2/10
Larvitar 2015 márc. 16. - 14:17:40 2/10
(239/379)
Lehet, de nekem ez a mûfaj nem jön be. Vígjáték a mûfaja, és Oscart is kapott, talán azért vártam többet ettõl a filmtõl...
2/10
Larvitar 2015 márc. 16. - 14:12:13 2/10
(238/379)
Ez minden, csak nem vígjáték... Nagyon unalmas, nagyon vontatott, nem is bírtam végignézni... Nem értem, hogy ez miért kapott 4 Oscart... Csalódás volt az egész; ettõl a filmtõl többet vártam...
Sz Peter 2015 márc. 16. - 14:00:47
(237/379)
SPOILER

"A végén pedig ...... a fõhõs "

Na ez az ami nincs egyértelmûsítve. Persze bele lehet magyarázni.
Kis Pal 2015 márc. 16. - 11:51:08
(236/379)
Miért lenne veled baj? Más (önmagát minõsítve) bõszen kalapszarozik, te meg már átesel a ló túloldalára. Megnézted, nem tetszett, nem ilyet vártál, stb, miért lenne ezzel gond? Ebbõl leszûrhetõ valami a filmrõl, az agyatlan fikázásból csak a hozzászólóról derül ki valami. Nem tudom sok más fórumozó miért nem tudja emberhez méltó nyelven leírni a véleményét, akár tetszett, akár nem.
dunpeal1 2015 márc. 15. - 12:22:01
(235/379)
Pár hete tudtam megnézni a Birdmant. Látom, hogy sokan elismerik a filmet, ezért én úgy gondolom, hogy velem van a baj, nekem van ízlésficamom vagy bármi más egyéb, ami erre a jelenségre illene (nem jött be a film).
Van olyan kedvencem, amit egy értelmiségi ismerõsöm/rokonom kb. fél óra után kikapcsolt, és nem kért belõle a továbbiakban, ez volt a Baraka. Ez utóbbi példával csak azt szeretném érzékeltetni, hogy vevõ vagyok a nem szokványos filmekre is, de ebbe most belebuktam. Félreértés ne essék, értem a film apropóját: a fõszereplõ - egyik korábbi Batman - megválasztása, és olyan szerepbe ültetése, ami akár az õ élete is lehetne, vagyis a beskatulyázott szerepbõl való kitörni akarás, és a mellõzés ugye; speciel Michael Keaton-t a nagy többség szerintem nem is tudná más egyéb szerephez kötni, ami persze nem jelenti azt, hogy nem voltak neki jó filmjei.
Nem egy látványban gazdag szuperhõsfilmre számítottam, ez már a figyelemfelkeltõ trailerbõl is kitûnt, de nem is egy ilyen (számomra) taszítóan tálalt történetre.
Velem van a baj...
3/10
kobax 2015 márc. 14. - 23:11:59 3/10
(234/379)
El nem tudom képzelni, hogy ezen a filmen mi ért 4 db (!!!) Oscart...??? Szerintem ez az Oscart (is) minõsíti, bár számomra nem újdonság, hogy az Oscar szinte semmit sem ér / semmit sem mond el egy film valódi értékérõl.
Régen láttam ennyire követhetetlen, borzalmasan összevissza, kusza, szürreális baromságot!
Az utolsó fél órában már fizikailag fájt... és alig vártam, hogy vége legyen.
Az egyetlen dolog, ami tetszett, az az, hogy kb. 3 snittbõl megoldották az egész filmet; ez a színészi teljesítményt azért eléggé felértékeli - de sajnos hiába, ha a történet egy kalap x@r.
3/10
Sz Peter 2015 márc. 14. - 10:15:10
(233/379)
Mondjuk a színészet itt kezdõdik amit ebben láthattunk.
A forgatókönyv konkrétan nekem sem tetszett de amit Keaton és Norton mutatott, az mindenképp értékelendõ.
1/10
Secur 2015 márc. 13. - 23:25:17 1/10 Előzmény gergo1010
(232/379)
Így igaz!
Egy kalap sz*r az egész.
Így dicsérték, ennyi díjat és jelölést kapott... nem tudom
Akinek nem inge ne vegye magára.
Superalonso 2015 márc. 12. - 15:50:59
(231/379)
Á ez csak kisebb logikai hiba (ha az egyáltalán), a film értelmezésének szempontjából én ennek nem tulajdonítanék jelentõséget...

Nálam 3féle verzió játszik a film végével kapcsolatban:

***SPOILER PÓTOLVA***

- sikeres lesz a darab, mert fejbelövi magát és utána az utolsó jelenet arra utal, hogy megint akkora sztár lett belõle, mint amikor Birdman volt, vagyis újra szárnyal

- nem tud a Birdman skatulyából kitörni, ezért fejbe lövi magát, azonban a sors furcsa fintora, hogy így lesz sztár utalva a világban lévõ értékválságra, ami a film egyik üzenete is....

- ennek a kettõnek a kombinációja

Mindenki döntse el maga melyiket választaná, alternatív vége van ez mondjuk engem is zavar egy kicsit én is jobb szeretem, ha egy film egyértelmûen le van zárva....
Sz Peter 2015 márc. 12. - 15:06:18
(230/379)
SPOILER

Amikor megérkezik a színházhoz - repülve - ahogy bemegy az ajtón, a taxis utánarohan, hogy nem fizetett. Tehát nem repült, csak képzelte. Az utolsó jelenetben mikor a lánya nézi, az pont ennek az ellenkezõjére utal.
Superalonso 2015 márc. 12. - 13:04:19
(229/379)
Konkrétabban mire gondolsz???
Sz Peter 2015 márc. 12. - 12:05:34
(228/379)
Nekem csak két jelenet nem volt világos. Illetve szerintem ütötték egymást.

SPOILER

A taxis és az zárójelenet.
Superalonso 2015 márc. 12. - 11:43:41
(227/379)
Akik nem tudják átérezni a fõhõs vívódását a filmben azoknak javaslom tanulmányozzák Maslow szükséglet-piramisát.....mert néhányan megrekedtek a 3. szinten, egy jóval primitívebb létformában és szükségletrelációban, bizonyítva ezzel szûklátókörûbb és korlátoltabb világszemléletüket, nem felismerve az emberi lét egyik legnagyobb mozgatórugóját, valami maradandót alkotni és ezáltal naggyá lenni, ezáltal segítve többi embertársunkat.....ez motiválja az összes mûvészt, feltalálót, kutatóorvost stb.....enélkül vissza lehetne mászni akár a fára is és lehetne kétpofára tömni befele a banánt.....ennyi köszöntem.
1/10
offtopic
kakukkfióka 2015 márc. 11. - 20:12:41 1/10
(226/379)
Bántódás ne essék, a kommenteddel van gondom, nem veled.

Elég nyomorult vélemény, ráadásul senki sem kérdezett.

Remélem ez maradhat, ha az elõzmény is látható.
moderator3 2015 márc. 10. - 19:09:01
(225/379)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, fejezzétek be egymás sértegetését, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben pedig bezárni a topikot! Elõre is köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
offtopic
spekimen 2015 márc. 10. - 19:01:26
(224/379)
Látod itt egy újabb 45 éves nõ, aki hasonlóan viselkedik, mint néha kupola és szégyent hoz a korosztályára. Tehát egyel több a bizonyíték arra, hogy bizony ezeket az évjáratot messzirõl kerülni kell, mivel mindegyik idegbajos, mert ilyenkor szembesül azzal, hogy soha nem lesz már fiatal.
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 10. - 18:57:41 1/10
(223/379)
Szerinted mi miért tudunk eltérõ véleményünk ellenére itt normálisan megbeszélni bármit??

Nekem kéne toleránsnak lenni olyannal, akit elõtte nem bántottam és gusztustalanul megtalál?

Abból már kinõttem.
offtopic
iopi 2015 márc. 10. - 00:13:32
(222/379)
Ahogy számodra, ugyanúgy számomra sem egyenlõ a szeretet és a karrier. De én továbbra is, ahogy eddig is Keaton karakterérõl beszélek, avagy úgy általában a színészekrõl.
offtopic
spekimen 2015 márc. 09. - 22:43:57
(221/379)
Ajjaj, bárcsak érteném, hogy mit mondasz,de így nagyon szét van esve amit mondasz. Én csak az érzékek birodalmába akartam volna menni veled, de tudod mit felejts el :D.
Kupola, hol vagy? Veled olyan jól megértettük egymást. :D
velemjössz 2015 márc. 09. - 19:03:58 Előzmény spekimen
(220/379)
eyebkent roviden, de mi folyik itt?
személyeskedés kontra kinek nagyobb a virtuális egoja?:)
vices mert minden elmulik egyszer:)fontos dolgok ezek tény mivel kell az emberi táptalaj ahhoz hogy megkeressuk a helyunket mégha ez csak egy virtuális táptalaj.osszerakjuk és szétszedjuk egymást.jo.fáj is jo:)
szoval velem jossz?hehhe bárki johet velem.
fel tudsz szállni a buszomra?
van annyi pénzed jegyre?
lehet én vagyok a sofõr vagy egy bliccelo.esetleg zsebtolvaj:)
te ki vagy?