Téma: Bábel

dorek8 2008 jún. 20. - 21:35:57
(147/267)
ja,amúgy akinek tetszett,anak ajánlom gonzález korcs szerelmek c. filmjét,mert hasonló felépítésû,mégis más.nekem az is tetszett nagyon.
dorek8 2008 jún. 20. - 21:33:58
(146/267)
sziasztok.bocs,de nem nagyon olvastam bele az elõzõ hozzászólásokba,de én csak annyit szeretnék hozzátenni,hogy mennyire érzékelhetõ a filmen az,hogy egy nemzetközi színész és egy "nem nemzetközi" mennyire jól tudnak érvényesülni a vásznon.sztem gonzález nem csak a lélektani dolgokra gondolt,hanem erre az apró részletre is.jó lenne,ha bernalt kicsit többre tartanák.nálam õ a #1!
flojja 2008 jún. 20. - 19:43:15
(145/267)
utóbbi 10-15 év legjobb filmje szerintem. nem sok ehhez foghatót lát az ember a mozikban, ahonnan mostanság a gagyi akciófilmek, még butuskább sablonos animációs filmek, és röhejesen béna vígjátékok dõlnek a közönségre. Tökéletes a színészválasztás (a film óta Brad Pittet már nem csak egy szépfiúnak tartom; a japán lány alakítása, Gael García Bernal és a mexikói jelenetek..húha., és a babysittert alakító idõs nõ színészi játéka..) szerintem nem csak a legjobb filmzenéért járó Oscart kellett volna megkapnia!
*10-bõl 20-as minimum*
9/10
Vikke 2008 jún. 16. - 17:41:56 9/10 Előzmény Android666X
(144/267)
Maximálisan egyetértek. Valamilyen szinten fel kell nõni hozzá,de tényleg párja nincs. Nekem is nagyon tetszett, maradandó élményt adott.
10/10
Android666X 2008 máj. 25. - 11:59:29
(143/267)
Szerintem zseniális alkotás, minden megvan benne ami egy jó filmhez kell. Nem éppen akciódús, inkább lassan folynak benne az események. Ez egy olyan film, amit meg kell érteni. Nekem nagyon átjött minden benne.
eugénia22 2008 máj. 25. - 00:54:34 Előzmény Heathcliff
(142/267)
Pitték házassga megfohatónak nevezhetõ.
De én, mondtam is,hogy nem keverem,azt,hogy rossz,csak nekem, nem tetszett annyira.
Pittnek meg, azért vannak ráncai,mert színész és mint tudjuk a színészeknek, rengeteg arckijezést kell csinálniuk, s ettõl elöbb-utóbb ráncos lesz az arcuk, fõleg a homlokuk.
Nem csak, a romantikus filmek az ízlésem.
Lány létemre, szeretem a börtönben játszodó,törénelmi filmeket is.
Bár csak, a börtönben játszodót lehet keményebbnek nevezni.
A 21 Gramm,meg, az egyik kedvenc filmem.
Heathcliff 2008 máj. 24. - 04:33:09 Előzmény shy62
(141/267)
Oké, várom :)
Heathcliff 2008 máj. 24. - 04:30:46 Előzmény eugénia22
(140/267)
Gondolom, romantikusabb az ízlésed. Az biztos, hogy ez a film ad egy pofont a romantikának. De szerintem mégis olyan multikulti alkotás, ami mindenkinek tetszhet, mindenki találhat benne valamit, ami megfogja.

***SPOILER***

Ráadásul, csak a vicc kedvéért, gondolj bele: nem sok filmben lehet látni onanizáló kisfiút, pisilés közbeni csókolózást, tyúknyak-kitekerést és szatír japán lányt. Nem is beszélve egyéb meglepetésekrõl, pl., hogy közelrõl látszanak Brad Pitt ráncai...:)
balley 2008 máj. 18. - 20:25:59
(139/267)
Elõször nagyon nem tetszett, majd az kezdett lekötni, hogy hogyan függnek össze az emberek. Csak az nem tetszik benne, hogy kicsit vontatott. De utána elgondolkodva sokat ki lehet hozni belõle.
shy62 2008 máj. 18. - 10:54:25
(138/267)
Tegnap este láttam az HBO-n. Nagyon felkavart, ami azt jelenti, hogy nagyon jó filmnek tartom. Megpróbállak visszaolvani benneteket, hogy be tudjak kapcsolódni az eszmecserébe.
eugénia22 2008 máj. 17. - 12:08:48
(137/267)
Közepes film.
Van jó ötlet is a forgatókönyvében.
De szerintem közepes film.
Túl hosszú is.
A színészi játék az végülis jó.
Én nem nézném meg mégegyszer.
A rendezõ 21 Gramm címû filmje, viszont nagyon tetszett.
Az Oscar-t,biztos megérdemelten kapta,én nem is keverem a dolgokat.
Nekem nem annyira tetszett,de attól, még Oscart érdemelhet.
És lehet jó film is,csak az én ízlésem más.
A rendezõ tehetségét elismerem,fõleg a 21 Gramm után.
Vidi 2008 ápr. 30. - 11:51:00 Előzmény hegyiju
(136/267)
Kedves hegyiju! Ha visszaolvasol, láthatod miért írta azt, amit.
hegyiju 2008 ápr. 28. - 14:28:38
(135/267)
Kedves Iszatyi!!Szerinted miért nincs leszinkronizálva???Tudod.... Bábel, leesett???
iszatyi 2008 ápr. 28. - 12:30:04 Előzmény Heathcliff
(134/267)
Na, végre feliratos!Kíváncsi vagyok,hogy azon beszélgetéseket amiket nem szinkronizáltak,most feliratozzák-e,mert akkor is legalább kiírhatták volna.Ennyire tisztelnek meg minket!
Heathcliff 2008 ápr. 12. - 01:46:47
(133/267)
"Nekem Brad Pitt miatt nem sütötte, szerencsétlen mókus ugyanis annyira szánalmasan néz ki, ahogy a túl sok gyúrástól almányira duzzadt rágóizmaival szenveleg a haldokló felesége mellett, hogy a nevetséges alakítás megtermeli a túlzott komolyság ellenmérgét. A film erejét mutatja, hogy az egyik fõszereplõ rajzfilmmókus-alakítása...": ez volt az Index kritikájának egyik mondata. Kár, hogy csak itt tudom leírni, nem személyesen elmondani a szerzõnek, hogy tekintse meg Gyurcsány Ferenc duzzadt rágóizmait is, neki hasonlóan mókuspofája van, mint Brad Pittnek. És Gy.F.-nek nem a sok gyúrástól duzzadtak meg a nyálmirigyei ennyire, hanem inkább attól, amit Õszödön mondott: "Mindenki menjen haza, és igyon kurva sok bort!" - ez bizony a rendszeres alkoholfogyasztás következménye. Egyik szép példája az arc ilyen módosulásának W.C.Fields komikus ábrázata. Ki tudja, Brad mennyit iszik, Gy. F. sokat, amint mondta.
Ezüstliliom 2008 ápr. 11. - 21:22:36
(132/267)
Szerintem az amerikai túristák nem mertek volna bemenni ott egy házba. Féltek a helybeliektõl.

"Japánban alázatos, szelíd. "Vannak a közelben rendõrök?": az alázatos rendõröktõl jobban tart a bûnös úton járó ifjú, mint ahol gyilkolnak, hisz Juszuf nem volt rest visszalõni."

Bizony! Ez azért érdekes és sokat mondó.
Ezüstliliom 2008 ápr. 11. - 21:15:22
(131/267)
Az igen! Sokat foglalkoztál ezzel a filmmel!:) Nekem ilyenek eszembe sem jutottak volna.
Heathcliff 2008 ápr. 11. - 03:28:55
(130/267)
Bármiféle vallásosságra való utalás megjelent Marokkóban (müezzin, a tolmács imádkozik) és Mexikóban (Mária-képek az autó hátulján és tán vmi falon); de Japánból és az USA-ból tökéletesen hiányoztak. Ott a "mennybõl" csak a helikoptereket várták, a szellem sötétjét csak az éjszakai városok villódzó fényei világították meg, a "médium", a "próféta" szerepét pedig átvette a televízió.
Heathcliff 2008 ápr. 11. - 03:16:08
(129/267)
A történeteket összeköti, hogy mindegyik család gyászol vkit: Amelia vszínû a férjét veszthette el, Chieko az anyját, Richardék Sammyt, a kisbabát, a marokkói családban pedig most hal meg Ahmed, a fiú. Egyik családot sem kerüli el a gyász fájdalma.
És összekötõ elem még a cica is: mindegyik részben feltûnik egy macska. Marokkóban vadászik, Mexikóban turkál a szemétben, Japánban unatkozik a lakásban; a San Diego-i részben nem figyeltem, de feltételezem, hogy ott is lehetett egy a lakásban. Ez tán a nõk jelképe? De nyilván jelképes a többi állat szerepeltetése is: az USA-ban egy remeterák, Mexikóban egy zebrának átfestett ló, Marokkóban kecskék és sakálok és legyek, Japánban a kitömött, lelõtt vadállatok tetemei a falon. Lehet gondolkozni, vajh mér'?
(Egyébként, ha vkinek eszébe jutott volna az, hogy a buszban ájuldozó embereket bevigyék egy hûvös marokkói agagházba, még csak el sem kellett volna menniük a turistáknak).
Mindenhol hazudott vki (Juszuf és a tolmács és az USA nyilatkozatai és Santiago és Amelia /retikülben túrás/ és Chieko).
Mindenhol az evés volt hivatva összehozni az embereket:
- Chieko: "A barátaimmal találkozom a J-Popban", "Hagytam neked ételt a hûtõben"
- Richard: "Azért jöttünk ide, hogy magunk legyünk"
- Amelia: "Én adtam nekik reggelit, ebédet, vacsorát"
- Mexikó: lagzi, tortacsók
- marokkói család: közös vacsora, Tamarine-ban egy nõ péksüteményekkel kínálja a busz utasait
És az italok, a víz szerepe:
- Marokkó: csak a coke szabad, a tolmács kislánya kávét hoz; Susan a vizet a földre önti, vizet öntenek a sebére
- Mexikó: lagzin közös piálás, a sivatagban elhajított, üres ásványvizes palack
- Japán: közös viszkizés és egyebek, közös teázás, rendõr egyedül piál a bárban; szökõkútban játszadozás: ez a jelenet egy pillanatnyi önfeledt szünet a romlottság áradatában - a víznek itt is megtisztító szerepe van.
És mindenhol voltak rendõrök, akiknek fellépése szintén jelezte az ország civilizációs viszonyait:
- Marokkóban azonnal leteper, üt, rúg, lövöldözik
- USA-ban nem tûr ellentmondást, gyanakvó és fensõbbséges
-Japánban alázatos, szelíd. "Vannak a közelben rendõrök?": az alázatos rendõröktõl jobban tart a bûnös úton járó ifjú, mint ahol gyilkolnak, hisz Juszuf nem volt rest visszalõni.
Heathcliff 2008 ápr. 11. - 02:10:05 Előzmény Ezüstliliom
(128/267)
Mivel Amelia szolga volt,nem mehetett a saját FEJE, szíve, esze, akarata után, az életét teljes mértékben alá kellett rendelnie Richard-Susannak. Ez egy lefejezés, ami miatt Amelia FEJVESZTVE rohangált: átcsempészte a gyerekeket a határon, a fia esküvõjén õ is gyorsan szexelt egyet, mert máskor úgysincs rá esélye sem, aztán az esküvõ kellõs közepén a teljesen kifáradt gyerekekkel, a tökrészeg Santiagoval elindult vissza - egy FOCIEDZÉS miatt, mert muszáj. Erre a viselkedésre a magyar nyelv is pontosan ezt a kifejezést használja: FEJVESZTETT, FEJETLEN.
+ egy másik, némileg patriarchális indok: Amelia egyedülálló nõ (feltételezem, hogy özvegy). Emiatt egyedül rá hárult a gyermekei nevelése, amit csak úgy tudott megoldani, hogy a gyermekeit hátrahagyva illegálisan az USA-ba vándorolt. Így egy teljesen FEJETLEN családszerkezet jött létre: õ is "fejetlen" maradt, a gyermekei is szülõk nélkül, "fejetlenül" nõttek föl.
De mindezt a fejetlenséget nem önszántából élte át: férje meghalhatott, és minden további fejvesztett cselekedetét a kényszer szülte, tehát mondhatjuk, hogy mások TEKERTÉK KI A NYAKÁT, pont, mint Santiago a tyúkét. (Vörös ruhája is a vérre rímel). Hát ezért. :)