9/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 20:08:53 9/10
(46/126)
....annál is inkább ki kell szedni gyorsan a pontokat, mert ha direkt rákattintasz így, egy .... khm... felnõtteknek szóló "estimese" oldal ugrik be automatikusan.... :-)
barbi_112 2013 okt. 12. - 19:38:22
(45/126)
A .-okat szedjétek ki persze.
barbi_112 2013 okt. 12. - 19:37:08
(44/126)
http://www.y.o.u.tube.com/watch?v=OzFSzoycIq0

Én ezt találtam. De jó! Nem is tudtam hogy megjelent a filmjeiben.
mulao 2013 okt. 12. - 19:09:27
(43/126)
Beteg vagy beteges sorozaton azt értem, hogy a történetben olyan dolgok történnek, ami egyáltalán nem normális. Leginkább arra, hogy a szereplõknek nincs ki mind a négykerekük. Azt gondoltam, hogy ehhez ezt a két sorozatot vehetem példának, mivel ebben a két sorozatban nem az épelméjûségre alapozták a történetet.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 18:57:36 9/10
(42/126)
Azt én is megjegyezném, hogy nem csak Vera Farmiga játszik nagyon jól, tényleg jó a szinkron is, Pápai Erika olyan gyorsan tud rikácsoló, félelmetes hangra váltani, ahogy az eredetiben Perkins rikácsol anyja "nevében"...
9/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 17:58:14 9/10
(41/126)
Igen, közben furdalt a kíváncsiság, és megtaláltam összegyûjtve, ha valakit érdekel:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Alfred_Hitchcock_cameo_appearances

:-)
olahmiki1959 2013 okt. 12. - 17:21:58
(40/126)
Hitchcock a Madarak elején két fehér kiskutyát pórázon vezetve az üzletbõl jön ki, ahová a fõszereplõ nõ éppen bemegy, a Frenzy címû filmben pedig a bámészkodó tömegben áll, amikor a folyóból kihalásszák az egyik nõi hullát.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 11:52:06 9/10
(39/126)
Igaz, de Brooks (és Allen és mások) esete más, mert õk a stáblistán is rajta vannak, hogy "rendezõ-..színész"...stb., de a Mester (Hitchcock) nincs rajta a stáblistán, régebben sportot ûztünk abból, hogy kiszúrjuk, hol jelenik meg. Volt amikor tényleg a falon volt a jellegzetes árnyéka, egyszer újságot olvasott, egyszer a hotdog árusnál állt sorba, stb. Ezekre a "védjegyekre" céloztam, nem annyira a tényleges szereplésre.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 10:52:40 9/10
(38/126)
Nem tudom, pontosan mit értesz "beteg" sorozaton. Az, hogy a fõszereplõk betegek, tudni lehet az alapfilmbõl (pontosabban, hogy Norman pszichés beteg, súlyos schizoid személyiségzavara alakul ki, nyilván az anyja hatására koncentrál ez a sorozat.) Én ezt továbbra is thrillernek tartom, és/vagy pszicho drámának (ha mindenféle holtakból feltámadt zombik meg mutáns csatornából kikelt szörnyek lennének benne, egy percet sem néznék belõle, mert azok nem érdekelnek).
...Ez talán az elsõ méltó "spunoffja" (én is amerikai kritikusoknál olvastam ezt a szót, ami a spinoff csak elõzményekre írva), amely szerintem méltó valamennyire az eredeti 1960-as filmhez. Ahogy Coppola a három keresztapából készített egy általa összevágott "negyediket", a Godfather Saga-t, ahol cselekmény szerinti idõrendbe vágja a történeteket (és nagyon jó lett), úgy itt érzem, hogy ebbõl a tíz részbõl lehetne egy önálló mozifilmet készíteni, mert nagyon jó önálló ötletei és fordulatai vannak, jó a képi világa, jó a két fõszereplõ is (és a többiek is). Kár, hogy szegény Hitchcock mester nem vághatja össze filmmé (valószínûleg nem is akarná, nagyon kényes volt a saját filmjei egyediségére, a Psycho bemutatója elõtt vette a fáradtságot és felvásárolta az összes példányt az eredeti könyvbõl, illetve a munkáiban majdnem mindig megjelenik õ maga is, néha csak árnyékként, néha egy ujságolvasóként, néha egy sétáló emberként, ez a védjegye).
...Tehát visszatérve, nem tudom, neked mi a "beteg", a sorozat biztos nem. Ez egy nagyon jól megcsinált pszichothriller (hogy a Bates család mennyire beteg, az más kérdés.)
mulao 2013 okt. 12. - 09:43:37
(37/126)
Igen, valamiért kevés horror soorzatot csinálnak, bezzeg valami nyomozóssal mindig elõtudnak állni. Szerintem az ASH is azért lett ekkora siker, mert végre egy nem megszokott mûfajhoz nyúltak, hiánypótló.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 12. - 09:00:55 10/10
(36/126)
Sajnos ebben a mûfajban kevés alkotás született amire te gondolsz, én utánajártam, nézek évente 70 sorozatot, aztán 2-3 ilyen van csak ebben a témában. AHS, Hannibal, Bates Motel.
mulao 2013 okt. 12. - 00:19:58
(35/126)
Köszönöm, hogy segíteni próbáltatok! Remélem nem vesztitek sértésnek, hogy ezt mondom, ezek nem olyan stílusuak, amire én gondoltam. Igaz horror és beteges történetû sorozat témakörben nem sok készült se az utóbbi idõkben, sem korábban. Reménykedtem, hogy valaki esetleg tud olyat, amit én nem ismerek. A Hannibal még ami a leginkább hasonlít az elképzelésemhez, de azt már régóta nézem. A The Walking dead nálam zombi mûfajt képvisel, és már láttam pár részt. A többibe korábban belenéztem, de nem igazán kötött le. Egyedül a Horror mestereit nem ismerem, majd belenézek.
mulao 2013 okt. 12. - 00:10:37
(34/126)
Nem állítottam, hogy ez horror lenne és nem is gondolom. Csupán arra céloztam, hogy valami olyan sorozatot keresek, ami hasonlít stílusban az American horror Story-hoz (ami horror és emelett elég beteges is) és a Bates Motelhez, amit meg egy kifejezetteb beteg sorozatnak tartok.
10/10
_Freddy_ 2013 okt. 11. - 22:33:13 10/10
(33/126)
Hannibal, Masters of horror (Horror mesterei), The Walking dead...és még talán a The Following vagy az In the Flash.
reay 2013 okt. 11. - 22:08:38
(32/126)
Én a Hannibalt ajánlom.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 11. - 21:22:29 9/10
(31/126)
Szerintem nézzél körül egy igazi horror film lapján, mert ez nem horror. Pszicho thriller, ahogy már alább is írta más is. (Én biztos nem tudnék segíteni, mert két filmtipus van, amit szinte soha nem nézek, mert untat és nem érdekel, az egyik a horror, a másik az keleti harcmûvészeti akciófilm. Bármi más jöhet.)
mulao 2013 okt. 11. - 19:49:27
(30/126)
Tudtok esetleg a Bates Motelhez és az American Horror Story-hoz hasonló újjabb beteges (és/vagy) horror sorozatot? Csak az utóbbi 3 évben készültekre gondolok. Elõre is köszönöm a segítséget.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 07. - 10:20:28 9/10
(29/126)
Igaz. Nagyon megtanult édi kissrácból most "perkinsesen" nézni a kamerába, árnyalatnyi mosollyal... Mindekettõ olyan szerep, hogy nem tudod igazán fekete-fehéren elbírálni. A legjobb horror sorozatokhoz hasonlítják a kritikák, bár szerintem ez nem horror. Minden esetre félelmetes család. Rám azért az anya van nagyobb hatással, mert egyrész nyilván az eredeti film alapkoncepciója benne van, másrészt szinte pillanatról pillanatra tud változni szexi nõbõl félelmetes boszorkánnyá. Az anya-fiú kapcsolat is nagyon furcsa, nem egyszerûen ott lebeg egy ödipuszi szexualitás árnya, az anya részérõl is ellentmondásos a viszony.
...Azért (is) jó ez a film, mert a karakterek magukban hordozzák az izgalmat. (És nem autók összetörése és kungfu rugdosódások, szerencsére.) Nagyon drukkolok, hogy az ötletek sora kitartson (eredetileg így is "mini-series" volt a terv, 10 rész készült, de már a második évfolyam lajstromon van, de nem írhatnak róla semmit - érthetõen - míg az ottani Art and Entertainment bemutatói meg nem lesznek.) Muszáj nekik folytatni, hiszen a tetszési index odaát az elsõ 7.7/10-rõl már 8.9 - nél tart (az évadzáró volt ennyi, és rögtön utána a nálunk tegnap látott 6. rész volt a második legjobb indexû). Sajnálom azokat, akik nem elejétõl látták, ezt tényleg végig látni kell, ha felvették, idõrendben ajánlatos nézni, nem nagyon lehet "csak úgy" bekapcsolódni, hiába magyarázza el valaki a történteket, nem ugyanaz, mint végig izgulni.
9/10
-greghouse- 2013 okt. 06. - 23:42:18 9/10
(28/126)
Vera Farmiga (ukrán-amerikai, idén volt 40 éves, talán átmegy a kép:)
9/10
-greghouse- 2013 okt. 06. - 23:24:51 9/10
(27/126)
Az egyik írója (valamint exec. producer) az a Carlton Cuse, aki a "Lost" író-producere is volt. Én a Lost-ból semmit nem láttam, de sokan dicsérik itthon és külföldön. (Azért nem láttam, mert úgy tudom, az is "serial" és nem "series", tehát összefüggenek az epizódok, egymásra épülnek, és a huszadik rész körül már nem láttam értelmét belépni és kapkodni a fejem, hogy ki kicsoda és mit akar. Ez a folytatásosság itt is megvan, és áldom a szerencsémet, hogy belevágtam az elsõbe, és most megesz a fene, hogy mi történik. És nem, nem vagyok hajlandó letölteni és elõre megnézni, szeretem sorjában kivárni...bár nagy a kísértés, de nem... Nem is vagyok biztos benne, hogy lehet, még vadi új, és Amerikában is az ott is fizetõs Art & Entertainment csatornának csinálták, ami a HBO jobb változata, tehát nem lehet olcsó mulatság.)
...Még annyit, hogy a csajt (tanuljuk meg a nevét, Vera Farmiga) már az elsõ évben jelölték Emmyre (meg még valamire). Jól húz a sorozat.