iopi 2015 febr. 24. - 17:16:30 Előzmény pedro0202
(139/379)
Oké! Sok emberben felmerül a kérdés, miért a Birdman kapta a legjobb film Oscar díját.

Az senkiben nem merül fel kérdésként, hogy miért lett a legjobb film a Dallas-Forth Worth-i Filmkritikusoknál? Miért lett a legjobb film a Floridai Filmkritikusoknál? Miért lett a legjobb film a Gotham Awardon? Miért lett a legjobb film az Independent Spirit Awardon? És a Phoenix-i Filmkritikusok Szövetségénél? És a Satellite díj átadóján? Na és a Producers Guild of America díjátadóján?

Ezeken megérdemelte és csak az Oscaron nem? Vagy ezeken sem? Vagy némelyeken megérdemelte, de másokon nem, akkor melyiken igen és melyiken nem?
10/10
beszelo86 2015 febr. 24. - 08:17:57 10/10
(138/379)
Mondom, az évtized filmje. Akinek ez nem jön át, magára vessen (vagy inkább vegye a kezébe Raymond Carver mûveit).
10/10
beszelo86 2015 febr. 24. - 08:16:03 10/10
(137/379)
Nem baj, legalább megnnézted. Kell ez is. Szerintem egyébként ez a film pl. a hasonló atmoszférájú, de sokkal kevésbé kidolgozott Tavaly Marienbadban címû mûhöz képest sokkal "átvehetõbb" a szélesebb közönség számára.
Cleo. 2015 febr. 23. - 21:32:18
(136/379)
Ez a legjobb film? Ez egyszerûen borzalmas. Óriási válságban van a filmvilág, ha ennél nem találtak 20104-ben jobbat. Egy hulladék.
Dánielzoli 2015 febr. 23. - 18:59:31
(135/379)
F*s.
Superalonso 2015 febr. 23. - 15:58:21
(134/379)
Egyértelmû, hogy ez a film nem félidióta, agyhalott embereknek készült......nagyon is jó helyre került az Oscar, a Birdman személyében újabb kultfilm született....Bravo Inarritu, így tovább!!!
10/10
markinho1 2015 febr. 23. - 15:27:15 10/10
(133/379)
Ha szerinted nincs semmi mondani valója a filmnek, akkor átgondolnám az életem...
10/10
beszelo86 2015 febr. 23. - 13:44:05 10/10
(132/379)
Egy kiváló film, amelyhez foghatót az elmúlt pár évben csak nagyon ritkán lehetett látni. Egy film, amely filozófiai magasságokba röpít, miközben ugyanakkor a pokol legmélyebb bugyrait tárja fel. Egy film Marszüasz megnyúzatásáról. Egy film arról, hogy a mûvészet kiteljesedésének, szárnyalásának ára a szenvedés, a vérben tocsogás, a halál. Azt gondolom, kevés olyan mû akad a filmtörténelemben, amely hasonló színvonalon tárja fel a mûvészet lényegét. Mestermû, az évtized eddigi legjobb filmje!

10/10
2/10
pedro0202 2015 febr. 23. - 12:26:40 2/10
(131/379)
Melyik díjra gondolsz ? Vicc az egész Oscar díj.
2/10
pedro0202 2015 febr. 23. - 12:25:13 2/10
(130/379)
Ez a film botrányosan gáz !!! 10/1 És ez kapta a legjobb film oscatr. Ki szavazzák meg az oscart, vakemberek ?
1/10
Senhora 2015 febr. 23. - 12:09:16 1/10
(129/379)
BORZALMAS

Nem bírtam végignézni. Fél óra után kikapcsoltam. Pedig ritkán teszek ilyet...
A zene már öt perc után kikészített.
OSCAR DÍJ?! Egészségükre!
1/10
Mayer Ferenc 2015 febr. 23. - 09:59:01 1/10
(128/379)
Hát ekkora szar filmet rég láttam, tegnap néztük meg, egy nagy rakás borzalom az egész, a fél mozi kiment a terembõl már az elsõ felénél, mi végig ültük, de én ilyen semmit mondó idétlen értelmetlen idegesítõ hulladék filmet még nem láttam! ..Totál idegesítõ volt a dobolás is alatta végig 10/0.1
10/10
azbest 2015 febr. 23. - 01:39:54 10/10
(127/379)
Na a kommentem összerakásához is segítség kell :)
Szóval nagy film, de tényleg kell hozzá megfelelõ hangulat, érdeklõdés és figyelem. Aki vígjátéknak várja vagy pont a gépmadaras trailer miatt megy be, az esélyes, hogy csalódik, ha nem tud ráhangolódni.
10/10
azbest 2015 febr. 23. - 01:37:47 10/10
(126/379)
Köszönöm a korai hozzászólóknak, hogy néhány részletet segítettek összerakni így utólag.
Szerintem is nagy film, de tényleg kell hozzá

*** Spoiler ***

Azt hiszem jól mondja, aki a medúzákra gondolt. A film alcímét is magyarázza. A cím fordítása nem fejezi ki, de azt hiszem nincs is rá jó magyar szó. Szerintem az ignorance = figyelmen kívül hagyás ebben az esetben. Nem fogadja el a halált, hanem helyette megteremti a saját világát.
A történet alatt minden apró részlet számít, közöl valamit. Egy rosszul idõzített pislogás és máris kimarad valami fontos részlet a teljes kép összerakásához.
A filmbeli színpad a filmbeli valóság, többször el is mondják, csak ez abban a pillanatban nem esik le.
A maszk szerû kötés levétele pont, hogy azt mutatja, õ lett Birdman. Nézzétek csak az orrát, még oda is teszik mellé a képzelt Birdmant. Talán egy fajta felszabadulás és a vég jelképe, vagy éppen ez is ignorance.
A folyamatos dobszó pedig akár a medúzacsípés lüktetõ fájdalmát, esetleg a még verõ szívét is jelentheti.
A filmkritikus kritizálása is nagyon találó volt :)

A lényeg, hogy hosszú idõ óta ez az elsõ film ami elgondolkodtatott.
5/10
h.tibi91 2015 febr. 22. - 23:33:19 5/10
(125/379)
Szerintem ez az idei Oscar fekete báránya, ami nem illik a képbe. A film hangulata alapvetõen jó a mûvészvilág minden szépsége mélysége és addikciója megjelenik a filmben, bár én egy mélyebb, alaposabb érzékeltetést indokoltnak találtam volna. Riggan enyhén skizofrén karakterét leszámítva mindenki más bemutatása felületes, ami nagy hiányosság egy a mûvészvilág életét bemutató film esetében.
A technikai Oscar jelöléseknek mindenképpen helye van egyszerûen tökéletesek a hangkeverési és vágási munkák egyes zenei felütéseknél. Az operatõri munka az, ami leginkább a film természetét tükrözi, ezért mindenképp megérdemli az Oscart. Nem hinném, hogy túl nagy meglepetéseket okoz ma éjjel ez a film, pár óra és kiderül!
A mûvészvilággal kapcsolatos filmek rajongónak ajánlom!
5/10
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 14:26:41 Előzmény Edmond Dantes
(124/379)
Magamnak válaszolok feb.7-eimre, ott már beírtam errõl. Most, úgy hírlik, ennek áll a zászló (nem nálam!)...ami számomra a többit is pozicionálná..

off
A többi jelölt túl "tematikusnak", lerágottnak tûnik (élõ/beteg személy életrajza, élt/"kisebbségi" személy életrajza, háborús mesterlövész, zenész harca a sikerért..), Selma "sötét ló", de nem kötnék rá fogadást, Grand Budapest GG kategória, na, talán még a Boyhood, angoloknak/-nál bejött. Külf. film: látatlanban Leviathan, fõleg most. J.Moore-nak már nagyon kijár a szobor, fiúk meg csak viaskodjanak.
8/10
palmaizs 2015 febr. 21. - 19:56:30 8/10
(123/379)
Ilyen kattant filmet még sose láttam. Csak ezért 8/10.
1/10
ring 2015 febr. 18. - 00:35:50 1/10
(122/379)
Ezt írtad:

"Ugyan nem nekem küldted, de meghallgattam a linkelt zenét. Ezen az antizenén még egy jó minõségû füles sem segít, attól tartok. Szabályosan rosszul lettem tõle. A szöveget, vagyis mondanivalót inkább elolvastam volna, de így nehezen tudtam figyelni rá, átélni, olyan mértékben irritált a "zene"."


Valamiért törölték a hozzászólásomat, valamint a "kupola " nevû kommentelõ, aki ezt írta közben törölt státuszt kapott.

Leírom finomabban, hátha így fennmaradhat:

sajnálom, hogy senki nem tette helyre nevezett beírót, mikor ezt a förmedvényt volt képes megszülni a zseniális és méltán nemzetközi hírû AFTER CRYING zenekarral kapcsolatosan melynek egyik számát egy másik normális fórumozónak ajánlottam meghallgatásra és ebbe volt képe belekontárkodni!
Remélem ezzel semmi bántót nem írtam, csak mivel fenn van a fenti hozzászólás, újfent szeretném helyén kezelni a nagyszerû és valóban kitûnõ zenészekbõl álló együttesen esett ezen csúfságot.

Kár, hogy azok a kommentelõk akik itt magas színvonalon szólnak hozzá a film értékeléséhez ezt szó nélkül hagyták.
krammermann 2015 febr. 17. - 16:31:55
(121/379)
Mindenevõ vagyok de már ettem rosszat, amirõl azt hittem jó lesz. Ezt a filmet vártam és tényleg kerestem benne a "szórakozást" de nem találtam. Ami életszerû, az az élet. A film, szórakozás (szubjektív véleményem ugye). Nem tetszett! Sajnálom akinek nem tetszik, hogy nem tetszett mert neki tetszett. Remélem engem senki sem savaz majd, nem jó olvasni a "tudósok" magasröptû értekezését és fura, hogy ráérnek néhányan ennyi sz@rt leírni....
offtopic
spekimen 2015 febr. 16. - 21:18:28
(120/379)
Oké, rendben elfogadom azt, amit írsz. Nincs harag és nincs is veled bajom.
A kifejezésmódról, közlés módról és elõadásról pedig még csak annyit mondok, hogy Dancsó és Szirmai. Tömegeket tudnak elérni és "hatni" rájuk, úgy, hogy közben cseppet sem veszít értékébõl a mondani való. Úgy tudnak közvetíteni és felhívni magukra a figyelmet, hogy közben nem mennek le alpáriba vagy nem lesznek unalmasak, hanem magas színvonalat hoznak és mindezt úgy, hogy a ma embere érteni tudja.

A 162. hsz. pedig önmagáért beszél, én azért ennyire nem voltam alpári stílusú, lehet lekezelõ igen, de ez nem.
ADIOS!