csoki@ 2013 okt. 29. - 23:35:32
(36/96)
Nem értem, miért kell leszemetezni ezt a mûsort. Mégis mi a fenét vártok tõle? Oldalakon keresztül tartó tudományos számításokat, képleteket, amiket csak az ért meg, akinek szakmája, vagy abba vág a fizika? Lehet, hogy nekik valóban kevés ez a mûsor, de aki ennyire elégedetlen, fogja be a száját, és kapcsoljon, ahova akar. Tényleg kissé lebutított, és valóban párhuzamot lehet vonni a Mythbusters-el, de könyörgöm, az egy amcsi, pénzzel kitömött produkció! Mint lejjebb írtam, kicsit tényleg erõltetett, és nincs még összhang Härtlein Károly és Vályi István közt, de ehhez idõ kell, sõt az operatõri munkán sem ártana finomítani egy kicsit. Viszont ez a mûsor nem arról szól, hogy halálosan komoly tudományos okfejtésekkel magyarázzanak el a fizikai képleteket, hanem pont arról, ami a szuper magyar oktatásból kimarad, ami által egy reál tárgyakhoz kevésbé konyító ember is fogékonyabbá válhatna a fizikára, hogy kísérletekkel értessék meg az emberekkel a fizika törvényeit. Kiforratlan még a mûsor, de szórakoztató, Vályinak van humora, persze a humor megértéséhez is kell egy bizonyos intelligenciaszint... Arról meg már ne is beszéljünk, hogy aki azért fikázza, mert tájszólással beszél, az a saját szegénységi bizonyítványát fitogtatja...
codyfiu 2013 okt. 29. - 22:44:20
(35/96)
Szerintem egész jó, tudományos is vicces is. A mûsorvezetõ jópofa, volt valami török taxis poénja, nagyon tetszett. 10/9 a mûsor. És ha egy gyerek megnézi, mert elvileg nekik mond újat szerintem tanulni is fog belõle. Én elsõdlegesen szórakoztató mûsorként nézem, annak jó. Akinek nem tetszik ne nézze, nézzen valami agyrohasztós celebes izét ami divat mostanában Magyarországon "menõ" tv adókon. Ott meg lehet pont mindent tanulni amit egy gyereknek pont nem kellene csinálni. El is érték hogy a fiatalok harmada tiszteletlen, bunkó, buta, buta, buta, kis szörnyeteg legyen. Szóval ha szülõ vagy vagy leszel eldöntheted, hogy ilyen tudományos vagy inkább az elõbb említett menõ mûsorokat nézeted a gyerekkel.
Szóval ne merészeljetek Magyar tudományos mûsorokról rosszat írni!
:)
Pásztivilmos 2013 okt. 29. - 22:26:13
(34/96)
Most nézem, hogy a hozzászólók, nem is a lényeggel foglalkoznak, hanem azzal, hogy a mûsorvezetõ tájszólással beszél. Én azért kíváncsi lettem volna, hogy a fõmérnök úr képes lenne-e egy saját maga kitalált szerkezetet elõállítani.
Meggyõzõdésem ugyanis, hogy a hajítógép mindenféle számolás nélkül készült. Õ csak úgy tudta reprodukálni, hogy a meglévõt tanulmányozta, lemásolta, felállította rá a szükséges tételeket, és láss csodát, mûködött az, amit az elõdök megalkottak.
Szeretném látni azt a készüléket, ami elõtte még senki nem talált ki, hanem õ talált ki, kizárólag számításokkal.
Pásztivilmos 2013 okt. 29. - 22:18:12
(33/96)
Bocs, nem ehhez a témához akarok hozzászólni, csak nem találtam másik lehetõséget.
Ha az ember a mûszaki egyetem fõmérnökét látja, feltételezi, hogy nem enged majd a mûsorba nem odaillõ dolgot.
Megcsinálták ugyanis a hajítógépet, de, hogy a gép mire volt képes, azt nem oldalról mutatták be, ahonnan látni is lehetett volna, hanem elõrõl és hátulról. Idióták!!!
Azt megszoktuk, hogy a teljes tévés stáb mûszaki analfabétákból áll, de, hogy ehhez a szeméthez a fõmérnök is a nevét adta, az elég durva!! Szerencsére csak véletlenül kerültem a mûsor elé, így nem vagyok folyamatosan kitéve ennek a szennynek.
Sok sikert a további népbutításhoz.

Tisztelettel : Pászti Vilmos
csoki@ 2013 okt. 29. - 21:30:19
(32/96)
Tudja fene, engem sokkal jobban idegesít a "budapesti tájszólás", pl.: húsok helyett husok, top helyett topp, körözés helyett kõrözés, gyors helyett dzsors, posta helyett pósta, a kedvencem pedig az add ide nekem helyett add oda nekem (és még sorolhatnám)... Inkább a tájszólást hallgatom, és nagyon sajnálatos, hogy egyesek leszólják a tájszólással beszélõ embereket.
A mûsor egyébként szerintem érdekes, bár egy kicsi kiforratlanságot, erõltetettséget érezni belõle, de bízom abban, hogy ha marad a mûsor, ezek lassacskán eltûnnek.
kuvasz13 2013 okt. 28. - 22:10:56 Előzmény vzsolt21
(31/96)
Muszáj ez az idióta idétlenkedés? Nem lehetne ismeretterjesztõ RTL Klub nélkül? Mert, hogy benne van,azt nehéz lenne letagadni.
femark 2013 okt. 28. - 21:47:21
(30/96)
Nem tetszik.
squashmacska 2013 okt. 28. - 21:45:36
(29/96)
Baromira idegesítõ a mûsorvezetõ, ezért (is) nem nézem + dögunalom
jagercs 2013 okt. 27. - 09:00:01 Előzmény zz9poti
(28/96)
zz9poti: +1!
Kösz Neked a véleményt! (Én is rég fontolgattam, hogy hozzászólok vmi hasonlót.)
Túl sok az "elefántcsonttornyos" fikázás itt, a mai gyerekek többségét nehéz a kicsi óraszámba belezsúfolt tananyaggal a fizika érdekességérõl meggyõzni, ha érdemi mennyiséget kísérletezünk-bemutatunk, kicsúszunk a tananyagból! (Igen, fizikát tanítok.) Ezért én hálás vagyok minden ilyen filmért, Härtlein Károlynak meg különösen, hogy ezt az egészet bevállalta. És csak remélem, hogy NEM olvassa ezt a fórumot!
Lehet, hogy már mondta elõttem valaki, nem olvastam végig: Csináljatok jobbat, tegyétek fel a megosztókra, aztán lehet kitenni a mûvet a kritikáknak!
4/10
Sousuke 2013 okt. 27. - 07:51:43 4/10
(27/96)
Hát ez most így.. na.
Többet vártam. Sokkal többet.
Egy alap 1. éves fizika laboron 100x többet megtanultunk, mint amennyit az eddigi mûsorokból lehetett.
Érdekes és pörgõs ismeretterjesztés helyett egy bohóckodásra kihegyezett komolytalan faszság lett.
A gyerek erõltetett tájszólása meg egyszerûen tragikus.
vino-et-veritas 2013 okt. 23. - 12:31:07
(26/96)
A különbség, sok más mellett, hogy Antal nem "uralta" a mûsort, a tipikus tanár-diák felállás maradt végig. A Mindenki iskolájában az oktatás volt a lényeg, pontos, "tankönyvi" magyarázatokkal, derûs, megérthetõ formában. A kor viszonyai között meg sem engedtek volna semmilyen "komolytalan show-elemet".

Ezzel szemben Vályi a hiperaktív vásott kölyök, rátelepszik az egészre ("Tanár úr! Mikor robbantunk már?!"). Tájszólása önmagában nem volna baj, de azzal a mérhetetlen mennyiségû szövegeléssel, amit elõad, sokszor követhetetlen vagy érthetetlen (a TotalCar-ban sokkal összeszedettebb).

A Härtlein-féle demonstrációk részben az Öveges-Sass-féle utat követik (máshol is találkozni velük). Kár, hogy a kísérletek egy része nem igazán sikeres, kicsit a "bénázás" szintjén mozog (pl. katapult, stb.), mégis adásba kerül.

Néha az az érzése a nézõnek, hogy megint a "magyar narancs" példája jön elõ ("kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk"), megnézve a külföldi csatornák hasonló (gyakran nem is nagyobb költségvetésbõl megcsinált) mûsorait...
makailaci25 2013 okt. 23. - 08:58:42
(25/96)
Pont ugyanaz a stíl a bugyutaságban, mint amikor anno Antal Imre játszotta meg a hülyét Sas Elemér tanár úr elõadásaiban. Lehet (csak feltételezem), hogy ha Egely Györgynek átnyújtanának egy ilyen bugyutákra méretezett forgatókönyvet, ahogy ismerem, nem vállalná.
1/10
hke 2013 okt. 23. - 06:12:45 1/10 Előzmény zz9poti
(24/96)
Nem a gömöri tájszólás rontja a színvonalat, hanem a mûsor 2/3-ban megjelenõ bárgyúság, ami méltatlan egy ismeretterjesztõnek mondott sorozathoz. A nézõk értelmi színvonalának becsmérlése az egész. Az általad említett mûsor is színvonalasabb, nem a reklámok kérdése dönt.
1/10
hke 2013 okt. 22. - 21:50:43 1/10 Előzmény zz9poti
(23/96)
Ez a gyüttment pojáca a bányászbéka szintje alá küldi a színvonalat
zz9poti 2013 okt. 21. - 14:28:42
(22/96)
Na akkor tisztázzunk néhány félreértést a mûsorvezetõvel kapcsolatban.

Ha némelyik kommentelõ kicsit tanultabb lenne vagy csak utána nézett volna dolgoknak akkor tudná a következõket:

Vályi István felvidéki születésû (ma úgy mondanánk Szlovákia, bár születésekor még Csehszlovákia volt) mondhatnánk palócnak. Igen ebbõl a régióból és tájszólásból mára már csak Nógrád megye maradt Magyarországon ennek ellenére még mindig beszélnek ilyen ízesen magyarul kb. félmillióan. Attól hogy nem találkozunk nap mint nap velük még így van. A hajdusági Ó-k és a zalai T-k ugyanígy zavarhatnának. De ezt úgy hívják palóc nyelvjárás. Igen pont mint Reisz Istvánnak.

Az hogy ezt nem tudod az nem baj. Az viszont hogy egy mûsorvezetõt aki amúgy autós újságíró (totalcar) és három nyelven beszél, csak a tájszólása miatt egy szintre alacsonyítasz egy Gyõzike féle valamivel akinek a tájszólásába nem kevés egyéb nemzetiségi dialektus (he, dik, dzsá, idzsáá, more, gádzsó.......stb.) is társul. Na az már egy illetlen és buta dolog.

A mûsor egyébként tetszik ééés igen szemmel láthatóan hajaz a Mythbuster sorozatra, de itt nem szakítják félbe reklámokkal, nem vetítik háromszor ugyanazt és legalább ismeretterjesztõ. Gondolj vissza a hatodikos fizika óráidra. Ha hétvégén megnézhettél volna egy ilyen mûsort akkor te is jobban élvezted volna. Igen Öveges prof. a maga idejében ugyanezt képviselte. Szemléletesen a tudományt. De ma az már kevés lenne.

A koncepciót meg nyilván nem a mûsorvezetõ találja ki.
Poklond 2013 okt. 21. - 14:19:30 Előzmény bleedingsky
(21/96)
Nálad a pont!
bleedingsky 2013 okt. 19. - 20:10:29
(20/96)
Ez egy jó mûsor LENNE, ha nem szerepelne benne ez a sötét, tajparaszt, vicceskedõ Gyõzike imitátor!
4/10
idõjós1010 2013 okt. 18. - 19:28:56 4/10 Előzmény vzsolt21
(19/96)
Te mint (állításod szerint) szakmabeli, lehet hogy látsz valami nagyon tudományosat a mikrohullámú sütõbe rejtett babfõzelék kilövésében, de én sajna nem. Azzal egyébként semmi gond, amikor elmondják pár mondatban az egész szerkezet mûködési elvét, de a mûsor masszív része sajna nem a tudományról szól, és ez gáz.
Bár ezt úgy KB már olvashattad elõzõ hozzászólásomban is. Remélem ezúttal megértened is sikerült.
4/10
birkahurka 2013 okt. 18. - 19:04:31 4/10 Előzmény vzsolt21
(18/96)
Kedves vzsolt21!
Szerintem a legtöbb negatív hozzászólóval egy malomban õrölsz. Senkinek nem a spektrum kezdeményezésével van baja, biztos, hogy mindenki örül annak, ha a kereskedelmi kanálisokból áramló trágyahalmazt megszakítja egy magyar gyártású ismeretterjesztõ sorozat, ráadásul olyan érdekes témával, mint a fizikai kísérletezés. A legtöbbünket az bõszített fel, hogy egy ilyen remek kezdeményezést miért kellett taccsra vágni ezzel az erõltetett állandó hülyéskedéssel, ami sok embernek nézhetetlenné teszi az egészet. Azt írod, ez kell a népnek, nem tudom, hogy ez egy magyar doku-sorozat esetén is így van-e, ezt csak a nézettségi és tetszési index alapján lehetne eldönteni, hasonló mûsorokkal összevetve. Härtlein Károly munkásságát nem ismerem, de az általad leírtak alapján maximális tiszteletem neki. Belõle szerencsére nem csinált bohócot a Spektrum, a többiek meg nyilván azt csinálják, amit mondtak nekik.
10/10
vzsolt21 2013 okt. 17. - 21:22:44 10/10 Előzmény idõjós1010
(17/96)
Kedves hozzászólók!
Nem tudom milyen elvárásotok van ettõl a mûsortól, ne haragudjatok, azt hiszem nagyon laikusként és a tudományokhoz nem értõként szóltok a témához. Én úgy érzem valamelyest szakmabeli vagyok és annyit tennék hozzá, hogy magyar viszonylatban nagyon rég nem tudok olyan figura személyrõl akit talán a XXI. sz. öveges professzorának tekinthetünk, gondolok most Hartlein fizikus kollégára, aki ilyen kitartassal, hivatással terjeszti a fizika tudományának sépségeit a nagy "köz" számára. Nagyon jó a kezdeményezés, kell a tudomány, hogy ne butuljunk el annyira, mint más közép-kelet európai "gyarmatosított" bírkák! H Károly köszönet azért amit teszel, jó, hogy vannak ilyen szakemberek. Igaz a körítés körülötted, az kicsit néha röhejes, de ez kell népnek, sajnos!!