10/10
Spider68 2014 ápr. 25. - 22:39:19 10/10
(69/89)
Rájöttem, itt a magyar szinkronos topik van. A film eredetileg már túl van az itteni szenvedésen.
Andrew8 2014 márc. 13. - 22:26:34
(68/89)
A következõ 5 . évad lesz az utolsó sajnos!
krm.istvan 2014 márc. 07. - 14:47:55
(67/89)
Szerintem hatalmas a negyedik évad, az eddigi legjobb lett.
Amúgy ebben a cikkben van egy kis érdekesség a sorozatról: http://vs.hu/mit-illik-olvasni-a-zombiapokalipszishoz-0305/
10/10
kisokka 2014 márc. 06. - 14:30:48 10/10
(66/89)
Még amikor megjelent HBO-n a sorozat, megnéztem az elsõ évadot és nagyon bejött. Aztán egyszerûen elfeledkeztem róla, sajnos nagyok a szünetek a mai sorozatok között. Kb egy hete eszembe jutott és most értem a 4. évad végére, bátran jelentem ki, hogy nálam benne van az elsõ 5-ben a legjobbak közt.

***SPOILER***

Egy kicsit én is tartottam tõle, hogy Jimmy után laposka lesz a sorozat, de annyira bezúztak a 3. évaddal, hogy überelhetetlen. Szerintem a legjobb évad. Jimmy-t sajnáltam, de várható volt, hogy ez lesz a sorsa. Ahová õ került, már nem volt visszaút(legalábbis nehezen, vagy túlerõltetetten oldották volna meg, szóval jó ez így).

Szerintem lazán van jópár olyan rész, amit Richard karaktere vitt a hátán és most nem feltétlen a romantikus szálakra gondolok(holott annyira nem voltak romantikus szálai...). Õt még jobban sajnáltam a 4/12 végén, de be kellett látnom, hogy az õ karaktere is "kifutott", felesleges lett volna még pár mészárlásba belerángatni, megunható lett volna az is egy idõ után(egyébként kíváncsiságból megszámoltam, a végére szerintem 79 embert öl meg, de a 3/12 végén van pár olyan jelenet, amikor lövöldöznek, de nem látni mi a helyzet). Szép véget kapott ettõl függetlenül, ha lehet az ilyesmit így nevezni.
Rosettin sokszor felröhögtem hangosan is, bár ez az egész sorozatra igaz. Nem feltétlenül azon, amit csinálnak, hanem ahogy csinálják. Ad némi fekete humort az egésznek.

A bajom eddig csak a 4. évaddal volt, erõsen az az érzésem, hogy a feketéket külsõ nyomásra írták bele. Iszonyatosan ritka momentum volt az, ha volt is valami értelme annak, amikor az ügyeikrõl volt szó. Részeken keresztül csak azt néztem, hogy Chalky hogyan sóvárog az énekesnõ után. Akit egyébként a legtöbbször mutattak klipszerû jelenetekben is, egyetlen fehér énekesnõvel nem foglalkoztak az egész sorozatban ilyen módon(ilyenkor nekem egy filmmel/sorozattal kapcsolatban mindig az a gondolatom támad, hogy húzzák az idõt).
Aztán Narcisse...Amikor elkezdett beszélni, egyszerûen elaludtam. De komolyan. Még egy ilyen dög unalom karaktert...És nem az a legnagyobb bajom vele, hogy lassan beszél. Hanem mi a lótúrót keres ott, ha ennyire utálja a fehéreket? Az évad végén kiderül, hogy õ úgy lépett be az országba. Még csak nem is ott született. Akkor minek van ott? Mondjuk ez még ki is derülhet a következõ évadban.
Szóval ebben az évadban egyértelmûen a fekete vonalra koncentrálnak, de annyira erõltetett, hogy hihetetlen. Vannak jó jeleneteik is, mert akad, de az is inkább az évad háromnegyedétõl van. Nem értem miért nem lehet belátni, hogy ez az éra nem a feketékrõl szólt(ez persze így nem igaz, de a lényeg a lényeg). Azért voltak mellettük mások is, akik valamilyen szinten hozták ezeket a részeket.

A következõ évadot talán Nelson és Eli fogja vinni, arra azért kíváncsi leszek mit csinál a két bukott yard.

Amúgy félreértés ne essék, nekem nincs bajom a feketékkel, de azokat tartogassák a '70-es évekre inkább.

***SPOILER VÉGE***


Annak ellenére, hogy a politikai szálak engem kifejezetten untatnak, azért arra mindig számíthatok, hogy valamelyiket úgyis agyonlövik. Imádnivaló sorozat :D
Thewinz 2014 jan. 14. - 15:12:35 Előzmény Lalee
(65/89)
Az encoreon fent van már az 1-2-3-4-5-6-7-8-9 rész.
Ne picsogjatok.
angus87 2013 dec. 25. - 14:06:01
(64/89)
Hol van a 3. rész? Miért nem lehet leadni normálisan egy sorozatot?
Lalee 2013 dec. 23. - 19:29:26
(63/89)
Sziasztok! Ha jól emlékszem a múlt héten adták az 1-2. részt. Ma adják az 1. és 4. részt. A jövõ héten már az 5. és 6. részt adják. Hova tûnt a 3. rész? Az évadoknál is ha a 4. évadra kattint az ember akkor látszik a listán, hogy 1, 2, 4, 5, 6, stb.
8/10
Aszpirin 2013 nov. 25. - 22:24:08 8/10
(62/89)
A negyedik évad egészen elképesztõen jó lett, eddig szerintem ez a legjobb. A karakterek sokkal jobban kidolgozottak, már messze nem csak Nucky viszi a filmet. Dr Narcisse ellentmondásos és zseniálisan megformált személyisége, Knox ügynök tébolyodott ámokfutása, Mr White bonyolult és mégis közönségesen egyszerû jelleme, és még megannyi színes karakter teszi kihagyhatatlanná ezt az évadot. Még Eli is egészen más oldaláról mutatkozik meg, mint eddig. Megéri nézni ezt a sorozatot! Remélem lesz még néhány ilyen színvonalú évad! Most már 10/10!!!
Gustaff 2013 ápr. 06. - 16:45:12
(61/89)
Remelem meg lesz egy csomo evad, en elvagyok a sorozattal. Addig is, aki kicsit elore akar szaladni a tortenetben nezze meg a "Négykezes géppisztolyra" cimu filmet.
10/10
gonzales777 2013 febr. 09. - 11:15:43 10/10
(60/89)
Aki esetleg olvasta Nelson Johnson könyvét amibõl ez a sorozat készült az megtudná mondani hogy mennyi esély van Dutch Schultz megjelenésére? Õ is elég emblematikus és nem kevésbé erõszakos figurája volt az akkori alvilágnak! A sorozat zsidó gengszter vonala felõl el tudnám képzelni a behozatalát a sorozatba.
9/10
MiaLarge 2013 febr. 02. - 18:22:55 9/10 Előzmény Pimpalini
(59/89)
Igen, igazad van, elírtam.
Tervezem, hogy megnézem ismét, csak most szinkronosan.
Kíváncsi vagyok hogy sikerült.
jani-wan 2013 febr. 01. - 22:32:21 Előzmény Beregovo
(58/89)
Valószínûleg õsszel.
10/10
Beregovo 2013 febr. 01. - 21:46:10 10/10
(57/89)
Mikor jön a 4. évad?
jani-wan 2013 jan. 23. - 14:56:53
(56/89)
*** SPOILER ***

Nucky Thompson karaktere is valós személyre épül. Enoch L. Johnson valóban uralta Atlantic City-t és New Jersey-t az 1920-as 1930-as években, az alkoholtilalom idején.
http://en.wikipedia.org/wiki/Enoch_L._Johnson

*** SPOILER VÉGE ***
Pimpalini 2013 jan. 23. - 13:54:30 Előzmény SpencerBarnes
(55/89)
A baj ezzel az, ami másik oldalról az elõnye.

Spoiler


Aki ismeri a történelmet, tudja, hogy bizonyos események nem következhetnek be.
Így lényegében kiszámíthatóvá válik a sorozat.

Valaki korábban írta, hogy tökéletesen hiteles az események, bizonyos alakok,
elnökök, politika szempontjából.

Nos pont ezért lesz kiszámítható, ugyanis tudjuk, hogy Rothstein, Lucciano, Lansky,
Torrio, Capone hogyan és mikor végezték.
Tehát a "banda" fele lényegében érinthetetlen, ha akciót akarnak írni, akkor fiktív karaktereket, sõt,
ezekbõl elég sokat kell bele tenni. Mivel ugye pl. Capone nem halhat meg egy bandaháborúban mondjuk 1925-ben.

Tartok tõle, hogy lesz még vagy 3-4 évad, s kénytelenek leszünk hosszú perceken, részeken át Thompson
feleségének ügyködéseit nézni, mivel akció, politika vajmi kevés lesz. Mert a szereplõk miatt nem is lehet.
Pimpalini 2013 jan. 23. - 13:48:43 Előzmény normaluser
(54/89)
Hát igen, egyetértek.

De azt tudnod kell, hogy a harmadik évadra Thonpson karaktere
"picit" megkeményedik...:)
Pimpalini 2013 jan. 23. - 13:46:24 Előzmény MiaLarge
(53/89)
SPOILER!

Az nem egy, hanem két évad.

A második évad végén írják ki (sajnos).
Pimpalini 2013 jan. 23. - 13:38:29 Előzmény Aszpirin
(52/89)
Ugyan még csak a közepén járok, de ma kivégzem.

SPOILER

Eddig nem rossz, de lassú. S a "nyanyás", kórházas jelenetek unalmasak.
James Darmody hiánya nagy ûrt hagyott maga után. A második szériát totálisan elszúrták.
Az elsõ még a helyén volt.

Mivel 1924-ben járunk még csak, tartok tõle, hogy lesz vagy még 6 széria. Sajnos...
7/10
Hellas Verona 2013 jan. 18. - 19:25:22 7/10
(51/89)
10/10
Danto 2012 dec. 28. - 11:10:11 10/10
(50/89)
Kedvenc sorozatom!!!

Nyilván 10/10

még nagyon sok évadot belõle!!!