Téma: Bábel

bree-gee 2008 ápr. 01. - 23:23:12
(107/267)
:D
Ezüstliliom 2008 ápr. 01. - 23:21:25
(106/267)
Ez így teljesen elfogadható és megbocsátható szerintem. Kár, hogy a többi csatorna nem érzi szükségét, hogy így viszonyuljon a nézõihez. Persze tudom, ez nem TV, ez HBO.:)
8/10
efes 2008 ápr. 01. - 21:35:57 8/10
(105/267)
Korrekt, legalább méltattak a válaszra.
Matyinkó 2008 ápr. 01. - 21:30:45 Előzmény Ezüstliliom
(104/267)
Én írtam az HBO-nak.
Ezt a választ kaptam Tõlük

Tisztelt Nézõnk!

Köszönjük, hogy levelével megkeresett minket.

A HBO Magyarország csapata folyamatosan dolgozik, hogy elõfizetõi számára a lehetõ legváltozatosabb és legmagasabb minõségû szolgáltatást nyújtsa. Ennek ellenére sajnos minket sem kímélnek - a ritkán elõforduló - elõre nem látható mûszaki hibák. Az adásvezérlõ rendszerünk feliratozásért felelõs komputere a film kezdete elõtt meghibásodott. Bár munkatársaink azonnal hozzákezdtek a hiba elhárításához, a probléma jellege miatt ezt nem sikerült a film végéig befejezni.

Nagyon sajnáljuk, hogy egy váratlan technikai probléma megzavarta az ön szórakozását. A film további vetítéseit már zavartalanul élvezheti.
A Bábel legközelebb holnap, azaz április 2-án, 21:00 órától látható az HBO mûsorán.

Megértésében bízva:
Az HBO csapata
Ezüstliliom 2008 márc. 31. - 23:24:47
(103/267)
Én nem merültem el ebben ilyen mélyen.:) Ezért csak az elsõ pontra válaszolnék: nekem úgy tûnt, a busz amolyan "ha ló nincs, szamár is jó"-nak volt talonban arra az esetre, ha nem jönne a mentõ. Az utolsó szalmaszál. De lehet, hogy nem értettem a filmbõl egy kukkot sem - mondjuk tény, hogy a beszédbõl keveset.:D
Heathcliff 2008 márc. 31. - 23:17:27 Előzmény Ezüstliliom
(102/267)
1.)Nem értettem, miért tartóztatta fel a buszt, amikor NEM akart visszaszállni rá, nekem úgy tûnt, a többiek csupán asszisztálnak addig, amíg a mentõ meg nem érkezik (mármint a jelenlétük biztosíték arra, hogy egyetlen pillanatra sem maradnak "amerikai civilizáció" nélkül, kiszolgáltatva a "vadaknak").
2.)Brad Pittnek, bár lehet, ez számodra idáig nem tûnt fel, de nem stílusa az érzelgõs, csöpögõs "loveboy" szerepkör (ezt nemtom, hogy mondják filmes szaknyelven). (Ha el is vállalta, az tömény undor lett- A Hold fia, Ha eljön Joe Black.)Szóval, õ itt valóban egy bunkó, arrogáns, pénzen-minden-megvehetõ figurát alakított volna a saját, és a rendezõ szándékai szerint is! Nem is akart kegyes férfiúnak látszani. Az erõszakoskodása csupán az volt, ami: önzõ hisztéria. Rá se bagózott a rajta kívül esõ emberek érzéseire: se az útitársak, se a dada, de idõnként még a felesége érzései se érdekelték ("Miért jöttünk ide?" - A nõ láthatóan utálja ezt az egész utazást). Figyi, az önzõ bunkók is szerethetik a feleségüket és aggódhatnak a családjukért, miért ne.
3.)Ez még nem zárja ki a rendezõ és a film kritikáját az erõszak-civilizáció iránt, ami leural és eltapos bármit és bárkit, akit lehetséges. És külön érdekes volt, hogy ezt MINDEN RÉSZBEN nõk és gyermekek szenvedték meg igazán, még akkor is, ha õk maguk is erõszakoskodtak. De egyik jelenetben sem felnõtt férfiakon csattant az ostor. A nõk és a gyermekek minden részben sokkal sérülékenyebbek, védtelenebbek és kiszolgáltatottabbak voltak, még a rossz iránti elcsábulás tekintetében is.
3.)És azért biztos, hogy ez a civilizáció-kritika volt a rendezõ legfontosabb alapelve, mert csak így lehet megérteni, miért illeszkedett ELTÉPHETETLENÜL a film szövetébe a japán rész.És mivel éppen az volt "Tiszta Amerika", így gyakorlatilag az mutatott igazán tükröt a nyugati civilizáció felé, és ott volt egyszerûen SOKKOLÓ a teljes AMORALITÁS, a gyomorforgatóan "perfekt" nihil.
Remélem, így érthetõ.
Ezüstliliom 2008 márc. 31. - 13:38:43
(101/267)
Azért ha a Te feleséged haldokolt volna, lehet, hogy Te is így viselkedtél volna.
Matyinkó 2008 márc. 31. - 06:32:39
(100/267)
Én moziban láttam anno - feliratozva. Erre most a film nagy részét nem érteni, illetve lehet gyakorolni a japán, vagy az arab nyelvet.
Azért voltak ott a japán, illetve a marokkói résznél olyan mondatok, amiket nem lehet igazából kikövetkeztetni, csak bambán néz az ember, hogy mit is magyaráz a kiscsaj a teraszon.

Szóval ezt az HBO nagyon elb... pedig én is vártam, hogy megnézzem.
Már csak abban reménykedek, hogy ha lesz majd hétfõn a feliratos változat, akkor esetleg nem felejtik el a nem angol részeket is feliratozni...
Heathcliff 2008 márc. 31. - 02:26:32
(99/267)
Ha volt vmi értelme a filmnek, szvsz annyi, h. mennyire torz ez az USA-központú világ: az amcsi párocska nem képes két gyermeket nevelni latin dada nélkül, aki persze feketén dolgozik, és még a saját fia lagzijára is csak szökhet; a párocska szerelmi bánatát egy másik földrészen képes csak kiheverni, ahol nekik nyilvánvalóan kijár az otthon megszokott ellátás (0 fat kaja, a helyi jégkocka is tilos, azonnali mentõ, az egész busz dögöljön meg, de várjon...), a marokkói rendõrség túlbuzgalma (amikor Siófoknál karambolozott egy német turistabusz, Medgyessy nem gyõzött bocsánatot kérni No-tól, pedig a sofõr volt a hibás); Japánnak pedig a kultúrája, az egzotikuma, a titokzatossága, a tartózkodó szemérmessége van oda az USA kultúrmocska dicsõséges áradatának eredményére. A puska elõször nem Marokkóban dördült el: ezek a hatások mind a Felsõbbrendû Fehér Férfiak hatalommágiájának eredményei.
1/10
Rodrig0 2008 márc. 30. - 23:44:05 1/10
(98/267)
Valóban idegesítõ, hogy a film nagy részét nem érteni, persze következtetni lehet. Megvan a szépsége, a mondanivalója, de így idegesítõen unalmas.
A 21 gramm-hoz meg nem hasonlítanám, mert azt szerintem messze zseniálisabban hozták össze.
Olvastam a hozzászólásokat, elég erõteljes túlzások vannak a filmmel kapcsolatban. Szutyoknak semmiképpen sem mondanám, csodálatosnak sem, és azt se mondanám hogy Brad Pitt óriási volt benne és Oscart érdemelne ezért.
10/7
buenas noches 2008 márc. 30. - 22:16:35
(97/267)
Érdekes, én DVD-n láttam, ott feliratozták az idegen nyelveket. A HBO-s változatot nem is néztem. Ezek szerint szerencsémre.
nada kowalsky 2008 márc. 30. - 15:28:39
(96/267)
ez a film egy csoda. figyeltétek ahogy végig megy a fegyver történetén? a különbözõ népek reakciói az eseményre. és valóban elég egy meggondolatlan lépés - mely pillanatnyilag jó ötletnek tûnik...
juditpanda 2008 márc. 16. - 12:56:48
(95/267)
Üdv.
Úgy néztem meg a filmet, hogy direkt nem jártam utána, nem tudtam róla semmit, azonkívül, hogy több - valahol összefonódó - történetbõl áll.
Sajnos én is azoknak a táborát gyarapítom, akiknek nem vagy nem annyira tetszett a film, de lehet, hogy bennem van a hiba, mert mostanában nem láttam olyan filmet, ami minden részében tetszett volna.
Nekem leginkább azért nem jött be a Bábel, mert kiszámítható, vagy legalábbis a nézõ (én) számít valami hasonlóra, és amikor az a valami megtörténik, akkor nem lepõdik meg, nem éri váratlanul a történés, és így gyakorlatilag unalmassá válik a film.
Már az elején nyilvánvalóvá válik, hogy mindegyik szálban történni fog valami rossz dolog, valami tragédia-szerûség, így amikor az tényleg megtörténik, az nem üt. Én végig úgy néztem a filmet, hogy: "mi jöhet még? ez meghal, azt lecsukják, valakit megerõszakolnak?". Szóval már mindenféle tragikus végkifejletet elképzeltem az egyes jelenetekhez kapcsolódva, így amikor tényleg megtörténtek a dolgok, nem döbbentem meg. (Azt meg kicsit erõltetettnek találtam, hogy a Brad Pitték családjában két szálon is történik valami rossz dolog, ami a forgatókönyv szerint persze elképzelhetõ, de én a negatív események - kicsit irreális - halmozásának láttam.)
A japán szál érdekes volt, mert a lány életén kívül egy kicsit bemutatta a japán kultúrát is (már ami a kamaszok életét illeti), nem is illett a filmbe, a kapcsolódási pont is - ami a többi szálhoz kötötte - elég gyenge volt.
Brad Pitt-nek valahogy nem annyira állnak jól a drámai szerepek, ez legalábbis nem.
Engem inkább idegesített, mint untatott a film: felelõtlen emberek felelõtlen döntései és azok tragikus következményei (mexicói szál, marokkói család).
Bíró Blani 2008 febr. 27. - 12:20:33
(94/267)
hihetetlen... nagyon nagy sokk ért a film után.(nem negatív értelemben) hatalmas mondanvalója van és zseniális a szereplõ választás és a forgatókönyv. Ha valakinek nem tetszik vszínû nem érett rá hogy megnézze.
8/10
efes 2008 febr. 15. - 16:13:05 8/10
(93/267)
azt a néhány díjat, inkluzíve oscar, cannes-i arany izé, golden globe és bafta, nyilván direkt adtak egy szutyok filmnek, melynek rendezõje ráaádásul egy echte "körön belüli"?! egy mexikói hollywoodban? ugyan már. ez a film és inarritu eddigi összes flmje virtuóz technikát és unikális tehetséget bizonyít. mondom, legfeljebb neked nem megy befogadásuk. a hiba azonban kivételesen nem az ön készülékén kívül van.
8/10
efes 2008 febr. 15. - 16:08:00 8/10
(92/267)
hihetetlen szutyok??? ne ess túlzásokba, mondd inkább, hogy nem tetszik és ne posztolj ide többet.
mûfaj megcsúfolása? mégis, milyen mûfajt sikerült megcsúfolni itt?
1/10
Zempy 2008 febr. 15. - 13:56:39 1/10
(91/267)
A hozzászólásomban azt hiszem írtam, hogy szeretem a mûvészfilmeket, ennek semmi köze ahhoz, hogy ez éppen nem tetszett, nemde?
Valóban kár volt "betérnem" a moziba, és végiszenvednem ezt a hihetetlen szutykot, a mûfaj megcsúfolásást, melyet végignézni felér egy kínzással...
10/10
buzsuforever 2008 febr. 14. - 21:22:05 10/10
(90/267)
Sziasztok!

A többszálas történetvezetés “21 grammos” káoszból egy olyan párhuzamosan egymás mellé helyezett világok képévé formálódik, amelyek tökéletesen illeszkednek egymáshoz és a mondanivalóhoz.

Véleményemrõl bõvebben:
http://www.film5let.com/a-fajdalom-variansai-babel-babel.html

Szép napot!
1/10
Zempy 2008 febr. 06. - 14:20:15 1/10
(89/267)
Csatlakozom... én anno nem is ezt akartam megnézni, de végülis beültünk rá, és hát... mint filmbarát nem sajnálok szinte soha pénzt mozijegyre kiadni, de ennél borzasztóbb filmet keveset láttam...

Pedig nem rossz az alapötlet, de valahogy a kivitelezés förtelmes. Sorolhatnám, hogy a szemem iszonyatosan fájt már fél óta után a rettenetes operatõri munka miatt; a teljesen érdemtelenül Oscar jelölt (nemhogy megnyert) filmzene pokoli volt, ennél bárki jobbat összeüt pár óra alatt; a kimondhatatlanul unalmas dialógusok vagy éppen a nagy csend miatt ki akartunk menni már a film felénél de tiszteletbõl nem tettük, satöbbi satöbbi...

Pedig igenis szeretem a mûvészfilmeket, pl az Órákat is kifejezetten imádom, szóval nem az a baj, hogy igénytelenségembõl kifolyólag nem vok nyitott elgondolkodni komolyabb alkotásokon. De ez valami förtelem, így elrontani egy jó alapsztorit... ember legyen a talpán aki ezen végig figyel, és nem merül félálomba.

Még Pitt és Blanchett személyét sem emelhetem ki, annyira nyúlfarknyi a szerepük. Az egyetlen pozitívum Rinko Kikuchi játéka, ami tényleg kitûnõ. Ez volt az egyetlen jelölés ami úgy érzek, megérdemelt a film/mûvésznõ. És talán a japán szál az egyetlen, amit még elfogadhatónak lehet titulálni.

Szóval én is azt mondom, hogy ezt MEG NE NÉZZE senki, mert kínszenvedés, a legrosszabb filmes élményeim egyike, amit csak a sok jelölés miatt befolyásolt tömegek dicsérete húzott egyre feljebb... förtelem...
Cseresznye 2007 dec. 14. - 15:21:27
(88/267)
A 21 gramm talán azért tetszett, mert akkor teljesen más lelki állapotban voltam.