Téma: Blue Jasmine

8/10
M.Zs.F 2014 jan. 27. - 14:27:01 8/10
(28/108)
Én sem nevezném szimplán vígjátéknak, bár azért drámának sem. Egyszerûen szórakoztató, keserédes, de alapvetõen nem fog senki depresszióba esni, inkább haloványabbakat mosolyogni a filmen, amiben Cate Blanchett fergetegeset alakít.

10/8
10/10
vaddani 2014 jan. 23. - 10:52:40 10/10
(27/108)
Mindenkinek bátran ajánlom!
Cate Blanchett zseniálisabb mint várnánk!
De ez a film semmi esetre sem vígjáték, nem tudom ki az az idióta aki annak titulálta.
7/10
efes 2014 jan. 22. - 14:42:17 7/10
(26/108)
szomorú történet.
9/10
Edmond Dantes 2014 jan. 22. - 09:26:24 9/10
(25/108)
Úgy látszik, nem vagyok egyedül ezzel a Tennessee Williams-hatással, ld.szep.7-i kommentemet. Nekem akkor Alexandra del Lago jutott eszembe, talán azért, mert akkoriban láttam a Page/Newman-féle klasszikus Az ifjúság édes madarát...de jó lehet A vágy villamosa-példa is.
dreamer1 2014 jan. 21. - 21:49:29
(24/108)
Drukkoltam a csajnak hogy még így is az elcseszett életével de összejöjjön azzal a palival akinek azt hazudta hogy belsõépítész.Milyen az élet...épp akkor fut össze a húga volt férjével amikor jeggyûrüt vásárolnának.Nem tudom hogy van e ilyen az életben hogy egy második esély így menjen gallyra.Azt hiszem nem.De ütött a jelenet.Jasmine figurája egyszerüen beleszokott a jóba meg abba hogy minden kerek az életében.Aztán kiderült hogy mégsem.Ahogy szokták mondani: "A legjobb nõt is unja már valaki". A gazdagságért és fényûzésért inkább elfordította a fejét ahogy a huga mondta.A végeredmény látszik.Több ponton mintha Blanche-ot láttam volna a Vágy villamosából.Ahogy megérkezik a böröndökkel, már idegroncs de szinten tartva,a piálás, a húg aki sok mindent elnéz neki meg annak barátja aki egy negyed Stanley is lehetne.Mégis józanabb pillanataiban el tudja bûvölni a férfiakat, hatni tud rájuk.Cate Blanchett éli a szerepét.Elegáns, kifinomult remek társalgó, vonzó nõies és érzékeny.A filmben azért Woody Allen elõjött fõleg Cate monológjaiban.A legkeserübb és legsötétebb filmje nekem ez (bár nem mind láttam)Kis Tennessee Williams hatással.
nem ez a kedvenc filmem tõle de az tény hogy ismét bebizonyította hogy jó színészeket választ és hogy Nem csak New York van a világon.Ez direkt jót tett a filmjeinek.
9/10
Edmond Dantes 2014 jan. 20. - 14:42:12 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(23/108)
Szeptemberben már írtam: ld. 10/22. Most csak annyit teszek hozzá: hajrá Cate Blanchett, hajrá Woody Allen, Oscarra fel!
RememberMe 2014 jan. 08. - 10:01:54
(22/108)
Az utóbbi évek csalódásai után végre egy jó Woody Allen-film.
Tetszett, bár néha a gazdag-szegény, kifinomult-igénytelen ellentét túl volt kissé hansúlyozva.
A színészi teljesítmények is jók voltak.
10/10
minnavonbarhelm 2013 nov. 18. - 17:37:33 10/10
(21/108)
kiváló... kétszer néztem meg, másodszorra is imádtam. Cate Blanchett zseniális, de Sally Hawkins (Ginger) és a pasijai (Augie, Chilli meg Al) is remek karakterek. végre egy jó, új Woody film (az utóbbi években elég gyengéket rendezett sajnos).
1/10
vadeper001 2013 okt. 28. - 12:38:10 1/10
(20/108)
Woody Allen vígjáték. Ez állt ott, illetve, hogy 8.8 Pont.
3 Woody Allen filmre emlékszem amit láttam mostanában a Vicky Cristina Barcelona, Éjfélkor Párizsban és a Rómának szeretettel. Mind a három film tetszett, bájosan romantikus helyenként vicces filmek voltak.
Úgy éreztem, hogy ezek alapján bátran nekivághatunk ennek a filmnek is.
A tömör és egyszerû, egyértelmû véleményem: Ez szar volt, unalmas. Mi ez a moslék? Semmirõl nem szólt, zavaros volt, idegesítõ. Felszínes, tipikus amerikai, mûérzelmekkel ellátott semmi. A szeretetnek és a szépségnek, romantikának a filmben nyoma sincs. Vígjáték? Egyetlen vicc sem volt benne, de még próbálkozás sem. Semmire nem világít rá, nem szórakoztató, egyszerûen szánalmas próbálkozás. Kérem vissza a mozijegy árát! :))) <3
_goldie_ 2013 okt. 16. - 20:53:27
(19/108)
ahogy elõttem már elmondták:
Cate Blanchett fantasztikus a filmben
színészi alakítások zseniálisak
Cate ezért a szerepéért valóban oscart érdemel
de........nekem hiányzott valami ebbõl a filmbõl
és már a huszadik-harmincadik percben kiderült h semmi nem köt le.....

nem volt szimpatikus karakter..
egy lelkileg és idegileg tönkrement az italba menekülõ elkényeztetett nõ tipródásait láttam
egy szereplõvel sem tudtam azonosulni..sem a történettel..
szó szerint osztály- és korosztályidegennek éreztem magamat
(olyan "mit keresek én itt" érzésem volt a film alatt)
számomra nem volt végkifejlet..se csattanó..se katarzis
pedig a WA filmjeit kedvelem

ha Cate Blanchett..akkor számomra egyértelmûen a Benjamin Button ugrik be
Cate játéka és különleges megjelenése a vörös hajával és fehér bõrével emlékezetes maradt
(a tehetséges mr ripleyben számomra nem volt maradandó)

Alec Baldwinen kívül a mellékszereplõk közt két ismerõs színészt véltem felfedezni
Gingert felismertem a boldogtalan igenekbõl..a sutácska-butuska karakterével már ott is remekelt
és a férjét Augie-t játszó "Ford Fairlane" ((dupla zárójelben jegyzem meg h annak a filmnek igen kitûnõ a zenéje!))
nincs értékelés..sajnos számomra a film nem adott semmit..(bocs)
10/10
Elisa di 2013 okt. 15. - 19:49:28 10/10
(18/108)
Remek film. A vágy villamosának Woody Allen feldolgozása. Szomorú, de érdemes megnézni. Cate Blanchett megérdemli az Oscart!
wintermoots 2013 okt. 11. - 23:34:32
(17/108)
ezért olyan a történet is amilyen: nincs igazi dráma, nincs igazi megváltás, csak a világ megszokott menete és a tõle egyre inkább "elidegenedõ" egyén.
wintermoots 2013 okt. 11. - 23:32:52
(16/108)
láthatjuk, hogy a felsõ osztályból is bármikor lecsúszhatunk. láthatjuk, hogy hiába ragaszkodunk az illúzióinkhoz a valóságot illetõen, az sokat nem segít, a világ attól nem lesz jobb. súlyosbítja a helyzetet, ha azzal a problémával is küzdünk, melyet woody tragédiának tart, nevezetesen hogy egy értelmes, tettvággyal és érzésekkel teli valaki nem tudja (tehetség és lehetõség híján) megvalósítani (vagy akár kifejezni) önmagát, csak számára kellemetlen, "mindless" munkákkal kínlódik, ha egyáltalán jut neki ilyen. és persze, ha mindezek miatt pszichésen zavarodottá is válik, a világ még ellenségesebb hely lesz, mint egyébként.
szomorú, depresszív, de sajnos nagyrészt helytálló
6/10
Tyrker 2013 szept. 25. - 14:38:35 6/10
(15/108)
Nagyon jó benne szinte az összes szereplõ, tényleg jók a karakterek, de nekem mégsem tetszett. A történet nagyon gyenge. A pénzemért kaptam egy tanmesét, de nagy hatást nem sikerült kiváltania. Nekem csalódás volt.
9/10
hepinyo 2013 szept. 25. - 11:07:13 9/10
(14/108)
Nagyon jó film! A karakterek hibátlanok!
9/10
Edmond Dantes 2013 szept. 15. - 21:30:13 9/10
(13/108)
Jó film ez elsõ randira is meg máskor is. Menj el és szórakozz(atok) jól! Tetszeni fog. :)
anna.113 2013 szept. 15. - 17:30:42 Előzmény Fiat500
(12/108)
Miért nem laza, péntek esti, elsõ randis film? (Még nem láttam és hát igen elsõ randi mozi lenne, és kissé csekély a lehetõségek száma...)
Kannás 2013 szept. 12. - 21:43:54 Előzmény gkolos
(11/108)
Szuper volt a film. AD Clay valóban csak a rágyújtással jelezte finoman, hogy õ VALÓJÁBAN Ford Fairlane, minden más esetben pedig csupa nagybetûs SZÍNÉSZ. Kár, hogy stand-upból él, és kevesen ismerhetik...

Woody Allentõl No.2 nálam, a "Fogd a pénzt, és fuss"-t nem elõzi meg. Na, azt más se nagyon...
9/10
Edmond Dantes 2013 szept. 07. - 22:33:55 9/10
(10/108)
Bevallom, számomra WA aranykora anno nagyjából kimaradt vagy elmulasztottam (mondjuk pl.Játszd újra Sam nagy élmény volt, emlékszem), mindegy is most már. ÁMDE öregségére meg az én öregségemre :) mostanában fölfedezem az õsz mestert. Már a minap látott Éjfélkor Párizsban is teljesen lekötött Na de ez, ez ám a minõségi munka! Számos úgymond "lerágott csont"-témából, történetfoszlányból áll össze egy remek film. A címszerep számomra a drámairodalom nagy hõsnõi közé sorolódik Ibsentõl mondjuk T.Williamsig, pl.Hedda Gablertõl pl.Alexandra de Lagoig: szánandó és felséges, megkapó és taszító, felemelõ-felemelkedõ és elbukó. Parádés jutalomjáték Kate Blanchett számára és a nézõ számára. 10/9
10/10
Fiat500 2013 szept. 01. - 15:39:07 10/10
(9/108)
Hat nem egy laza pentek esti, elso randis film... Szerintem zsenialis, Cate tokeletes!