velemjössz 2015 márc. 09. - 18:55:13 Előzmény spekimen
(219/379)
muszáj volt utána megnéznem valamit.ami nem ennyire szurreális és reális.nincs értelmes beszámolóm a filmrõl.
csak olyanok hogy halászkirály legendája a titkárnõ Brooklyn legdühösebb embere.az álom tudománya.innáritu egyik kedvenc rendezom.de ez a film nem nekem szolt.vicces volt de annyira távoli..pedig sok szürreális film nem az nekem.isteni filmek vannak..ja a malkovich menet..
a birdmanrol Nicolas cage is eszembe jutott.a madárka.mért.mindegy.
vagy barmelyik terry gilliam film.brazil.
tom Stoppard.rosencrantz és Guildenstern halott.
szoval értelmes beszámoló a filmrol?:)nincs.én csak élvezem oket:)sajnálom:)
iopi 2015 márc. 09. - 14:35:19
(218/379)
Azzal nincs semmi baj, ha valakinek egy film nem tetszik. Ha a kritikádat kultúráltan, érvekkel alátámasztva teszed, akkor a krika a filmrõl fog szólni és nem rólad. Így annyit szûrtem le, hogy a véleménynyilvánítás nem a te mûfajod.
iopi 2015 márc. 09. - 14:27:39
(217/379)
Szeretnek az embereknek adni. És minnél híresebbek, annál több emberhez jutnak el. Legtöbb magyar színész el is mondja, a tapsért érdemes játszani. Ami valahol egyenlõ a közönség szeretetétel...
A Birdmant nem lehet egy az egyben a magyar közegre levetíteni. A Birdmanben a színész '92-ben a csúcson volt. A legtöbb bevételt az õ filmje hozta, hatalmas gázsit kapott. Majd 20 év kussolás és mellõzés. Azt a hírnevet, sikert próbálja elérni újra.

Magyar viszonyok között ez picit másabb, de a lényeg ugyanaz. Görbe Nóráék évek óta tetõ alá akarják hozni az új Lindát. Blaskó Péter szóvá tette, amikor 3 évig nem kapott jelentõs fõszerepet a Nemzetiben. Az újkori magyar mesegyártás tetõ alá hozta a Süsükét és a Kis Vukkot. Ezekben a példákban mind-mind ott az egykori siker iránti vágy és mellõzés meglepõ ereje. Csak más szinten.
eIemes 2015 márc. 09. - 11:27:39
(216/379)
tehát õ maga is egy birdman...
gergo1010 2015 márc. 09. - 10:52:00
(215/379)
Hát ez mit is mondjak...
Sok Oscart kapott, a semmiért...nevetséges,unalmas, semmi pörgés, egyhangú az egész, nem szól ez semmirõl.
És ez a hülye sztori, egy madár ember, komolyan Amerika nem csinált még ennyire ...... filmet, komolyan ........, meg se nézd, ráadásul 2 órás, egy vicc az egész.
Ez nem vígjáték, hanem dráma!!!!!!!!!



MODERÁLVA
zegorias 2015 márc. 09. - 06:54:41
(214/379)
Hát én is pont ezt mondom h a youtube-al semmi baj nincs...de a filmen úgy jött le a fõhõs mintha bánná hogy 300 ezren nézték meg fél óra alatt a youtube-on a time square-en rohangálós videóját.
offtopic
spekimen 2015 márc. 08. - 18:07:09
(213/379)
Na, ha sikerült végignézni, akkor kérek egy értelmes vélemény beszámolót róla.
És igen, veled mennék, de tényleg hagynád? (honnan jött ez a név?)
velemjössz 2015 márc. 08. - 17:03:17
(212/379)
mar megint dobolnak:)most nézem a filmet és kicsit érthetetlen ezért a sok díj de a szinészek szerintem élvezték a filmet:)most csukta ki magát a broadway kellos kozepén:)
offtopic
spekimen 2015 márc. 08. - 15:32:00
(211/379)
Nem a véletlen mûve, hogy miért nem válaszban írtam, de látod így is értetted, mirõl van szó.
Aha, szofisztikált mi? Van ugyan benne pozitívum, de bölcsesség nem. Egyébként is, nem inkább szopisztikáltat akartál írni? :D
Ííígy van, sikítanak egyszer fel, aztán meg folyamatosan -de nem a meneküléstõl- , hanem amikor meglátják, utána meg ….. :D :D
(Kivételes esetek mindig elõfordulnak ez így természetes ez is része a paklinak)
Nem a felvállalással van gond, hanem egy másik „leleplezõdésrõl”, amit direkt nem magyarázok meg.
zegorias 2015 márc. 08. - 11:43:45
(210/379)
Facebook, Twitter, Youtube, stb... Mi a baj velük???...Sztem semmi...A kor velejárói és kész. Aki nem fogadja el az érezze magát olyan nagyszülõnek, aki papol az unokájának a régi szép idõkrõl, amikor még minden sokkal sokkal jobb volt (nem szimpatikus magatartás)...(Mondom mindezt 40 évesen, nem 20 évesen.)
offtopic
spekimen 2015 márc. 07. - 19:30:12
(209/379)
De más összejött…… :D
SZUPERÉRZÉKENY azért ilyen diszkrét dolgokat ne közöljünk már, mégis ezt most hogy gondoltad??? Mi lenne, ha én is kiadnék egy „súlyos” dolgot rólad? Remélem vetted ezt a mondatot. Ennél sokkal intelligensebb vagy.
A csélcsapot meg bóknak veszem. Elképzeltem ahogy rám nézel és a szemembe mondod lágyan, sejtelmesen mosolyogva és búgva, hogy te kis csélcsap és aztán……
offtopic
Superalonso 2015 márc. 07. - 15:36:24
(208/379)
Na ilyen szûklátókörû emberrel is rég volt már alkalmam beszélni, de ezennel ezt itt be is fejezzük.....majd szólj, ha felnõttél agyilag kisbarátom.....Kossuth-díj csak egy példa volt arra, hogy azért elfogadják õk bizony azt, sõt talán el is várják ezeket a díjakat valahol csak ez egy sumák ország és így nyíltan soha nem fogja kimondani egyik sem, hogy ilyen és ehhez hasonló elismerésekre vágyik.....gondolom te sem vágynál soha fizetésemelésre, szakmai elismerésre meg ilyenekre, vígan dolgoznál a semmiért szinte úgyhogy közben kutyába se vesznek, bravó te agyhalott...
Superalonso 2015 márc. 07. - 14:42:34
(207/379)
OK, igazad van lehet, hogy a magyar színészek inkább a mûvészet szeretetéért játszanak, de akkor az miért van, hogy ha esetleg valamelyikhez hozzávágnak egy Kossuth-díjat vagy egy Nemzet színésze elismerést, akkor nem tiltakoznak ellene kézzel-lábbal.....nem lehet, hogy inkább nem merik felvállalni, hogy nem csak adni szeretnek õk bizony, hanem kapni is....mondjuk pénzt és díjakat....na mindegy.....a Birdman akkor is egy õszinte, egyedi, korát megelõzõ film, majd nézd meg pár év múlva is mennyire aktuális lesz a tematikája.....
offtopic
Superalonso 2015 márc. 07. - 13:22:42
(206/379)
Vannak annál gagyibb magyar csokik is én azokra gondoltam, a Balaton-t én is szeretem...
offtopic
Superalonso 2015 márc. 07. - 13:09:47
(205/379)
Azok a magyar filmek és színészek olyanok is sajnos, azért sem nagyon jelölgetik a filmjeinket túl sok nemzetközi díjra.....én nem tudom, de ha egy magyar filmet nézek mindig olyan rossz szájízzel kelek fel utána a székbõl, olyan sunyinak, semmitmondónak érzem õket sok esetben, olyan nesze semmi fogd meg jól típus nagyrésze (kivéve néhány nagy rendezõ filmjeit mint mondjuk Tarr Béla, Szabó István, a mostaniak közül Mundruczó pl. stb, akiket nemzetközileg is jegyeznek, tán nem véletlen)...

Amikor az ember néz egy európai vagy amerikai jó fimet és utána megnéz egy magyart az nekem érzésre olyan, mintha mondjuk egy Milka csokiról át kéne váltanom egy olcsó magyar csokoládéra és nagyon nem szokott ízleni, olyan igénytelen, gagyi az egész.....de ezen nem veszünk össze.
zegorias 2015 márc. 07. - 07:07:58
(204/379)
A rendezõnek a 21 gramm címû filmje zseniális, ezért hasonló jót vártam ettõl a filmtõl is, de sajnos csalódnom kellett. Negyed óra után már úgy voltam vele hogy szeretném minél hamarabb letudni és ez az érzés a végéig megmaradt. Nem adott semmi érdekeset vagy újat.
iopi 2015 márc. 06. - 23:45:41
(203/379)
Egy színész számára szerintem a siker, a hírnév és a szeretet kb. egy és ugyanaz. Ezért is szerencsés, hogy a filmben nem egy ács vívódásait látjuk. Egy színésznek látványosabban kell több fronton helyt állnia. Ha nem ül be a közönség a darabra, akkor "nem szeretik", megbukott. Ha a szakma nem szereti, nem halmozzák el szerepekkel, mellõzik, nem nyer díjakat. Ha a kritikusok nem szeretik, lehúzzák. Nyilván ez csupán az ember szakmai oldala, egy mûvész önmegvalósítása, de a filmben ezen van a hangsúly, nem a privát szférán.

A hollywoodi barmok általánosítás, meg kb. olyan, mint, hogy port.hu-s fórumozók. Ez által egy kalapba kerülsz, azokkal akiket te magad sterilizálnál.
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 06. - 19:41:38 1/10
(202/379)
Szia!

OFF!
1.A vv-vel kapcsolatosan Te tudod, nem kívánok pálcát törni feletted, viszont õszintén mondom, hogy ahányszor megpróbálkoztam a hasonló mûsorokkal, pár perc után hányinger kerülgetett. Valami olyanra gondolok, hogy ezeket az embereket ilyenkor szinte beengedem a házamba, amit nagyon nem szívesen tennék a valóságban sem, de ez az én betegségem. Szóval én magukat az embereket találom ott elmondhatatlanul szánalmasnak.

2. A 272-es írásod remek, minden szavával egyetértek. Arra gondolok még, hogy másnap nem tudnék beszélgetni a filmrõl,....ezt sajnos nem tudom máshogy megfogalmazni, részemrõl biztos IQ hiány, de hátha érted.

3. A spekimen srác korrekt, humoros, érdemes vele vitatkozni, az alonsó nevû pedig folyamatosan rinyál, hogy akinek nem tetszett, írjon errõl értelmesen, ha pedig olyan (szerintem) színvonalassal találkozik, mint a Tied, hozzákezd a mocskolódáshoz. Nem veszi észre magát, hogy az írásaiból süt az olyan típusú nagyképûség, ami igazából a korlátolt emberekre jellemzõ, de én már lemondtam róla, hogy ezt megértessem vele. Kár, mert alapjában nem hülye, de az hiányzik belõle, ami speki-ben "pluszban" megvan.

Na megyek és nézem az édenhotelt.....:-)))
Superalonso 2015 márc. 06. - 18:35:25
(201/379)
Ez nem is rossz ötlet látod (mármint a sterilizálás).....de kiindulva a kommentjeidbõl lehet, hogy a te szüleidnek is komoly erõfeszítés lett volna megugrani a szintet.....

Már ne haragudj, de beböfögöd ide a fikádat a filmrõl aztán meg vagy sértõdve, ha nem értünk veled egyet.....olvastam a kommentjeidet és azokra reagáltam, de látom idõpazarlás veled foglalkozni.....az OK, hogy nem tetszik neked a film, de marhaságokat ne írogass már könyörgöm...
offtopic
Kis Pal 2015 márc. 06. - 14:42:07
(200/379)
S(z)uperhõsök ha összecsapnak......:D