10/10
Redfield 2007 dec. 14. - 09:26:27 10/10
(47/387)
Nolan Batman-je a tökéletesség határát súrolja, és egy ilyen talpraesett rendezõ kezében pár rész még fogja is. Nem sok rendezõ van, akiknek a filmjei garantáltan színvonalon felül teljesítenek, de benne meg lehet bízni, mert amióta alkot, még nem hibázott egyszer sem.
9/10
Andrew8 2007 dec. 14. - 09:11:28 9/10
(46/387)
Húha The Dark Knight best jeee.
Ez odab*sz szegény jack nicholson. Ellenfelére talált mégis. Hát itt a jövõ 2008as filmje. Az új teaser trailer igaz még mozis de elég jó minõségû. ÜTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT. Ledger bizonyit és üt. És látszik hogy az 1. részt vették alapul végén a trailernek motoros batmant leküldi szétlövi mint Nicholson.
Majd csak fennt lesz neten jobb minõségben is Addig is.


http://www.youtube.com/watch?v=lwT8GyLxIhk
sipka 2007 dec. 06. - 18:33:28
(45/387)
BOLDOG MIKULÁST!!!!!! :) (Lehetséges, hogy egy kicsit túlértékelem ezt az ünnepet..... :)
Sheltem 2007 dec. 05. - 10:38:03
(44/387)
Messze a legjobb Batman film! Egyszerûen lenyûgözõ minden elemében, nem hittem, hogy ilyen jó lesz. Magával ragadó a sztori, ahogy egy egyszerû reménytelen ember mindent elér amit akar(persze ehhez hozzásegítik a milliárdjai is) az egész film végig fokozza az adrenalinszintet.
Ha össze kellene vetnem a szuperhõsös filmeket és ranglistát kéne felállítanom(Batmanek,Spidermanek,Supermanek stbstb) ezt a filmet raknám elsõ helyre gondolkozás nélkül. Várom a 2008 nyarán bemutatásra(ha még nem változott a dátum)kerülõ következõ részt Joker papával.
10/10
samyboy 2007 nov. 30. - 09:40:21 10/10
(43/387)
De itt legalább kaptunk értelmes választ arra, hogy honnan szerezte a rengeteg hig-tech cuccot. Mert, ahogy nekem rémlik az elõzõ részekben nem volt megmagyarázva az, hogy Batman honna szerválta a sok csilli-villi cuccot.(javítsatok ki ha nincs igazam)
dark_angel 2007 nov. 24. - 13:57:52
(42/387)
szerintem is nagyon jó film!!!bár a vége kicsit marhaság,de azért tetszett..plusz odavagyok Christian Bale-ért :D :D na jó ez tipikus csajos hozzászólás volt:)
10/10
samyboy 2007 nov. 24. - 12:51:50 10/10
(41/387)
Isten film!!!
Zseniálisan ábrázolja a rendezõ azt, hogy egy ember a semmibõl is lehet bárki. És, ahogy bemutatja a "Batman-é" válást elképesztõ. Remek szinészi játék, hangulat a köbön amit a zene csak magasabb felegekbe emel,. Nem afféle Pókember ami a vizuális téren akarja kielégíteni a nézõket. A Batman Kezdõdik! mond is valamit, nem csak káprásztat.
Szerintem a legjobb film adaptáció.
10/10
Fercsi 2007 okt. 20. - 18:44:06 10/10
(40/387)
Feri Szerintem van eszmei mondanivalója. Fantasztikus, vizualitása lenyûgözõ. Hanghatása lehengerlõ. Christopher Nolan minden idõk legjobb Batmanja. Ez egy FILM.
PEva11 2007 okt. 12. - 21:17:25
(39/387)
El is felejtettem milyen jó színészek játszanak benne.
Nagyon jó film. Bár nekem az igazi Batman akkor is Michael Keaton volt.
nieves 2007 aug. 31. - 22:47:35
(38/387)
Na igen, B.E. Ellis nem lacafacázik. Én egy másik könyvét kezdtem el olvasni, de muszáj volt abbahagynom, mert nem bírtam gyomorral.
PEva11 2007 aug. 31. - 21:54:56
(37/387)
Végülis nem a film borzasztott el, mert ennél vannak sokkal durvábbak, például a Hannibál történet legújjabb filmje.
A színészi játék hatott rám ennyire. Túl jól játszotta el. Ami persze nem gond, hiszen ez volt a dolga, csak bennem nagyon mély nyomot hagyott.
Hesztia 2007 aug. 31. - 21:46:55 Előzmény PEva11
(36/387)
Pedig az Am. Psycho-nak ez egy igen lájtos adaptációja...semmi,de semmi a könyvhöz képest.
PEva11 2007 aug. 31. - 15:47:54 Előzmény nieves
(35/387)
Az utolsó mondatoddal nagyon egyet értek!!! A gépész egyépként csak rontott a helyzeten.
nieves 2007 aug. 30. - 21:16:20
(34/387)
Sokáig így voltam vele én is, de azóta elég sok filmjét láttam (Equilibrium, A gépész, Tökéletes trükk, stb.), és már nem Bateman ugrik be róla elsõként. De azért most sem szeretnék vele sötét utcán összefutni... ;)
marmyk 2007 aug. 30. - 15:16:39
(33/387)
A film egy alternatív Batman világ alapján készült. Míg az elsõ Batman filmek az eredeti képregény alapján. A kezdõdik képregény változatát Frank Miller rajzolta felkérésre. Ezért teljesen más az egész. Pl. nem sárga a Batman jel, máshogy néznek ki az extra kis cuccok.
PEva11 2007 aug. 30. - 15:08:14
(32/387)
Az õ nevét én is megjegyeztem az Amerikai Psyho címû filmbõl. (Lehet, hogy nem helyesen írtam le.) Csak egyszer láttam, egy szadista elmebeteget játszott benne, de annyira hitelesen, hogy a mai napig nem tudom elszakítani ettõl a szereptõl. Így hiába tök helyes, és szimpatikus szerepekben is láttam már, például a 2020 A tûz birodalma filmben mégis kiráz a hideg ha meglátom.
Ágmi 2007 aug. 30. - 11:48:07
(31/387)
Jó kis film,csak a story nem a legjobb. Eltér a többi Batman filmtõl.
Nem egy piti éhenkórász ölte meg Bruce szülehit hanem Joker! Ezt kár volt megváltosztatni.De ettõl a hibától elnézve elég jó lett a film.
10/10
Redfield 2007 jún. 21. - 13:31:40 10/10
(30/387)
Na ja. kétségkívül Holmes kellett, hogy elhagyja a villát, bízok benne, hogy utódja kellõen megállja a helyét. A film egyébként tényleg teljesen rendben van, szerintem is ez lett a legjobb eddig a szériából. A film pedig nem mondható rövidnek, meg is rémisztett kicsit, de teljesen jól adagol, és teljesen élvezhetõ. Liam Neeson dühét kicsit a fantáziánkra kellett bízni, Caine mimikai és hangnembeli elváltozásai azonban mindíg felüdülést hoznak. :) Bale-el eleinte nem voltam kibékülve, mert régebben csak az elsõ fél óráját láttam a filmnek, amiben még nem lehetett összefüggésbe hozni a jelmezes hõssel, de így utólag: õ is remek választás volt. Cillian Murphy viszont (nem tudtam, hogy õ is játszik benne) nagy örömöm volt, ahogy megtestesítette Batman elsõ õrült nemezisét. :) Pazar, igazán pazar karakter és színészi játék. Nolan ismét egy olyan filmet alkotott, amire könnyû szívvel (én legalábbis) nem tudom azt mondani, hogy írtó messze lenne a tökéletestõl. Ritka az olyan film, aminek a folytatására mostanság moziba is beülnék (mivel nem vagyok felvetve pénzzel) de a Dark Knight-ra be fogok ülni.
Patrick Bateman 2007 jún. 11. - 15:06:16
(29/387)
Teljesen egyetértek, rám is nagy hatással volt ez a film, s Te jól megmagyaráztad, hogy miért is. A képregényfilmek közül messze kiemelkedik, sõt más filmes kategóriákban (pl. dráma, thriller) is megállja a helyét.
Jim Raynor 2007 jún. 11. - 14:21:48
(28/387)
Számomra egyértelmûen az egyik legjobb képregény-adaptáció, nem igazán értem az alapját a negatív hozzászólásoknak, önmagában véve is rendkívül igényes film, ritka az ilyen, elképesztõen jó szereposztás és színészi teljesítmény, árnyalt, részletes, kidolgozott jellemfejlõdések, logikusan, lépésrõl-lépésre kibontakozó történet, sziporkázó humor, ugyanakkor lelki értelemben vett érettség és valósághûség, sötét hangulat jellemzi a filmet. Nem tudok olyan területet mondani, ahol a film ne lenne igényesen, következetesen és mesterien kimunkálva, az akciójelenetek kidolgozottságáról és igényességérõl is példát vehetnének a szakmában, Katie Holmes-t is jól játszott, örültem, h õ kapta a szerepet. A forgatókönyv, a történetvezetés, a karakterrajzok, a szereplõk motivációinak és céljainak kidolgozottsága mind mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a nézõ azonosulni tudjon azzal, amit lát. Szinte soha nem volt még ennyire emberközeli egy hõs története. A film után lebegve távoztam a moziból és ez az eufórikus élmény napokig átitatott. Ritkán érzek ilyet. Ez profi film, igazi mozi élmény, gyerekek, méghozzá a legjobb fajtából.