offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 07. - 02:56:20
(21/81)
...vagy dugja akárhová a lejátszóját.
offtopic
krluigo 2008 okt. 06. - 23:24:13 Előzmény kohedi
(20/81)
Bar nem vagyok oldtimer, de kohedi-nek nagyon igaza van!
szinészbob 2008 okt. 06. - 23:08:27
(19/81)
Nagyon szeretem a régi képeket. Épp hogy oldtimer vagyok a 36 évemmel, de amikor ilyeneket nézek, a gyerekkorom jut eszembe, meg hogy akkor még édesanyám fiatal volt és legfõképpen még élt. A politikai felhangok nem érdekelnek. Az tény, hogy akkor tele volt a part, most meg bõven van hely. Én is most kezdem el félrerakosgatni a pénzt, hogy jövõre tudjunk menni, amikor jó idõ van. Vadkempingezni a 30 éves lakókocsival, mert 4 gyerekkel a camping kifizethetetlen.
kohedi 2008 okt. 06. - 16:42:38
(18/81)
A nosztalgiázás nem a régi idõk visszasírását jelenti. Ezt elég nehéz megmagyrázni annak, aki nem élte át. Igaz, kevésbé voltunk szabadok, viszont a népbutítás sem volt nagyobb a mainál. Mire is megy ezzel a bazi nagy szabadsággal az a sok ember, aki épp'hogy ki tudja fizetni a számláit? Mire megy a világútlevelével, ha nincs mibõl utaznia? Menjetek végig Budapest külvárosaiban, nyitott szemmel: ennyi rosszul öltözött, megkeseredett arcú embert sehol másutt Európában nem találtok. Elfelejtettünk mosolyogni. Igaz, nincs is sok okunk rá.
Igaz, nem volt számítógép, MP3, TV is csak fekete-fehér. De nem is hiányzott. Tudtunk önfeledten együtt lenni, voltak EMBERI kapcsolataink, volt egészséges értékrendünk, voltak ÉRTÉKEINK az élet minden területén. Valami nagyon elromlott az utóbbi idõben. Halvány remény csupán, hogy nem visszafordíthatatlanul.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 06. - 15:00:28
(17/81)
(Te sem ilyen lovat akartál?)
pozsizsuzsi 2008 okt. 06. - 11:50:21
(16/81)
Ma megint megnézem. Mint reakció:)
leopard26 2008 aug. 01. - 13:36:48 Előzmény pozsizsuzsi
(15/81)
én is szeretem a flekkent
offtopic
zee944 2008 júl. 27. - 11:22:27 Előzmény ezanicknevem
(14/81)
Elfelejtettem erre tegnap reagálni: ritkán olvas az ember ennyi demagógiát egy rakáson. Persze, vannak benne részigazságok, csak iszonyúan le van sarkítva, a mostani helyzet elõnyére.
.... 2008 júl. 26. - 22:41:29
(13/81)
Nézd meg Rockenbauer túrafilmjeit, talán ismered is ezeket (1979: Másfélmillió lépés Mo-on (3 VHS), 1986: Még egymillió lépés... (5 DVD), azok még mutatnak valamit a "régi" vidéki Magyarországról. Volt egy 60-as évek eleji színes(!) útifilm is a kéktúra útvonalán, egyetlen védett kópiája nem hozzáférhetõ, az MTV a MNFA-nak sem adja ki, nemhogy magánszemélynek, horribilis átírási díj ellenében sem.
.... 2008 júl. 26. - 22:04:30
(12/81)
Hehe, nem is 93 vagyok. 47, férfi és budapesti. Különben köszönöm a tetszésnyilvánításokat. Gyerekkoromat végig a Balaton mellett töltöttem, tudom, mit beszélek. Csak azt sajnálom, hogy a 30-as, 40-es és 50-es évek Balatonját nem ismerhettem. Azért az igazi az lehetett: már volt valami infrastruktúra, nyaralótelepek, fürdõélet, de ember- és autótömeg még nem.
zee944 2008 júl. 26. - 20:10:42
(11/81)
Figyelemreméltó 93 évesen az a szellemi frissesség, amirõl ez a hozzászólás tanúskodik. ;) De maga a hozzászólás is!
ezanicknevem 2008 júl. 26. - 17:23:54 Előzmény dorysboy
(10/81)
dorysboy mondja meg a tutit. A 80-as éveket már láttam - tényleg nyomasztó és képmutató idõszak volt. Az egyéniségnek és az egyéni kezdeményezéseknek nem sok tere volt. Az volt a jó, ha mindent úgy csinálsz, mint az átlag, abból baj nem lehet.

Mi volt akkor: ócska kétütemû kocsik, amikre éveket kellett várni. Fekete-fehér tévé, többnyire rossz mûsorral, hétfõn még az se. Atlétában cigizve blattot verõ fickók, mint a filmen. Lepra lakótelepek, ahol folyton elromlott valami, ennek ellenére örülhettél, ha évek után lakást kaptál valamelyikben. November hetedikei meg április negyedikei ünnepségek. Alkalmi viseletként úttörõnyakkendõ, kötelezõ hétköznap az iskolaköpeny és az orosztanulás. Az újságokban az MSZMP kongresszusairól olvashattál. Pártok nincsenek, csak egy.

Igen, az árak alacsonyak voltak, de a fizetések méginkább. A megvehetõ áruk minõsége pedig többnyire vacak. Gyakran nem is volt áru. (Hiánycikk - akkoriban ez gyakori szó volt. Meg a "pult alól" venni valamit is akkoriban volt szokás.)

Aki visszasírja azokat az idõket, szerintem kétféle ember lehet. Az egyik, aki már élt akkor, de nem elég talpraesett, hogy ma megállja a helyét, amikor az állam nem garantálja a munkát. A másik meg a huszonéves, aki még nem élt akkor, és bár sejti, de igazából nem fogja fel, hogy a retró csak akkor vicces, amikor már nem élünk benne.

Ébresztõ gyerekek, akkoriban nem volt mp3 lejátszó, nem voltak külföldi utazások (ki se engedtek), még diszkók se. Koncertet gyak. csak belföldi zenekarok adtak (persze az Illés meg az Omega is jó). Internet, számítógép, angol nyelvoktatás, jobbfajta könyvek, modern nyugati szórakoztató irodalom, semmi. Ha visszakerülnétek abba a világba, egy hét után halálra unnátok magatokat, a következõ héten pedig depresszióba esnétek, aztán felnõttként elkezdenétek masszívan alkoholizálni meg cigizni (szerintem egyik se volt minõségi áru akkoriban).

Persze volt, ami régen jó volt. A mûvészeink leginkább, pl. a színészek. Aztán a nagy sportolók, stb. De élni nem volt nagy szám akkoriban.

Aki amiatt sír, hogy ez a mostani milyen világ, annak részben igaza van. Szerintem az emberek egy része nem jut megfelelõ oktatáshoz (úgy látom, a történelmet sem ártana jobban tanítani). Az iskolákat támogatni kéne, és a médiában is erõsíteni a tudomány jelenlétét. Erre kell költeni, nem az ingyenélõk szaporítására. Aztán fel lehet építeni újra az országot.

És ne panaszkodjatok, milyen rossz most. Most már bármit tehettek. Alakíthattok szervezeteket, akár pártokat, kezdeményezhettek népszavazást, alapíthattok újságot, ezerféleképp próbálhattok változtatni a dolgokon. A szocializmusban ezt se tehettétek volna. És ha most mégsem teszitek, akkor gondolkodjatok el, ki a hibás.
10/10
dorysboy 2008 júl. 26. - 17:11:22 10/10
(9/81)
Nehogy valaki félreértsen, a mostani elvadult, vad kapitalista helyzet sem tetszik. Ha lehet kerülöm a zsúfolt déli partot és inkább B.füredtõl kifelé, az északi partot preferálom. Vadregényes, nyugodt, kellemes vidék.
Crazy Horse 2008 júl. 26. - 17:01:47
(8/81)
Nagyon jó volt ezt nézni, egybõl a Szerelmes biciklisták ugrott be róla. Akkoriban tényleg különleges hangulata volt a Balatonnak, és én nagyon örülök, hogy ennek egy kis részét a '80-as évekbõl sikerült megélnem. Fogas, lángos, vattacukor, még igazi (nem lespórolt cukormázas)kürtõskalács, úttörõtáborok, vállalati üdülõ, csendes(!) esti séták a parton... Örök emlékek.
RiziDini 2008 júl. 26. - 15:19:57 Előzmény dorysboy
(7/81)
Én 22 éves vagyok és azt kívánom, bárcsak akkor lettem volna fiatal. A régi balaton sokkal bájosabb, családiasabb! Különleges hangulata volt...
.... 2008 júl. 26. - 14:33:32 Előzmény dorysboy
(6/81)
Dorysboynak:
Persze, szörnyû volt akkor. Nem volt kigyúrt kopasz stricikkel, szolibarna bulikurvákkal és pitbullokkal tele a strand, nem vágtak ki komplett fasorokat, szinte csak szabadstrandok voltak, nem zengett a tó a diszkók és beach-partyk tömegétõl, nem villogtak forgófények az éjszakai égen, nem volt reklámokkal elcsúfítva minden, nem építették be a partokat apartmanházakkal, voltak nagy nádasok, nyugodt horgászások, hangulatos halásztanyák, eldugott kis mólók, nagy és viszonylag érintetlen erdõk, amiket nem vágtak át autópályákkal. És nem pizzát, mekit meg hatszor visszafagyasztott hekket ettünk, hanem fogast és süllõt vajon pirítva, és borozgattunk a dajcsokkal, nézve a klassz kocsijaikat, amikre azért nem vágytunk annyira, hogy ne tudtuk volna, miért jönnek õk ide minden évben - korántsem csak a keletnémet rokonok miatt.
Szóval tényleg adj hálát, hogy nem éltél akkor. Mi pedig azért adunk hálát, hogy élhettünk akkor és még láthattuk az igazi Balaton, ami már soha nem lesz az, ami volt, csak egy kiszáradó betonteknõ, rejszoló félmajmokkal a partján.
pozsizsuzsi 2008 júl. 26. - 12:58:41
(5/81)
Köszi. Én már begépeltem jópár flekket, de mindíg kitöröltem. Ez volt a lényege.
offtopic
zee944 2008 júl. 26. - 12:50:32
(4/81)
A mostani állapotoknál az a langymeleg képmutató korszak is jobb.
10/10
dorysboy 2008 júl. 26. - 12:48:58 10/10
(3/81)
Hálát adok a jó Istennek, hogy nem abban a képmutató, langymeleg korszakban kell élnem. Egyesekben talán nosztalgikus érzéseket kell, de azon nézõk többsége is örül annak hogy egy letûnt világról van szó. A Budapest Retró két részéhez képest valóban unalmasabb, nem annyira dinamikus. Ellentétes érzelmeim születtek a film megtekintése után. Érdekes volt, kicsit szatirikus és - mint ahogy a szoc.korszakról szóló dokumentumfilmeknél általában - nagyon nyomasztó.
Az árakt kritizáló kislányos jelenet volt a legerõsebb. A legrosszabb szerintem pedig az, amikor egy kissé teltebb testalkatú, középkorú pár méretes rántott húst falatozik a part fövenyén fekve.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 júl. 26. - 11:55:06
(2/81)
Én is, még egyszer, még friss voltam és hamvas. :)