Téma: Bábel

1/10
Feco007 2011 nov. 06. - 22:35:07 1/10
(207/267)
A cím remek "Bábel" de nézze tovább az aki akarja.
offtopic
zottyo534 2011 nov. 06. - 21:37:12
(206/267)
Most tulajdonképpen az ideiglenesen hazánkban állomásozó Pitték tiszteletére megy átlag kétnaponta tõlük valami film, vagy pont õk hozták ajándékba ezeket?
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 06. - 03:31:12 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(205/267)
Egyetértek. Nagyon jó kis film, azért nem hiába a sok jelölés és persze díj.
9/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 04. - 18:25:45 9/10 Előzmény könnycseppek
(204/267)
az elõítélet bárhol elõítélet (miért kellett egybõl puskával vadászni a menekülõ családra?)"

ez nem elõítélet, hanem primitívség, azok a saját nemzettársai, csak a 3. világban a rendõrök eléggé primitívek

http://kkbk.blog.hu/2011/06/13/kamerak_elott_konyorgott_az_eleteert_lelottek
9/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 04. - 18:20:45 9/10 Előzmény eike82
(203/267)
én nem tudom, mi szerepelt benne, de gondolom az érzelmei
9/10
Segítõ Béka 2011 nov. 04. - 18:18:16 9/10 Előzmény edward2
(202/267)
SPOILER

a dadus azért sietett haza, mert délelõtt edzése volt a két gyereknek. de persze igazad van, nem este kellett volna nekivágni a részeggel az útnak, nem hiszem, hogy olyan sürgõs egy edzés, nem hiszem, hogy ne tudtak volna ott aludni.

a két kisgyerekkel is igazad van, én nem hagytam volna életben az anyjukat, olyan idétlen, hogy nézik a híradóban, hogy megmenekült, azt kellett volna látni, hogy a seb elfertõzõdött, elhalt, mert a diplomáciai kommunikáció béna
9/10
Segítõ Béka 2011 nov. 04. - 18:02:10 9/10
(201/267)
"A Bábel középpontjában a huszonegyedik század egyik legnagyobb problémája áll: az emberek közötti kommunikáció hiánya."

jaj, ne beszéljünk már hülyeségeket bele a filmbe, annyira azért nem jó, hogy 21. század legnagyobb problémáját dolgozza fel, de értem hogy hangzatos álintelletüelként kell nyilatkozni a filmrõl.
Bábel középpontjában a puska áll, mert a 4 történetbõl 3-hoz kapcsolódik. a japán vadászt ügyesen csempészték be, ez tetszett, az viszont nem egyértelmû, hogy

SPOILER

a japán vadász lelõtte-e a feleségét, vagy nem. a történet, párbeszédek szerint lelõtte, hiszen ezért mondta a lány, hogy látta leugrani az erkélyrõl, mert azt hitte az apját emiatt keresik, ezért meg akarta védeni, de nyilván csak annyit tudott, hogy öngyilkos lett az anyja, azt nem, hogy "fõbe lõtte magát", hivatalosan legalábbis, nyilván tudta, ez hangzik el a kocsiban az elejefele, hogy nem voltak túl jó viszonyban az apja és az anyja, ezért hánytorgatja fel, kinek hiányzik, az apa mondja, hogy neki is hiányzik.
de viszont az apa olyan jó színész, hogy a viselkedése, érzelmei, intelligenciája alapján azt mondanám, hogy nem lõhette le ez az ember a feleségét, ki mit tud errõl?


a 21. század legnagyobb problémája különben is a bankok, a gazdaság zsákjutcája.

ilyen filmet mikor dobnak össze a magyarok? csak ez a libsi szemét megy, vespa, meg le a fejjel.
9/10
Segítõ Béka 2011 nov. 04. - 17:53:16 9/10
(200/267)
jó film, de nem lesz kedvenc.

a dadus kapott is díjat, meg is érdemelte, Pitt se béna, de az õ díját inkább adtam volna a Marokkói apának. de õ nem olyan nagy sztár, hogy értékelje a farizeus hálivud sorozatba, az õ bálványát nem kell állandóan fényezgetni, falubéli brad pitt segítõje is szimpatikus volt.

"egy dadushoz, aki két amerikai gyermeket igyekszik átcsempészni a mexikói határon, valamint a siket, problémás japán tinédzser apjához, akit a rendõrség köröz"

átcsempészni? köröz? aki írta az ajánlót tudja mik jelentenek a szavak? nézze meg a filmet és ne idegesítsen.

azt továbbra sem értem minek mutatni a paki kölyök maszturbációját. simán jobb lett volna csak enélkül a film.
Caca254 2011 okt. 11. - 23:36:56 Előzmény JerkovicsAndras
(199/267)
Ezt a filmet meg kell érteni. 145 perc az tényleg hosszú de én egy pillanatig nem unatkoztam. A színészek zseniálisak, a történet érdekes, a végkifejlet elgondolkodtató.
edward2 2011 okt. 05. - 01:21:15
(198/267)
***SPOILER***

Végig tetszett a film egész érdekes volt, aztán a végén újra gondoltam és rájöttem, hogy a pillanatnyi érzelmeimre történõ hatáson kívül itt semmi jelentõs nem történt sõt:

-Amerikai pár szememben értéktelenek õk a tipikus mintapéldája a mai család halálának. Gyerekeiket egy vadidegen más kultúrájú nõ neveli míg õk távol vannak tõlük/ dolgoznak. (persze tudom kifogás, hogy kell a pénz, de ez ócska hazugság)

-2 marokkói srác: alapvetõen próbálja õket a film pozitívan beállítani, de a szememben egy ilyen szintû tettet nem lehet bevédeni a "de hiszen nem tudtuk hogy ez lesz" címû dumával. Megérdemelték bõven ami történt sõt inkább visszafogott a végkifejlet.

-mexikói nõ: addig a pillanatig nem láttam az õ személyében kivetni valót, amíg képes volt beülni a suttyó hülyegyerek rokona mellé aki félrészeg. Aki ilyenre képes annak a többi tette számomra hiteltelen inkább agymosás szagú mint valóságos. További kérdés, hogy valójában miért is sietett haza amikor a szülõk kb. 6000km+-ra voltak tõlük és köztudottan a mexikói amerikai határ az egyik legjobban felügyelt / õrzött?

-japán kiscsaj: benne aztán végképp semmi drámait nem láttam. Azonkívül, hogy a filmben volt 2-3 mozzanat amit nagyon jól mutattak be süketnéma/ normális ember viszonyában. A többi viszont hétköznapi. Mo.-n elég körbenézni ismerõs lányok közt és simán talál az embert aki ugyanilyen kötõdési defekttel éli életét. Ráadásul õk nem némák és még szépek is mégse tudnak lépésenként haladni. Nekik is csak a semmi vagy az egybõl dugunk kategória létezik.

És a végén a két kisgyerek: azt hiszem rájuk lehetett volna kihegyezni valójában ezt az egész drámát, hogy 2 másik hülye gyerek miatt õk szenvedik meg az életüket. Percek alatt tönkrement az egész családjuk és õk ebbõl semmit nem voltak képesek irányítani minden az akaratukon kívül történt, mégis a rendezõ képtelen volt erre rájönni helyette pont ez a szál ami félúton eltûnik a képernyõrõl.
slacio 2011 febr. 26. - 18:02:20
(197/267)
Úgy emlékeztem korábban már írtam ide, keresgéltem és tényleg! Ez egy unalmas film volt, majdnem elaludtam rajta, emlékszem már! :)
5/10
JerkovicsAndras 2011 febr. 26. - 16:59:17 5/10
(196/267)
Elgondolkodtató,unalmas.
gomboc 2011 febr. 01. - 23:35:53
(195/267)
Nekem kissé tömény volt ez a négy sztori így egyebegyúrva, de összességében tetszett és sok értékes elemmel bír a film. Érdekes témákat vet fel, minden történet önmagában is megér egy misét ( bevándorlók Amerikában, terrorizmus, japán fiatalok, szegény arab országok stb..). Nyomasztó hangulatot hagy maga után, amit jó kibeszélni valakivel.

SPOILER

Vki írta elõttem, hogy nagyon az jön le, hogy az amcsik a jó fiúk és mindenki más a gonosz. A kérdés nyilván nem ilyen egyszerû. A filmnek biztos nem ez volt a célja, sokkal inkább szól az elõitéletekrõl, a különbözõ kultúrák találkozásából fakadó problémákról. Mekkora cirkuszt csapnak a meglõtt amerikai nõ miatt, míg a felelõtlen, de azért alapjában véve rendes srácokat lemészárolják, mert a terroristák árnyékában élnek. Vagy a szintén kissé felelõtlen,naív,ám jó akaratú mexikói bevándorlók tragédiájában is nagy szerepe volt az elõitéletnek és a megtorlás is igen eltúlzott volt.
offtopic
Mr. Rothstein 2010 nov. 05. - 22:53:50 Előzmény Charles Foster Kane
(194/267)
nem, az valóban nem érdekel, mert a film tartalmán nem változtat.

kérlek engem pedig ne minõsíts, én sem teszem se veled, sem pedig másokkal, mivel ez az oldal nem errõl szól. szerintem addig jó amíg mindenki elmondja a saját érzéseit a filmmel, így aki érdeklõdik több vélemény alapján tud tájékozódni.

üdv
10/10
Charles Foster Kane 2010 szept. 20. - 11:57:54 10/10 Előzmény Mr. Rothstein
(193/267)
Az gondolom legkevésbé sem érdekel, hogy mexikóiak írták és rendezték a filmet. Azért bizonyára amerikai propaganda. :)

Ennyi idõsen pedig ideje elkezdened "jó" és "rossz" kategóriáján kívül gondolkodnod.
8/10
eike82 2010 szept. 20. - 11:13:18 8/10
(192/267)
Tegnap néztem ezt a filmet, észre se vettem, hogy elrepült a 140 perc. Pedig csak négy történetet meséli el, érdekes, a 8 tanú címû filmnél több szemszögbõl ismételik el, mégis hosszúnak éreztem, de ennél a filmnél nem.
A japánok, ahogy jeleltek, nagyon érdekesnek találtam, többek között azért, mert én is tudok jelelni, és amit õk jeleltek, csak két mondatot értettem az egészbõl. Teljesen másképp jeleltek, mint én/mi. Viszont lenne kérdésem, - SPOILER- Amikor a lány írt levelet a rendõrnek, és nem engedte, hogy jelenlétében elolvassa, majd késõbb egy bárban elõvette, tudjátok, mi szerepelt benne?
Összességében 8/10.
Mr. Rothstein 2010 szept. 14. - 23:52:05
(191/267)
hatásvadász amerikai maszlag. persze majdnem én is elhittem, de nem szabad bedõlni a film nagyszabású mivoltjának.

***SPOILER***

számomra ez jött le a filmbõl: egy átlag (belsõ tulajdonságokat és nem anyagi hátteret tekintve) amerika házaspár elmegy marokkóba. gyakorlatilag abszolút ártalmatlanok mindenkire, de az arabok lelövik õket, egy olyan puskával amit egy japántól kaptak. miközben ott vannak, a mexikói származású dada önhibáján kívül, de mégis csak a származásának, családjának köazönhetõen életveszélybe sodorja a gyerekeiket.

mindenki, így vagy úgy rossz csak az amcsik nem. (meg persze az amerika párti arabok sem)
Senhora 2010 aug. 19. - 08:33:37
(190/267)
engem nagyon zavart, hogy nem értettem a japán részeket és pl egyik pasiról nem is tudtam hogy kije a csajnak:S
Morcheechen 2010 júl. 31. - 12:59:12
(189/267)
Igaz...az elsõ kockától az utolsóig az az érzésünk, hogy minden itt van körülöttünk...elég megrázó...Egy film, aminek van mondanivalója és nagyon jól megrendezett, mert a több szálon futó cselekmény ellenére nem zavarodsz meg, hogy éppen kirõl van szó.
10/10
msandie 2010 júl. 25. - 23:24:16 10/10
(188/267)
Másodszor láttam ezt a filmet, de hatás megint ugyanaz volt..megrendítõ! Nagyon egyben van ez az alkotás! Aki nem látta, csak ajánlani tudom!! A történet, mondanivaló remek, csodás érzéseket kelt az emberben. A vágás, és a filmzene pedig iszonyat el van találva! Csodálkozom, h "csak" 8.7 az átlag pontozás...persze ízlések, és pofonok! Nekem a top 3-ban benne van!!!