2/10
tesz-vesz 2015 szept. 11. - 19:21:02 2/10
(29/69)
ki adta ezt az idióta címet?

a film elsõ fele azért egész jó, néhol elég vicces, a második fele a sablonnál is rosszabb: visszataszító. mind filmes, mind ideológiai téren. nagyon erõszakolják a multikultit és a heppiendet, persze a "nácinak" kell megváltozni, mintha fasizmus lenne, ha vki nem akar más fajtából, rasszból házasodni. de ez nem szórakoztató a kifinomult elmének.

"jó" kis propagandafilm, azért Leni Riefenstahl profibb propagandákat alkotott, azért Hitler beszédeire több ember ment ki, mint most a pályaudvarokra üdvözölni a migránsokat. csak azt nem értem, a szóban (propagandában) bevándorlóellenes, "konzervatív", tehát populista Fidesz miért reklámozta akkor ezt a filmet a közmédiábn vagy 4 hónapon (!) keresztül. mert posztkommunista ahogy az összes párt.
10/10
concordius 2015 aug. 21. - 23:57:32 10/10
(28/69)
Jaj de jókat nevettem! :)
10/10
pinter.judit1 2015 aug. 07. - 10:25:19 10/10
(27/69)
Jó! 10/10
teatea 2015 aug. 03. - 19:49:25 Előzmény barcaculé
(26/69)
Szegény nigró, így kipécézni a népnemzeti rasszizmusból! Volt ott még kínai, zsídó, arab, francia is!
10/10
barcaculé 2015 aug. 03. - 01:10:04 10/10
(25/69)
Anyummal tegnap megnéztük a kecskeméti Otthon Moziban és könnyesre röhögtük magunkat,akár csak a többi nézõ.Jó példa arra,hogy csúnya beszéd nélkül is lehet poénos egy film,emellett igen aktuális és nem éppen újkeletû témát feszeget.Jó,hogy látja mindenki,hogy nem csak a fehér ember tud rasszita és intoleráns lenni,hanem a más bõrszínû is-ebben az esetben fekete-.

10/10
10/10
judit45 2015 aug. 01. - 23:02:29 10/10
(24/69)
nagyon jó volt:-)
10/10
caomilla 2015 aug. 01. - 22:48:47 10/10
(23/69)
Nagyon tetszett, rengeteget nevettünk, közben aktuális problémát feszeget, nagyon is elgondolkodtató! Fantasztikus film! 10/10
FElepHánt 2015 júl. 27. - 12:40:38
(22/69)
Felejtsük el a riasztóan gagyi címet, nagyon mulatságos, nagyon igaz és még tanulságos is!
Mindannyian rasszisták vagyunk, /egy kicsit/, jót tesz egy szórakoztató ellenvélemény.
Verneuil úr, a káprázatos Christian Clavier már három idegenszívû vejjel terhelt, énekel-
hetik szívre tett kézzel a Marseillese-t, azért az egyik csak arab, a másik zsidó, meg még
egy kínai. A zsidó nem ért az üzlethez, az arab csak a nemzettársakat védi, talán a kínai a
legtoleránsabb, ám az egymás közti nézeteltéréseket õ is kung-fu torokütéssel intézi el.
A lányok szülei karácsonyi vacsorán teremtik meg a családi békét, addig tart, míg a legki-
sebbik be nem mutatja katolikus, francia, ám többszörösen afrikai választottját.
A negyedik esküvõre bejelentkezik az elefántcsontparti rokonság, a leendõ após dülledt
fehérben forgó szemekkel közli feltételeit. A két örömapa közös horgászással, calvados-má-
morban békül össze, elképesztõ fordulatok közben, nagy izgalmak után csak-csak összejön
a nász.
Nemcsak a forgatókönyve pompás Philippe de Chauveron-nak, van humora, lendülete in-
venciózus elképzeléseit fantasztikusan kidolgozott rendezéssel tudja megvalósítani. Kiváló
a színész-csapat, a három võ és a mimika-csoda legkisebb lány, Julia Piaton, nem is beszél-
ve az afrikai apa grandiózus alakításáról, mely a dühöngõ gyûlölettel a harsány örömig ível.
Jellemzõ, hogy a hölgyek a legfejlettebbek, a két anya együttmûködik, a lányok egybõl el-
fogadják testvéreik szerelmeit. Legfontosabb az érzelmi intellektus: a zsidó befektetõhöz,
arab ügyvédhez képest a kínai pénzember sokkal toleránsabb, elsõ legjobb viszont a feke-
te zínész, aki egyetlen gesztussal képes elsimítani az ellentéteket, Charles Koffi mosolyos
magabiztossága kiemelkedõ színészi munka.
Higgyük el, prédikációk helyett egy ilyen filmbõl lehet, nagyokat nevetve, emberséget ta-
nulni! Nagyon kell ez a Kárpát-medencében, melynek vizében annyi náció tehetsége keve-
redett mindig is, ellentmondva a most dívó ostoba nacionalizmusnak.
offtopic
sanderson 2015 júl. 11. - 16:35:03 Előzmény valentine777
(21/69)
Ez valószínûleg egy propagandafilm.
offtopic
Akik szeretnék megérteni, hogy kik, és milyen céllal, milyen mechanizmusok segítségével irányítják rohamosan változó világunkat, azoknak ajánlom ezt a videót. Szó van benne az Észak-Amerikába és Európába folyamatosan érkezõ bevándorlókról is.
http://www.echotv.hu/video/106214/20150710_Vilagpanorama
10/10
floatingisland 2015 júl. 11. - 14:49:46 10/10
(20/69)
Szerintem tökéletes vígjáték volt! Az utóbbi években ritka a jó vígjáték szerintem, de ez igényesre sikerült!
10/10
evi120 2015 júl. 07. - 00:33:21 10/10
(19/69)
Rég láttam már ilyen jó vígjátékot!Az utolsó percéig élveztem minden poént. Szerintem nagyon eredeti!
10/10
vörösbegy 2015 jún. 20. - 20:07:40 10/10
(18/69)
Én ma délután láttam a filmet. Könnyesre röhögtem magam rajta (a többi nézõ is), és az sem zavarta a szórakozásomat, hogy eredeti nyelven hallhattam, nem szinkronizálva. Sõt, így még jobban tetszett. Szerintem nem mondhatni errõl a filmrõl, hogy semmitmondó, langyos limonádé. Sok mondanivalója volt, amit nagyon szórakoztatóan oldott meg a rendezõ. Ami számomra még emelte a film értékét, hogy francia volt. Én, a megérdemelt tíz pontot adtam rá.
10/10
Edina A. 2015 jún. 09. - 14:40:56 10/10
(17/69)
Sokszor fürödtem már be azzal, hogy vígjátékot néztem meg moziban, de ez nagyon tetszett. Végig röhögtük az egészet. :) Abszolút megéri a mozijegy árát, sokszor nézõs kategória. :)
1/10
valentine777 2015 jún. 09. - 10:01:13 1/10
(16/69)
"Henri Boulad azt mondta: "a nyitottság, a tolerancia, az emberi jogok nevében eladjuk a házainkat, eladjuk az országunkat, eladjuk a kultúránkat és eladjuk az identitásunkat".

Sokan figyelmeztetik Európát, de nem akarja meghallani, és amikor majd megérti, késõ lesz - vélekedett. Megjegyezte: "Európa fõvárosában", Brüsszelben a leggyakoribb név, amelyet a gyerekeknek adnak, a Mohamed, és a város lakóinak 40 százaléka muzulmán. "
10/10
funfun 2015 jún. 07. - 13:38:44 10/10
(15/69)
Nem túl nagy elvárásokkal ültem be a filmre, a francia vígjátékok valahogy nem igazán az én világom. Ez a film viszont tényleg vicces, tényleg végig lehet röhögni. Abszolút 10 pont. Minden szereplõ jó, talán a depressziós Segolene viselkedése és az arra adott reakciók furák egy kicsit, de ez ugyebár vígjáték, így ez sem zavaró.
Muya 2015 jún. 05. - 20:46:47
(14/69)
Szerintem nagyon jó film, de rasszistáknak nem ajánlom :-D
teatea 2015 jún. 04. - 10:36:14
(13/69)
Ezen a filmen nagyon sokat és artikulálatlanul lehet röhögni, függetlenül attól, hogy rendkívül abszurd az alaphelyzet, és magyarként úgy igazán még át sem élhetõ az, amikor egy helyi családba benõsül 4 másik etnikum. A hozzánk legközelebb álló poén mindenképp az a fõtémát illetõen, hogy szerencse hogy nincs egy ötödik lányuk egy roma võlegénnyel.

Szóval vicces film ez kétségkívül, de bennem nem hagyott mély nyomot az apa és felesége szerepén és alakításán kívül. Mozi után már szinte felejtõs, vagyis azért néhány gondolatot mindenképp megér, de jönnek azok maguktól is. Elsõként is az az érzés, hogy az Életrevalók és az Addig jár a korsú a kútra fényévekkel jobb francia vígjátékok szintén komolynak szánt témákra épülve, bár kétségkívül nem annyiszor felröhögõsek, mint ez. Aztán itt van ez a rasszizmus és tolerancia, én már a puszta szavaktól is émelygek, olyan erõvel megy a torkonlenyomás évtizedek óta. Szerintem létezik egészséges idegenkedés a másságtól, és valójában ez történik a szülõkkel is, tényleg pazarul, valóságközelien karikírozva a történéseket, de aztán az az érzésem a film végén, hogy akkor most illedelmes, felvilágosult európaiként ugye most az a tanmese tanulsága, hogy toleráljak és befogadjak. És szeressük egymást gyerekek. Szóval kiváló vígjáték ez, de maradt utána egy mellékíz, ami nem jó.

Mindenkinek ajánlom megnézni, mert zsigerbõl röhögtet.
10/10
Schrader 2015 jún. 01. - 22:20:04 10/10
(12/69)
Abban a moziban, ahol én voltam folyamatos hangos nevetést hallottam.Én is közte voltam.
10/10
Fair70 2015 jún. 01. - 17:37:35 10/10
(11/69)
Csatlakozom. Másfél órából legalább 70 percet röhögtünk. Semmi sallang, semmi hatásvadászat, szerintem a közhelyeket is szépen elkerülte. Maradt az abszurditás, de ma, 2015-ben ez a szó már semmit nem jelent. Magam is úgy vélem, alapból rasszista az ember, szánalmas az erõlködés a mindennapokban ennek kendõzésére. Vasárnap délután, belvárosi kismozi, teltház és egységes pozitív vélemény. Nálam ez alapfilm (az Életrevalók mellett ismét egy francia film), én azt találtam mondani páromnak, ezt a filmet kötelezõvé tenném középiskolában.
csipi73 2015 máj. 31. - 21:17:46
(10/69)
Szerintem ez most elég gagyi francia vígjáték lett. Erõltetetten jópofáskodva humorizál a multikulturalitásról, amin tény, hogy sok minden elfér, de nem minden áll jól neki. Ez a gagyi, izzadtságszagú poénokkal teletûzdelt humor például nem. Jó a téma, jó az alapötlet, jók a szereplõk, de a film a megoldásai miatt gyenge lett. Nagy Clavier-rajongó vagyok, de messze ez a leggyengébb vígjátéka, amit valaha is láttam tõle.
Én teli moziban néztem meg. Szó szerint. A vasárnapi Allee elõadás teltházas volt. Ehhez képest elég visszafogott és szórványos volt a nevetés. Jóindulattal egy 6-os.