k11zoltan 2015 febr. 08. - 11:16:44
(79/379)
Ez az elsõ Inárritu film, ami nem tetszett.
7/10
Steel89 2015 febr. 08. - 00:52:41 7/10
(78/379)
Voltak itt filozófiai kérdésfeltevések, Hollywood kritika, odaszúrtak a Marvel és DC filmeknek és azoknak a színészeknek akik tehetségüket ezekre pazarolják(?). Michael Keaton és Edward Norton bravúros alakítást nyújt, Galifianakis végre nem fullban nyomja a kretént, Emma Stone a szokásos meg nem értett csajt alakítja.
Egyáltalán nem vígjáték vannak jelenetek ahol lehet mosolyogni, de ez egy kõkemény dráma. Nem rossz film van mondanivalója, de sztem nem érdemel Oscart esetleg a színészek(Keaton,Norton). Kicsit biztonságos húzásnak érzem a jelölését is. Tipikusan az a film ami után elgondolkodik az ember.

7/10
7/10
Rahar 2015 febr. 07. - 22:38:39 7/10
(77/379)
Megtekintése után a furcsa és a szürreális kifejezések jutottak eszembe. Számomra nagyon pozitívan indul az alkotás, ahogy a fõszereplõ meditál. Egy idõ után más irányba ment el a történet, mint amire számítottam, de így is nagyon jó volt. Bár ahogy egy elõzõ hozzáíró megfogalmazta, elég sok szócséplés szerepel benne. Érdekesek, igényesek a kameraállások.
Szerintem szükséges bizonyos szintû nyitottság a film megtekintéséhez, különben inkább idegesítõ mint érdekes. Örülök, hogy láthattam.
Edmond Dantes 2015 febr. 07. - 22:13:28
(76/379)
Tavaly megjártam: a tízszeres Oscar-jelölt amerikai-botrányosan-rosszat (= Amerikai botrányt) néztem meg, ami végül igen helyesen! semmit nem vitt haza. Ma ezt a kilencszeres kandidáltat láttam...úgy érzem, megint megjártam. Nem vígjáték! (Nem baj alapjáraton.) Azoknak ajánlom, akiknek egy amerikai filmrõl (fõleg ha 9 Oscarra jelölték) a "hollywoodi giccs" meg a "hülye propaganda" toposz ugrik be. Ez egyik s e m, ez egy naaagyon mûvész(i) film, Hollywood kontra Broadway/New York = "rózsaszín szirup/hülye propaganda" kontra keleti parti intellektus újabb fény- és leképezése. Batman kontra Birdman. Ez is Keaton (volt), az is Keaton (van). Naaagyon intelligenCS (sic!), nagyon belterjes=szakmának szóló házimozi-háziszínház, magára-vessen-aki-nem-érti. Rózsaszín álom helyett lila köd. Nagyon ravasz csavar: ha Hollywoodban két hét múlva netán elkaszálják, rá lehet fogni h megsértõdött a szakma, kollégák, kritikusok vagy szimplán nem értették a hülyéi! Csak ez a film kaphatja a szobrot, különben itt a világvége:olvastam ilyen kritiká(ka)t itt is, sztem meg ez a film n e m kaphat (túl sokat). Bár ha pl A némafilmes tarolt...ott is magát ünnepelte a szakma..és itt vajon kit-mit?
Írom mindezt a pár hete újranézett remek Biutiful és a még remekebb másik Inárritu-opusz, a Bábel rajongójaként. Az Inárritu-rajongás most elmarad. Talán legközelebb.
8/10
Sadenal 2015 febr. 07. - 21:41:48 8/10
(75/379)
Érdekes film volt, de pozitív értelemben. Lubezki képei önmagukért beszélnek, Inárritu meg eléggé lealázza a tömegkultúrát benne. A szereplõket jól összeválogatták, Keaton-nél befigyel majd az Oscar. Mondjuk elég erõs film és a szimbólumrendszere miatt többször is elõ lehet venni.


8/10
10/10
thegodfather18 2015 febr. 07. - 16:06:59 10/10
(74/379)
Nagyon jól megírt forgatókönyv, melyet remekül sikerült vászonra vinni, hála a rendezésnek,az operatõrnek és nem mellesleg a színészeknek. Remekül mutatja be a kissé kiégett és megöregedett, kapuzárási pánikkal küzdõ színész belsõ harcait, kissé skrizofén jellemét, az elmúlásba bele nem törödõ ember küzdelmét a világgal, az emberekkel és persze saját magával.Vígjátéki besorolása végre nem a mostanában megszokott bárgyú filmes poénok erejével hat, hanem az iróniával és a kiszológatásokkal Hollywoodnak, hogy "hé gyerekek így is lehet még szórakoztatni". A zenei aláfestés dobbal való helyettesítése a drámainak szánt pillanatokban, melyek igazából szintén nem úgy hatnak ránk, ahogy az megszokott lenne,nagyon jól és jó idõben szólalnak meg, egyrészt jelezve, hogy "most figyelj, mert itt lesz valami". A kameramunka és a vágás zseniális,a hosszú csendes snittek ugyanúgy, mint a gyors és hangos jelenetek. Mindent egybevéve meg van rá az esély, hogy korszakos kultuszfilmmé avanzsálodjon.
10/10
Scri 2015 febr. 07. - 16:04:26 10/10
(73/379)
Remek film. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szeret kicsit elgondolkozni a filmek rejtett tartalmán, az egyes megoldások által szimbolizált dolgokon. Nagyszerûen hasonlítja össze a színházat a filmes világgal. Akit lekötnek az ilyen dolgok, az nem fog egy percet se unatkozni. A "vágásmentesség" pedig egyszerûen lenyûgözõen lett megoldva! 10/10 :)
ewaf 2015 febr. 07. - 01:42:21
(72/379)
Valaki irta, hogy retegfilm. Abszolut az.

Ha megvan ra a "radarod" kotelezo darab. Nekem utana az Enemy vilaga ugrott be, ez is rengeteg szimbolummal dolgozik, de emeszthetobbnek, egyszerubbnek tunt.


SPOILER

A spiderman/transformers/ironman bohockodason szakadtam, talan az egyik legjobb jelenet, bar nehez legjobbat valasztani.

Plane a Michael Bay fricskanak szant (ha az volt) robbanas meg lovoldozes azzal a bena madarral...fergeteges.

SPOILER VEGE
sztewe 2015 febr. 06. - 20:37:42
(71/379)
Nincs semmi bajom a színházzal, sõt szeretem is a jó színdarabokat, de ez a film egy Förtelem. 2 órányi szenvedés a végkifejletig, ami alatt a hõst egyszerre szánjuk és r*helljük.
magicvoice 2015 febr. 06. - 15:31:24
(70/379)
Ez a film is túl amerikai ahhoz, hogy élvezni lehessen, mert a hollywood-broadway ellentét egy átlag magyar nézõnek nem mond semmit. Nem vagyok szakmabeli sem, nézõként is egyre ritkábban járok színházba (tavaly három elõadáson voltam), és nem kedvelem az egyre divatosabb eltúlzott érzelmeket és gesztusokat sem, amivel tele volt a film. Mindezt egy érezhetõen flusztrált szerzõ életszerûtlen monológokba csomagolt bölcsességeivel együtt kellett végigszenvednem. Michael Keaton alakítása számomra nem volt hiteles, hiába kapott érte díjakat is, a többiek viszont jól játszottak. Zach Galifianakist, mint színészt, nagyon rühellem, de ebben a szerepben kimondottan jó volt.
9/10
Superfuzz 2015 febr. 06. - 14:40:27 9/10
(69/379)
szerintem ez olyanoknak nem fog tetszeni akik nem értékelik azt hogy nagy filmben látjuk végre sok idõ után
Keaton-t és már az h ott van azt is jó nézni, csak úgy mint Norton aki szintén Zseniális.
Ez olyan dráma amit könnyedén tudsz végig kisérni, engem végig lekötött és ajánlom mindenkinek.
HA MOST NEM TETSZETT akkor nézd meg pár év múlva amikor már érett leszel rá : ]
Teddy Daniels 2015 febr. 05. - 18:20:21
(68/379)
Én kifejezetten utálom a "Transformers" és társai féle borzalmakat. Szeretem a drámákat, de ezt 1 óra 10 percig bírtam. Norton miatt néztem eddig is, meg amit még ki lehet emelni, nagyon jó nõk vannak benne. Sajnos csak ennyi...
8/10
Sajtostaller89 2015 febr. 05. - 11:57:29 8/10
(67/379)
Nem akartam megnézni ezt a filmet mert alapjába véve nem szeretem a drámákat, de annyi negatív komment volt a jó imdb értékeléssel szemben ,hogy kíváncsi voltam. Nekem nagyon tetszett a film, a vágások zseniálisak az operatõri munkával egyetemben. A film hangulata (zene, kamera mozgások, színek, hatások) nagyon jól mûködik együtt a történettel. Szerintem ez a film ,mint minden dráma annak ajánlott aki nem egy transformers 923-at (most hirtelen ez jutott eszembe) akar megnézni ,hanem például annak aki szívesen jár színházba, érdekli a színészi játék, a dráma. Én talán azt javasolnám azoknak akik nem tudják eldönteni ,hogy megnézzék-e, hogy ha szívesen járnak színházba akkor álljanak neki, viszont ,ha nem kedvelik a színházat akkor lehet ez nem az õ világuk lesz.
spekimen 2015 febr. 05. - 11:32:21
(66/379)
Pontosítva az elõzõ hsz.-om, ez csak részben vagy egyáltalán nem igaz:
"Hogyha ráklikkelsz egy kommentelõ nevére, akkor látod, hogy milyen filmeket néz, és hogyan értékelte. Pár másodperc alatt kirajzolódik a kép, hogy kivel áll szemben az egered :) ötleteket is lehet gyûjteni, hiszen a lista tökéletesen kirajzoja egy kommentelõ érdeklõdését és ízlését."
spekimen 2015 febr. 05. - 11:28:07
(65/379)
Ezzel nem értek egyet, épp most szembesültem egy ilyen esettel. Azt gondoltam, az illetõ hsz.-ai alapján, hogy elég nyitott-bevállalós lehet, aztán kiderült, hogy mégse.
attila sarlós 2015 febr. 05. - 01:44:26
(64/379)
Spoiler

Sosem ertettem ezeket az 1 meg 10 pontokat. Ez a skala nem azt jelenti, hogy igen , vagy nem. Tolem kapott volna 8 pontot, ha nincs a vegen a korhazi jelenet, igy 7. A film feleig hatarozottan lekotott, de kesobb vartam vegre a dramat , aminek eljovetelet egyre jobban erezni lehetett, de csak nyult es nyult. Sokszor Jancso filmjeire emlekeztetett.
3/10
VikGunner 2015 febr. 04. - 22:21:31 3/10
(63/379)
Csak a színészek miatt a 3 pont. Számomra dögunalmas volt az egész film.
mvf410 2015 febr. 04. - 10:53:47
(62/379)
Fél óráig bírtam nézni és kikapcsoltam.... Vagy utána indul esetleg be, vagy marad ilyen a film? Mondjuk mire ez a sok jelölés meg pozitív kritika, legalábbis az eddig látottak alapján... :) Ha azt mondja valaki, hogy "átszellemülten" kell ezt nézni, akkor hagyom is a francba... :)
10/10
offtopic
DrAnonymus 2015 febr. 03. - 19:51:52 10/10
(61/379)
"Hogyha ráklikkelsz egy kommentelõ nevére, akkor látod, hogy milyen filmeket néz, és hogyan értékelte. Pár másodperc alatt kirajzolódik a kép, hogy kivel áll szemben az egered :) ötleteket is lehet gyûjteni, hiszen a lista tökéletesen kirajzoja egy kommentelõ érdeklõdését és ízlését."

- nálam csak azt mutatja meg, hogy az illetõ milyen topichoz szólt hozzá, de az igaz, hogy a hozzászólásokból is kirajzolódik egy kép :)
1/10
AttiM 2015 febr. 02. - 15:40:08 1/10
(60/379)
Szörnyû volt. Sajnálom az idõt, amit ráfecséreltem. Már nagyon régen nem szenvedtem ennyire egy film alatt.
(A kérdésedre a válasz: párom nem szenvedett annyira, mint én, õ kíváncsi volt, hogy vezet-e valahová (nem vezetett), ezért nem mentem ki.)