velemenyt sem tud mondani rola. Egyebkent evente millioegy filmet keszitenek, es otot jelolnek oscarra, ebbol 1 kapja meg, szoval, ez nem tul jo erv.
main 2007 febr. 21. - 07:56:11
(43/267)
Jé, valaki kicsillagozta a hozzászólásomat:-) Pedig nem is káromkodtam!:-))))

Eszter, tudod, erre mondják, hogy ízlések és pofonok. Lehet ám az is, hogy engem talált meg olyan hangulatban a film, hogy nem tudtam értékelni. Szóval nem akarom elvitatni a film értékeit, vannak tényleg jó részek benne, csak nekem valahogy egésszé nem áll össze. Végig vártam valami történtet, tudod, eleje-közepe-vége. Az egész nekem olyannak tûnt, mintha éppencsak bepillantást nyertünk volna egy-egy család életébe, és slussz. Oké, összefonódtak meg minden, de ezzel együtt is kevésnek éreztem, amit a film nyújtott. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni, úgyhogy remélem, hogy így érthetõbb lettem:-)))
GNandi 2007 febr. 20. - 17:49:04
(42/267)
A film fura kicsit elvont de fantasztikus! Szerintem miatuán vége nem érdemes rögtön felállni és kihuzni a mozibol, hallgassuk végig a stáblista zenéjét, hagy tudatosuljon mit is akar sugni nekünk ez a mü.
Redfield 2007 febr. 19. - 22:56:45 Előzmény Timke
(41/267)
Hát ezt a filmet (mint az kiderült) vagy imádni, vagy utálni lehet, középút nem igazán van. :) Mint már mondtam, szerintem ennél is jobb dráma, (persze az csak egy témát boncolgat, nem ennyire globális) a The Woodsman c. alkotás, és remekmû. Kevin Bacon alakítása felejthetetlen, és egyben pályája legjobbja is. Ez nem vicc! Ha valakinek, hát neki azért járna az oscar. De a zenéje, és a vágások ott is mind nagyon a helyükön vannak. A többi színész alakítása is kifogástalannak mondható. Szóval, ha van film, amit érdemes megnézni, akkor az az! :) Milyen kár, hogy hozzánk nem hozták be. (hogy nem sül le a pofájukról a bõr...)
Itt egy elõzetes-link, mindenkinek ajánlom figyelmébe ezt a remekmûvet:

<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=-fIFa9RcCmI" title="http://www.youtube.com/watch?v=-fIFa9RcCmI">www.youtube.com</a>
bzsolt 2007 febr. 19. - 21:02:44
(40/267)
Nagyon gáz a film, nem érdemes pénzt kidobni rá. Ma már úgy látszik minden filmet Oscarra jelölnek. Gondolom, különben a kutya se megy el megnézni.
bazs 2007 febr. 19. - 07:15:27
(39/267)
valóban nem a katarzis-élmény kiváltása volt a cél....ez valahol mélyebben volt.
a film a történet eme kis részét mesélte el. hogy a továbbiakban mi történt az a fantáziádra van bízva.
eszter1 2007 febr. 18. - 18:54:08 Előzmény main
(38/267)
hát, érdekesen nézted akkor. az amerikai csajnak, ahogy te írtad megmentették a kartjá, a marokkói srác testvére pedig meghalt. egyébként az túlzás, hogy minden rendbejött volna, hiszen ez a srác meghalt, szóval a marokkói család élete teljesen tönkrement. a mexikói nénit pedig kiutasították. ja és a japán csaj sem kapott hallást a végére úgy emlékszem. lehet, hogy a katarzis-élményt számodra az jelentette volna, h mindenki meghal?
egyébként sztem a film célja nem is az volt, hogy a nézõ katarzisba essen.
ja, és a történetek összefonódása sem a film csattanója akart lenni, hiszen végig lehetett tudni. sztem ez sem volt a film célja. végülis ez nem a kisiklottak.
szóval lehet, hogy nem tetszik a film, sztem nagyon félreértelmezted.
számomra egyébként nagyon megterhelõ volt, mármint lelkileg.
marky 2007 febr. 18. - 18:53:30 Előzmény Timke
(37/267)
Az Oscar tekintetében viszont sajnálom, hogy az alábbi kategóriákban nem terjesztették fel a filmet: legjobb operatõr, a legjobb vágás vagy legjobb forgatókönyv.
Viszont a legjobb nõi mellékszereplõ megnyerésére nagy a sansza a mexikói gyerekpesztrának vagy a japán kiscsajnak.
Kiváló képi világ, színek, hangulatok és a szereplõválasztás is zseniális, mind a marokkói, mind a japán és mexikói arcok esetében.
atomheartfather 2007 febr. 15. - 20:08:14
(36/267)
Szerintem ez egy nagyon kiváló film, ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi cikket:

<a target="_blank" href="http://yofilm.blogter.hu/?post_id=120979" title="http://yofilm.blogter.hu/?post_id=120979">yofilm.blogter.hu</a>
main 2007 febr. 15. - 19:32:20
(35/267)
***Spoiler***

Megnéztem. Harmatgyenge.:(
Szeretem a különleges filmeket, mielõtt valaki az ízlésem miatt megszólna, de eeeeeeez? Végig vártam valami katarzis-élményt, de semmi. Minden szépen rendbejött a végére? A japán csajt továbbra se fektette le senki, viszont sírt egyet apuci vállán, az amerikai csaj karját vagy megmentették vagy nem, a marokkói srác testvére vagy meghalt vagy nem. Nincs befejezése, csak úgy rendbejöttek a dolgok. Aha. Hát ez így túró. Egyébként ha a sorsok összefonódásal akart nagyot ütni a film, akkor bizonyára gyerekeknek vagy h****nek készült, akik még maguktól nem jöttek rá arra, hogy az ilyen összefonódásokat a saját hétköznapjaikban is bárki megtalálhatja, nem nagy cucc. Sajnos, csalódott vagyok, sokkal többet vártam. A zenéje különben tényleg szép.

Spoiler
3/10
Bodza 2007 febr. 14. - 20:40:31 3/10 Előzmény Peetya911
(34/267)
Belenéztem a fórumba, kiváncsi voltam, hogy kinek hogy tetszik a film. Ha ilyen indulatokat képes kiváltani, akkor mégsem annyira rossz, mint amilyennek írtam. Peetya911-nek üzenem, hogy azzal, hogy lehúzok egy filmet, még nem vagyok bunkó. Eleve a fórumba olyanok írnak be, akikbõl kiváltott valami érzelmet a film. Ez lehet negatív is, mint ahogy ebben az esetben nálam ez volt a helyzet, mert szerintem gyenge. Szóval ugyanannyi jogom van azt írni, hogy sz*r, mint azt, hogy k**vajó-anélkül, hogy bárkit megbántanék.
Timke 2007 febr. 13. - 22:23:18
(33/267)
Igen, különleges. Lassú, elgondolkodtató. Azért egy picit erõsnek érzem, hogy Brad Pitt 15 percnyi játékért Oscart kapjon.:D
Meg lehet nézni, szép alkotás, jó benne a zene. Jó kérdés lehet, hogy vajon mi volt a japán lány levelében. A moziból kijövet erre már több alternatívát is találtunk.:)
Az legjobb filmért járó Oscar-díj talán túlzás lenne..
k and j 2007 febr. 11. - 23:24:32
(32/267)
:-)
sakur 2007 febr. 11. - 21:49:30
(31/267)
legyen akkor a téma a részemrõl is lezárva :)
ádám
Nelluska 2007 febr. 11. - 21:11:29
(30/267)
Nekem is nagyon tetszett a film!
Van egy bibi a leírásban!!! Nem négy nyelven, hanem ÖT nyelven forgattak!!! A jelnyelv is nyelv. Abban is van "Bábel", például: amikor a japán siket csaj "elmondta", hogy hogyan halt meg az anyja, a nyomozó félreértette.
szakrissz 2007 febr. 11. - 09:18:54
(29/267)
nekem is nagyon tetszett a film,végre ide is eljutott.a japán történet volt számomra a legmegrendítõbb,bár tk mindegyik sztori az.valóban nem a legsztárabb sztárok alakítása volt a legmeghatóbb.szerintem nem unalmas a film,sõt,elrepült a majd 2 és fél óra.akit a rendezõ korábbi filmjei megérintettek,annak szívbõl ajánlom!
Peetya911 2007 febr. 10. - 19:18:27
(28/267)
Hmmmm, erdekes hogy az emberek miken tudnak vitazni, es mennyire leneznek dolgokat Nem mondom hogy a Babel a legjobb film, mert nem letezik olyan (nekem a Crash-Utkozesek a favorite) ahany haz annyi szokas, johetne ide az ismert kozmondas.

a hozzazssolasok elejen volt 2 ember, akiknek nagyon nem tetszett a film. De ok a bunkosagukrol tettek bizonylatot, azzal hogy ok a foldik alazzak a filmet, es akkor milyen jol erzik magukat, meg mindenki vigy 820 kulonbozo teknikai kutyut, es akkor jajjdejo lessz a moziban ules, egy filmen.

Nem ertem ezeket az embereket, de, nem is akarom megerteni oket. Csak elgondolkozok rajtuk, hogy miert is mondjak ezt. ELmossolyaodom, majd tovabbelem az eletemet.