7/10
cellasto 2016 márc. 26. - 09:15:27 7/10
(284/484)
egyébként aki látta,ahhoz lenne egy kérdésem:

érdemes IMAX 3D-ben megnézni?
volt annyira látványos és erre a tecnikára kihegyezett a film?
7/10
cellasto 2016 márc. 25. - 23:23:20 7/10
(283/484)
ha lemegy a roham,elmegyünk megnézni
affleck miatt mindenképp,ezeréve nem láttam semmilyen filmben

jeremy irons és diane lane csak hab a tortán :)
8/10
Muya 2016 márc. 25. - 18:14:08 8/10
(282/484)
Nem-nem :) Nem akarok gyerekeket leminõsíteni, csak lehet nekik egy Vasember vagy Pókember után ez nem lesz olyan vidám és eseménydús. Erre értettem :) Watchmeni hangulatú film szerintem :)
Vagabundusz 2016 márc. 25. - 18:08:46
(281/484)
Azért arra, hogy egy gyerek nem érti meg, híradó hasonlatot használni, nagyon szegényes fantáziáról vall:)
Man2 2016 márc. 25. - 16:33:28
(280/484)
Én még nem mondok véleményt,mert még nem láttam,de mivel az acélember és a régi batman is nagyon tetszett.Így megnézem ezt is,de biztos vagyok benne,hogy annyira nem lehet rossz mint ahogy sokan állitják.Sokszor jártam már így amit lehúztak szinte mindegyik tetszett ezért nem adok más véleményére.
3/10
VagoDurbints 2016 márc. 25. - 15:52:42 3/10
(279/484)
az imdb-n nem lehet vetítés elõtt szavazni, ott azért volt olyan magas eleinte a pontszám, mert fõleg a fanboyok mentek el a premierre és a premier elõtti vetítésekre, nekik meg túlnyomórészt tetszett.
sztem amúgy vallatni lehetne vele, annyira rossz volt.
Man2 2016 márc. 25. - 15:47:33
(278/484)
Nyugodj meg mindig vannak olyan idióták a világban akik még nem látták és már osztályozzák.Az imdb ezért volt eleinte olyan magas de nem fog annyira lemenni mert a többségnek tetszeni
jessm 2016 márc. 25. - 12:00:26
(277/484)
Nekem tetszett, volat jó momentumai a filmnek. Akció is jó volt.
Nem tudom mit cikizik Bent az alakítása miatt, nem egy zseni, de nem volt rossz. Bár tény, hogy Bale Batmanjérõl jobban elhitte az ember, hogy befosnak tõla a bünözõk.
A Batman és Supeman ellentét elég rosszul volt kivitelezve. Értem én,hogy a kínzás a gond, de a megbélyegzés dolog nevetségessé volt. Ezt Arrow és Flashben jobban megoldották, ahol az Arrow embereket kinzott meg, sõt ölt is! Egy valós vélemény különbséget kellett volna bemutatni, ahol szükség úgy hozza, hogy együtt kell dolgozniuk és a Superman elismeri a Batman látjogosultságát.
Lex Luthor is egy örült volt, sokkal jobb lett volna ha olyan mint Smallville Lexje, aki félelmetes hatalommal rendelkezik és okosan kivitelezett tervei vannak. A batman és Superman egymásra uszítása is sokkalj oban kellett volna kvitelezni , miközben egy titkos B tervet készít. Emellé még mellé doták a Superman és kongreszusi meghalgatást, és még Wonderwoman is bekerült ?! Ez 4 olyan téma amelyeket egy-egy 10 részes mini soroazatban lehetett volna normálisan kifejteni. Nem csoda a katyvasz végeredmény. Történet szálakat el kellett volna felejteni, pl a Wonder woman teljesen felesleges volt. Superman meghallagatás is felesleges volt, ezt egy Superman filmben kellett volna feldolgozni , és szerintem elég lett volna Batman vs Superman elletétre koncetrálni és ahogy Lex megvezeti õket...
Rengeteg hiba volt benne, viszont számítottam rá ,hogy a sztroi nem lesz erõs, így nem vártam sokat és így nem volt csalódás azt kaptam amit vártam, és akciók részek meg jók voltak. Megjegyzem az Avengers is rossz volt, de ott a rengeteg tapasztalat és türhetõ forgatókkönyv elvitte a hátán a filmet. A Dcnél hiányzott a tapasztalat és ezért se vártam sokat, hogy ha Marvel elszúrja akkor a Dcnek még inkább esélye van rá. Én bizakodom,hogy ez jó tanuló pénz volt és Igazság ligájára össze szedik megukat, nem reménytelen hiszen a Dc tv sorozatok többsége rendkivül szórakozató.
10/10
neofery76 2016 márc. 25. - 11:24:27 10/10
(276/484)
A normális gyeremekkorról annyit hogy falun nõttem fel. A földeken dolgozram de olvastam rengeteg könyvet és képregényt is. Persze sokat kerékpároztam. A képregények leginkább felnõtteknek íródnak. Aki nem szereti a comic movie-t az ne vegyen jegyet rá.
8/10
Muya 2016 márc. 25. - 11:22:26 8/10
(275/484)
Olyan nincs, de lehet, hogy egy gyereknek unalmas és érthetetlen lesz a sok duma. Erre értették a "híradó" hasonlatot is :)
8/10
Muya 2016 márc. 25. - 11:19:25 8/10
(274/484)
Szerintem nagyon jól alakította a szerepet :)
Bigpapa 2016 márc. 25. - 06:58:15
(273/484)
Tegnap lattuk. Megjegyzem, nem vagyok kepregenybuzi,normal gyerekkorom volt,igy inkabb a haverokkal bringaztunk,mint sem a kepregenyeket bujtuk volna,igy EN CSAK mint filmet vartam.

Mielott nekem ugrasz,mert ugye apad,tesod,a legjobb baratod rendezte a filmet,es ez eleted csucspontja volt....
Ez egy vegtelenul DINAMIKÁTLAN (nezz utana,mit jelent) film. Hullamzott kegyetlenul.
Batman lofasz nem volt a filmben, a belepoje semmilyen. Meg mindig azt mondom,hogy a 89-es Keaton fele Batman elso megjelenese a teton a legutosebb belepo,amitol a bunozok befosnak. Hiaba meseszeru az a film,abban aztan van akcio.

Es igen,ha batman vs superman filmre ulok be, latni akarom a ket karaktert akcio kozben. Nem az osszecsapasukat,mert az normal korulmenyek kozt egy hangya vs emberi talp szintu lenne,hanem latni batman akciot, superman akciot es ebbol fejlodjon ki egy ellentet kettejuk kozt.
De itt megint telebasztak egy filmet melodramaval,feleslegesen 155 perc, amikor uncsi resz volt (sokszor) neha korbe neztem,ki mit csinal. Par huszoneves a telojat nyomkodta,elottem egy csaj bealudt,haverom is elfekve unott fejjel figyelte....es a vegen se hallottam,hogy mondogattak volna,hogy baszki,mekkora film.

Tele van a film olyan jelenetekkel,amik vagy faszsagok (tudom tudom,a 68. reszben a kepregenyben is igy volt),vagy qrvara semmi magyarazat a vegere.

SPOILER

Bruce alma,ahol valaki megjelenik a jovobol,fasz tudja es ki a geci volt az? Raadasul a szinkronban egy qrva szot nem lehetett erteni abbol,amit mondott.
Kik ezek a repulo szarnyas bizbaszok
Honnan a gennybol tud elore Lex mindent? Persze Smallville sorozat, Lex Klark Kent megszallottja,de hogy lesz Bruce Wayne megszallotja ,aki nem Metropolisi,hanem Gothami?
Tudom,ez meg a 12.reszben volt ;)
Mi a francnak kellett Lex vere a szornyhoz,amikor a kriptonit ugyan ugy elpusztitotta? Akkor lett volna ertelme,ha az emberi ver immunissa teszi a kriptonitra+legyozhetetlen,mint egy kriptoni szorny.
A vege harc komolyan olyan gagyi lett,hogy ilyet utoljara ebben az okadek Fantasztikus 4-esben lathattunk. Azt se heverem ki soha.
Na es a vege....
Az,hogy superman halalat eljatszottak,meg oke,kell egy dramai fordulat,ami osszehozza a szuperhosoket.
De a bortonos resznek Lexszel mi ertelme volt? Ezt sose ertettem,amikor a fo gonoszt eletben hagyjak a filmeken.
Oke,superman nem ol,o letartoztat. De batman siman kinyirja az ellenfeleit,akkor meg? Legalabb homlokon sutotte volna a kenyerpiritoval Lexszet. De nem. Nagy felcsigazott Batman belepo es egy fingas lett a vege.

SPoiler vege

Nem egy Avangerst vartam,s egy Nat Geo szintu tudomanyos filmet,csak annyit,hogy ket szuperhost sok akcioban latok. Ezt nem valtotta be a film. Tele van unalnas resszel,de olyan unalmassal,hogy siman kimehetsz kozben csinaltatni egy hamburgert,nem maradsz le semmirol.

En csalodtam,es legyszi ne reagalj erre,hogy meggyozz,neked miert tetszett es en miert vagyok egy szellemi nyomorek,hogy nem ertekelem ezt a muveszeti filmremeket.
Neked tetszett,nekem nem. Fogadd el legyszives. Annyit sem er ez a film,hogy belemenjek rola egy vitaba. Tobbszor ugy sem fogom megnezni,feleslegesen elbaszott 155 perc lenne az eletembol.

Egyszer nezheto,de ha meg erdekelne DVD vasarlas,ez tuti nem kerulne a polcomra :( Kar,mert a Fuggetlenseg napja 2 es a Deadpool utan ezt vartam a legjobban es nekem csalodast okozott.
Na jo,meg az X ment is varom :D

6/10 a joszandek jele kent ;)
Vagabundusz 2016 márc. 24. - 20:57:41
(272/484)
Az elõzetest láttam, de nekem abból sem jött le a híradó. Én gyerekkoromban olvstam a képregényeket és amennyire kellett megértettem. Azért ne hasonlítsuk mar egy ténylegesen értelmiségi tartalommal megtöltött filmhez.
Én a brutalitás -esetleg szexuális tartalom, ami itt gondolom nincs- miatt kérdeztem.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 24. - 19:40:19
(271/484)
Ha az elõzetest megnézi, akkor értelmet nyer a híradós hasonlat.

A Superman vs Batman történetek SOHA NEM arról szólnak hogy öklözik egymást (akkor Batman egyértelmûen vesztes).

A filmtõl az várható el hogy üzengessen egymásnak a két karakter az idõ legnagyobb részében. Újságcikkeket írjanak/irassanak egymásról, bíróságra citálják egymást az elõzetes alapján.

Képregényben egyszer úgy "ütköztek meg" hogy Superman ment volna fölmarkolni Batmant és önbíráskodásért lecsukni, mire Batman közölte, ha egy ujjal is hozzáér Superman, egy ártatlan ember felrobban. Az ártatlan ember amúgy maga Batman volt, de míg ez kiderült úgy ugráltatta Supermant ahogy akarta, és elvitte elfogni egy (gothami mértékkel) szuperbûnözõt.
Másodszor egy visszaesõ, de még fiatalkorú bûnözõt gyakorlatilag meg akart gyilkolni Batman hogy ne váljon belõle a következõ Joker/Kétarc/Madárijesztõ. Superman végül beleavatkozott az ügybe, és meggyõzte Batmant hogy ezt másként is lehet intézni.

Superman és Batman párharca soha nem arról szólt hogy legyalulják fél Mahattant. Aki arra vár, ugyan a végén nyilván ebben a filmben van egy kis eksõn, de ez nem egy Marvel-film, nem szabad hogy arról szóljon. EZÉRT nem érdemes elvinni egy 8-10 éves kölköt rá.
Vagabundusz 2016 márc. 24. - 18:52:36
(270/484)
Köszönöm, bár a híradó hasonlat kissé fura nekem:) Ugyan nem láttam még a filmet, de ez azért nem hiszem, hogy csak értelmiségiek tudják felfogni:) Na majd holnap reagálok a látottak tudatában, de fiam nagyon meg szeretné nézni, így elviszem.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 24. - 17:45:22
(269/484)
Általában a besorolások túlzás, de 14 alatt egyáltalán nem vinnék rá senkit, mert nem fogja érteni.
Kell egy annyira kifejlett agy ami már meg tud nézni egy híradót. Ez NEM EGY MARVEL FILM!
Vagabundusz 2016 márc. 24. - 16:40:03
(268/484)
Sziasztok!
Aki látta: Tényleg 16-os karika a film vagy csak kicsit túl szigorú a besorolás?
8/10
EffyStonem 2016 márc. 24. - 00:40:23 8/10
(267/484)
Szerintem jól hozta a szerepet!
5/10
kodela93 2016 márc. 23. - 23:34:19 5/10
(266/484)
Volt "szerencsém" premier elõtt látni a filmet.....hát nem váltja meg a világot igyekszem spoiler mentesen írni nem ígérem össze is jön szóval ennek tudatával olvasd tovább.Nem tudom hol kezdjem, talán a karakterek.Túl sok emészthetetlen karakterdömping amit a Marvel éveken át épített filmekkel ezt a DC egy filmmel letudta ami utalások tömkelege és karakterek bevezetése.Egy 2 és fél órás reklámfilm arra hogy majd ezentúl minden jobb lesz.Egy ideig nagyon jó volt élvezetes a film aztán a végére nem hogy tetõ mélypontra süllyedt.Fantasztikus négyesi magasságba teszem semmivel sem rosszabb vagy jobb ez a film mint az csak a jóval ismertebb karakterek elviszik a hátán.Ha valami nagyon jó a filmbe az Batman vagány,menõ,kemény .Ezzel minden jót leírtam a filmrõl Batman és Alfred. Lex Luthor se olyan rossz csak szarul lett felépítve kellõen örült bár a beszédei végére inkább buták lettek. De miért kellett ennyi mindent beletömni a filmbe azt az írok anyja se tudta. Fogalmuk se volt mit kezdjenek ennyi karakterrel. Doomsday 0 súlytalan,Lex 0 motivációs,Batman és Superman hamar lerendezte. Mint film irtózatos bukás a szememben sajnos a negatív kritikák nem voltak alaptalanok pedig film közbe tényleg rá is csodálkoztam elején hogy ezt húzták le , de hát nyugtával a napot. Akit érdekel van benne cameo dögivel (Flash,Wonder Women,Cyborg,Aquaman). 2 és fél óra elcseszett idõ nem mondanék ilyet de aki jót akar majd otthon megnézi ha kijön és a TV leadja (vagy beszerzi ilyen olyan forrásból).
balazs456 2016 márc. 23. - 18:49:20
(265/484)
Lex Luthor - Jesse Eisenberg ezt melyik idióta találta ki?