Hesztia 2007 jún. 02. - 20:03:50
(27/387)
Mert így szerepel a képregényben.
MatteX 2007 jún. 02. - 12:45:33
(26/387)
Nem egy filmremek, de egyszeri megnézésre szórakoztató.

Kár, hogy ez is alapvetõen kasszarobbantásra lett tervezve, legalábbis más nem nagyon magyarázza a teljesen fölösleges Rachel karakterének belerakását szvsz..
MARIKA33 2007 ápr. 16. - 22:10:56
(25/387)
christian bale túl sexis hogy igaz legyen :-)
judephil 2007 ápr. 15. - 19:36:41
(24/387)
Háát érdekes:)-Köszi
Hellnight 2007 ápr. 14. - 18:48:46
(23/387)
Ez a Batman úgy tudom a Frank Miller féle képregényt vette alapul, mint amelyik Tim Burton használta fel. Gondolom így mindkettõben más lett a gyilkos.
judephil 2007 ápr. 14. - 18:37:35
(22/387)
Volt egy pont ami nekem a filmben ellentmondás, a Batman elsõ részében Joker volt az aki fiatlon megölte Bruce apját, mutatták amikor visszaemlékezett(...táncoltál már az ördöggel sápadt holdfénynél- vagy valami ilyesmi). Ebben a részben pedig egy ismeretlen tolvaj volt. Akkor ki volt a valódi gyilkos? vagy csak én emléxem rosszul?
Hellnight 2007 ápr. 14. - 14:07:40
(21/387)
Szerencsére Holmes kisasszonyt az új részben már nem látjuk viszont :D
7/10
Newcastle United 2007 ápr. 14. - 13:28:01 7/10
(20/387)
Val Kilmer ma bár bele se menne a bõrruhába.:)
nofrit 2007 ápr. 14. - 11:15:19
(19/387)
Nekem a legjobban a Batman forever tetszett (meg lehet érte kövezni). Tetszett az alapsztori is, de fõleg a színészek játéka. A hangulat... Valahol olvastam, hogy nem csak én tartottam Val Kilmert tökéletes Batmannek, de hát a forgatás alatti viselkedése megakadályozta, hogy többet felkínálják neki...
10/10
Mirax 2007 febr. 27. - 22:17:28 10/10
(18/387)
Bevallom, nem értem a fanyalgást, sztem abszolút pazar volt a film, én úgy jöttem ki a moziból anno, hogy vééégre egy normális Batman, mert hát uyge a 3. és 4. szégyen hoy ezt a nevet viselhette. Nolanben nem csalódtam most sem, nekem bejött az atmoszféra, Wayne kezdeti lúzerkedése a Batman jelmezben király volt, meg az is, ahogy látjuk magára venni a társadalom felé mutatott burkokat, a lelki törést, a nomrál életre való képtelenséget, a nõzést és egyebeket. Aképi világ remek, színészek szintúgy (jaja, a palacsintaképû liba hálistennek nem sok vizet zavart), és én már alig várom a Dark Knightot. Ugyan mi kéne még egy batmanbe? Ez egy képregényadaptáció, amibe a besûríthetõ lelki motívumokat beletették, nem várhatunk egy Hamletet. nekem standing ovation.
Lois Lane 2006 dec. 07. - 10:33:45
(17/387)
Ha a Superman visszatérrel pankrációba küldenénk a Batman: Kezdõdiket, lazán az utóbbi lenne a winner!
Lois Lane 2006 dec. 07. - 10:32:01
(16/387)
Bevallom, én nem láttam a többi Batman filmet, de ha azok is ilyen jók, mint ez, feltétlenül megnézem õket!A Batman: Kezdõdik hitelesen mutatja be Bruce Wayne "szuperhõssé válását".Mrs. Cruise karakterét tényleg kihagyhatták volna, de valamilyen szinten kiegészíti a filmet, és már-már hiányozna belõle.Ez a film nekem nagyon átjött, azóta megvettem DVD-n is, de a magyar 5.1-es hangot szerintem elbénázták.Moziban viszont felejthetetlen élményt nyújtott a film.Az akció szó mellett meg kell említenem a gyönyörût is.Ajánlom minden "szuperhõs-fannak"!
10/10
Noncsa 2006 nov. 26. - 15:23:36 10/10
(15/387)
Én bírtam az eddigi batman filmeket, de azokban mindig volt egy olyan szál, hogy nem kell nagyon komolyan venni, azok a rucik, mert szövegek... De épp ezekért lehetett õket szeretni.
ez az új rész viszont azért tetszett mert akciódús volt, és sokkal látvnyosabb, meg szerintem jól bemutatták a kezdeteket. ( csak az a hülye csajszi ne lett volna benne...)
A batman filmeknek meg sosem volt nagy történetük, nem tudom miért kell ez a "30 percbe összegyúrhatták volna" szöveg. Jött a gonosz, robbantgatott, erre jött batman és megmentette a várost. Ennyi már szórakoztat is és kéész
[: Azuroo andrew :] 2006 nov. 26. - 13:12:50
(14/387)

A merõben új készítõi filozófia vitathatatlanul jót tett az új Batman filmnek.
Pedig Nolan nagyon nehéz feladat elébe nézett, ami az elõzményeket illeti…a Burton-i individuális atmoszférának kétségtelenül sok fan-ja akad; persze a Joel Schumacher-i mézes mázos (már-már szétfolyó) harsány víziónak már kevésbé…

Sokat idõzik az elõzményeknél, amelyeknek ha nem is túl nagy, de kétségtelen van valamelyest hozadéka.
- tagadhatatlan hogy a gyermekkori illetõleg fiatal kori traumák megválaszolják Wayne egyes fóbiáit és lelki sebeinek származását.
De pl az önkéntes számûzetés egy távoli ázsiai börtönben - mondván, hogy a bûnözõi lélek rejtelmeit jobban és közvetlenebbül analizálhassa, megérthesse hõsünk – finoman szólva is hatásvadász, felesleges közhely.
De ha ez nem elég, az azt követõ amolyan „B hõs filmes” kiképzés képsorai Liam Neeson vezényletével kellõen negatívak a film összképére nézve.
A szekvencia végén adódó fordulat azonban valamelyest segít…
Aztán visszatér Gotham city-be amely immáron a teljes erkölcsi és morálisba romlásba züllött
És azt gondolom Nolan filmjének legnagyobb erénye ebben a szakaszban mutatkozik meg:
Mert nem veszi kezdetét valami valóságtól teljesen elrugaszkodott irracionális hõs tevékenység-rendrakás, nem : a visszatérés finoman lejátszott, már-már szolid, nem pedig szürreális Cgi parádé csupán.
Az pedig ahogyan elkezdi felépíteni „Batman-i egzisztenciáját” annak innovatív technikai és fedõ „áll yuppie életvitelt folytatva… igencsak tetszetõs– látványos, érdekfeszítõ és nem utolsó sorban ironikus tud lenni…

(10/6,5)

A Dvdrõl

KÉP & HANG:
A kép eredeti arányú anamorf 2.35s, és nagyon nívós, tû éles, részletgazdag transzfer.
Az angol DD surroundja terebélyes, kiváló dinamikával s mélyekkel bír.
A magyar DD csak kicsit halkabb az angolnál, azonban kicsit tompább, magas hangok keverése elmarad az eredeti hangsávtól.
judephil 2006 nov. 04. - 20:40:55 Előzmény Wicky
(13/387)
Nekem nagyon tetszett a film, szerintem a mûfajhoz képest igényes, jó színészekkel (Christian Bale nagy kedvencem), és a rendezõt is tehetségesnek tartom, eltalálta a film hangulatát (amugy jelölték a Memento forgatókönyvéért amit simán megérdemelt volna),Tim Burton féle verziókat is nagyon szerettem, de az Arnoldos verzió egyszerûen nézhetetlen volt számomra (george mint batman???-rémes választás,egyébként chris o donell is azt nyilatkozta hogy olyan volt a film mint egy játékreklám):)
Wicky 2006 szept. 13. - 14:53:32
(12/387)
Talán csak tényleg annyi a baja hogy a története fél órában is értelmes lenne!
De azért sokkal másabb mint a régi Batmanek!Már könnyebben mozognak abban a jó kis ruhában!Amúgy a történettel se volt nagy bajom,a felszerelések is kitûnõk(minden jó benne)!
marmyk 2006 szept. 11. - 11:15:47
(11/387)
Hát hogy melyik a jobb, Tim Burtun filmek vagy a Christopher Nolan féle, nehéz lenne eldönteni. Az biztos hogy Burton készített két nagy jó Batman filmet. Nekem a második jobban tetszik, de ez az én véleményem. Utána simán elbaszták a Batman filmeket. Nolan feltámasztotta, az biztos. Ráadásul õ teljesem másfajta képregénybõl rendezett. Ha jól tudom õ Frank Miller (Sin City) képregény változatát vette alapul. Ami jóval sötétebb az eredeti filmnél. A harmadik-negyedik résznél talán még a sorozat is jobb, amiben harisnyában ugrált Adam West és Burt Ward. Egyébként nagy dillemában voltam én is melyik a jobb. Aztán úgy döntöttem mind ugyanolyan jó. De Nolan rajta van a következõn, és akkor mind a ketten két filmet rendeztek a Batman szériában. : )
zsombor 2006 szept. 11. - 10:31:56
(10/387)
Már ne is haragudjatok, ez idáig a legjobb Batman film!
7/10
Newcastle United 2006 szept. 10. - 14:09:56 7/10
(9/387)
Vizont sokkal jobb a Schwarzi és Jim Carrey féle ökörségeknél. A hangulata is sötétebb, ahogy egy Batman filmtõl elvárható.
amatõõr 2006 szept. 10. - 09:17:22 Előzmény Wicky
(8/387)
Elég uncsi és semilyen.
A Tim Burton-ös Batman filmeket meg sem közelíti.