bambina 2006 ápr. 19. - 22:19:35
(53/1093)
Én tegnap láttam a filmet, nagyon tetszett. Elsõsorban nem is maga a film (kicsit lassú volt), hanem a zseniális szereplõk. Mindkét pasi maradandót alkotott, de Michelle Williams is nagyon jól megoldotta, õk hárman tényleg átütõek. Nekem legjobban Heath Ledger tetszett, ahogy megformálta ezt a feszültséggel teli, hihetetlenül nehéz embert, ahogy megmutatkozott az agressziója meg minden. És én úgy mentem be, hogy teljes mértékben elfogadom a homoszexualitást, így is volt, de kialakult bennem a sztereotípia: aki meleg, nem lehet férfias. És most itt ez a két szereplõ (meg színész) és teljesen átalakították bennem ezt a képet! Két ilyen jó pasi (meg is szólalt bennem a nõ: kár lenne értük), nagyon férfiasak, és egymást szeretik mégis. Szerintem télleg zseniális ez a megközelítés. Mára ennyi:)
teqla 2006 ápr. 19. - 17:43:46
(52/1093)
mindenki nézze meg mielõtt megveszi a könyvet mert a film novellája kb 20 oldal és a többi meg teljesen más történet... tehát az a 316 oldal nem csak a filmrõl szól hanem más történetek is vannak benne összen asszem 8 novella... az a borító csak reklámfogás:P:@
She 2006 ápr. 19. - 11:05:22
(51/1093)
A bookline.hu-n is meg lehet már venni 2287 Ft-ért.
Proulx, Annie: KÖZEL S TÁVOL - WYOMINGI TÖRTÉNETEK, Kiadó: Palatinus Kiadó, 2006
316 oldal.
teqla 2006 ápr. 18. - 21:15:14
(50/1093)
jó semmi már nyomoztam és tom h az Alexandrákban lehet +venni...
teqla 2006 ápr. 18. - 21:00:56
(49/1093)
és arra nem emléxel véletlenül h melyik bolt és arra h hol?
poharne 2006 ápr. 18. - 19:31:04
(48/1093)
nem akarok többet okoskodni, csak megírom, hátha valakit érdekel, hogy ma egy könyvesbolt kirakatában láttam a film "eredetijét". a címe: Közel s távol. 2700 Ft körüli ár volt rá kitéve.a könyv borítója pedig ugyanaz, mint az egyik plakát a filmrõl.
szepkat 2006 ápr. 18. - 02:29:34
(47/1093)
Szeretném mindenkivel tudatni, hogy A Brokeback Mountain egy csofdálatos film, amleyiknek minden kockája klasszikus filtörténeti remekmûvé vált már most épphogy elkészült. Ezt a filmet tanítani fogják az már most biztos. Hihetelenül jõl meg vsn komponáva egyetlen kockát sem lehetne másképp csinálni. A szereplõk Jake és Heath pedig elemetárisak, csak azért nem kaptak Oscart, mert a zsûri szégyellte oda adni két szerelmes cowboynak. A cowboy téma amerika mítosza és úgy érezték, hogy ez övön aluli ütés volt a tajvani Ang Lee-tõl. Pedig eza film egyik nagy érdeme, hogy másképp mutatott be valamit, mint amit mint sztereotípiát megszoktunk. Emberi tartalmat is igazságot vitt bele.Ugyanez mondható el a meleg témára vonatkoztatva. Ez nem az Õrült Nõk Ketrece! Nem furcsa magukat nõnek hivõ és átöltözködõ férfiak riszálják benne magukat, hanem két cool , machó csávó, akiknek õszinte,mély barátsága ellenálhatatlanul átszakítja a nem létezõ gátat és szenvedélyes szerelembe torkollik a kapcsolatuk, amely ugyanabból a szeretet és figyelem, megértés utáni egyetemes vágyból ered, amely mindenkire érvényes akár férfi akár nõ.Már nagyon vártam a filmet, mert a zenéje is gyönyörû és hozzzáfûzném hogy csalódtam benne. Másra számítotttam. Nem értem azokat, akik giccsnek tartják, mert én még ilyen száraz , ennyire férfias szerelmes filmet életemben nem láttam.Szinte vágytam a több érzelmet nyíltan kimutató, több ölelést, gyengédséget mutató-kimondó jelenetet, de nem. Itt olyan kevés van , hogy szinte fáj!Zseniális. És mégis a balladisztikus, puritán felszíne alatt, Ennis, faarca mögött, tobzódnak a szenvedélyek, és fájdalmak.Sokat veszít, aki nem akarja megnézni, és érzéketlen az aki megnézi de utálja.
poharne 2006 ápr. 16. - 17:58:11
(46/1093)
most látom, vmi miatt kis négyzetek látszanak a ... (pontpontpont) helyett.
érdekes. de a tartalom szempontjából ez nem sokat számít.
poharne 2006 ápr. 16. - 17:37:05
(45/1093)
Hú, látom jó sok a hozzászólás a filmhez, de ez meg sem lep. Majd át fogom olvasni, mit írtatok, de elõbb leírom a saját véleményem.
Nos, én csütörtök este láttam a filmet, az évfolyamtársaim csak azért akartak elmenni megnézni, mert helyes pasik lesznek benne. :) Én meg csak úgy csapódtam hozzájuk.
Mindenesetre az elején, fõleg, hogy alig beszéltek, kicsit kezdtem unatkozni. Aztán, mikor következett az a bizonyos "sátras jelenet" … hát, szerintem a mozi egy emberként hördült fel! Fú, kicsit leakadtam itt, mert én azt gondoltam, hogy ez az egész csak plátói marad köztük… Na, mivel azóta sokat gondolkodtam a filmen, rájöttem, miért kellett látnunk a sátras jelenetet. Egyszerû. Ha a filmnek viszonylag az elején látsz egy ilyet, akkor késõbb már nem lep meg, ha a két pasi smárol vagy csak sokat mondóan átölelik egymást, vagy egymás karjaiban fekszenek, stb. És gondolj bele! Késõbb már nem láttunk semmi ehhez hasonlót. Ha csak botrányt kelteni, "polgárpukkasztani" akartak volna, végig ezt mutogatják.
Most ugrok a film végére. Én sírtam. Komolyan. De úgy láttam, nem csak én.
Mert lássuk be, tök mindegy, hogy nõ+pasi, vagy pasi+pasi… Hát szegénynek meghalt a szerelme!!! Ez számít! Mindegy, hogy nõ vagy pasi volt az illetõ! Ugyanaz a szeretet kötötte õket össze!
És én is itt kaptam észbe… hogy, mittudomén, egy órával elõbb még én is meg voltam botránkozva, most meg elsiratom?
Elmondom, most mit gondolok a filmrõl. Elmész megnézni, mindegy miért, talán azért, mert már sokat hallottál arról, milyen botrányos, és mennyi díjat kapott, és stb, mert tudod a média, az felfúj mindent. Õk se látnak mást, mint sokan a moziban, akik fikázva jöttek ki a terembõl: annyit, amennyi a vásznon volt. Szóval, elmész a moziba, és közben azt gondolod magadban, úgysem fognak tudni kizökkenteni, hiszen te olyan jófej és modern vagy, nem ítéled el a melegeket, hiszen semmi közöd hozzájuk, mindenki tegyen úgy, ahogy neki jó. Aztán mégis kiakadsz… mert fúj, mert undorító, mert mért kell ezt neked végignézni? És ha mondjuk beszélsz a filmrõl a szüleiddel, barátaiddal, ezt most mégis hogy fogod nekik elmesélni?? Hoppá, ezek szerint mégsem vagy annyira toleráns?
De aztán nézed tovább a filmet, már csak azért is, hogy vajon mit fognak ebbõl az egészbõl kihozni? Vajon mi lesz ennek a sok huzavonának a vége? (Csak legyen már vége…!) Mert az tuti, hogy sem ma, sem akkor, amikor ez a sztori játszódik: két pasi esetében a történet nem végzõdhet úgy, hogy "boldogan éltek, míg meg nem haltak"… És kb akkor, mikor erre gondolsz, Ennis megkapja a lapot, hogy Jack meghalt… És hirtelen elkerekedik a szemed, megszorítod a karfát és párás lesz a szemüveged… mert kész! Szegénynek meghalt a szerelme!!! Ez számít! Mindegy, hogy nõ vagy pasi volt az illetõ! Ugyanaz a szeretet kötötte õket össze!
És õ is késõn kapott észbe…
teqla 2006 ápr. 16. - 14:53:46
(44/1093)
helo!
én már a premier utáni elsõ hétvégén megnéztem a filmet és örültem annak h nem kellett csalódnom... amikor a mozi várójában ültem elgondolkodtam h télleg jó ötlet bemenni erre a filmre de aztán akivel mentem meggyõzött h jó lesz aztán végüis bementünk... mi voltunk az elsõk a terembe ezért elég kínos volt ott ülni de aztán láttam h mások is jönnek és eléggé meglepett h "normál"párok sõt házaspárok is jönnek de sajnos a kb 200 fõs terembe voltunk vagy 30an... Szetm ez egy qva jó film és nem értem az olyan embereket akik beülnek és végigröhögik vagy végig szídják ezt a filmet istenem már kb a premier elõtti 2 hónapban be volt harangozva h mrõl is szól azt erre beülnek ezek a tirpák állatok azt elcseszik mások szórakozását... egy másik oldalon olvastam h vki azért szídta a filmet mert h ha egy nõ és egy férfi szerelmérõl szólt volna akkor senkit sem érdekelt volna, ez nem vette észre h itt nem csak arról van szó h 2 pasi hanem arról h ezeknek az embereknek milyen hazugságban kellett élniük?!
Nem tom h mással is elõfordult e de én elég depressziós állapodba voltam még egy pár napig... most azt várom h végre meglegyen vkinek DVD-n! Sztem mindenki csak akkor mennyen be erre a filmre ha télleg nem zavarja a tma és télleg semmi elõítélete nincs ezekkel az emberekkel szemben... Az a gáz h most sem fogadják el a másságot henem csak beszélnek róla... és az nem ugyan az... az emberek többsége sztem még soha nem látott és nem beszélt ilyen emberekkel és csak az õ saját elméletének hisz. és tudjuk milyen az ember fél mindentõl amit nem ismer...
NA SZAL AZ A LÉNYEG H LEGALÁBB EGYSZER NÉZZE MEG MINDENKI AKIT ÉRDEKEL (úgysem fogja megállni h ne lássa többször ;) )
hafru 2006 ápr. 14. - 13:11:07
(43/1093)
--------------------------------------------------------------------------------Egy jó barátom véleménye a filmrõl:--
-
Ma este a Kossuth moziban láttam a Brokeback Mountain c. filmet. És
most szeretném ajánlani mindenkinek. Én végigbõgtem az egészet.

Ne féljen az sem, aki idegenkedik a témától, mert képeiben nem
naturalista a film. Tök más a lényeg - amellett persze, hogy van
egy "melegellenesezavilág" vonulata - itt a kötõdésrõl és a zavaros
emberi kapcsolathalmazról van szó, amiben élünk! Persze a képek
gyönyörüek, néhol giccsbe hajlóan szépek, ami teljesen jó, mert a
szomorú tartam és az ütõs látvány nagyon erõs együtt. Kontraszt. ( Ha
így írjuk ugyan a szót... )

Az egyik legjobb film, amit az elmúlt években láttam. Ha fellelhetõ kinek
kinek a környezetében nézze meg! Miskolcon jövõ szerdáig megy a
Kossuth filmszínházban 18:30tól és 21:00tõl.

Megjegyzés, csak olyanoknak, akiket érdekel, valamint akik erõs
idegzettel rendelkeznek - a többiek eddig már úgysem jutottak el:

(Olyan rossz, mert igazából most nem tudom jól összefoglalni a
gondolataimat és talán nem is kellen folyamatosan ezzel
próbálkoznom - mert ha nem megy minek erõltetni, ráadásul sose
reagál senki, vagyis nagyrészt nem is érdekel senkit amit gondolok - és
talán nem is próbálkoznék, ha nem ültek volna a hátam mögött olyan
emberek akik mégcsak nem is állatok, mert az állati lét egyértelmûen
pozitív ahhoz a hangvételhez képest, amit õk megütöttek!

Én nem bírom már ezt! Miért megy el valaki moziba egy olyan filmre, ami
beharangozottan két férfi szerelmérõl szól, ha okád a témától?! Unom,
hogy sokan közületek még mindig "nigger"ezik a feketéket, és dühít a
zsidózás és a buzizás és nem én nem hiszek ezekben a dolgokban,
szóval nekem senki ne nyomassa az ilyen témát! Nem hiszek a rohadt
értelmiség felsõbbrendüségében, nem hiszem, hogy két munkás
kevéssé értékes, sõt! Nem hiszem, hogy bûn a homoszexualitás, se
azt, hogy a zsidók gonosz összeesküvést forralnak ellenünk, hogy az
övék legyen a világ! Szóval unom. Besokalltam. Aki komolyan gondolja,
hogy Isten megharagszik ránk, ha rosszak vagyunk - mert egyértelmû
és megkérdõjelezhetetlen, hogy hol vannak a határok - és a pokolba
küld, aki tudja, hogy mi a jó és mi a rossz, aki megítél másokat, aki
megvet bárkit is az egy... valószínüleg erõsen kötött környezetbõl jövõ,
erõsen hangolt és leegyszerûsített világképpel rendelkezõ
személyiség. És örülök, hogy sok ilyen ember él közöttünk, de várom a
napot, amikor nem olyan légkörben és olyan szellemi közegben kell
élnünk, mint ma! )


Dvorszki Csaba
Email.:dvorszkicsaba@yahoo.com
Miskolc, 2006. április 07.
hafru 2006 ápr. 14. - 13:09:09
(42/1093)
hafru 2006 ápr. 14. - 13:06:58
(41/1093)
Egy jó barátom véleményét szeretném itt megjeleníteni a filmrõl:
alexa 2006 ápr. 13. - 20:06:14
(40/1093)
Sziasztok!
Elõször is szeretném leszögezni hogy ez a film hohetetlenül gyönyörû, romantikus, szenvedélyes és még sorolhatnám...
Az a lényeg hogy legalább egyszer mindenkinek ajánlom hogy megnézze! Biztos nem fogja seni megbánni hogy beült a moziba és kidobott kb. 1000 Ft-ot a filmért ugyanis nagyon megéri de tényleg! Egyszer megéri!!
Puszika
lilcso 2006 ápr. 08. - 22:42:42
(39/1093)
hi
amikor a filmet néztem, nem tetszett... aztán amikor kijöttem a moziból, elkezdtem rajta gondolkodni... amikr hazaértem már nem rossznak tartottam... másnap már egészen tetszett... és utána egyre jobban tetszett méginkább :)

szóval nagyon jó mostmár igazán szeretem. nem azt mondom, h minden nap megnézném, mert akkor valszeg depresszióba zuhannék, de jó film :) és a zenéje is szép, de azért sajnálom, h nem a büszekés és balítélet nyerte az oscart abban a kategóriában... :(
x-tro 2006 ápr. 08. - 10:40:56
(38/1093)
Azért az szép, hogy végignézi, és a végén jön ki belõle a "r......b..i"...

Ebben nyilván szerepe van annak is, hogy a film "hangszerelésében" szándékoltan a feminin lélekre hat, és ha kicsit függetleníteni tudjuk magunkat a körülötte keltett hatalmas médiahisztériától, tulajdonképpen "csupán" egy átlagos romantikus film marad, amely nem sokkal több bármelyik latin szappanoperánál. Látványban, színészi alakításban csupán.

Az igazság azonban ennél jóval messzebb van... ehhez azonban Francois Ozone és Rainer Werner Fassbinder mélységeibe kell merülni, ami viszont már korántsem szép. Viszont igaz.
x-tro 2006 ápr. 04. - 17:18:16
(37/1093)
Ha nem vetted volna észre ez, ahová írsz, egy mozi és tévémûsorszájt fóruma, ahol ugyanezt mind meg lehet tudni, ráadásul már régebben, mint gondolnád.

Tehát egyrészt hülye vagy, mert floadolsz, másrészt hülye vagy, mert hiába fáradsz...

A film pediglen nagy lépés a melegek széleskörû társadalmi elfogadásához, de kis lépés a teljes katarzis felé, amely pedig minden mû célja kell, hogy legyen. (Más szóval, ígéretes, sõt kellemes, de végülis, mégiscsak egy giccs ez, kérem.)
10/10
mikehodges 2006 ápr. 01. - 12:21:08 10/10
(36/1093)
Képzeljétek,Miskolcon sem adják a nagy mozik:(,én egy picit furcsállom a dolgot.egy kisebb,félig-meddig mûvészmozi fogja csak adni április 6.és 12.között.(tán attol félnek,hogy kevés lenne a bevétel?)
Tilretas 2006 márc. 31. - 18:19:04
(35/1093)
Köszönöm szépen én is mindenkinek, aki elküldte, különben tuti nem találtam volna meg...
Amin most bosszankodok, hogy nálunk (Szegeden) nem megy a film, pedig elvileg tegnap volt a premier!! Nagyon bosszant a dolog, remélem jövõ héttõlk mûsorra tûzik, vagy kénytelen leszek felmenni Pestre...
ikiss 2006 márc. 30. - 20:58:16
(34/1093)
Boltban meg lehet venni!