Téma: Bábel

k and j 2007 febr. 10. - 18:13:34
(27/267)
A k and j formatumbol eddig csak "j" baratom nyilvanitott velemenyt. :-)
En csak azert irok most mert eszleltem "j" hianyossagat es a kedves uriember nem 3x hanem 4X sertette erzekenylelkuleti filmrajongo lakotarsamat. :-)

"a felsorolásoddal egyébként csak a saját szûklátókörûségedet bizonyítottad" (sakur)

Remenykedem csak benne, hogy a minket koveto generaciok es koztuk te is annyira szuklatokorrel rendelkeztek majd mint kedves baratom.
Ot egy kicsit felbosszantottad engem csak megmosolyogtattal.
k and j 2007 febr. 10. - 18:03:43
(26/267)
" tehát egyáltalán nem számítanak kuriózumnak,"

En sem emlitettem kuriozumkent csak kiemelkedobbnek tartom az o alkotasait mint amit az ugynevezet tomegfilmesek bocsajtanak ki kezeik kozul honaprol honapra. ( ettol meg semmikepp nem kuriozumok.[A Babel meg biztosan nem :-)])

"és aki így tekint rájuk, az egyszerûen hülye.... vagy csak arckodik, hogy õ most mekkora mûvész, mert ""mûvészfilmeket"" néz... hahaha "

Ebben az idezetkiemelesben pontosan haromszor sertettel meg -vagy neztel le- es nyilatkoztal rolam degradalo hangnemben. ( "hulye, arckodik, hahaha" )
Sem hulyenek sem nagyarcunak sem pedig nevetseg targyanak nem erzem magam.
Es mindezt mivel erdemeltem ki, miert kaptam?!!
Mert tetszett nekem egy film, ami neked nem?!!
Ettol lennek en hulye?
Szoval gondolkozz el legy oly kedves, hogy ki kit miert es hogyan sertett meg.
Vedd figyelembe az ok okozati tenyezoket is.
Orulok, hogy te is sok helyen jartal es, hogy filmrajongo vagy.
Tiszteletben tartom, hogy neked nem tetszett ez a film es veled ellentetben en ezert nem tartalak teged hulyenek es le sem sz*rom mindezt.
Szerintem ezzel lezartnak is tekinthetjuk eme temat es egyezunk ki a te 3 serto megjegyzesed kontra a tolem elhangzott "meg a nevet sem tudnad..." 1:1-be.
-hehehe helyet- udvozlettel, k and j-bol a j. :-)
sakur 2007 febr. 10. - 14:43:23
(25/267)
semmi gond, én is csak a véleményemet írom le (mi mást), és nekem bizony nem tetszett ez a film.
az, hogy te sok helyen jártál, sok filmet láttál és az, hogy szeretsz moziba járni, az nem jelenti azt, hogy mindezek rám ne lennének igazak.
Bár lehet, ha ekezetek nelkul irnak, akkor mindezt jobban elhinnéd, de igazából lesz*rom, hogy mit hiszel.
(egyébként több, mint ezer filmet láttam eddig; én is ültem már párizsi moziban, sõt katalánban is, de mégsem "arckodom", hogy húúúú, énvoltam, te meg neeem)

Azzal meg, hogy ennyire lekezelsz a válaszodban ("akiknek a nevet te helyesen ki sem tudnad mondani"), pedig eljutottál arra a szintre, ahova állítólag nem akartál lesüllyedni.

Egyébként felhozhatnál néhány érvet a csõlátásomra, kíváncsi lennék.
k and j 2007 febr. 10. - 12:21:42
(24/267)
"a tömegfilmet idézõjelbe raktam, ha nem vetted volna észre. egyébként meg anélkül is megállná a helyét a mondat, hiszen ezek mind-mind agyonnyomatott filmesek (okkal és anélkül), akiket mindenki ismer, aki egy picit otthon van a témában, tehát egyáltalán nem számítanak kuriózumnak, és aki így tekint rájuk, az egyszerûen hülye.... vagy csak arckodik, hogy õ most mekkora mûvész, mert ""mûvészfilmeket"" néz... hahaha"
Nem szoktam lereagalni a hozzaszolasaimat ert ellenvelemenyeket, de ez esetben nem birom megallni, hogy ne...
Lehet, hogy egy kicsit eltuloztam a velemenynyilvanitast a babel c. filmel kapcsolatban, es kevesbe objektivan iteltem meg azt mint amit egy kritikustol elvar(na) a nezo. Mivel en nem vagyok kritikus csak egy mezei rajongo ( es ez pedig "csak" egy forum, ahova az emberek a VELEMENYUKET irjak le!!! ) engettessek mar meg nekem az ily jellkegu elfogultsag.
Elozo hozzaszolasomban emlegetett rendezo urakat azert tartottam erdemesnek megemliteni, mert a magyar nagykozonseg elott sokkal nagyobb terben hoditanak mint azok a muveszek akik az "igazan" szerzoi alkotasokban vesznek reszt. Ket es fel evet eltem parizsban, masfelet spanyolorszagban es a munkam tobb mint fel eve portugaliahoz kot. Emlitett orszagokban , szerencsemre, szamtalanszor tudtam elni hobbinnak es alkalmam volt filmek szazait megtekinteni az evek soran...., olyan filmeket, olyan rendezoktol akiknek a nevet te helyesen ki sem tudnad mondani, kedves en vagyok a legokosabb okostojas!
Azert nem kivantam a peldalozgatasomban szelsosegekbe elmenni mert nem lattam ertelmet es igazabol talan azt hivhatnad joggal v. jog nelkul arcoskodasnak. A Babel talan azert fogott meg, mert ez mar egy joval nagyobb retegnek/reteghez szol, de azert meg mindig nem ugy ahogy azt a hasonlo kapacitasu mozik teszik mostansag.
Szamos ervel tudnam meg igazolni, hogy mennyire egyszeru es csolatasu vagy, de nem teszem mert azzal csak a te szintedre ereszkednek le. Az meg mar meglehetosen nehezemre esne, hogy 30 evesen 15 evest jatszak!
A tobbiektol elnezest a kirohanasomert, mindenkinek szep napot, minden jot!
Redfield 2007 febr. 10. - 09:09:45
(23/267)
Hát Almodovar-ra sem lehet azt mondani, hogy amatõr, ebben egyet értünk. De miért ne csinálni mûvészfilmeket? Nagy tömegeknek... inkább csak nagy tömegek nézik.
sakur 2007 febr. 10. - 01:45:18
(22/267)
a tömegfilmet idézõjelbe raktam, ha nem vetted volna észre. egyébként meg anélkül is megállná a helyét a mondat, hiszen ezek mind-mind agyonnyomatott filmesek (okkal és anélkül), akiket mindenki ismer, aki egy picit otthon van a témában, tehát egyáltalán nem számítanak kuriózumnak, és aki így tekint rájuk, az egyszerûen hülye.... vagy csak arckodik, hogy õ most mekkora mûvész, mert ""mûvészfilmeket"" néz... hahaha
sakur 2007 febr. 10. - 01:17:45 Előzmény k and j
(21/267)
Egyáltalán nem kifinomult alkotás, bár kétség kívül szórakoztató (de nem azért, mert hûdejóvolna).
a felsorolásoddal egyébként csak a saját szûklátókörûségedet bizonyítottad, ugyanis kivétel nélkül olyan filmeseket soroltál fel, akik a "tömegeknek" alkottak.

brad pitt meg iszonyatosan szar, teljsen szétbaxxa az egészet. nekem igazán csak a japán vonal tetszett, a csaj nagyon jó volt. (26 éves!)

ádám

"Hihetetlenul kifinomult alkotas. Aki egy kicsit meg ki bir szakadni abbol a hihetetlen mennyisegu mocsokbol amit a filmipar minden evben a nyakunkba zudit, az biztosan ertekelni fogja ezt a filmet.
Akinek meg nem tetszet (mert unalmas volt, meg vontatott) az maradjon a mar szamara megszokott, evtizedek ota adagolt tomegfilmeknel....
Alejandro Gonzales I. , Francois Ozon, Pedro Almodovar (es meg sorolhatnam) igazi ertekeket kepviselnek, erzo es gondolkodo embereknek keszitenek -reteg- filmeket. Sajnalom, hogy fent emlitett uriemberek rendezoi munkassaga nem ugyanolyan-vagy legalabb hasonlo erzeseket - valt ki belolunk..., emberekbol.
Ajanlom figyelmetekbe!
10/10"

5/10 maximum, de az is csak a japánok miatt
Redfield 2007 febr. 09. - 17:53:57
(20/267)
A japán vonal nekem kifejezetten tetszett, még ha nem is nagyon illett a többihez. Az érzelmeket ott már szinte meg lehetett érinteni. Csak a pucér jeleneteket sajnálom, hogy beletették, így már simán rám lehet fogni, hogy csak azok miatt dícsérem. :)
tudorika 2007 febr. 09. - 17:47:49
(19/267)
A Bábel alapvetõen nem egy rossz film, de túl sok más filmre emlékeztet ahhoz, hogy ütõsnek és eredetinek hasson. A bizalmatlanságból fakadó kommunikációzavar jobban kijön pl a Crash-bõl, a spanyol bevándorlókkal szembeni, minden emberi együttérzést nélkülözõ bánásmód mondjuk Solondz Storytelling-jébõl. A japán vonalra nem tudnék így kapásból példát mondani, de nem is kell, mert a japán sztori meg annyira nem illeszkedik a történetbe, hogy a nézõnek azt kell gondolnia, hogy ázsiát és a fogyatékkal élõket sem akarták kihagyni a bábeli zûrzavarból, ezért spékelték meg a sztorit egy tokiói történettel. Kicsit erõltetett a nem lineáris történetmesélés is, hacsak nem úgy értelmezzük, hogy a nézõvel el akarták hitetni, hogy Cate Blanchett belehal sérüléseibe. Akkor viszont jobban ki kellett volna hangsúlyozni a médiaõrületet és dezinformációt, amit egy ilyen incidens okozni tud, ezt viszont a film nem teszi meg, sõt, a film legelején megtudjuk, hogy anyucit meg kell mûteni ugyan, de azért rendbe fog jönni. Kedvenc karakterem a két marokkói kisfiú apja: az apai kétségbeesés megformálásának nagyszerû példája! Szóval részleteiben szép mozi ez, nem teljességében. Azért nézzétek meg!
k and j 2007 febr. 06. - 00:53:14
(18/267)
Hihetetlenul kifinomult alkotas. Aki egy kicsit meg ki bir szakadni abbol a hihetetlen mennyisegu mocsokbol amit a filmipar minden evben a nyakunkba zudit, az biztosan ertekelni fogja ezt a filmet.
Akinek meg nem tetszet (mert unalmas volt, meg vontatott) az maradjon a mar szamara megszokott, evtizedek ota adagolt tomegfilmeknel....
Alejandro Gonzales I. , Francois Ozon, Pedro Almodovar (es meg sorolhatnam) igazi ertekeket kepviselnek, erzo es gondolkodo embereknek keszitenek -reteg- filmeket. Sajnalom, hogy fent emlitett uriemberek rendezoi munkassaga nem ugyanolyan-vagy legalabb hasonlo erzeseket - valt ki belolunk..., emberekbol.
Ajanlom figyelmetekbe!
10/10
Kriszti93 2007 febr. 05. - 18:14:25
(17/267)
Szerintem nagyon jó film,és ez tényleg megtörténhet mindannyiunk életében.Mind a 3 történet kíváló és szoomorú,ami csak jobbá teszi.Az ilyen filmet érdemes megnézni!10/10-t ér!Legalábbis nekem ez a véleményem..
Helios 2007 febr. 04. - 07:46:44
(16/267)
Jézus. Egyszerûen nem tudom elhinni hogy így lehúzzátok ezt a filmet. Nem akarok senkit fikázni de pl a Steven Segal filmek pörgõsek van esemény de nem tartom õket sokra. Nem pörgõs ... oké de 100%-nak tartom hogy a végén összeáll. Megnézem és aztán alkotok véleményt, de a többieknek azt ajánlom nézzék meg mégegyszer, mert szerintem ez az év egyik legjobb filmje lesz.
Meroving 2007 febr. 03. - 18:29:20
(15/267)
hát...
Cate Blanchett azért jócskán többet vártam,mert nagyszerû színésznõnek tartom,de ez a film rettenetes.a Brad Pitt meg egy nagy nulla,mindig is az volt,mindig is az lesz!

Remélem a Királynõ kapja a legjobb film díját az Oscaron,az egy hihetetetlenül jó alkotás
bazs 2007 febr. 01. - 09:04:14 Előzmény Bodza
(14/267)
nekem tetszett a film....mert van sztorija.
4 kúltúra, 4 apró történet. elsõre úgy tûnik hogy ebbe a 'négybe' semmi közös nincs, ezért senki nem is foglalkozik velük. a film pont ezeket az észre nem vett kapcsolatokat próbálja bemutatni....mind4 sztoriban ott van, az elhagyatottság érzése, amikor mindneki magába fordul. ekkor tör elõ a szeretet, mellyel végülis mind4 sztori végzõdik.
hiába vannak határok, kultúrák, mely látszatra elválasztanak; tulajdonképpen egyformák vagyunk ott legbelül. emberek vagyunk - errõl szól a film....szerintem.
persze nem mindnekinek ez a mûfaja.
ráadásul a zenéje is nagyszerû :o
3/10
Bodza 2007 jan. 29. - 22:25:28 3/10
(13/267)
Ha mégis mész, a szélére ülj! :-)
3/10
Bodza 2007 jan. 29. - 19:50:15 3/10
(12/267)
Nem is a fûrész III-al hasonlítottam össze. Inkább nézd meg a Szex és Lucia-t, nem új film, de sokkal inkább dráma mint ez.
Gael García Bernal játszik például az Anyádat is-ben, azt is kategóriákkal jobb. Vagy Tudatlan Tündérek, Las Vegas Végállomás, Szemközti Ablak, A belsõ tenger-itt kezdõdnek a filmdrámák. Az, hogy sírnak benne a 140 percbõl 40-et, még kevés egy drámához.
3/10
Bodza 2007 jan. 28. - 19:43:23 3/10
(11/267)
A film szerintem NAGYON GYENGE. Hosszú, lassú, unalmas, az ég világon semmi sztorija sincs. Pedig a szereposztás nagyon ígéretesnek tûnt, kár érte. Nem tudom, hogy mi alapján jelölték annyi Oscar-ra. Ennél talán csak a Bûnos Viszonyok volt gyengébb, azt tegnap láttam, mindkettõhöz rengeteg türelem kellett.
magonyka 2007 jan. 28. - 10:31:59
(10/267)
Most néztem meg , nem tudom, de nekem nagyon tetszett a film.
Nezelodo 2007 jan. 28. - 00:29:53
(9/267)
Mint hasonloan borongos es vontatott filmeket, de amiket azert az ember vegig tud nezni, amugy kihagytam meg a PI-t es az Avalon-t is a felsorolasbol. Szal ezek a vontott, depressziv, de nezheto kategoria, a babel ugy akar indulni, de meg az a pici "vaszon elott tarto" osszetevo is hianyzik belole. Igy valik kinszenvedesse es agressziova a kezdeti erdeklodes ;)
Nezelodo 2007 jan. 25. - 17:00:41
(8/267)
Ennel rosszabb filmet az eletemben nem lattam, holott tobb, mint 500 filmet neztem meg az elmult par evben, koztuk olyanokat is, mint az Elveszett jelentes vagy a Francia kapcsolat.
A vontatott, kiszamithato, sablonos, klisekbol epitkezo es hasonlo kifejezesek ennek a filmnek az eseteben kizarolag, mint dicsero es felmagasztalo jelzok johetnek szamitasba.
Mivel humanizmusom kozmondasos, ezert joszolgalati kuldetesem tudataban csak annyit javasolnek: aki moziban akarja megnezni vigyen magaval mp3 lejatszot, mobiltelefont, mp4 playert egy jo konyvet es rengeteg enni-, innivalot.
Komolyan.