zee944 2008 jún. 18. - 22:01:54
(67/387)
Finom kis személyeskedés. Ezt szeretem :))

Nem tetszett ez a film, fõként mert baromi komolyan vesi magát, nagydrámát csinál egy mesébõl. A Mindörökké Batman épp kellõen komolytalan a témához, nekem az a mérce.
Pholelove 2008 jún. 18. - 20:58:53
(66/387)
Köszi Maddox! És sztem a régiek is jók, csak néha egy kicsit gatyik, de azért érdemes megnézni ;)
leopard26 2008 jún. 17. - 21:21:39
(65/387)
Ecsém!200 db dvd?
Az nagy gyüjtemény!
leopard26 2008 jún. 17. - 19:18:56
(64/387)
Hogyha az az 1992 a születési éved,akkor ne fikázd le a régi filmeket,mert úgyse tudsz azonosulni a 80-as évek teknikai színvonalával!Úgy nézd meg a régi filmeket,mintha akkor élnél
miska55 2008 jún. 17. - 19:13:51
(63/387)
A régiek nem sz*rok, sõt!
Pholelove 2008 máj. 27. - 17:08:00
(62/387)
Valaki legyen szíves és mondja már meg nekem hogy Gordon felügyelõ most Jim vagy James? Mert egyszer az egyik, egyszer meg a másik...
6/10
Obránszky Ármin 2008 máj. 19. - 20:40:15 6/10
(61/387)
Bale mellett Cilian Murphy is megérdemel egy virtuális hátbaveregetést, azt hiszem! Ez mégcsak a 3. film, amiben látom, de már többszõr leesett az állam. Mondom ezt annak ellenére, h a Napfény c. filmet elég silánynak tartom. Nem CM-n hibájából.
6/10
Obránszky Ármin 2008 máj. 19. - 19:20:53 6/10
(60/387)
Klasszis rendezõtõl tisztességes iparosmunka, remek és kevésbé remek közremûködõkkel. Így röviden ennyi. :-)
Bevallom én azért néztem meg, mert kiváncsi voltam, h Nolan mit hoz ki ebbõl a sztoriból. Én addigra már megnéztem sorrendben az Álmatlanságot, a Mementot és A tökéletes trükköt is szóval elég nagyok voltak a filmmel szemben az elvárásaim. Így utólag azt mondom, h még többet is ki lehetett volna a filmbõl hozni, helyenként bántóan közhelyesek voltak a dialógusok és a történet sem volt egy nagy "vaszizdasz". Azért gyorsan hozzáteszem még mielõtt -joggal- a fejemet veszik, mély mondanivalót senki ne a képregényekbõl készült filmektõl várjon.
Elég rizikós vállalkozás a Batman: Kezdõdik, mert vmi olyasmit próbált, amit kevesen: felnõtteknek képregénybõl készült "zuperhíró" történetet elõállítani. Az alapanyag minõségi (szegény Katie Holmes kivételével, aki haramatgyenge), a végeredmény olyan egyszer nézhetõ kategória, de azért az, h a leggyengébb Batman adaptáció, szerintem, nem állja meg a helyét. Sõt...
3/10
yoyo444 2008 máj. 18. - 19:52:55 3/10
(59/387)
Szerintem a legrosszabb. De ez csak az én véleményem. De mint már említettem, egyszer mindenképp meg lehet nézni: szóval nézdd meg és oszd meg a véleményedet velem (velünk) :)
3/10
yoyo444 2008 ápr. 16. - 08:42:41 3/10
(58/387)
Nekem határozottan a régebbi verziók tetszenek: Batman, Batman visszatér, Mindörökké Batman, még a Batman és Robin is belefér. De ez az új sajna nem jött be, Katie Holmes meg egyszerûen nem értem mi a fenét keres ebben a filmben... azért egyszer meg lehetett nézni
8/10
yabbi 2008 ápr. 15. - 22:43:24 8/10
(57/387)
Basszus, ez bejött.
Pholelove 2008 ápr. 01. - 16:51:01
(56/387)
Amúgy Tenebra imádom ezt a beszólásodat:-->"jó, Orlando lesz belõled, fiam, mindenki meglássa!" Megszakadtam rajta!!!!! XD
Pholelove 2008 ápr. 01. - 16:49:10
(55/387)
Én nem rég kattantam rá erre az egész Batman témára. A moziban láttam a Dark Knight-nak a bemutatóját és az nagyon ütõs volt, teljesen belezúgtam. Szóval vettem a fáradságot, vagyis igazából nem is volt fáradtság, elkezdtem kutatni hátha megtudom nézni valamelyik korábbi Batman filmet. Meg is találtam a Kezdõdik-et. Ezt láttam elõször és IMÁDOM! Amióta megnéztem ez a kedvenc filmem, pedig aztán nagyon-nagy filmmániás vagyok ám.. Rajta vagyok, hogy a többit is beszerezzem valahonnan és akkor mindegyikhez fûzhetek kommentárt. Addig és éljen Christian Bale!! :D És persze Heath Ledger (R.I.P) JOKER A KIRÁLY!!!!!
Tenebra Mors 2008 febr. 01. - 23:31:24
(54/387)
Én is a Batman-Batman: Returns-ön nõttem fel, mégis tetszett ez az új megközelítés. Nem tudom, nekem sikerült leküzdeni azt, hogy elölrõl kezdték az egészet, szinte semmibe véve a korábbi feldolgozást. A Tim Burton-féle feldolgozás és ez teljesen más, két külön feldolgozásként kell felfogni szerintem, és akkor nem lehet leköpni ilyen szempontból egyiket sem XD. Christian Bale rohadt jól alakította a kicsit pszichopata igazságosztót. A Tim Burton-féle is elég sötét és félelmetes hõs volt, de ez aztán abszolút.

Nekem talán amiatt tetszik jobban az 1989-es mégis, mert Jack Nicholson Joker-alakítása szerintem önmagában elviszi a hátán a filmet. Hatalmas, hogy mennyire groteszk dolgokat mûvel XD. Én szétröhögtem magam rajta.

OFF:
Jaja, Dantes! Szerintem is kevés a jó képregényfeldolgozás. Szerintem ezek a jók: Superman 1-2, Batman, Batman: Returns, Batman: Begins (meg még neccesen, de nálam a Forever is belefér - de az már nagyon határeset XD), Spiderman 1 (még csak azt láttam), és kb. ennyi. A 300 és a Sin City szerintem más, azok nem feldolgozások, SZVSZ. Azok mozgó képregények, már, ha lehet ilyen kategóriát létrehozni.
A Hulk, Fantastic Four, Catwoman borzalmaktól Isten mentsen XD. Az X-men és a Daredevil még határeset, bár én nem szeretem az X-ment, képregényben sem.

Ja, meg van a Maszk. Azt szeretem képregényben is, meg rajzfilmben is. Filmben sem rossz, de szerintem a rajzfilm az igazi.
Dantes 2008 jan. 31. - 16:29:31 Előzmény Tenebra Mors
(53/387)
Egyet értek, rég láttam ilyen jó képregény feldolgozást.
Megjegyzem, egy kezemen meg számolom a jó képregény feldolgozásokat.

A fanyalgókat meg tényleg nem értem, mi ezzel a filmmel a baj?
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 21:46:28
(52/387)
OFF:
Jaj, egy kis kiegészítés, a félreértések elkerülése végett:
látványon én az effektushalmazt értem. Tehát mint egy videojátéknál: csilivili, hatalmas robbanások, hú-de-szuper technológia stb.
Természetesen a film, mint kép, igencsak sokat számít, tehát elsõsorban azért szeretjük a filmeket, mert filmek, tehát képekben beszélnek hozzánk az alkotói. De ezt én inkább "képi világnak" nevezném, az fontos. A "látvány" viszont másodlagos, legalábbis számomra nem attól lesz jó egy film, hogy mittoménmilyen Dr. Freeze-t, meg csillogó robbanásokat tesznek bele utólag.
A történet és a film formanyelvi elemeinek kreatív használata a lényeg egy filmben, nálam.
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 21:42:22
(51/387)
Én eleinte szkeptikus voltam, hogy az elég idétlen Batman és Robin után lehet jó Batman-filmet csinálni. Pedig elõtte tényleg FAN-ja voltam, sõt, gyerekkoromban örökké Batman-t játszottam (ilyen szakadt palást + kard rulez XD - igaz, Batman-nek nem volt kardja). De valahogy meguntam az egészet, vagy nem tudom. Erre mindenesetre rásegített az elég béna Batman és Robin. (Persze látványra az is jó volt... Na de egy filmnél aztán pláne nem a látvány az, ami számít - nálam legalábbis. )
Viszont, mikor DVD-n kijött, mégis rávettem magam a Batman: Begins megtekintésére. Ilyen hatással nem nagyon volt rám film, illetve csak kevés! Gyönyörû, darkos hangulat, jól eltalált zenével, és kiváló sztorival. Egészen sajátos át- illetve újraértelmezése ez Batman-mítoszának. Christopher Nolan és Christian Bale rendezõ-színész párosa vitte a pálmát, az biztos!
Úgyhogy a Batman: Begins ismét elhitette velem, hogy számomra Batman a legjobb képregényhõs. Ugyan újra nem ölteném magamra gyerekkori jelmezem, de tény, hogy mióta láttam elõször, nem tudok lekattanni róla. Képregény, videojáték, akármi - csak Batman legyen!
Ennek apropóján fel is elevenítettem a régi Batman-élményeket is (szigorúan csak az elsõ két Tim Burton film DVD-s beszerzésével!).

Remélem, a Dark Knight is ilyen jó lesz. Bár így, hogy már "készen" kapjuk Batman-t, közel sem lesz olyan nagy hatású és megdöbbentõ, mint ez a - tulajdonképpeni - elsõ rész.

Sok kritika fikázta, illetve fanyalgott, hogy milyen már, meg nem váltotta meg a világot. Azt nem is, de a Batman-mítoszt megváltotta! Számomra 10/10, a Best of listámon biztosan rajta van! (Ha a Top 10-re nem is fér már fel a sok Godfather, Star Wars és Lord of the Rings filmek mellé XD. )
leopard26 2008 jan. 19. - 14:40:33
(50/387)
az egyik legjobb batman film!
10/10
tomi19930702 2008 jan. 19. - 14:25:25 10/10
(49/387)
hja! sztem is elképesztõ ahogy a csávó semmibõl lesz batman! szerintem ez a legjobb batman az összes közül!bár ez magánvélemény! nekem naon teccik a batmobil meg a fegyverek amik a rendelkezésére állnak! ahogy már vki említette ez tényleg egy FILM. Szerintem ez a csávó a legjobb a batman arc mögé.
9/10
Andrew8 2007 dec. 17. - 07:59:10 9/10
(48/387)
Igen csak rendezte Nolan. :D Christian Bale volt Batman. :)

http://www.drfoster.f2s.com/

http://atasteforthetheatrical.com/

Na így reggelre megérkezett a HD minõségû The Dark Knight trailer.