8/10
NN153 2015 febr. 01. - 22:56:37 8/10
(59/379)
Modern filmhez illõen nincs eldöntve a mûfaja. Vígjáték a besorolás, de csak egyszer nevettem. (És a többi ember is a moziban.) Nem vicces. Viszont igényes, sokrétû, remek színészi játékkal elõadott valami, ami igazából színpadra termett, nem moziba, de attól még mûködik. Zavar viszont, hogy a természetfeletti dolgokkal kapcsolatban nem kapunk eligazítást. Tényleg vannak, vagy csak képzelgések. Ha vannak, mi a szerepük, ha nincsenek, miért képzeli õket az illetõ, és ennek mi a szerepe? Én ezeket ebben a formában kihagytam volna, de lehet, hogy akkor a sok, magát agyas-igényesnek képzelõ nézõ, kritikus nem értékelte volna ilyen nagyra ezt a jó, de nem kiváló filmet.
10/10
offtopic
DrAnonymus 2015 febr. 01. - 16:09:28 10/10
(58/379)
"félrevihet, mert a "mindenevõk", mint például én, saját mûfaji sajátságaik rendszerében értékelnek egy-egy filmet"

Nem gondoltam át igazán, csak egy ötlet volt.
De szerintem ez így korrekt amit írtál, lehet jó egy B-s akció, vagy röhögõs limonádé is a maga mezõnyében, és van amikor arra van épp szüksége az embernek, hogy kikapcsoljon.
De limonádé és limonádé között is van különbség, talán ezért nem bánnám ha mégis lenne lista az értékelt filmekrõl. :)
Bár valószínûleg amúgy se lesz, nem hinném hogy megcsinálják.
Dalocska 2015 jan. 31. - 21:41:29
(57/379)
Nekem tetszett, bár nem egy könnyen emészthetõ limonádé darab, amit a háttérbe felrakasz dvd-n, hogy szóljon. A színházi világ és egy alkotó ember "múlásának" a tragédiáját közelrõl is ismerem ezért én a saját értelmezésem szerint ismerõs világba csöppentem, a befejezés meg kifejezõ és tetszett ez a megoldás! Sõt! Imádtam hogy nem mondvacsinált szájbarágós volt. A moziban ülve mosolyogtam - és szinte azonnal tudtam hogy néhányan a moziban most azt kérdezik maguktól "miva?" :D az operatõri munkától meg elvoltam ájulva sztem szenzációs volt ez az "egykamerás" feeling. És csak a felétõl esett le, hogy nincs "vágás".
10/10
DrAnonymus 2015 jan. 31. - 17:25:18 10/10
(56/379)
"Akkor most ki magyarázza el a másiknak, hogy miért ez a véleménye. Ezzel mi változna??"

Nem neked magyarázza, hogy mit értett meg a filmrõl/filmbõl, hanem pl. nekem akit érdekel. :)


Az egész vita margójára:
(jó vastag margó lesz :P )

Szerintem itt nem arról van szó, hogy valaki egyszerûnek van minõsítve vagy sem, inkább arról hogy a világ ami körül vesz minket az nem egyszerû, és nem egyértelmû.
Nem mindig egy megoldás a jó megoldás, nem mindig van jó és rossz válasz, sõt merem mondani minden estben csak nézõpont van (- és ez is csak egy nézõpont most,lehet vele vitába szállni:)).

Természetesen vannak olyan nézõk, akik szeretik ha beülnek egy filmre akkor kapnak egy kerek, megnyugtató egészet, amivel nekik már nem kell csinálni semmit. Meg van "emésztve", a nagy tanulság le van szûrve, kiderült ki/mi a jó és ki/mi a rossz, és mindenki mehet a dolgára.
Ugyanakkor vannak olyan nézõk is, akik nem akarnak "elõemésztett" / elõértelmezett filmet kapni. Akik szeretnék akár a saját nézõpontjukból megemészteni és levonni azt a tanulságot, ami nekik szól a filmbõl (feltéve hogy van egyáltalán az adott nézõ számára).

Ez két különbözõ nézõi magatartás, és egyik sem alább való a másiknál.
Jómagam fiatalabb koromban az elõbbi hozzáállást tanúsítottam, de egy idõ után annyi szájbarágós "tanulságos" filmet láttam, hogy teljesen megfordult a hozzáállásom. Lehet hogy a tied is meg fog egyszer, de ha nem, attól még nem érzem úgy, hogy a te véleményed kevesebb másénál. ;D


"Ezt a filmet a rá maximum pontot adók is hatan hétféleképpen magyarázzák, homlokegyenest eltérõ értelmezés szerint. Szóval a filmet "meg kell fejteni", ahogy írtad. Vagyis elolvasni, hogy más szerint mit jelent amit láttam, mert én nem értem meg! Nekem ez így nem korrekt. "

- Erre csak annyit tudok írni, hogy nem, egyáltalán nem szükséges utánaolvasnia senkinek. Mert mindegyik értelmezés lehet jó értelmezés. Pont ez is a lényege az ilyen filmeknek, hogy nem az én vagy a te verziód a jó, mindnyájunknak a sajátja az igazi. Nyilván volt egy eredeti elgondolása a rendezõnek amit érdemes lehet kibontani - annak akit érdekel,pl nekem :) - de nem kötelezõ, a film anélkül is mûködik.


Egyébként kezdeményezni fogom a port szerkesztõségénél, hogy ha már van egy profilunk akkor az tartalmazhatna egy olyan listát, hogy ki milyen filmet hányra értékelt, vagy mik a kedvenc filmjei.
Akkor az ilyen viták elkerülhetõbbek lennének. Senki nem állna le majd pl. egy Avangers rajongót gyõzködni arról, hogy a Mulholland drive jó film és ugyanígy viszont. Másrészt még tipp gyûjtésre is jó lenne, hogy látszólag hasonló nézõpontú emberek milyen filmeket kedveltek.
Tamás Tengelics 2015 jan. 31. - 17:10:12
(55/379)
Nincsen mit :) Majd írj, ha megnézted, kivancsi lennék rá mit mondasz.
10/10
DrAnonymus 2015 jan. 31. - 16:03:32 10/10 Előzmény Tamás Tengelics
(54/379)
Köszi Tamás, ez jó gondolat a befejezésrõl.
De ahhoz, hogy ez a medúzás rész teljesen egyértelmû legyen másodjára is meg kell néznem a filmet.
Ami már amúgy is esedékes.
Tamás Tengelics 2015 jan. 31. - 08:37:18
(53/379)
Szia. Nem értetted amit az imént irtam, olvastad? Én kiszallok ebbol most, mert latom rajtad hogy nem vezet sehova.
Harmadszor is leirom, nem akarom senki velemenyet megvaltoztatni. Elogadom, amit irok,az magamnak kerek, en igy latom. Most komolyan Te egy hangot sem ertesz belole? Miert veszed ugy magadra?
Az imenti ket hozzaszolasom summazza a véleményem, igy tobbet nem irok. Elfogadom ha e miatt egyszerûnek velsz. Udv
Tamás Tengelics 2015 jan. 30. - 10:10:08
(52/379)
Annyit még hozzáfûznék a további félreértések elkerülése érdekében:
Ezt írtam:
„Remélem érthetõen irtam le, kivancsi vagyok megerti e vki, illetve egyet ert e velem, bár kerdesnek nem kerdes, hogy errol szol a film. Sokan ahogy olvastam egy hangot nem ertenek a filmbol de jol lehuzzak. Hajra, annyi h azok egyszeru emberek egyszeru elmével.”
Tehát, aki egy árva hangot sem ért a filmbõl, de mégis lehúzza azt, azt továbbra is egyszerû embernek vélem, ez az én véleményem, mert pl én ilyet sosem tennék.
Aki meg magára veszi ezt, úgy h nem is illik rá, azzal nem is tudok, de nem is akarok mit kezdeni sajnos.
amikor azt írom:
„kivancsi vagyok megerti e vki, illetve egyet ert e velem”
akkor mások véleményére vagyok kiváncsi

amikor azt írom:
„Szia! Természetesen opció, örömmel olvasom, hogy érted a filmet, és persze elfogadom, hogy igy nem tetszik Neked.”
Akkor pedig elfogadom az ellenkezõ véleményt.
üdv
Tamás
Tamás Tengelics 2015 jan. 30. - 09:59:43
(51/379)
Kedves green..
Egy ilyen Tengelics Tamás féle emberrel az történt, hogy egy inkább pozitív segítõ szándékú céllal elkezdett komment megírása közben felhúzta magát az olyan két mondatos kommenteken, akik az ég egy adta világon semmiféle mondanivalót sem fognak fel a filmbõl, maximum odáig eljutva, hogy a végén most akkor mi történt, de ennek ellenére kinyilatkoztatják, hogy egy sz.r filmet láttak, és hogy nem ajánlják senkinek. Nem az, hogy nincs meg az egész kép, de még egy részlete sem.

Elfogadom a mások véleményét természetesen, és egyetértek valahol az általad leírtakkal is, meggyõzhetõ vagyok.
Elismerem, hogy ahány ember, annyi féleképpen lehet értelmezni, és valóban többféle mondanivalója lehet, és nincs azzal semmi baj, ha kifejezetten nem tetszik Neked, vagy bárkinek.

További szép napot!
Üdv:
Tengelics Tamás
3/10
greeen 2015 jan. 29. - 21:05:15 3/10
(50/379)
Ezzel semmi gond, sõt az a jó ha vannak különbözõ vélemények. A gond ott kezdõdik, hogy a "Tamás Tengelics" félék a más véleményét vagy a neki nem tetszõt egyfajta inkvizítori szerepkörben meg akarja változtatni vagy ha nem tudja akkor próbál odaszúrni valami cinikus megjegyzést....:)
Az Nincs 2015 jan. 29. - 17:15:22
(49/379)
"Erõsen túlértékelt film, a kritikusok túl sokat látnak ebben a filmben, pedig nincs annyi mondanivaló benne.
Egy darabig szórakoztató, de aztán volt egy pont miután egyre csak azt éreztem, hogy mikor lesz már vége ennek.
A színészi alakítások perfektek viszont, szóval az Oscaron az alakítás szobrocskákra esélyesek az illetõk, de ha ez a film nyeri a legjobb filmnek járó Oscart akkor nagyon csalódott leszek, mert több film is van amik jobban megérdemelnék: pl. Imitation Game, Boyhood.
A vége meg egy vicc volt.
Azért próbálom reálisan értékelni, 7 pontot adok rá, mert itt-ott sikerült nevetnem, meg kb a feléig fennttartotta a figyelmem, utána már nem nagyon, szóval még a nézhetõ kategória. Egyszernézõs film. Sokkal jobbra számítottam azokután, hogy majdnem minden oldalon ahol néztem a kritikát max pontszámot kapott.

10/7"

Nagyjabol egyet is ertek az ertekelessel egy ponton viszont nem.
Szerintem az Imitation game se erdemelne meg, mert az is erosen tulertekelt.
A filmrol pedig, egy muveszfilmszeru valami, a jelenlegi trendrol, ahogy ertektelen muveket favoritalnak, a muveszi hivatas, mint szinhaz hogyan ertektelenodik el es sorolhatnam a lenyeget a filmet, ami ezeket a temakat boncolgatja.
Sokaknak azert nem fog tetszeni, mert inkabb a parbeszedre fokuszal a film es az erzelmekrol, nem pedig a manapsag divatos hollywood-i filmbeli tulajdonsagokra.
3/10
greeen 2015 jan. 29. - 16:48:51 3/10
(48/379)
Ez egy vígjáték , Dráma. Bár azért a vígjáték része is inkább szatirikus mint klasszikus értelemben vett komédia. Valójában egy erõs dráma, és összességében egy sokrétegû mûvészfilm. Ha te azt mondod egy ilyen filmre , hogy érted akkor valójában igazából el sem mélyedtél benne. Én nem akarok, tõlem távol áll sokáig gyötörni magam vele, amit kellett azt ráfordítottam az idõmbõl. Egy ilyen mûvészfilmnek nem is az a célja, hogy ad egy matematikai feladatot és ha érted akkor mosolyogva hátradõlhetsz és oszthatod az észt, hogy na én vágom ám. Impulzusokat ad, kérdéseket tesz fel a nézõben amikre nem akar igazándiból válaszolni csak azt akarja hogy elgondolkozz, elgondolkozzunk. Nem a megértése a lényeg mert ez nem egy csavaroktól mentes tucat thriller. Ahányszor megnézi az ember, akár annyiszor másmilyen benyomást tud tenni. A különbözõ életszakaszok is számítanak, más ha 20 évesen nézi valaki és más ha annyi idõsen mint a fõszereplõ. Mindenki megkapja benne a karakterét, a lánya személyében a fiatal generációban (vagy akár a szülõkben) ébreszt kérdéseket, az apja szerepében meg egy teljesen más réteg. És ezen felül rengeteg torzult, sérült karakteren keresztül vannak benne a gondolkodást befolyásoló "katalizátorok". Tehát ha a te esetedben van egy összkép benned az egészrõl az nem azt jelenti hogy érted, mert ez a film nem megakar értetni valamit, az csak azt jelenti, hogy neked jelenleg van egy disszonanciától mentes benyomásod az egészrõl... 10 év múlva lehet teljesen mást fog éreztetni. Ez adja a filmnek az értékét, de tulajdonképpen ez miatt is tud sok emberben csalódást okozni. Nem biztos , hogy mindenkinek éppen akkor amikor beül a moziba , erre van igénye. És ezt nem lehet senkin sem számon kérni úgy, hogy márpedig ha utánanéz akkor tudja milyen filmet fog majd látni és akkor nem pampog. Ez az a film amirõl képtelenség 1-2 percben beszélni. Meg kell nézni és utána lehet csak megmondani hogy tetszett e vagy sem. Nekem a film nem tetszett mert nem éreztem jól magamat.
7/10
_Freddy_ 2015 jan. 29. - 15:24:26 7/10
(47/379)
Erõsen túlértékelt film, a kritikusok túl sokat látnak ebben a filmben, pedig nincs annyi mondanivaló benne.
Egy darabig szórakoztató, de aztán volt egy pont miután egyre csak azt éreztem, hogy mikor lesz már vége ennek.
A színészi alakítások perfektek viszont, szóval az Oscaron az alakítás szobrocskákra esélyesek az illetõk, de ha ez a film nyeri a legjobb filmnek járó Oscart akkor nagyon csalódott leszek, mert több film is van amik jobban megérdemelnék: pl. Imitation Game, Boyhood.
A vége meg egy vicc volt.
Azért próbálom reálisan értékelni, 7 pontot adok rá, mert itt-ott sikerült nevetnem, meg kb a feléig fennttartotta a figyelmem, utána már nem nagyon, szóval még a nézhetõ kategória. Egyszernézõs film. Sokkal jobbra számítottam azokután, hogy majdnem minden oldalon ahol néztem a kritikát max pontszámot kapott.

10/7
8/10
vandorbab 2015 jan. 29. - 10:10:37 8/10
(46/379)
Erõsen rétegfilm, helyenként pazar színészi játékkal és "száj tátva marad" képkezeléssel.
A nézõ fejében randalírozó dzsesszdob hangja a fogorvosi fúrógép hatását idézi, még intenzívebbé téve az építkezést.
A katarzis azonban közhelyes sikeredett.
Fontos film.
3/10
greeen 2015 jan. 29. - 08:55:07 3/10
(45/379)
Rengeteg filmet láttam már és abszolúte nem vagyok semmilyen mûfaj iránt elkötelezett. A jót mindenben értékelem. Ez a film is jó biztosan, de egyszerûen képtelen volt hatással lenni rám. Nincs szükségem most az akadémiai szintû érvekre, hogy ez mekkora film és micsoda mondanivalója van, illetve mennyire sok impulzust vált ki...Nekem a film nem okozott semmiféle katarzist, nem tudtam elsüllyedni abban amiben mások itt már szinte belefulladnak és annyira érteni akarják...Azt sem érzem, hogy azért mert ez a film olyan óriási alakításokkal van tele és mert kimondottan imádják a kritikusok, akkor kutya kötelességem szeretni és erõltetni hogy micsoda megfejteni váró emocionális hatásokkal lettem gazdagabb. Megnéztem, sok minden átjött. De összességében unalmas volt. Ennyi...
iipepeii 2015 jan. 28. - 12:44:53
(44/379)
Elnézést kérek! Tévedtem! Látom már, hogy ez a hivatalos angol cím is alcímmel, zárójellel, mindennel együtt. Szóval sajnálom! Biztos nem vagy hülye, akárki is vagy. :/
iipepeii 2015 jan. 28. - 12:41:10
(43/379)
Nem néztem még meg a filmet, fogalmam nincs fogom-e, de nem bírok szó nélkül elmenni a magyar címadás mellett. Mi baja van annak az embernek, aki a szimpla Birdman-bõl csinál egy "avagyos", zárójeles, kínosan ostoba zagyvalékot? Ennél a Madárember is százszor jobb lett volna...Áhh...Hülye! :/
Tamás Tengelics 2015 jan. 28. - 09:41:23
(42/379)
Kedves jegesmaci1! :)

Mindenekelõtt gratulálok az iskolai végzettségedhez és a fiadéhoz is!
Elnézést, ha ez számodra sértõ volt, bár nem gondolnám ezek alapján,hogy egy hangot sem értettetek a filmbõl. Én sem állítottam, hogy megértettem a filmet, de legalább vettem a fáradtságot hozzá. Illetve azért írtam ezen a fórumon is, hogy azok, akik nyitottak rá, kapjanak egyfajta választ a felmerülõ kérdéseikre a filmmel kapcsolatban.
Én két dolgot tartok szem elõtt, a filmekkel kapcsolatban: 1.: Mielõtt beülök egy filmre kellõképpen tájékozódok, hogy mit fogok látni. 2.: Ha esetleg nyitott kérdések maradnak, azokra több ember véleménye alapján válaszokat keresek/találok.

Sajnálom, hogy ez nem mindenkire igaz.
zebegényiek 2015 jan. 27. - 23:56:25 Előzmény Balageb
(41/379)
Szia,

Ha érdekel én elmondom, hogy mi volt a lényege a filmnek.
nyiff 2015 jan. 27. - 23:38:17
(40/379)
Nekem nagyon tetszett.De nem vígjáték, az biztos.Lekötött, elgondolkoztatott.