syuzi 2012 jún. 12. - 23:15:39
(171/211)
Valaki tudja h honnan letölteni?
És az Elit Gimi sorit nézi valaki ? Az is jó kis sori
Keresem az Elit Gimi sorit h honnan tudnám letölteni a 2 évadot abból?
Igen fogják folytatni a Caprit azt hiszem júni 25-tõl lesz újra
BENovelas 2012 jún. 12. - 01:21:52 Előzmény fetomy
(170/211)
fetomy! Az Angelica Pecadoból egyáltalán láttál egy részt? Nem tudhatod milyen ha nem ismered. Izgalmas telenovella volt amit igenis folytatni kellett volna! Te amerikai sorozatokat nézel amik évadokra vannak osztva. Az messze más mint egy telenovella!
10/10
Bözsemama 2012 jún. 11. - 17:00:47 10/10
(169/211)
Keresem, de nem találom sehol. Ekkor eszembe jut, hogy ez az MTVA, így már érthetõ. Eddig sem sokszor néztem ezt a csatornát, ezentúl ennyit sem fogom!
napraforgó 2012 jún. 11. - 11:28:04 Előzmény fetomy
(168/211)
Nem tudom, hogy milyen kritériumok alapján választják ki azokat, akiknél ezt a mérõmûszert elhelyezik. 1000 személy egy kb. 10 milliós országban nem feltétlenül tükrözi a tényleges érdeklõdést.
Egyébként elég szomorú, ha tényleg ilyen színvonaltalan mûsorokat néznek az emberek, akár Amerikában, akár Európában. (Egyébként nem vagyok elájulva az amerikai "mûvészettõl", annyi silány szemetet bocsátanak ki. Attól, hogy amerikai, még nem feltétlenül jó.)
fetomy 2012 jún. 10. - 15:20:38
(167/211)
Tehát akkor az összes országban véletlenül éppen pont az agyatlanok kapják meg ezeket a mérõszmûszereket és a valóságban ezeket alig párezer ember nézi az országban miközben milliók szenvednek miattuk? Azért ne nevettessük ki magunkat. Akármennyire is gáznak tartják sokan, igenis ezek érdeklik az embereket. Nem csak nálunk, mindenhol a világban.

Egyébként az általuk kialakult adatokat "szorozzák fel", vagy vetítik ki a teljes lakosságra, így jönnek ki ezek a számok. Mint mondtam pl. amerikában is így mérik a nézettségeket, és minden évben dollármilliárdokról döntenek ezek alapján. Ez ugyanolyan, minthogy amikor választások vannak, akkor pl. 40%-os feldolgozottságnál is hasonlóak az eredmények már mint 60-80-100%-nál. Színtiszta logika, csak hajlandónak kell lenni elfogadni, hogy amit nem értek, nem biztos, hogy rossz, vagy legalábbis nem biztos, hogy úgy van ahogy én elképzelem. Attól még, hogy én valamit nem értek, még lehet értelme vagy alapja.
napraforgó 2012 jún. 10. - 14:48:35
(166/211)
"itthon 1000+ háztartásban van beszerelve mérõmûszer" - ha ez így van - és miért ne lenne így, vajon honnan lehet tudni, hogy egy mûsornak 1, vagy 2 millió nézõje van? Szerintem csak azt lehet tudni, hogy az az 1000 háztartás mit néz.

Egyébként meg, ha valóban ez az 1000 nézõ a meghatározó, akiknél ott a mérõmûszer, hát el kell venni tõlük, és sürgõsen átadni más személyeknek, olyanoknak, akiknek agyuk is van.
Nekem az a véleményem, hogy az átlagnézõ azt nézi, amit kap. Ha szemetet kap, akkor azt fogja nézni.
fetomy 2012 jún. 10. - 14:37:28
(165/211)
Elnézést rosszul írtam. Az X-Faktor 2 millió fölötti nézettségeket hozott, méghozzá majdnem minden adással.
fetomy 2012 jún. 10. - 14:33:43
(164/211)
Csak tájékoztatásképpen mondom, hogy az X-Faktor és a Csillag Születik is stabilan 1,7-1,8 millió nézõt ültet le a TV elé. Általában semmi nem tudja megverni ezeket. Való Világ mûsorai naponta 1 millió fölötti nézõszámot szoktak hozni. Miheztartás végett mondom, hogy az 1 milliót az RTL híradó, a tények, a Barátok közt, jóban rosszban, éppen népszerû amerikai sorozat, megasztár és 1-1 népszerû film tud átlépni.

Nézettségi adatok:
22. hét: http://est.hu/cikk/98617/a_tehetsegkutatasnak_most_egy_idore_vege
21. hét: http://est.hu/cikk/98449/dobogos_hellyel_bucsuzott_a_megasztar

Az m1 nézettebb mûsorai az Eurovíziós dalfesztivál, a sportesemények, és az "új" mûsoraik a Maradj Talpon és a Magyarország szeretlek!
fetomy 2012 jún. 10. - 14:09:16
(163/211)
Nézettségmérés jelenleg még ugyanúgy mûködik -nagyjából- mindenhol mint eddig, bár vannak új kísérletek. itthon 1000+ háztartásban van beszerelve mérõmûszer, ami a központba küldi az adatokat mindenféle speciális információ alapján, hogy ki mit nézett. Ez reprezentatív kutatás, nem véletlen, hogy mindenhol, amerikában is elsõsorban ezt alkalmazzák. Hiteltelennek tûnhet, de nem az.

Miért kell ez a sok reality és tehetségkutató (az is reality amúgy)? Egyszerû a válasz, bár nem népszerû: Azért, mert ez kell a népnek. A világ minden országában ezek a sláger mûsorok, angliában pl. már 10. évadjaikat élik meg csak az énekes tehetségkutatók, pedig ott is van 3 (már 4). Más kérdés, hogy ott még mindig minõségi énekesek vannak. De térjünk haza. Az Alekosz-féle Valóvilágot hetekig SEMMI nem tudta nézettségben megverni, max a Tények szorította meg néha. A tavalyi VV-t már itt-ott megverték, de csak néha, összességében verhetetlen. X-Faktor, Csillag Születik. Tudom senki nem is ismer olyat aki nézné, mégis annyian nézik õket, hogy akármit ad akármelyik TV, semmi nem tudja megközelíteni sem. Nem az ezek által kinevelt sztárokra van szükség, senkit nem érdekel mi lesz velük. Legalábbis a TV-ket nem, õket az érdekli, hogy amíg megy, iszonyat sokan nézik.

Egyébként félreértés ne essék, igen kiírhatnák igazán, ha mûsorváltozás van, egyetértek. Csak igyekeztem logikus magyarázatot adni, hogy miért nem így van, és felkészíteni is a nézõket, hiszen olyan irányba megy a technológia, a média, a TV-k, hogy nem lesz elég az, hogy benyomom aztán megy. Meg kell tudni tanulni, hogy benyomom a Menü gombot, rámegyek hogy mûsorújság, és nézem hogy mi mikor megy.

Amikor egy sorozatot elkezdenek adni, nem tudják mennyire lesz nézett. Akkor sem ha már egyszer korábban adták, mert lehet akkor nézett volt most nem lesz annyira. Fõleg ha pl. egy ilyen latino szappanoperáról beszélünk,ami mondjuk 5 éve ezerrel ment mindenhol,manapság meg már egyáltalán nem divat, hiszen manapság inkább ezeket a török jellegûeket adják, ami úgymond átkötõ szál az "elavult" szappanoperák és az újabb, amerikaiasabb sorozatok között. Pár év múlva valószínû inkább már az amerikaiak fognak csak menni (manapság is már ezek a nézettek).

És a közszolgálati MTV sem adhat nézetlen mûsorokat. Olyan mûsorokat kell adniuk, amik minél szélesebb körben ki tudják elégíteni az igényeket. Ezért van sport, mûveltségi vetélkedõ, vígjáték sorozat, akció sorozat, híradó, beszélgetõs mûsor, idegen nyelvû mûsor,zenei mûsor,stb.... Az MTV nem azért vesz le a mûsoráról egy nézetlen mûsort, mert akkor kevesebb pénze lesz, hanem mert -leegyszerûsítve- ha választania kell,hogy 1 nézõ igényét elégíti ki vagy 10-ét, akkor utóbbit KELL választania. Háziasszony-témára levetítve, egy háziasszony a nagy családi ebédnél ha tudja, hogy a 10 vendégbõl 1 imádja a pacalpörköltet, de 9 egyáltalán nem szereti, viszont a túrós csuszát 9-en szeretik, 1 nem, akkor nem pacalpörköltet csinál. Akkor vagy túrós csuszát, és külön valamit az 1-nek, vagy valami köztes megoldást.
napraforgó 2012 jún. 10. - 09:10:33 Előzmény fetomy
(162/211)
Sokan vagyunk Kovács Józsefné Kiss Jolánok. És sokan szeretjük a Capri-t, meg más hasonló filmelet.
És Józsi bácsinak Kukutyinban, meg Mari néninek Alsó-Mocsoládon nem biztos, hogy van internetje, és ha van is, nem biztos, hogy tudja, hogy hol és hogyan nézegesse a TV-mûsorok ismertetõjét. És lehet, hogy még a TV-je is olyan régi, hogy nincs rajta teletext. Ettõl függetlenül megkedvelt egy adott mûsort, legyen az a Capri, vagy akármelyik sorozat, és nem nagyon szereti, ha változtatgatják a mûsorrendet és õ lemarad a napi kedvencérõl.
Ha olyan kevés nézõt vonz egy sorozat, mint mondod, el sem kellene kezdeni az ismétlését. De ha már belefogtak, bizony úgy tisztességes, ha be is fejezik. Azért köztévé a köztévé, hogy ne úgy mûködjön, mint egy amerikai kereskedelmi csatorna.
Mellesleg a nézettség mérésérõl megvan a véleményem. Igaz már elég régen volt, de valamikor a tévében ismertették, hogyan mérik fel a nézettséget. Kiadtak kb. 150 kütyüt meghartározott személyekhez, v. családokhoz, és azoknak naplót kellett vezetni arról, hogy mikor mit néztek és az hogy tetszett. Aztán ezen ún. reprezentatív felmérés alapján alakítgatták a mûsorrendet.
Nem tudom, hogy van-e ennél jelenleg valami modernebb módszer, remélem igen, mert nem örülnék neki, ha most is néhány jóember véleményére hagyatkoznának és ami nekik nem tetszik, az nem nyert.
Te, mint média-szakos, talán tudod, hogy is mérik fel manapság a nézettséget, meg az igényeket, talán tájékoztathatnál minket, tudatlan többséget. Mert én a csökött agyammal nem értem hogy miért kell nyomatni azt a rengeteg reality-showt - embert nem ismerek, aki nézi ezeket, meg az újabb és újabb tehetségkutató mûsort. Hol van szükség erre a sok tehetségre, kis csillagra, meg Xfaktoros zsenire a mai gazdasági helyzetben?
És miért olyan lehetetlen és teljesíthetetlen óhaj az, hogy pont az adott mûsorban tájékoztassák annak nézõit, hogy másnap a szokott idõponttól eltérõ idõben kerül adásba a kedvencük? Tele van a képernyõ sarka mindenféle logókkal olyan mûsorokról, amelyek nem érdekelnek, hát miért ne kerülhetne oda olyan információ, ami érdekel is?
fetomy 2012 jún. 10. - 00:19:51
(161/211)
Mégis kinek adták volna el? Ami az m1/m2-nek nem kell, az nem kell senkinek... Vagy szerinted ott könyörgött a fél magyar média az ilyen Angelica Pecadokért, csak a szemét mtv nem adta el, hogy kiszúrjon a nézõkkel?

Nem jó dolog félbehagyni egy sorozatot, én is utálom. Fõleg mert én amerikai sorozatokat nézek, így azért már megszoktam. Mert gondolom ti nem tudjátok, de ott sokkal durvábban látszik, hogy ha valamit nem néznek elegen, akkor vége van. Hasamra csapva elindul egy évben 30 sorozat, 20-at nem rendelnek be 2. évadra, 5-6-ot már pár rész után simán elkaszálnak, ha nem nézik elegen.

Aki szerint nem fair ez a TV-ktõl, az minden nap dobjon el egy ezrest mondjuk az utcán. Gondoljon arra, hogy igaz õ iszonyatmód pazarolja a pénzét, a semmire kidobja az ablakon, viszont milyen jó lesz annak, aki megtalálja. Nézetlen mûsort végigadni "pár" nézõ kedvéért nagyjából ilyen pénzpazarlás.
BENovelas 2012 jún. 09. - 23:43:06
(160/211)
Nem érdemes vitázni úgysem változik meg egy TV csatorna sem. A Caprit eleve a Duna TV-nek kellett volna adnia mert õk legalább biztosan végigadják. Az m1 és az m2 számomra nem csatorna! Megbízhatatlanok azzal kapcsolatban hogy a megkezdett sorozatok egy részét nem folytatják. Pl. 2003-ban az Angelica Pecado. Leadták a 60. részig azóta 9 év eltelt és még csak meg sem ismételték! Amikor a Kachorrát kezdték el sugározni olyan jó volt a fél 7-es idõpont. Áttették reggelre és nem is gondoltak azokra akik nézték! Aztán késõbb elkezdték ismételni de akkor sem mindennap adták. Végül ismét a reggeli órákra került! Nem hiszem el hogy ezek a nagy mûsorok olyan lényegesek lennének! Az Angelica Pecadot ha már nem adta le végig miért nem passzolta át egy másik csatornára?! Nem értem a mai média logikáját! Egyértelmû hogy nem végzik jól a munkájukat! Egyik csatorna rosszabb a másiknál! A legrosszabb a Story TV. 4-5-ös csatornája van azon is ismétlések! Visszatérve a Caprira nem halna bele az m1 ha folytatná a megszokott idõpontban! Másokkal szúrnak ki!
fetomy 2012 jún. 09. - 23:00:53
(159/211)
csikosi: 2014??? Tavaly még úgy volt idén nyár a legvégsõ, nemzetközileg megszabott határ :O Egyébként ja, szép dolog a fejlõdés, de azért a valóban szegény embereknek meg lehetne hagyni az analóg lehetõségét...

sju: Média szakon tanultam, éppen mert nagyon érdekel a média háttere, és értem is a mûködését elég jól. Emellett jobban szeretek gondolkodni és megérteni valamit, bár megértem, hogy ez neked furcsa, hiszen te a jó magyar szokásban hiszel, vagyis a vakon, agy nélkül, habzó szájjal szidni mindent a sárga földig, amit nem értesz. Egyáltalán nem dolgozom egy csatornánál sem, csak van agyam és használom. Majd ha egyszer te is fogod, akkor megérted mirõl beszéltem ;)

Ismered azt az idézetet, hogy "Az vagy nekem, mint testnek a kenyér."? Na, képzeld el úgy, hogy "Az vagy nekem, mint TV csatornának a nézettség", és akkor gondolkodj el azon, hogy vajon miért is kellene egy TV csatornának olyan mûsort vetíteni 200 részen keresztül, amivel csak nézõket veszít.

A neten mûsorújságot nézés egy lehetõség. Mint mondtam, ott van a TV-ken (analóg-teletext, digitális-komplett menürendszer), meg lehet benne nézni napokra elõre. De gondolom hiába magyarázom, mert lehúztad a rolót, és mindenki rohadék aki nem azt a szemellenzõt hordja amit te. ;)
sju 2012 jún. 09. - 20:43:49 Előzmény fetomy
(158/211)
Kedves Fetomy! Köszönjük a tanítónénis választ, de: a logikádat követve a híradó is lehetne néha egy, néha két, néha öt naponként, néha reggel, néha hajnalban, stb. (Majd megnézzük a neten. De akkor minek is a tv?) Továbbá: ha egy sorozatot elkezdtek, illene minimum az elsõ szériát befejezni, még ha csak egy - a szóhasználatod szerint - darab nézõ is tekinti meg. Folytatva: pont a rohanó világban kellene beiktatni rendszert, az ugyanis egyszerûsíti a dolgok kezelését. (Valószínûleg a a HACCP, ISO sem véletlenül születtek.)Szóval ezt mindenképpen benézte a M1, bármilyen hévvel véded is. Ott dolgozol?
10/10
offtopic
csikosi 2012 jún. 08. - 09:58:14 10/10
(157/211)
Rosszul tudod!
Az analóg sugárzás befejezése 2014-ben lesz.
Beruházás kell sajnos hozzá.
Akinek meg nincs pénze, hát az utána meg nézheti a falat.
Az is szép.
üdv:
fetomy 2012 jún. 07. - 20:43:43
(156/211)
1) Az is bõven sok, hogy a kereskedelmik filmek élményét tönkretéve, össze-vissza villogó animált reklámokkal rakják tele a képernyõt, nem kell még, hogy mindenféle mûsorváltozást oda folyamatosan kirakjon mindenki.

2) Manapság rengeteg háztartásban van internet. Az itt panaszkodóknak pl. nyilván van, és tudják is használni. Rá lehet szánni 1-2 percet, hogy megnézzem ma/holnap is ugyanakkor kezdõdik-e a mûsorom.

3) Magyarországon is végbement a digitális átállás. Idén júliusra van elméletileg az analóg sugárzás befejezése dátumozva. Magyarán mindenki csak digitális formában tud majd tévét nézni, aminek része az eléggé részletes, áttekinthetõ, könnyen kezelhetõ menürendszer, amiben napokra elõre látható minden csatorna mûsora. Sõt, ha felvenni nem is tud mindenki, azt be tudja állítani, hogy kapcsoljon oda a TV amikor kezdõdik, de az tuti, hogy mindenki láthatja mi mikor kezdõdik. 1-2 percet kell rászánni arra, hogy megnézzük reggel, vagy este, vagy akármikor, hogy ma/holnap is ugyanakkor kezdõdik-e a kedvenc mûsorom. Manapság másodpercre le van osztva mikor mit adnak, nem nagyon van idõ plusz dolgok beiktatása, minthogy X program késni fog/nem lesz/stb...

4) 1-1 sorozatot azért nem adnak végig, mert "nem nézi senki". Ha túl alacsony a nézettség, akkor vége. Senki két szép szeméért nem éri meg egy csatornának végigadni 300 részt, ha 60 után látják, hogy pénzpocsékolás.

5) Azért ad sportot az mtv is idõnként, mert az mtv nem Kovács Józsefné Kiss Jolán igényeit szeretné kielégíteni, hanem minél több emberét. Nehéz elfogadni tudom, hogy vannak olyan mûsorok, amiket én nem szeretek, más viszont igen, de csak úgy mondom, az mtv nézettebb mûsorai közé sok sportesemény, és NULLA ilyen Capri meg nem tudom mi tartozik. El kellene fogadni, hogy rajtam kívül más ember is él az országban, aki lehet, hogy nem ugyanazt szereti amit én. A TV-k emberek igényeit szolgálják ki, de nem csak 1 darabét.
offtopic
napraforgó 2012 jún. 04. - 05:44:00 Előzmény csikosi
(155/211)
OFF
Nem tudom. Én a múltkor nehezményeztem, hogy a Story4-en futó mûsornál nem írták be a mûsorrend változást, nem hirdették, stb. Tegnap véletlenül láttam, hogy a délelõtt és kora délután futó sorozatok vetítési idejének megváltoztatásáról hírt adtak.
Persze szerencsésebb lett volna, ha pont az adott mûsornál, sorozatnál nyomták volna be ezt a tájékoztatót, nem egy egészen másnál, a reklámban, de legalább csináltak valamit.
Javasoltam azt is, hogy az épp kezdõdõ új sorozathoz csináljanak egy kis kedvcsináló bevezetõt, egy pár perces vágást az elsõ 1-2 részbõl. Hát ezt nem tették meg, egy mondattal közölték, hogy hétfõtõl x idõben egy új sorozatot láthatunk, melynek címe Y. Slussz.
Hát ez valóban nem egész nézõbarát. Ha sok nézõt akarnak, akkor kicsit tenni is kéne érte. Az ember azt hinné, ez az érdekük, de úgy látszik, ez nem fontos.
Kicsit fáj, és nem is értem, hogy a legtöbb csatornának a nézõ egyáltalán nem fontos... Azt hittem, hogy belõlünk élnek.
10/10
offtopic
csikosi 2012 jún. 03. - 09:55:36 10/10 Előzmény napraforgó
(154/211)
Üdv mindenkinek!
Gondoljátok, hogy (A) valakik a hozzászólásainkat figyelembe veszik?
Egyáltalán elolvassák-e, hát nem hiszem.
Itt leírhatjuk a véleményünket, de letojják és nem foglalkoznak vele.
nekem ez a véleményem!!
BENovelas 2012 jún. 02. - 14:34:01 Előzmény napraforgó
(153/211)
A TV csatornák szeretnek belefirkálni az adott mûsorba, sorozatba.
Most ismét nem lesz Capri bizonytalan ideig mert Balatoni nyár címû összefoglaló lesz abban az idõpontban. A Magyar Televízió már 2003-ban kiverte nálam a biztosítékot! Néztem a kachorrát az esti idõpontba aztán betette reggelre kiszúrva a rajongókkal! Az Angelica Pecadot meg nem folytatta 9 éve!!!!!!!!! 60 részt vetítettek le aztán kifújt! Amik telenovellák mentek azok nem kerültek ismétlésre. Nem hiszem hogy ez akkora pénzbe kerülne egy csatornának!
napraforgó 2012 jún. 02. - 08:58:58
(152/211)
Én is sokat mérgelõdöm emiatt. De ha már egyszer sportot adnak, mibõl állna az elõzõ napi részben beúsztatni egy felíratot, hogy másnap az adást a szokottól eltérõ idõpontban adják?!
Minden csatorna különbözõ mûsora tele van a sarkokba fölhelyezett forgó kis szimbólumokkal, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy a Csillag születik, Megasztár, vagy valamelyik ócska reality show mikor fog kezdõdni, de ezek az általunk kedvelt sorozatok nem érdemelnek ennyit. Ezekre ugyanis nem kell emelt díjas sms-eket küldözgetni.
Régen erre (is) voltak a bemondók, akik elmondták, hogy melyik mûsor mikor lesz, és felhívták a figyelmet a mûsorrend változására is. Na ma már erre nem telik. De arra pl. igen, hogy meteorológusnak nem nevezhetõ nõcik miniszoknyában, derékig dekoltálva elmeséljék a megírt 5 mondatos szöveget a másnapi idõjárásról. (Kiváncsi vagyok mennyit keresnek vele)