Téma: Ben X

9/10
Spooner 2010 dec. 16. - 16:33:07 9/10
(77/97)
Elég jó film, tetszett!
A csávó szerintem jól alakítja a fõszereplõ karakterét.. a csaj karaktere és szerepe is tökjó, egyébként hiperszuperjó az a csaj :D
Az külön plusz pontot ér, hogy nem amerikai film, hanem európai..
Itt ott egykét jelenet kissé abszurd, de ez nembaj.. 10/9
10/10
FIRA 2010 aug. 25. - 01:44:39 10/10 Előzmény ReignMan
(76/97)
pont errõl van szó, hogy ez a film nem lett szarul megcsinálva. Teljesen hitelesen mutatja be a betegséget, jól átjönnek az érzések, stb. A fõszereplõ gyerek is hitelesen alakít, a többi szereplõvel sincs probléma. A történet elég jól össze van rakva, még fordulat is van a végén, miegymás. Mivel nem hálivúdi nagy költségvetésû film, ezért nem várok el benne szuper effekteket, meg hasonlókat.

Szerintem neked a fõ problémád az lehet a filmmel, hogy nem érted mirõl is akar szólni.
6/10
ReignMan 2010 júl. 14. - 13:53:16 6/10 Előzmény FIRA
(75/97)
Wow, talán a Te életedet is meg kellene filmesíteni, x+1-dik Asperger szindrómás filmként, hasonlítva személyedet DaVinci-hez, vagy Einstein-éhez, amint Te vagy a legnagyobb huligán az osztályodban, csakhogy elfedd a betegségedet.

Nem is lenne gondom vele, veled sincs, csak legyen a film jó, ne olyan gyenge munka, mint a Ben-X. Attól még nem lesz egy film nézhetõ, hogy különleges ember a fõszereplõje...
10/10
FIRA 2010 jún. 28. - 05:20:16 10/10 Előzmény feeco
(74/97)
A klass cimü film is jó volt, de ez egész másról szól. Ez a film leginkább arról szól hogy egy asperger szindrómás srác miképp élhet a betegségével együtt. Az osztály meg inkább arról szól hogy milyen szemét férgek vannak az iskolában.

Ebben a filmben a srác teljesen jól alakítja az asperger szindróma tüneteit. Az érzések is nagyon jól megvannak mutatva vizálisan a filmben. Igazából az nem fontos tény hogy épp a WoW-ra volt rákattanva a gyerek, illetve az cyber világra. Ez igazából csak egy jelképp volt hogy õ egy külön világban él.

Nekem enyhe asperger szindrómám van, szóval valamelyest képben vagyok ezekkel a dolgokkal. Szerencsére hamar észrevettem az iskolában, hogy aki különbözik, netán értelmesebb, azt utálják, és kiközösítik, piszkálják a gyerekek. Ezért úgy döntöttem hogy ha a hülyék, és a szemetek érvényesülnek, akkor nekem kell lennem a leghülyébbnek, és legszemetebbnek mind közül. Ez be is vált, utána mindenki az én seggem nyalta, mindenki az én haverom akart lenni, miegymás. Nekem szerencsém volt hogy tudtam kezelni az iskolában felmerülõ problémákat, és eme "betegségemet" jól tudtam felhasználni mind a munkámban, mind az életben a késöbbiekben.

Viszont az elkeserítõ hogy a sok buta ember milyen állat módjára tud viselkedni ha egy "kakukk tojás" kerül közéjük. - És ezért is volt érdekes számomra ez a film.
10/10
FIRA 2010 jún. 28. - 05:01:31 10/10 Előzmény ReignMan
(73/97)
Talán neked kellene kisegítõ iskolába járni, ha nem tudsz egy betegség nevet sem megjegyezni, amit kb 15x elmondanak a filmben. Nem autista volt, hanem asperger szindrómás.

Ezekrõl az általad kisegítõ iskolába szánt emberektõl talán te is hallottál már:

* Albert Einstein a relativitáselmélet megalkotója, fizikai Nobel-díjat kapott a fotoelektronikus hatás területén végzett munkásságáért. Személyiségjegyei közül egy, mely alapján feltételezhetõ, hogy õ is Aspergeres volt: kilenc éves korában még nem tudott folyékonyan beszélni. Az autista gyerekek nagy százalékánál gyakoriak a beszédproblémák. Einstein szülei arra gyanakodtak, hogy gyermekük mentálisan retardált. Nem ritka, hogy az autistákat mentálisan retardáltnak vagy magatartászavarosnak tekintik.
A Nobel-díj átadási ceremónián Einstein zokni nélkül jelent meg. Az autisták és az Asperger-szindrómások furcsa szokásai közé sorolható, hogy bizonyos textíliákra rendkívül érzékenyek; atipikus viselkedésük furcsaságai közt, saját kis világukban látszólag elveszve élnek. Az Asperger-szindrómás gyermekek számára nem kis nehézséget okoz a megfelelõ zokni megtalálása, ami a lábujjaknál nem irritálja õket.
* Bonaparte Napóleon köztudottan félt a macskáktól, kedvelte a matematikusok és a fizikusok társaságát, humanista gondolkodásúakat nem tûrt meg maga körül. Szerinte a humanisták csak bajt okoznak. Inasainak feladatai közé tartozott, hogy betörjék az új csizmát számára.
Valószínûleg nehézségei lehettek a beilleszkedéssel, a hozzá hasonló intellektuális és személyes adottságokkal rendelkezõk társaságát részesítette elõnyben. Feltehetõen vissza-visszatérõ, alaptalan félelmek gyötörték, hiperszenzitív volt bizonyos lábbelik viselésekor és az õt körülvevõ személyeket illetõen.
* Nagy Péter cár állítólag meggyilkolta felesége szeretõjét, s arra „kényszerítette az asszonyt, hogy szeretõje fejét alkoholban tartósítva hálószobájában õrizze”. A kiszámíthatatlan, irracionális hangulatok, érzelmi kitörések, hisztériás rohamok nem ritkák a vizsgált személyek között.
* Leonardo da Vinci tizenkét éven át festette a Mona Lisa ajkait, s míg egyik kezével írt a másikkal képes volt rajzolni.
* Vincent van Gogh öngyilkosságot követett el. A depresszió gyakori kísérõtünete az Asperger-szindrómának, s így a szuicid gondolatok, kísérletek a betegség velejárói lehetnek.

ha bizonyos dolgokkal tisztában lennél, talán máshogy jött volna le a film. Amig ez nincs így, addig szerintem lapulj és figyelj, hátha több is átjöhet neked olykor némelyik filmbõl. Addig meg nézd a péntek 13-at, vagy a freddy viszatér 21288. részét.

Üdv
10/10
feeco 2010 máj. 16. - 10:40:45 10/10 Előzmény ReignMan
(72/97)
..ó, nem voltam én haragos, személyeskedõ is csak azért, mert csípõbõl húztad le a filmet, túlozva, pontatlanul és fölényeskedve..

csak azt szerettem volna értésedre adni, hogy az Asperger-szindróma az autizmus egy enyhébb formája. és mivel valóban volt szerencsém találkozni mind más autistákkal, mind az említett Aspergeresekkel (nem a kisegítõben..), elhiheted, hogy a 'Ben X' fõhõse jól alakítja a karaktert.

A film egyébként nem a kedvencem, de tényleg nagyon tetszett. Egyetértek azokkal, akik 'Az osztály'-t ajánlják; az iskolai zaklatás témakörben valóban talán a legjobb mozi. Autizmusról nincs szó benne, úgyhogy talán téged sem visz be az erdõbe.. Nézd meg, ha még nem láttad! ;-)
portponthinnye 2010 máj. 14. - 12:38:16 Előzmény Lúúúúú
(71/97)
Nem warez, mielõtt bárki ráizgul, mert nem torrent oldalt ajánlok:

www.torrentz.com és ott "Klass" a keresõbe, majd ha ilyet látsz: Klass.2007.DVDRrip.XviD-DPK, akkor az az, van hozzá srt is, csak bogarássz másfelé kicsit, én találtam.

Minõség olyan jó avi, nincs vele gond.

(A "torrentz" oldal csak egy keresõ, felajánl torrent oldalakat, de az már a te dolgod, h az adott találatra mutató linken mit csinálsz - olyan ez, mintha a Google-t használókat akarnák büntetni, ha talál vmi olyasmit a Google, ami kicsit kérdéses dolog...)
6/10
ReignMan 2010 máj. 14. - 08:36:42 6/10 Előzmény feeco
(70/97)
Szevasz Feeco, látom kedvenc filmed, ha így szíven üt egy negatív kritika róla, és minden személyeskedõ haragoddal próbálod védeni.

Szerencsére valóban nem ismerek autistákat, de gondolom az emberek 99,9%-a így van ezzel. De Te otthon lehetsz a témában, talán sok osztálytársad hasonló kórban szenved a kisegítõ iskolában... Igazából viszonyítási alapként az Esõember, a Nevem Sam jutott eszembe, ahol hihetõbb a figura, furcsa, hogy Ben csak pár szót képes kiejteni a száján, viselkedése rendkívül zavart, belsõ gondolatai ennek ellenére kristálytiszták, mint egy normális felnõtté.

Nem számítottam akciófilmre, nem szeretem az akciófilmeket (elnézést a szóismétlésért...), de nem igazán van minõségi története, szinte csak egy dokufilm egy autistáról, akit cseszegetnek a suliban, otthon pedig gyûjti az XP-ket. Persze az utolsó 5 perc feldobja az egészet.

Jómagam soha egy percet sem játszottam hasonló online játékokkal, de meggyõzõdésem, hogy sokan a WoW párhuzam miatt szeretik ezt a filmet, mert készült egy mozi a kedvenc játékukról...
10/10
Lúúúúú 2010 máj. 13. - 15:54:55 10/10 Előzmény portponthinnye
(69/97)
Az osztály tényleg legalább olyan jó film, mint ez. Nem tudod, honnan tölthetném le?
10/10
feeco 2010 máj. 11. - 17:37:17 10/10 Előzmény ReignMan
(68/97)
"Milyen északi filmdráma? Ez egy belga-holland koprodukció volt."

attól függ, honnan nézzük.. :)


"..nekem mond ellent, hogy megtörtént esetet dolgoztak fel.."

több dolog is ellentmond neked - rengeteg butaságot hordtál össze. látszik, hogy még életedben nem hallottál az Asperger-szindrómáról, és nem is láttál ilyen embert.. Greg Timmermans remekül hozza a figurát, az más kérdés, hogy a hozzád hasonlók csak egy perverz pedofilra tudnak asszociálni.. talán túl sok ilyennel találkoztál.. te szegény!

"..a filmben sem történt igazából semmi az utolsó 10 percig.."

akciójelenetekre számítottál? netán az atomfizika részletes taglalására?

"furcsa pont egy autistát választani egy ilyen RPG-függõségrõl szóló film alanyául választani, mivel sok egészséges ember is rabul esik, és rákattan a virtuális valóságra.."

jah, inkább neked kellett volna játszani a fõszerepet, ugye? (választani, választani - a szóismétlésre is jobban ügyelhetnél, ha már ilyen "karakteres" kritikát fogalmazol meg.. :P)

0/10 - ez már a te pontszámod!
6/10
ReignMan 2010 máj. 10. - 17:35:10 6/10 Előzmény Lúúúúú
(67/97)
Milyen északi filmdráma? Ez egy belga-holland koprodukció volt.

Egyébként szerintem gyenguska lett a film, a srác sem játszott túl jól, valahogy nem volt hihetõ az esõember feeling nála, csak vigyorgott betegesen, mint egy perverz pedofíl. Egyébként a filmben sem történt igazából semmi az utolsó 10 percig, ami azért elég beteg volt, hogy valaki hogy tudja mindazt véghezvinni, fõleg szülõi segítséggel, amit végülis bosszúképpen véghezvitt. Mondjuk azért is furcsa pont egy autistát választani egy ilyen RPG-függõségrõl szóló film alanyául választani, mivel sok egészséges ember is rabul esik, és rákattan a virtuális valóságra.
Persze nekem mond ellent, hogy megtörtént esetet dolgoztak fel...
6/10
portponthinnye 2010 máj. 10. - 17:13:59 Előzmény Invisible.
(66/97)
Ha akarsz egy valóban HIHETÕ filmet a kirekesztettségrõl, akkor ez kötelezõ (trailer a linken):

http://www.youtube.com/watch?v=Wo_LYkn88o8&feature=related

SÕT! Akik eddig javasoltak efféle filmeket, azt javaslom ezt nézzék meg, mert ezután minden más film vissza fog csúszni a jelentéktelen kategóriába, akkora hatású lesz - fõként a realizmusa miatt!!

"Az osztály" címen ment nálunk, valóban van magyar szinkronnal, bár én a "TorrentShop"-ban nem találtam :P :). A Port.hu-n itt találod:
http://www.port.hu/az_osztaly_klass/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=92866&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

És ha még van kedved némi igazságtalansághoz, akkor Eden Lake, de spec nekem ez utóbbi nem jönne be utánuk, nem egy kategória!

Az osztály c. filmet nem javaslom depis idõkben nézni.
9/10
offtopic
frankrose 2010 máj. 08. - 17:41:11 9/10
(65/97)
Hát tényleg nagyon nagyon jó volt a film, jól indult és jól is ért véget, csodás dráma. A legjobb nekem az volt, hogy az egész teljesen reálisnak tûnt. Soha nem jött fel egy szál sem amin megakadna az ember, hogy ilyen nincs is. Végig benne tudtam maradni Ben életében, végig mellette éreztem magam, és hát egy jó film az ilyen. Tetszett, hogy Ben csak kivûlrõl fura, belül a saját gondolatai sokkal barátságosabbak, emberközelibbek. És persze a csavar ami a film végén van tényleg dobott még egyet rajta. Ajánlom mindenkinek a Memento címû filmet, itt is garantált a hatás.
10/10
oomph 2010 máj. 08. - 13:40:39 10/10
(64/97)
Nagyon-nagyon tetszett! Örülök, hogy néha ilyen filmeket is leadnak a tévében. A végén, amikor a lóval ismerkedik és simogatja, na nálam az a jelenet katartikus volt, még akkor is, ha csak pár másodpercig tartott.
10/10
()Erika() 2010 máj. 08. - 10:57:36 10/10
(63/97)
Szó szerint így fogalmaztam meg én is! Ez az a fajta film a MÁSSÁG-ról, amit szívesen nézek. Remekmû!
10/10
Lúúúúú 2010 máj. 08. - 10:06:16 10/10
(62/97)
Szerintem is nagyon nagyon jó film. Az északi filmdrámáknál nincs jobb.
10/10
Katsumotone 2010 máj. 08. - 09:52:27 10/10
(61/97)
javítok: Mikor képzelõdik a fõhõs és mikor éli meg a valóságot....
10/10
Katsumotone 2010 máj. 08. - 09:51:12 10/10
(60/97)
Ezt a filmet látni kell, bármilyen megrázó is. Igaz utólag (az utolsó momentumban) maradt bennem egy kis kérdõjel, mert nem biztos, hogy jól értelmeztem mikor képzelõdik a fõhõs és mikor fantáziál, de ami biztos, hogy olyan film, ami egy percig sem hagy elkalandozni. A vége pedig igazi meglepetés. Örülök, hogy egy szeletét megmutatta ennek a világnak (asperger-szindrómások világának). Nagy élmény volt.Nálam 10 pont.
10/10
feeco 2010 máj. 08. - 08:25:30 10/10
(59/97)
Mellbevágó, de mégis reményt adó film a másságról - végre nem a szokványos nemi identitás/bõrszín/felekezet-témakörben.
Amõbáknak nem ajánlott!
Egyébként zseniális..
10/10
Singaporeflash 2010 máj. 07. - 23:43:52 10/10
(58/97)
Nagyon felemelo es szep film, 10/10. Mindenkinek ajanlom, es fontos vegignezni, mert ugy nyeri el igazi katartikus ertelmet.