Easy 2008 dec. 08. - 06:25:27 Előzmény babalujza
(17/37)
A késõ idõponthoz nekem még be is jött, bár a cselekmény egy bizonyos idõ után érthetetlen volt(félig elaludtam). A hallucinálásokhoz még annyit, hogy hja igen meszkalin. Fura volt kicsit a 8. utas féle démonszerû légy illet a sok matematikai képzelgés :D
babalujza 2008 dec. 07. - 09:12:04
(16/37)
Jó ez a fórum...nem pocsékolok rá lemezt...
shamanix 2008 nov. 24. - 22:24:57
(15/37)
nagyon de nagyon sexy film, inkább legyen a mûfaj pszichedelikus western helyett spirituális western és akkor már van másik két hasonló film is a pályán: deadman - jarmusch, el topo - jodorowsky,
õk is kötelezõ darabok,

nem lsd, nem gomba - ez inkabb mehíkó, nem ayahuasca - ez amazónia ja, hanem peyote kaktusz - ez inkább é.amerika, aka meszkalin, látszanak is a peyote korongocskák a barlangban,

talán a hallucinációk kicsit mátrixosra sikeredtek, ezek túl mechanikusak, cyberesek egy ilyen közegben, ez az egy hibája volt talán, talán,

és naon sok csacsiságot olvastam a hozzászólások közt, szedjétek kicsit össze magatokat, ezúttal elnézõ leszek,
Ezüstliliom 2008 márc. 22. - 15:41:02
(14/37)
Jó, hogy szólsz! Már majdnem indultam gombászni...;)))
efes 2008 márc. 22. - 11:11:56 Előzmény AMAZONA
(13/37)
Az ayahuascát az Amazonas-menti dzsungel indiánjai használják... Itt valami gomba- vagy kaktuszcuccnak kell lennie, tehát az LSD(hez hasonló vegyületek) játszhat.

(Ma a felhasználók nemigen találkozhatnak tiszta LSD-vel, legfeljebb különbözõ arányban az amfetaminnal elegyített mixekben, így a tiszta LSD-rõl tapasztalatuk sem lehet. Állítólag, :), legközelebb a filinghez a légyölõ galóca (és más pszichoaktív gombák járnak, de nem próbálgatni, mert veszélyes!!!!:)
CDK 2008 márc. 22. - 10:42:09
(12/37)
Elég gáz az a sztereotípia h ha pszicho akkor csakis férgek és kígyók mér nem inkább hurikkal a Paradicsomban?!
8/10
AMAZONA 2008 márc. 09. - 00:18:46 8/10
(11/37)
Nem LSD szerintem, hanem ayahuasca feeling ez egy indián rituálé, ami megmondja neked az igazságot magadról...
7/10
osztanti 2008 márc. 04. - 15:50:36 7/10
(10/37)
Vagy tetszik, vagy nem. Szerintem itt olyan, hogy "elmegy, közepes" nincs.
Ravine 2008 márc. 02. - 01:00:24
(9/37)
Hat ez utott...indian matrix, vagy LSD kezdoknek?
En mar vartam, hogy a vegen kiirja hany FPS-em van...
1/10
Paul Ricard 2008 márc. 02. - 00:57:27 1/10
(8/37)
A világ elsõ pszichedelikus weternfilmje :)
Mellesleg nálam kiütötte a biztosítékot...
georgia57 2008 márc. 01. - 22:55:31 Előzmény amatõr
(7/37)
hogy én miért nem olvastam el elõbb a véleményetek ---az elsõ reklámig birtam ez dög uncsi
Fenom-én 2008 márc. 01. - 21:22:10
(6/37)
Mármint... Van egy olyan fórumozó ilyen néven?:) Csak mert amúgy egy magyar fantasy író, John Caldwell Káosz-ciklusának fõszereplõje!
g413qi2 2008 márc. 01. - 19:21:23
(5/37)
Tényleg, mi van Skandar Graunnal?
Tud róla vki vmit?
twillight 2008 márc. 01. - 16:49:40
(4/37)
Igenis van benne történet! Íme dióhéjban:
Van a szokásos felállás: a gonosz, aki megöli/megerõszakolja/megakármicsodálja a jó családját/nõjét/szobalányát, és akit (mármint a jót) a misztikus kissebbségi öregember (itt indián) tanít.

Ez eddig nem túl érdekes, ellenben a gonosz - mint minden fõgonosz - a "leggonoszabb" címre pályázik. Rájön, hgy csak egy módon érheti ezt el: ha belövi magát az "überdrog"-gal. Ezt persze addig keresi, amíg meg nem találja, útközben mindenkit feláldozva a "szent cél" érdekében a lá Skandar Graun. A végén be is lövi magának a hiper-kábítószert, de mivel a jók közül ketten is belövik maguknak így õk nyernek!

Csak most azt nem tudom, ezzel most a kábítószerek ellen, vagy mellett foglalnak állást a készítók?

Amúgy a dolog több hasonlóságot mutat a induizmussal/budhizmussal, mint a sámánizmussal...
4/10
amatõr 2007 szept. 29. - 15:24:02 4/10
(3/37)
Én azt hittem kovbojos popkorn, erre tessék...
A westernfilmekhez vajmi kevés köze van, cselekmény nagyjából zéró.
Unalmas.
Egy francia narkós káuboj hallucinációi cím jobban illett volna rá.
Újabban a westernfilmeket megerõszakolják, homokozós nyámnyilát vagy mûvészfilmeket csinálnak belõlük, ejnye... Még szerencse, hogy vannak ma is, kik tisztelik a mûfajt, lásd Open Range...
10/10
csoszogi 2007 ápr. 07. - 18:03:32 10/10
(2/37)
Finom egy film, tényleg. De akibe nem szorult egy kis hit, feleslegesen nézi.

És milyen szép helyen játszódik...
bbirgitta 2007 jan. 27. - 21:40:42
(1/37)
Nagyon komoly pzsichedelikus mozi!!!

"A rendezõ rendesen utánament a sámánizmusnak. Állítólag a saját látomásait rendezte be a filmbe. Miért a sámánizmus?

" J.K.: Sokkal mélyebb, veszélyesebb vallás, mint bármelyik más a földön. A tudat olyan mély bugyraiba jutnak el, hogy az sokszor nem maradhat büntetlenül. A hívõk tulajdonképpen az életüket is kockáztatják. Ekkor döntöttem el, hogy a titokzatos, misztikus élményekrõl és tapasztalásokról szól majd a következõ filmem. Sokáig gondolkoztam, hogy milyen is kellene, hogy legyen. Abban biztos voltam, hogy nem játszódhat manapság, mert ma már egy más, sokkal globalizáltabb civilizációban élünk, mint pár száz évvel korábban. Végül azért döntöttem a western mellett, mert ekkor távoli kultúrák találkoztak és csaptak össze. Az indiánok civilizációja, és ahogy ma hívjuk, a nyugati világ között azóta soha nem tapasztalt egyensúly állt fenn."