Téma: Capote

8/10
ciccus92 2007 okt. 23. - 14:18:38 8/10
(14/54)
Feliratos változatban láttam tegnap este a HBO-n.. nagyon tetszett,nagy hatást gyakorolt rám! Régóta meg akartam nézni,és most sikerült,és még a vártnál is jobban tetszett!
tom_i 2007 okt. 22. - 21:09:42
(13/54)
MINDEN filmet eredeti hanggal érdemes nézni!!
8/10
Kengury 2007 okt. 06. - 16:27:15 8/10
(12/54)
..szinkronnal hát eléggé fura,de nem volt még mindig rossz a film maga!!!!!!!!!Eredeti nyelven még jobb:-)
8/10
Redfield 2007 szept. 24. - 14:31:16 8/10
(11/54)
Ad valamit, de ahhoz végig kell nézni, és nem mindenki fogja fel úgy, hogy az egészet megérte látni amiatt.
Ebigél 2007 szept. 23. - 21:21:08
(10/54)
A film eddig tetszik, de a szinkron hanyagolható...Lehet, hog eredetiben is meg kellene nézni.
perry 2007 szept. 23. - 17:36:18 Előzmény sipka
(9/54)
Úgy gondolom ez " A 22 csapdája " , ha egy szinésznek megy valami, azzal a rendezõk bizony
kinálgatják . :)
sipka 2007 szept. 23. - 08:19:32
(8/54)
Volt még egy harmadik meleg szerepvállalása is: a "Boogie Nights" címû filmben. Úgy láttom Philip szereti, ha a színészi játékát átitatja egy kis "melegség" :))
perry 2007 szept. 23. - 07:12:25 Előzmény sipka
(7/54)
A dolgok nem azok aminek látszanak. Egyfelõl adva vannak a cselekményes klipre vágott könnyen fogyasztható filmek, másfelõl pedig azok amelyek
elsõ sorban , elmélyülésre, gondolkodásra késztetnek, jó õket vitatni. Élvezet nézni a benne játszó színész játékát.Új és még újabb jelentést fedez fel benne az ember ha 1 2 alkalommal megnézi. Ezzel nem vonom kétségbe a
jól megcsinált iparos munkát sem. Annak is van helye a nap alatt.
Hoffmannak nem ez az elsõ homoszexuális figurája.
De Niroval közös filmükben transzvesztítát alakít,és mit ne mondjak ott is zseniálisan. Annak ellenére vagy "ért", hogy az vígjáték.
Ez a a pasi amit játszik abban úgy látszik nem tud hibázni.
A Capote végül is életrajzi film és sok színésznek jutalom játék. De rengeteget tudhatunk meg a kor amerikai viselkedés kultúrájáról, társadalmi beidegzõdésekrõl, az író viszonyát emberekhez, történésekhez.
Barátaimmal több órát vitatkoztunk a film rendezésérõl,szereplõirõl.
Ez pedig számomra azt jelenti, ha egy film képes vitát indulatot vagy gondolkodást indukálni akkor az már elérte a célját.
sipka 2007 szept. 07. - 18:42:59
(6/54)
Philip Seymour Hoffman nagyon jól alakította, a homoszexuális, magas hangon kornyikáló Capote-t. Bár a hangja elég ellenszenves, de a végére azért meg lehet szokni. Az biztos, hogy a film elején mikor meghallotam a hangját, ösztönösen kikarmoltam magam :) A film végére már olyan véres lett a kezem, hogy majd nem elájultam :DDD Amúgy szerintem nagyon jól leszinkronizálták a filmet!!!! Tehát mindegy, hogy szinkronosan vagy feliratosan nézzi meg az ember, mert mindkettõ úgyanolyan hangulatot áraszt magából. Valaki írta, hogy számára unalmas volt az egész film. Akkor neki nem ajánlanám a "Zodiákus"-t, "A Keresztapa 1-3."-at, az "Apokalipszis most"-ot, "Az elveszett jelentés"-t, "A szörnyek keringõje"-t, a "Szemtõl szemben"-t, az "Ütközések"-et stb.... Pedig az elõbb felsorolt filmek egytõl-egyig nagyon jók!!! Mondjuk tényleg nem egy cselekményes alkotás a "Capote", de nem is ezt kénne elvárni tõle. Ez egy ízig-vérig a színészi alakításoknak alárendelt film. Na mindegy. Bár nem tudom, hogy ki hallott róla, de van egy másik Capote-ról szoló alkotás, amelyet 2006-ban forgattak le. Abban már viszont Toby Jones alakítja Capote-t. De szerepel még benne Sandra Bullock, Jeff Daniels, Sigourney Weaver, Daniel Craig, és Gwyneth Paltrow is. A film címe: "A Hírhedt". Ennek a plakátját raktam fel. Körül-belül Szeptember 11.-én jelenik meg DVD-n. Én biztosan kikölcsönzöm a videótékából!! :)
8/10
Redfield 2007 márc. 08. - 01:54:58 8/10
(5/54)
Részben egyet értek amatõrrel. Habár nagyon mély alkotás, ezért az unalmas jelzõt nem merném ráaggatni, de hosszúnak éltem meg. Hé! Lehet, hogy ez is volt a célja a rendezõnek. Ki tudja? Nálam az "egyszer nézendõ, ám de elismert alkotás" - kategóriába kerül. Egy biztos: még nem láttam filmet ami ezt akarta volna bemutatni, és ilyen jól sikerült volna. A végére szépen kifejlõdött. Ez a film valóban egy ember tragédiáját mutatja be.

Leás a felszín alá, és elénk tárja egy "veterán" történetét, aki háborút nyert önmaga ellen.
6/10
Newcastle United 2006 dec. 02. - 14:37:22 6/10
(4/54)
Nagyszerû alakítás (Hoffman), mérsékelt film.

6/10
8/10
bzs60 2006 júl. 04. - 22:23:14 8/10 Előzmény amatõõr
(3/54)
Végre egy film, ami film.
amatõõr 2006 jún. 22. - 07:04:48
(2/54)
Én ezt nagyon untam. Philip Seymour Hoffman tényleg zseniális, ez persze nem újdonság, ettõl függetlenül nem tetszett a film. Szerintem elég vontatottra sikerült. Egy életrajzi mû általában nyilván nem egy eksöntriller, de ha uncsi életet élt az ipse, akkor talán nem érdemes filmet készíteni róla. Bár lehet, ha nem kétórás film lett volna, hanem kb. egyórásra vágják össze, akkor talán tetszett volna.
10/10
goettchen 2006 ápr. 06. - 11:12:05 10/10
(1/54)
Nagyon jó a film! Ennél már csak a fõszereplõ jobb!