Teddy Daniels 2015 febr. 16. - 20:28:47
(119/379)
Nehéz film, de nem hatott rám. E. Norton miatt néztem, az rendben is volt.
3/10
barakos 2015 febr. 16. - 20:10:25 3/10
(118/379)
Ez olyan film, hogy utána kijössz a moziból és nézel körbe, hogy most akkor ez WTF!?
Tény, hogy hangulatos, csak nem jöttem rá mi történt...
Edmond Dantes 2015 febr. 16. - 16:01:19
(117/379)
Nálam is bejött...eddig: Bábel!! Biutiful! Ezt viszont elönti a lila köd és nem hatódom meg tõle...a többit már megírtam 97-ben.
offtopic
spekimen 2015 febr. 16. - 11:23:08
(116/379)
Én inkább tõled tanulnék szívesen :)
Elismerem sok lehet még az elmaradásom, de hát hozzátok képest még nem éltem eleget ahhoz, hogy ez ne így legyen.
Egyébként hiába tud valaki sokat, hiába magasan kvalifikált, ha nem tud tömegekhez szólni nem tudja átadni úgy, hogy az adott kornak megfelelõen érthetõ és érdekes legyen, akkor nem sokat ér a tudásával. Márpedig az ilyen egyének a legtöbbször sok emberhez szeretnének szólni.
Superalonso 2015 febr. 16. - 11:08:41
(115/379)
Annak rendkívül örülök, hogy rajtam kívül még sok embernek tetszik ez a film és úgy gondolom, hogy habár jó film a többi jelölt film is de Best Picture kategóriában ennek kéne nyernie, ilyet nem nem mindennap okád ki magából a filmipar.....Inarritu pedig nálam most már a legnagyobb rendezõk közt van besorolást illetõen....
spekimen 2015 febr. 15. - 22:58:10
(114/379)
Látom egymásra találtatok kupolával :-D
Nincs ezzel gond, a gond ott van, hogy amit irkáltok az már olyan "magas szintû" "irodalmi" nyelven van megfogalmazva, hogy én mint földi halandó ezt már nem is érthetem. Úgyhogy elnézést is kérek a múltbeli kirohanásomért.
spekimen 2015 febr. 15. - 22:48:59
(113/379)
Zseniális. Nem katartikus, de zseniális.
Azt hittem, hogy ez egy emészthetetlen mûvészfilm lesz, de nagyon-nagyon kellemeset csalódtam.
Már bánom, hogy nem ezt választottam, (egy idõben mutatták be õket), amikor megnéztem a Dumapárbajt (lásd ottani írásom), nem is szabadna itt emlegetnem az elõbbi „filmet”.

Edward Norton a kis ujjából kirázta az egészet, mint ahogy általában szokta.
Michael Keaton már annyira nem „jött át”, nála hiányérzetem van, de szerencsére nem szart le, mint ahogy attól tartottam a 107. hsz.-ban.
Rengeteg jó beszólás volt, ami egyáltalán nem volt erõltetett, hanem inkább spontánnak hatott.
A film egyik témája: a nagy dilemma, eladjuk-e magunkat vagy sem a pénz és népszerûség kedvéért. Manapság ezt látni, nagy „divat” ez. (De ezzel szerintem nincs probléma, attól még értékes ember maradsz, hogy a többséggel szart etetsz, hiszen nem te erõlteted rájuk, önként és dalolva fogyasztják. (lásd a szürkéket))

***HATALMAS SPOILEREK***
És, hogy mennyire komolyan vettem a filmet, álljon itt néhány kiragadott mondat vagy párbeszéd, ami elgondolkodtató vagy éppen vicces:
„Ne a mobiljukon át nézzék a világot, keressenek valódi élményeket.”
„Az egészségem tovább tartott, mint a pénzem, a franc hitte volna”
„A népszerûség a tekintély ribanc unokahúga, öregem”
„a cinikus barátaiddal, akik boldogok egy vírus videótól”

„- Miért nincs semmi önbecsülésem?
- Színésznõ vagy drágám.”

„-8 éves vagy?
- Miért te talán 80?”

„A légy meg szart eszik. Na és talán finom lesz tõle?”
„Szerinted nagy farkam van?”

„- Tényleg itt lesz Scorsese?
- Persze és jön vele a Pápa is.”

„Az istenit, ugorj már le”
„Ma még nevettek, holnap meg twittelnek”
„a tökeimet püföli kis kalapáccsal”

„- Most lõtte szét az orrát.
- És akkor mi van, már kapott is újat és, ha nem tetszik, kér majd másikat”

„Az igazság mindig érdekes”

***SPOILER VÉGE***
Ui.:
Remélem megszórják Oscar-ral
10/10
psytrance 2015 febr. 15. - 21:07:49 10/10 Előzmény Pösta
(112/379)
Valamit összekeverhettél, mert ez a leírás nem a filmre, hanem véletlenül rád illik a legpontosabban. Ha már e borzasztó kultúrfölényedben magasodsz e film fölé, azért jó lenne, ha rámutatnál mondjuk a 2014-ben készült magyar produkciók közül (na jó: nem csak film, lehet köztük könyv, színdarab, tévémûsor, rádiójáték, bábfilm, stb.) egyet is, ami ilyen õszintén és mellette roppant szórakoztatóan beszél a mûvészi hivatás ellentmondásosságáról vagy arról, hogy miért éri meg vagy miért nem éri meg valami olyannal megajándékozni a közönséget, ami egy kicsit is túlmutat rajtunk, vagy ellenkezõleg, miért kell az általad leírt végtermékkel etetni õket, mint ahogy erre a saját "kulturális elitünktõl" telik. De tudod mit: ne mutogassunk a hazai kultúrklérusra: te magad mit tettél bele a közösbe, hogy ne a szart kelljen ennünk nap mint nap? Semmit nyilván. Én sem természetesen, de legalább hálás vagyok érte, ha egy évben mondjuk 5-ször valami olyanba botlok, mint a kiváló Birdman, ami felnõttnek és okosnak nézi az audienciát, beleértve engem is, még ha nem is vagyok az. Ha kapálózol az ilyen filmek ellen az nem baj, csak az nem világos, hogy miért azt a szart kéred rajta számon, amit ugyan kizárt, hogy ebbõl a filmbõl, de máshonnan bõven lapátolsz magadnak.
spekimen 2015 febr. 15. - 13:07:25
(111/379)
Tehát mirõl is??? De én úgyse fogom megérteni, ne is erõlködj, mivel én egy alább felsorolt tulajdonságokkal rendelkezõ egyén vagyok.
offtopic
spekimen 2015 febr. 15. - 12:34:57
(110/379)
Igen azoknál a filmeknél is ez megy. De, NEM azon megy a vita a filmet védõk részérõl, hogy egyeseknek nem tetszik, hanem azon, hogy tényleg NEM ÉRTITEK, érted már??? Dehogy érted, ti még mindig ott vagytok leragadva, hogy tetszik vagy nem tetszik.
Viszont azt is elismerem, hogyha értenétek, akkor se tetszene, de legalább eljutnátok oda, hogy értsétek. Értve vagy értve vagyok?

Ezt a filmet még nem láttam, de most már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit nem értenek rajta. :D :D
offtopic
Kis Pal 2015 febr. 15. - 11:25:10
(109/379)
Az elõzõben ring 134-re akartam reagálni.
/miért nincs itt szerkesztésre lehetõség?/
offtopic
Kis Pal 2015 febr. 15. - 11:18:12
(108/379)
"Ezt a hozzáállást más filmnél nem tapasztaltam ilyen mennyiségben! "
Olvass bele a Felhõatlasz hozzászólásokba, ott is ez van. "Nem tetszik a Film? Azért mert nem érted, mivel egy VV rajongó alantas tapló vagy!"....:D
1/10
ring 2015 febr. 15. - 00:40:12 1/10
(107/379)
A "Piece" már egy fokkal jobb, sajnos még mindig nem érted, hogy a számomra bántó minõsítésed miatt gondolom, hogy illene elnézést kérned, nem másért. De Te tudod.

Amit írtál, azzal nem tudok vitatkozni, a gagyi uralja a világot a Coelho könyvektõl kezdve a "lájkold a reggelimet" elvárástól (szerencsére még sosem lájkoltam semmit, lehet ki egyszer kéne próbálni :-))a metrón ácsorgó kismamát állni hagyó bunkókon keresztül a VV-ig és egyéb szörnyszülött társaikig. Nem beszélve a három éves fõiskolát 10 évig végzõ szemünk fényéirõl.

A film a maga módján egyértelmûen a korunkat jellemzõ értéktelenségrõl, beskatulyázásról, az önmagát keresõ és új úton járó, kissé meghasonlott ember változásáról, küzdelmérõl, a körülöttünk lévõ lufivilágról és hasonló nemes gondolatokról szól, ki mit lát benne, aki elgondolkodik rajta. Szuper vágás, jó játék és nagyszerû dob.

Hidd el, hogy szerintem értettem, de mégsem tetszett.

Lehet mert ezeket sajnos igen régóta tudom-gondolom, így számomra sok volt, hogy ezt ilyen (talán nem jó szó) "amerikai" módon, bocsánat, de szájbarágósan adja át. Túl lassú és direkt volt, lásd pl. a kritikus csajszit. Az általad említett interjús jelenetben is szinte az arcomba tolták a mondanivalót, ha érted mire gondolok.
Szóval nekem olyan, mint a kifejezetten jó Kosaras naplója volt, amit akkor láttam, mikor a benne lévõ tartalmon már rég túl voltam és így nekem nem adott olyan pluszt, mint annak, akinek az útján még szüksége lehetett a film által adott "intelmek"-re! Ja, nem drogoztam!
Ha valaki most arra gondol, hogy " nézd a beképzelt majom", annak nincs igaza, mivel valóban úgy érzem, hogy amit a film a maga módján nekem nyújtana, azt vallom már nagyon régen.
Nem hiszem hogy bárki, aki "új világunk gyermeke" ennek hatására változna jobb irányba, ezért neki a film sajnos fölösleges, a Coelho, ValóVilág, Szürke 50, Éjjel-nappal Bp., lájkzsenik, ...... stb., (ki mit gondol helyettesítse be) utálói pedig enélkül az emlékeztetõ nélkül is a jobb úton járnak.

A többes értelmezésrõl annyit, hogy én ezt inkább a Belsõ bolygó típusú filmeknél díjazom.

EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM, aki pozitívabb élményekkel jött ki a moziból azt tiszteletben tartom, kivéve azokét akik ahogy már írtam csak sznobságból dicsérik.


Amit itt találsz, ha gondolod egy jó fülessel(!!)hallgasd meg, megéri. 20 éves szám, benne van minden a fentiekrõl!

https://www.youtube.com/watch?v=V58sWsWXVc8&index=2&list=PLPGm2wfXsl_uzJ-s9K-FjTvAJpgQK8Mhj


Ja és az Üvegtigrist akkor sem hagyom! Még ha emiatt primitívnek is tartasz. :-)
8/10
pandamacko 2015 febr. 14. - 17:32:50 8/10
(106/379)
Egész jó kis film, én kellemesen csalódtam! Bár ahogy elnézem ez a topic már nem is a filmrõl szól... Miért olyan nehéz elfogadni, hogy valakinek tetszik valakinek meg nem, ezt hívják úgy, hogy megosztja a közönséget. Különbözõek vagyunk, ettõl szép az élet :) Lehet mellette vagy ellene érvelni, de nem kellene ezért egymást mocskolni!!
Superalonso 2015 febr. 14. - 12:00:03
(105/379)
Hát ha te ilyen filmeket kedvelsz (leszámítva hazánk büszkeségét), akkor végképp nem értem, hogy a Birdman miért nem jön be neked????

Talán, mert túl lassú folyású, nem nagyon van története, többféle értelmezés is helytálló lehet a befejezést illetõen.....i dont know......javaslom újra nézd meg a párbeszédeket benne és gondolkodj el rajta, persze ettõl még lehet nem fogod jobban szeretni....

Mondok egy példát SPOILER

pl. a 10. percben mikor interjút ad az újságíróknak, akkor egy kultúrális lap szerkesztõje feltesz neki egy komoly kérdést, mire a pletykalap kis lotyója közbevág, hogy ki is az a Barthes, melyik Birdman-ben játszott és igaz-e hogy malacsperma-val kezeltette az arcbõrét?? Mire utal ez: arra, hogy az átlagembert jobban érdekli a "hülyeség", mint a komoly, értelmes mondanivalóval bíró olvasmány, hisz pletykamagazint is többen olvasnak sajna, mint mondjuk HVG-t vagy Élet és Irodalmat és ez nagyon szomorú......

SPOILER vége

Nem vagyok dühös csak máskor egyértelmûbben fogalmazz.....PEACE
1/10
Pösta 2015 febr. 14. - 11:01:44 1/10
(104/379)
Akár hogy is színezzük, az alábbi fogalom remekül jellemzi a filmet:
Az embertõl vagy más állatoktól igen hígan, folyó állapotban elmenõ bélsár. Gyökre megegyezik az egy értelmü latin forium szóval, továbbá a finn paska, magyar pos-h-ad, pos-vány, pocs szókkal stb. Tisztességes beszédben nem használják, hanem lágy szék, híg szék néven említik.
1/10
ring 2015 febr. 13. - 21:49:05 1/10 Előzmény Superalonso
(103/379)
Erre a kérdésre viszont válaszolhatnál Te vagy valaki, aki tudja a megoldást!

Pár film, amit szívesen nézek bármikor: Ponyvaregény, Brian élete, Gyalog-galopp, Blöff, Forest Gump, A tanú, Avatar, A profi, Schindler listája, Amistad, Üvegtigris, (tudom ezt szégyellni kéne), A Pusztító, Jégkorszak, Star Wars, Egy csodálatos elme, Gladiátor, Fellini: Róma, Annie Hall, Bakancslista, Apocalypto, Esõember, Mátrix, Terminátor 2. - Az ítélet napja, Wall-E, Vissza a jövõbe, Keresztapa, Szarvasvadász....................

Azért írtam ennyit, hátha van legalább 1, amit más is kedvel. Szóval, ha van köztük olyan, amit Te vagy más ki nem állhat, eszem ágában sincs öt megtéríteni, lehülyézni, szellemileg leminõsíteni!

A beírásokat olvasva a fentiekkel szemben a Birdman rajongói között viszont meglehetõsen sokan vannak, akik a filmet nem kedvelõket azonnal a szellemi toprongyok közé sorolják, bõszen bizonygatva azok agyilag leépült voltát.
Ezt a hozzáállást más filmnél nem tapasztaltam ilyen mennyiségben!

Valaki tudna ÉRTELMES magyarázatot, hogy miért pont ez az alkotás vált ki a rajongóiból ilyen dühöt jóval nagyobb számban, mint más filmnél?
1/10
ring 2015 febr. 13. - 20:59:44 1/10
(102/379)
Látod, látod, a düh és a gyûlölködés hova vezet? Figyelmetlenné és vakká tesz!

A, Ha végigolvasod még egyszer FIGYELMESEN, és a szövegkörnyezetet ügyesen értelmezed, rájöhetsz Te is, hogy bizony egyértelmûen hazai bukásról írtam, hiszen mint látod csak a magyar nézõszámot adtam meg hivatkozási alapnak. Ráadásul ha MÉG figyelmesebben elolvasod, nem azt írtam, hogy rossz a film!!! Számomra a mûvészfilm kategória, ami sajnos nem jött be, és eszem ágában sincs leszólni azokat, akiknek a valóban vitathatatlan értékei mást, többet jelentenek, mint nekem.

B, A bocsánatot kultúremberként azért illene kérned, (ez is kiderül abból amit írtam, ha újra elolvasod) amiért nálad valószínûleg semmivel nem butábbakat lazán leprimitívezel, mert velem együtt bizony nagyra értékelik a Glastigert, ahogy oroszul nevezed. Valószínûleg nekünk mást ad, mint neked, ennyi!
Ha Coelho regényeket dicsérnénk vagy a Szürke 50 kategóriát futtatnánk akár igazat is adnék, bár azon a szinten sem szerencsés minõsíteni a fogyasztót, inkább a gagyi mûvet kell, viszont azok színvonalát bizony nem kicsit.

C, Transformers 175: nem ismerem, biztos van ilyen, ha Te mondod,
pletykalapok: nem olvasom,
facebook: nem érdekel, fenn se vagyok,
Pókember: fogyasztható limonádé, én nem bántanám, nem egy Forest Gump, de nem nevezném gagyinak.
Szóval ez nem igen jött be!
Látod ismét azt csinálod, amiért azt írtam, hogy elnézést kellene kérned. Minõsítesz ismeretlenül, leszólsz, lenézel, észt osztasz.........

Erre írtam, hogy ha majd elmúlik, nem fog fájni. További jó sárdobálást, ha neked ez örömet okoz.
10/10
ADIZS 2015 febr. 13. - 20:34:25 10/10
(101/379)
10/10 ajánlom mindenkinek! Nem mûvészfilm, nem kell attól tartani. Láttam pár kommentelõt, akik nagyon mûvésziesnek tartják, hát az ilyeneknek valószínûleg egy Transformers megtekintése is komoly agyi kapacitást igényel.
offtopic
Superalonso 2015 febr. 13. - 13:18:56 Előzmény ring
(100/379)
Nem hiszem, hogy bocsánatot kéne kérnem, mert te egy orbitális blõdséget állítottál, mondván, hogy a Birdman csúfos bukás.....ha azt írtad volna, hogy itthon bukás azt megértem és azzal nem is vitatkoznék, de világszerte bizony igenis sikeres és jó film a Birdman, ezt igazolja a sok külföldi oldalon olvasott nézõk általi pozitív vélemény.

Nem baj te csak nézdd tovább a Valóvilágot, a Transformers 175-öt, Pókembert, olvasd a pletykalapokat, posztolj ezerrel a facebook-on......magyarán mélyítsd tovább azt az értékválságot, ami már így is brutális méretû a világban, mint ahogy a Birdman címû film egyik mondanivalója is ez......