monnci 2009 ápr. 17. - 21:28:11
(17/57)
Az elsõ rész jobb volt. Dehát ez legtöbbször így szokott lenni, az elsõ résznek óriási sikere van, a rendezõk és a forgatókönyvírók lázasan belekezdenek a második, harmadik vagy még a negyedik részbe is, hogy annak is akkora sikere legyen, de sokszor bebuknak, mert általában az elsõ rész a legjobb. Erre mondom azt, hogy 'elsõ és egyetlen'.
twillight 2009 ápr. 17. - 21:24:08
(16/57)
Vagy az is lehet, hogy mivel a 2-t nézte meg elõször elfogulatlanul ült be rá, ezért adott kiváló értékelést, ellentétben azokkal, akik az 1. (gagyi) rész reprodukcióját kívánták viszontlátni.

Az meg, hogy sokan mondanak valammit nem teszi azt igazzá. Pl. a Föld sem lapos.
1/10
idõjós1010 2009 febr. 22. - 17:27:28 1/10
(15/57)
Pedig ez a film tényleg vacak, nem hiába kaphatott idefent is ilyen gyér értékelést.
10/10
Bettyka 2009 febr. 22. - 17:11:27 10/10
(14/57)
sztem nincs igazad! Én mégcsak a 2t láttam,de nekem tetszett,és azért,mert te nem tudod felfogni a story lényegét vagy egyszerûen csak lusta vagy megpróbálni megérteni a filmet még nem kell elfogultan tiltakoznod az ellen,hogy esetleg bárki másnak tetsze az elsõ a második vagy mindkét rész!
twillight 2009 febr. 16. - 23:03:23
(13/57)
Végre, végre, végre!

Mai nappal hivatalosan is kijött a második rész DVD-n! (nem mintha nem lett volna meg már egyébként, aham)

Szinkron eredeti és magyar is rákerült, és az extrák is jók (fõleg a minimálár-kategória jelleg mellett). Ha valami nem lett volna tiszta a filmben, akkor a rendezõi kommentárt érdemes bekapcsolni alá, merthogy az az egyik :)

A kiadványért 10/10, a film meg olyan, amilyen. Kár, hogy ilyen késõn jött, de lehet, hogy pont ez csinál örök kultfilmet a Blair Witch tervezetbõl :))
offtopic
ufocska 2009 jan. 09. - 21:15:22 Előzmény diamond;)
(12/57)
Taps taps taps :)
diamond;) 2008 dec. 23. - 09:40:13
(11/57)
Kedves Ádám. Szeretem, te nagyon kevered a thrillert a horrorral, nem tudom mi a Fûrész bármelyik részében is félelmetkeltõ. Akinek van valami félelme, már úgy a mindennapokban, az igenis érzékeli a félelmet a filmben. Engem ki lehet készíteni a szellemekkel, ha már csak szó van róluk, kiráz a hideg. Ebben a filmben, ahogy láthattad, többször is szerepelnek gyermek szellemek, amitõl még jobban kiráz a hideg. Attól függetlenül, hogy Te nem értetted a filmet, még jó, és csak az után alkoss véleményt, ha majd te is csináltál egy ilyen filmet, vagy mondjuk leszel olyan ember hogy alkothass olyan véleményt ami nem ilyen gyalázatos. A film igenis értelmes, csak normálisan végig kell nézni. Én is meg tudtam nézni a Piranya 2-t ami több mint 20 éves film;az is értelmes, azt is csak nézni kell. Örülj egyáltalán hogy nem olvasnod kell, hanem oda van eléd készítve, talán csak le kell tölteni valamelyik ingyenes leteltõoldalról, le kell ülnöd és lesni... Ennyi a véleményem.
twillight 2008 dec. 19. - 21:38:56
(10/57)
Hát én külön filmként láttam a két filmet (igazából elõbb láttam a 2-t szerencsére), és az elsõ egyszerûen semmit nem tartalmaz. Sima 0 költségbõl forgatott 0 film, manapság 99 FTért jobbakat lehet kapni (nem vicc).

A 2 egy állatjó minimalista horror ami alternatív idõsíkokkal játszik. B-kat. színészek abszolút ideillõ játéka és a zenéje szvsz ami egyedivé teszi. Ha kijönne boltba akkor végre nem csak letöltve lenne meg.
leopard26 2008 jún. 06. - 10:55:35
(9/57)
Az attól függ barátom ,mikor láttad elõször!Az elsõt talán már több mint tíz éve láthattam,néztük vagy 15--16-an és érdekesen mindenki beszart a félelemtõl!Mai szemmel már én is mosolygok rajta,de minden filmet olyan szemmel kell megnézni mint amikor készült,év alapján!De ha nem tudod magad átálítani egy olyan ember szintjére,aki mondjuk 1979 él és kiadják a csillagok Háborúját,akkor neked nem is kellene filmeket nézned,mert fantázia és beleképzelõerõ nélkül,kár megnézned bármilyen régi vagy akár új filmet is!


csá
May?be? 2008 jún. 05. - 22:20:16
(8/57)
Én ugyan nem láttam a második részt, de az elsõ rész védelmére kelnék. Honnan veszed a bátorságot, hogy azt, akinek eltér a látásmódja a tiédtõl, betegnek nevezd? Lehet, hogy nem gizdulok egész nap azon, hogy a Fûrészben valaki felvágja a szemét egy kulcsért, meg nem tudom, milyen elmebeteg igényeket kielégítõ dolgokat csinálnak, csak hogy te élvezkedhess a nagyon 'JÓ' ízléseddel, de ez nem jelenti azt, hogy nem láttam(tunk?) már pár filmet életem során. Az Ideglelés a maga mûfajában igenis jó film, bár nem lógnak benne kupacban a belek, és nem folyik két másodpercenként genny, vér, vagy egyéb testnedvek a képernyõn... Szóval szerintem igazán visszafoghatnád magad, elõttem író kommentelõ drágaságom.
Monalizi 2007 okt. 28. - 12:23:36
(7/57)
Többet vártam az elsõ résztõl.Hiába néztem meg egyedül és este, nem rémûltem meg. Még csak bele sem tudtam magam élni a történetbe pedig próbáltam, de nem sikerült. A 2.részt nem láttam pedig fent van a cinema store-n fent van.
StJust 2007 okt. 26. - 23:53:26
(6/57)
Hát akkor miért nem neked jutott eszedbe,hogy leforgasd a haverjaiddal? És ha esetleg vannak hasonló ötleteid,ne habozz és készítsd el õket,hátha megszeded magad. A második rész nem is a Blair Witch,ez inkább egy másik film,és úgy egész nézhetõ,de semmiképp' nem tesz túl az elsõn,ami egy hatalmas ötlet tuti kivitelezése!!!!
Redfield 2007 okt. 26. - 22:02:54
(5/57)
Az elsõ azoknak volt nagy élmény, akik valamennyire is elhitték, hogy valóban megtörtént, és így bele tudták élni magukat. Valamint kiváló alakítást hoztak a szereplõi. De igen: a nagy többség egy átlagos horrorért sokkal jobban odavan, mint egy realisztikus, idegborzoló kísérleti project-ért. De én örülök, hogy anno bekajoltam nagyjából az egészet, mert így nagy hatással volt rám az elsõ film, és tudtam élvezni is. Gondolom sokan attól érezték többnek magukat, hogy alapból kamunak veszik a filmet, és lesz*rozzák, hogy õk megmondták, meg minden... na ezek azok az emberek akik ugyanúgy mû filmekre élvezkednek, csak azokról a mûfilmekrõl alapból tudja mindenki, hogy meg lettek rendezve, és annyi a különbség, hogy néhány nullával nagyobb volt az összeg amibõl készültek.
zsozso89 2007 okt. 26. - 21:44:17 Előzmény StJust
(4/57)
az elsõ és ez ég és föld. az elsõ szerintem egy nulla volt halálra untam magam. sose értettem mért vannak oda érte annyira az emberek, olyat én is tudok csinálni a haverokkal. ez azért sokkal jobb volt, de tényleg külön kellett volna venni a két filmet. kicsit vontatott a film, meg lerí róla hogy nem került sokba hogy elkészítsék. a befejezés nagyon jó, nekem amiatt tetszik az egész film. mialatt néztem kicsit uncsi volt meg annyira nem is volt érdekes, de mután elárulták mi hogy volt teljesen más megvilágításba került a film. nem az az egyszernézhetõs fajta.
StJust 2007 máj. 06. - 01:29:36
(3/57)
Stimmel!
Redfield 2007 máj. 06. - 01:25:09
(2/57)
Ha különálló filmnek tekintjük, szép és hatásos horror. Valóban kurva jó lenne. De mivel az elsõ után õszinteséggel próbálkozik (tehát nem is tagadja, hogy mû) nem az a hatás. Külön kellett volna venni a kettõt.
StJust 2007 máj. 06. - 00:47:56
(1/57)
Az elsõ után ez említésre sem méltó!
Nagyon rossz lett!!!