tündemamusz 2010 febr. 22. - 10:28:57
(23/83)
Budapesten mikor kerül terítékre?
mirlo 2010 febr. 15. - 17:13:26 Előzmény zampano
(21/83)
rosszul hallottad :)
zampano 2010 febr. 09. - 16:31:55
(20/83)
Azt hallottam, nem olyan jó...
1/10
doku 2010 febr. 08. - 13:25:56 1/10
(19/83)
Picit túllihegve...
7/10
Tihuana 2010 febr. 08. - 02:48:59 7/10
(18/83)
Hatalmas blöff, de legalább szép. Egy felfújt, színes léggömb, amiben nincs semmi.
9/10
Szani 2010 febr. 07. - 23:24:35 9/10
(17/83)
Igen, Nagy András neve tényleg rossz helyre került akkor. Köszi a választ.
9/10
alex4427 2010 febr. 07. - 23:18:50 9/10
(16/83)
Operatõr: Nagy András (itt a dramaturgok közt szerepel, gondolom, tévesen).
9/10
Szani 2010 febr. 07. - 23:07:44 9/10
(15/83)
Azért az operatõr nevét illene kiírni, mivel gyanítom hogy díjat kap, ahogy remélem Hajdu Szabi is, aki ezzel a filmmel újra bizonyított. Tulajdonképpen szinte hibátlan a film, a Taxidermia óta nem láttam ilyet magyar rendezõtõl. A film különben engem a Terry Gilliam filmekre emlékeztet kissé, de bármelyik T.G. filmnél jobban tetszett. (Persze neki talán soha nem is volt olyan jó színésze/színésznõje mint Török-Illyés Orsolya.)
10/10
chaplin 2010 febr. 07. - 21:10:15 10/10 Előzmény kukacfej
(14/83)
Ha "Nézõ693" miatt nem nézed meg a filmet, akkor egyrészt nem értem mi volt a gondod - ugyanis ritka az ilyen teljes, komplex kommentár, ráadásul ha valakit ennyire megihletett, akkor ne lehet rossz film.
Másrészt, kimaradsz Hajdú Szabolcs eddigi legjobb filmébõl - szerintem.
A film magával ragad, teljesen magával ránt a maga eltorzított világába.
Ma néztem meg és azóta is érlelõdik bennem, szerintem maradandó alkotás lesz a késõbbi éveim során is.Gyanítom, h. "kult-film" válhat belõle.
Aki lemaradt a vetítésrõl, sajnálom, mindenképpen nézze meg amikor van rá lehetõsége!!! A Szemlén amúgy totális a káosz, ma egy helyre adtak ki 2 embernek jegyet :-( De nem csak a szakmának szól, bárcsak sûrûbben lenne hasonló magyar filmes esemény!
10/10
Danto 2010 febr. 07. - 08:29:23 10/10
(13/83)
Zseniális film! Mindenkinek kötelezõvé tenném! Elvesz két órát, ad egy mesebirodalmat - szerintem megéri a csere...
1/10
kukacfej 2010 febr. 07. - 02:05:55 1/10
(12/83)
Na emiatt a vélemény/kritika/akármi miatt nem fogom megnézni a filmet :)
10/10
Nézõ639 2010 febr. 06. - 23:18:50 10/10 Előzmény agyaggalamb
(11/83)
A Bibliotheque Pascal Hajdu Szabolcs tenyerébõl.

Nem egy happy-mozi, túl azon hogy merész, mert nem kis bátorság kell társadalmilag orrára koppintani nyugatnak keletnek egyaránt, de merész azért is mert a Fehér tenyér egyéni drámai rétegét meghaladóan kísérletet tesz tágabb, általános emberi, szellemi, lelki szinten fogalmazni. Noha látszólag csupán európai keretek között, a két, földrajzi és szociokulturális értelemben is legtávolabbi vidéke, a ködös Albion és a Kárpátok balkáni karneváli világa között. Hogy mennyire sikerül, ki-ki döntse el maga. Én úgy látom Hajdu Szabolcs filmje lehetõség észrevenni a rétegek, távolságok és végletek közötti átfedéseket, lehetõség észrevenni hogy, ha valamitõl, a pokol bugyraitól üres a tányér és üres a pohár, sem kenyér, sem bor, minél inkább belezuhanunk az inferno mélységeibe, kiürül a lelkünk, mert ott bizony az utolsó leheletig megpróbálják kiszívni, nemcsak porszívóval. És egyetlen reményünk a gyermek, aki ezt egyszer már megtöltötte és azóta nap mint nap reménykedünk hogy újra és újra megtölti, miközben élhetünk Marosvásárhelyen, Liverpoolban, Keszthelyen, áruljuk vagy rabolják a testünket, lelkünket, vagy éppen mi a másét, vagy csupán egy lakberendezési áruház keltette konform világban tévelyeg a szellemünk.
És lehet gondolkodni, hol, mivel kezdõdik a bûnbeesés. Mitõl kerül egyre mélyebb örvénybe az esendõ ember. Egy lány, egy apa, egy anya, férfi, nõ, áldozatok és áldozók, hol buknak el, miért kell hogy alászálljanak a poklokra?
Ezért jó ez a film. Elsõsorban kérdéseket tesz föl. Válaszol is a maga módján, mégis a kérdéseit érzem fontosnak, mert a fölfeszülõ, aláhulló hõsei leginkább kérdeznek, szembesítenek nyugatit és keletit, balkánit és a ’legfejlettebbet’ mind. Feltéve ha még képesek vagyunk megérteni ezeket a kérdéseket, ha még maradt bennünk annyi lélekjelenlét hogy észrevegyük, ez a film rólunk is szól. Bizonyára nehéz lehet elfogadni e kérdések létezését, hiába a bulvár-lapok ricsaja, hiába a szörnyû történetek áradata, ha nem látjuk meg, nem akarjuk felfogni az összefüggéseket. A történetek körülöttünk, közöttünk zajlanak és ha szerencsésebbjei nem is vagyunk közvetlen részesei, elszenvedõi, a történetek ebben a nyitott és egyszerre zárt térben és idõben aktuálisak amelyben élünk. A mi világunkat emelik vagy süllyesztik. Ezek nem a bibliai események, bár hallottam minap egy olyan véleményt (én mégcsak most), mely szerint a bibliában leírt dolgok valójában jóslatok és mint ilyenek, lehetséges, hogy éppen most esnek meg (már ha megesnek). Ha valaki így gondolná, érteni fogja miért üres a tányér és miért üres a pohár, és (no fear) mi is reménykedünk akik másként gondoljuk, mert tudjuk hogy ezt a tányért és poharat valójában mi, a jelenkori civilizáció tesszük üressé (amikor éppen üressé tesszük), szabad akaratunkból, életünket egy élethosszig tartó vezeklõ adventté téve.
Erõs film ez. Nagyon erõs.
Úgy hiszem valóban csak egyetlen válasz van rá. Egy újra eljövõ Csendes éj szülötte, aki egyszer már örök áldozatul megtöretett és megszakasztatott, aki azóta lelkünk kenyere és bora.
Addig is ideje lenne kezdenünk valamit a szabad akaratunkkal.
Úgy legyen!

De ha valaki nem szeretné tudni, hogyan él a világ, mi vesz bennünket körül, ne nézze meg a filmet.
agyaggalamb 2010 febr. 03. - 21:57:09 Előzmény Charles Foster Kane
(10/83)
remek :( azért, ha egyszer sikerül bejutni, mindenféleképpen írd meg, hogy milyen volt.
agyaggalamb 2010 febr. 03. - 21:55:58 Előzmény ryood
(9/83)
egyszer pótold a Macerás ügyeket :)
10/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 03. - 17:59:26 10/10
(8/83)
A BP-ból kitûztek pótvetítést, de a jegyelõrendelésnél valamiért nem elérhetõ... Ki érti ezt? Ma meg nem tudok bemenni. Remélem holnap még lesz hely. Mondjuk esélyes, mert fél tizenkettõre tették.
agyaggalamb 2010 febr. 03. - 04:51:53 Előzmény Charles Foster Kane
(7/83)
uhh :(( a szemle honlapján azt írják, hogy 29-én elindult az online jegyvétel, valószínûleg pikk-pakk fel is vásárolták a jegyek nagy részét... hátha lesznek pótvetítések.
10/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 02. - 11:52:58 10/10
(6/83)
Azon a napon, amikor a publikus elõvétel megnyílt, reggel próbáltam vásárolni jegyet. Egy elõadásra sem volt egy darab jegy sem. És ugyanez a helyzet a Köntörfalakkal. Számomra az az üzenet, ha nem vagy szakmabeli, ne érdekeljen a Szemle. Vagy az, hogy képtelenek vagyunk elegendõ elõadást elegendõ méretû termekben tartani.
10/10
ryood 2010 febr. 02. - 11:27:47 10/10 Előzmény agyaggalamb
(5/83)
Nekem Hajdú Szabolcs az egyik kedvenc magyar filmrendezõm. Egyedül a Macrás ügyeket nem láttam még, de a másik 3 egész estés filmje nagyn tetszett. Nagyon kiváncsian, bizakodva várom ezt a filmet!
Egyébként megy a Berlináléra is.
agyaggalamb 2010 jan. 22. - 11:14:38
(4/83)
Hajdu Szabolcs munkáinak mind-mind egyedi hangulata van (de ebben a félmondatomban nagy újság nincs), én pont azt szeretem benne, hogy épp annyira alkot különös világot, amelybe még élvezettel belelép az ember (bár a Fehér tenyérnél már nem, de az a korábbi munkáihoz képeset is komoly fordulat) ... szóval, bízom benne, hogy újból egy nézhetõ, jó filmet csinált, de majd kiderül. Szeretném, ha épp annyira bonyolítaná ezt a történetet (is), ami még élvezhetõvé, nem pedig kuszává és érthetetlenné teszi az egészet.
Az origo-nak azt nyilatkozta, hogy az Off Hollywood és a Fehér tenyér után "Váltani akartam, ki akartam próbálni valami mást, úgy éreztem, nagyon jó lenne most egy mesét elmesélni" - talán visszakanyarodik egy kicsit a Tamara vagy a Macerás ügyek hangvételéhez.
Túl sok mindenet akartam leírni és ebbõl most nagy hadarás lett. Abba is hagyom.

Ja, a címe, hát igen... de akkor is gyönyörû :)) (és van olyan izgalmas, mint a trailere). Na, az tényleg kérdéses, hogy hányan fogják ezt kimondani a jegypénztárnál.