Téma: Bábel

Redfield 2007 jan. 20. - 13:44:24
(7/267)
Csak néhány mondatban: A Rekviem egy Álomért c. film operált ilyen mélységekkel, habár igaz: annak kétség sem fért az üzenetéhez. Ez egy emberibb film, a rendezõ úr többszörösen is túlteljesíti a 21 Gramm-ot, és megmutatja nekünk, hogy még a legnagyobb problémánk is, a küzdelem az életben maradásért nem több, csak egy könnycsepp a tengerben. 2006 egyik legjobbja. (nálunk már 2007.)

u.i.: ha szerzek állást addigra, és egyenesbe jövök, moziba is megnézem, és nem kizárt, hogy kiadom a pénzt az eredeti DVD-re is. Ha valamiért, hát ezért azt hiszem: megéri.

100 %
8/10
graniti 2007 jan. 17. - 22:52:51 8/10
(6/267)
Golden Globe díj (2007) - Legjobb film - drámai kategória !!!
Bemutató dátuma: 2007. február 8. Már csak 3 hét!!
szakrissz 2007 jan. 16. - 15:36:47 Előzmény agyaggalamb
(5/267)
várom,hogy láthassam én is,mindkét említett film nagyon megérintett.Almodóvar mellett kedvenc rendezõm,örülök a sikerének.Garcia Bernal jó színész,Almodóvar Rossz nevelésében és a Korcs szerelmekben is nagyot alakított.
Helios 2007 jan. 07. - 16:13:13 Előzmény agyaggalamb
(4/267)
Igazából sokszor azt mondom hogy az egyik kedvenc rendezõm Innaritu, de azért nézzük már meg hogy itt a rendezés persze nagyon jó de szerintem ami viszi a pálmát mind a három filnél a történet : ) . Ez teszi lehetõvé hogy aztán az olyan szereplõk mint Gael Garcia Bernal, Sean Penn vagy Brad Pitt aztán kurvajól játszon. Szóval ez az Arriaga nagyon tud valamit :). Én részemrõl nagyon várom Korcs Szerelmek és 21 Gramm kedvenc filmjeim közé tartoznak, és Brad Pitt az egyik kedvenc színészem azonkívül nagyon szeretem mind Bernalt mind Cate Blanchettet és azt mondják hogy a japán csaj is nagyon jó.
agyaggalamb 2006 dec. 26. - 22:06:29 Előzmény Gyongyi
(3/267)
Nagyon szép film, engem inkább a Korcs szerelmekre emlékeztetett, mint a 21 gramra. A zene a szokásos: lassú, fájó - nekem nagyon megható - a téma pedig rettenetesen megrázó. Érdekes történet(ek), és mint a többi Inárritu film, ez is nehéz és felkavaró.
És való igaz, hogy feliratozás nélkül is érthetõ, de nekem az angol felirat azért a marokkói/japán jeleneteknél kellett:)
Gyongyi 2006 nov. 22. - 16:38:18 Előzmény graniti
(2/267)
Én már láttam (Törökországban). Nekem nagyon tetszett. Nem egyszerû film. 4 történet, amely a film végére összekapcsolodik, mert kiderül, hogy mind a négynek köze van egymáshoz. (ja, gáz, hogy 2 hónap kell a feliratozáshoz, holott anélkül is megérthetõ)
8/10
graniti 2006 szept. 17. - 23:42:08 8/10
(1/267)
A Korcs szerelmek és a 21 Gramm nagyon jók voltak, ezek után kiváncsi vagyok, milyen lesz a rendezõ új filmje. Még csak az elõzetest láttam, számomra nem sok derül ki abból.