breeder 2015 szept. 09. - 00:37:21
(299/379)
Persze, nem vagyunk egyformák, mindenki másképpen dolgozza fel a körülötte zajló eseményeket.
Csak én például azt mondom, hogy ha valaki fent volt már egyszer a csúcson, akkor ne nyavalyogjon, hogy nem 1000 évig õ van a csúcson. Például a sportban is ha egy sportoló okos, akkor képezi magát, amíg aktív, hogy amikor visszavonul, legyen mibõl megélnie és legyen miért továbbra is (meg)küzdenie. A nagy filmsztároknak is kitalálnék valami hasonló továbbképzõ programot. Mondjuk képezzék magukat át színész oktatóvá, vagy nyissanak szini tanodát. :)
jani-wan 2015 szept. 07. - 15:43:23 Előzmény breeder
(298/379)
Rossz irányból közelítettél a kérdéshez. Nem a pénzkereset kiesése és az élet vitel fenntartása az igazi problémájuk, hanem az hogy nem tudják feldolgozni egyrészt azt hogy már mivel már mindent elértek, nincs tovább, nincs mit elérniük, nincs miért küzdeniük.
És cél nélkül nagyon nehéz. Lelkileg kiégnek.
A "vajas kenyeres lecsós embernek" egész életében van miért küzdenie.
Másrészrõl pedig, ami minden embert érint, nem csak a sztárokat, csak sokkal kisebb mértékben, hogy a szórakoztató iparban általában egy idõ után lefelémenetbe kerül az ember, és aki nagyon magasra került az sokat megy lefelé is.
Ezt a két dolgot nagyon nehéz lelkileg feldolgozni. Travolta is ki volt akadva egy idõben, Stallone és Schwarzi is visszanyúlnak a sikereikhez, mivel szükségük van rá, mert belül tátong bennük egy nagy üresség. És végül ott van pl. Robin Williams akinek nem is sikerült ezt az ûrt feltöltenie sajnos.
Szóval ennek az egésznek semmi köze a pénzhez vagy az anyagi javakhoz.
breeder 2015 szept. 05. - 23:46:37
(297/379)
Régebben sokat gondolkodtam azon, hogy több nagy színész miért lesz depressziós ha elkezdik mellõzni.
Ez a kérdés fõleg azért foglalkoztatott, mert sok ember még csak a középszerû szinten sem tudja elérni, nemhogy nagy film szerepet kapjon. Erre itt van ez a nagy halom sztár, aki már a 20. villáját veszi, és basszus, egyszer csak eljön az az idõ, amikor már nem dõl a lé, és nem tud több luxus ingatlant venni. Sõt ott tart, hogy minden házát beterheli, hitelt vesz fel rájuk, és elkezdi magát sajnálni, hogy õ a világ legszerencsétlenebb embere. Más meg örül ha nem minden nap vajas kenyeret eszik reggelire meg lecsót ebédre. Hát ez van, ilyen az emberi természet. :-)
10/10
Edit29 2015 szept. 03. - 08:50:37 10/10
(296/379)
Ez egy remek film. Bocs, de szánalmas olvasni a negatív kritikák gyûlölködõ hangvételét. Ettõl nem lesz se jobb, se rosszabb a film. Az én észrevételemtõl se lesz jobb. Bölcs és kidolgozott forgatókönyv, kitûnõ színészek, erõs kezû és intelligens rendezõ, egyedi képi világ, katarzis. Tökéletes.
5/10
molnibalage 2015 aug. 30. - 01:34:52 5/10
(295/379)
Ha mintha az Insterstellar nem elle egy hipergyenge film. A sci-fi buzi bátyám is húzta a száját, hogy "ez mi volt"...?

A film körüli hype akkor nevetséggé tette a filmet számomra, hogy arra szavak nincsenek.
5/10
molnibalage 2015 aug. 26. - 17:21:19 5/10
(294/379)
Nekem teljesen egyszer nézhetõ film. Nem értem, hogy mitõl voltak tõle oda annyira. A filmben iszonyatosan sok ripacskodás van pont amiatt, ami miatt menta hype, hogy nagyon hosszú vágásokkal operál. Technikaialg nehéz lehet megcsniálni? Igen, le a kalappal? Volt értelme? Hát az én szememben nagyon nem...

A film "zenéje" legtöbbször meg csak simán idegesítõ volt...
Lincoln Hawk 2015 júl. 29. - 08:52:58
(293/379)
Ahogy írtam is, számomra ez volt a film leghangsúlyosabb vonulata, így az egyetlen, ami valamennyire lekötött. Az egójával való tusakodással, meg a lányával való bénázással (stb.) nem igazán tudtam mit kezdeni, mert vontatottnak és üresnek unalmasnak találtam, másként fogalmazva: untam. Ez van.
10/10
Gollam24 2015 júl. 28. - 14:55:42 10/10
(292/379)
Úgy érzem te nem igazán értetted meg ennek a filmnek a lényegét, gondolod, hogy ennyi díjat kapott volna, ha csak arról szól, hogy mennyire nehéz egy jó színházi darabot összehozni és hogyan vívódik a fõszereplõ emiatt.....ez csak a film háttérstory-ja, nem errõl szól...
jani-wan 2015 júl. 28. - 11:00:09
(291/379)
Hangsúlyos és szinte egyetlen. A másik fõ vonal a lányával való kapcsolata. Szerintem minden más marginális. De akkor sem errõl szól. Arról hogy hogyan áll össze egy színdarab mondhatni semmit sem tudtunk meg. A Chorus Line például sokkal inkább az a film ami valósabb betekintést enged a folyamatba.
Véleményem szerint sok is volt ebbõl a kínlódásból két óra, de én speciel nem szeretem az ilyen nyüglõdõs filmeket, és elismerem hogy mûvészileg igenis jó film. Láttam Branagh Hamletjét de már nem emlékszem rá, így nem tudom összehasonlítani.
Lincoln Hawk 2015 júl. 28. - 10:05:07
(290/379)
Szerintem a mûalkotás létrejöttének története elég hangsúlyos vonulata a filmnek; kizárólag a küzdelmekbõl és a belsõ vívódásokból sok volna ez a két óra. Annál is inkább, mivel a kezdet kezdetétõl világos volt, mi a szitu: arathat még sikereket, és nyújthat jó alakításokat a színpadon, de sosem lesz újra A kategóriás filmsztár, aki blockbusterekben szerepel, szuperhõsök jelmezébe bújva. És nagyjából ennyi, ezt teljességgel értelmetlen lett volna száztizenkilenc percen keresztül ragozni.

(Egyébként eszembe jutott egy film, ami a Birdman számos elemét tartalmazza: egy darab létrejötte, a színészek önértékelési "sajátosságai" és küszködései, egy filmszerepre szóló ajánlat, melynek során egy maszkos figurát (!!) kellene alakítani... Ez a Hamlet, vagy amit akartok. Kenneth Branagh készítette, még 1995-ben. Valahogy sokkal sikerültebb darabnak érzem, mint a Birdmant.)
jani-wan 2015 júl. 27. - 18:42:03
(289/379)
Valamit nagyon félreértettél, mert a film egyáltalán nem "Egy mûalkotás (adott esetben színielõadás) megszületésérõl szól".
A színdarab csak háttereként szolgál a fõszereplõ belsõ vívódásának és kétségbeesett küzdelmének, hogy újra elérje azt amit már egyszer elért, de elvesztett, hogy újra sikerüljön önmagát megvalósítania elõadómûvészként ami az élete, és hogy újra emelt fõvel nézhessen a tükörbe, és mások újra tiszteljék és elismerjék mint mûvészt és mint embert.
Lincoln Hawk 2015 júl. 27. - 16:13:50
(288/379)
Eddig a Grand Budapest Hotel vezette nálam a leginkább túlértékelt filmek listáját, de a Birdmannek sikerül letaszítania az elsõ helyrõl. Hosszú, unalmas és semmitmondó. Egy mûalkotás (adott esetben színielõadás) megszületésérõl több, ennél jobban sikerült film is szól (pld. Chorus Line - Tánckar; Fekete hattyú); aki pedig Carverre vágyik, inkább olvassa el a feldolgozott novellát (magyarul is megjelent, pld. a Nem õk a te férjed c. kötetben). Az öregedõ sztár önnön egójával folytatott harca kicsit sem tudott lázba hozni, a Madárember színre lépése, és a "negyedik részbõl" való fantáziajelenet azért emlékezetes marad. De mást nemigen õrzök meg ebbõl a filmbõl. 10/5
breeder 2015 júl. 05. - 01:24:45
(287/379)
Nekem nagyon tetszett ez a film!
Amolyan görbe tükröt tart(ott) a kommersz, pénzéhes film- és színház világ elé.

Rám maga a színház - ahol Birdmanék felléptek - eléggé csehó hatással bírt.
Ritka lepukkant hely volt. Ha a McBookot leszámítom, szinte minden a középkort idézte. LOL
Koszos, ósdi és lehangoló volt a környezet.
Ilyen helyen felkészülni egy színésznek egy elõadásra, hát hogy is mondjam, belõlem nagy tiszteletet vált ki!

Mint dráma nálam a 10/10-es pontszámra hivatott.
Mint vígjáték is szuper film. A poénok cinikusak, de ütnek (talán rajtam kívül ezt tetszett benne a többi nézõnek is).
7/10
felhasználónév18 2015 júl. 02. - 10:54:16 7/10
(286/379)
Ez mi a f*sz volt?
Végig néztem, hátha megértem mi sül ki belõle, de semmi.
Egy zavaros, se eleje se vége történet.
De legalább jó színészek szerepelnek benne.
7/10
JasonStatham 2015 jún. 23. - 19:14:18 7/10
(285/379)
Kifelejtettem, hogy szerintem elég mûvészi és sokatmondó voltak az imaginárius és fantazmagóriai dolgok/részek benne. Csak nagyon sajnálom, hogy unalmasra sikerült kicsit. Megnéztem másodjára is és elviselhetõbb volt, szerintem akár 8-ast is érdemelhet. De nem egy mestermû azért. Elég megosztó.
7/10
JasonStatham 2015 jún. 23. - 18:14:26 7/10
(284/379)
Elgondolkodtatónak elgondolkodtató, de annyira unalmas, hogy 10/7-nél jobbat nem tudok adni rá.
wowow 2015 jún. 09. - 10:11:23
(283/379)
Ez a film egy kaka! Ha egyáltalán lehet filmnek nevezni.
10/10
Gollam24 2015 jún. 07. - 12:27:20 10/10 Előzmény kissattila4
(282/379)
Így van, megmondtad a frankót valami nagyon nem OK a világgal, ezért is termel mondjuk a Furious 7 1,5 milliárd dollárt a Bosszúállók 2 1,3-at, míg Oscar-ra jelölt filmek esetében sokszor jó, ha a gyártási költségeket visszahozza a mozibevétel vagy termel egy picike hasznot......szóval nagy a baj, a Birdman egyik mondanivalója is épp errõl akarna szólni......amúgy MASTERPIECE 10/10 a film.
1/10
micra 2015 jún. 07. - 09:45:47 1/10
(281/379)
Sziasztok,

sírok. Ez a film annyira szar volt hogy ...sírok. Elvett az életembõl 2 órát!

Tegnap néztem vendégségbe de még mindig nem tettem magam túl azon hogy ezt a filmet valaki leforgatta.

És még a mozikba is játszák.

NAGYON ROSSZ VOLT A FILM. NÉZHETETLEN. UNALMAS. ERÕLTETETT. BORZASZTÓ
xdm 2015 jún. 05. - 13:45:32
(280/379)
Miért, mi lesz ? :) Engemis beveszel az internetbe?
Azért ez 1 pontnál mindenképp jobb film.