Téma: Chappie

offtopic
imrenyibalazs 2015 máj. 24. - 14:03:21
(57/137)
Bocs, erre még válaszolnom kell.

Ez is Spoileres!!!

Csak hogy a történelemben mennyit irtottuk, trancsíroztuk egymást... - Nyilván az állatvilágot is pusztítjuk, na de az is hogy mûködik már, nem igaz, hogy van itt még valaki, aki nem tudja, hogy hogyan táplálkoznak a vadonban az oroszlánok, hogy ejtik el zsákmányukat. Hogy a Walt Disney a Merida meg a Demóna elõtt mind össze egy-két évtizeddel Oroszlánkirályt gyártott, az az akkori Disney dolga (volt), csak az megnézésre készült (-ettõl még meg szabad nézni, csak köze nincs a fizikához, sem a demográfiához;... - de rajzra meg zenére éppen úgy jó volt, szóval nem katasztrófa, ha valakinek éppen tetszik).
Viszont ajánlom mindenkinek a figyelmébe a Vitathatatlan 2 és 3-filmeket, a Tökéletes katona 4-et, a Prometheust, az Antal Nimród által rendezett Predatorst, vagy a Deep Rising-ot. Egy valami nagyon meghatározza még a jelenlegi emberi világot: az ember csak akkor tesz a másikért, akkor tesz a másikkal jót, ha azzal maga is jól jár. Másik: rengetek olyan ember van, aki nem túl jó indulatú, kicsit (vagy eléggé) gonosz, mint a Vitathatatlan 3-ban Rezo. Szerintem a fém alapú életforma, ha megfelelõ rendszer szerint fejlõdik, inkább jobb, mint a jelenlegi. Amúgy meg van elég maghasításos és fúziós atombombánk a pusztításhoz és elég sok a radikális (radikális gondolkodású ember). Ha a fém alapú élet szabályosan fejlõdik, veszélyesebbnek nem veszélyesebb, mint az ember és a fém test, ha javítható/gyógyítható, mindenhogyan erõsebb, stabilisabb az emberinél. A stabilist most úgy is értem, hogy kevésbé rebellis abban az értelemben például, hogy kevesebb lesz a hajlama mindenféle durva elhajlásra demográfiailag is. Nem fognak az egyedek akarni egymás fölébe kerülni, egymáson uralkodni, ahogy ez a Digital Man-ben is van.
(Amúgy még csak annyi, hogy most tényleg igen csak meg kellene spórolni az atomháborút és tényleg a béke lenne a jó - társadalmilag mindenhol a bolygón, de van ami van.)
offtopic
imrenyibalazs 2015 máj. 24. - 12:38:23 Előzmény Bigpapa
(56/137)
Spoiler!!!

Ezzel egyet is értek, csak egyet teszek hozzá, szerintem az úgynevezett fém alapú élet, ha akár olyan lesz, mint a Transzformersz 4-es (fonetikusan írva a címet) Optimusz, vagy Grimmlock, a fõ- sárkány-dínobot, ezek szeretni és védeni fognak;... - szeretni minket, miközben hány ember fogja azzal tölteni az idejét, hogy 8K-TV-n durva pankrációt, vagy akár nem szimulált gyerek-ketrecharcot, esetleg házi készítésû horrort néz, amilyet az Elhagyott szoba c. filmben Mason csinált. Sok Homo-sapiens ezeket fogja bámulni sörözgetve, csípszet tömve magába, meg a Vitathatatlan 3-ban látott börtönbunyót is még majd sok helyen rendezik és a gép lesz ami szeretni tud majd minket.
Plusz a gép fogja akkor is inkább betartani a szabályokat, nem fogják ölni egymást, sem az embert, ha nem muszáj... és mint a DOOM3-ban, védenek majd egy földönkívülivel szemben, ha kell.
Vagyis szóval a mesterséges intelligencia; mivel a fémalapúakat is a 4 elemi kölcsönhatás tartja majd össze, olyan lesz, mint például a Rambo 2 végi J. Rambo, még mindig szereti a hazáját és csak azt szeretné, hogy a hazája is viszont szeresse õt.
(Amúgy elnézést az matematikai szempontból primitív fogalmazásért)
offtopic
imrenyibalazs 2015 máj. 24. - 12:05:26 Előzmény kobax
(55/137)
Spoiler riadó!!!

Figyelem! Az én itteni kommentjeimet csak azok olvassák, akik legalább 1x látták a filmet!

Nos, nekem is tetszett a film, szerintem nagyon sok minden el lett találva benne, Chappie-robot mozgása, a különbözõ helyszínek ábrázolása, a film egész felépítése.
Logikus, hogy ha robotzsarukat gyártunk, a politikai és egyéb vezetõk hozzáállása az, hogy a meghibásodott robotok menjenek a "Recycling-kemencébe";... - Prometheus-féle tézis: összejött nekünk a robotok gyártása, meg tudjuk csinálni õket szériában, tehát a hibásak menjenek a "lomtárba", amit idõnként "ürítünk".

Ez nagyon Spoiler: Hugh Jachman is gengszter-félét játszott, elég rossz embert... - én úgy vagyok vele, hogy ha Õt látom negatív szerepben, nekem nagyon fura... és szóval reméltem volna én konkrétan például, hogy egy A feláldozhatók 4-es, vagy valami hasonló fõgonoszának nem õt választják. Hugh-t láttam az X-MEN-ekben, Az X-MEN kezdetek: Farkas címûben is és nekem megmaradt úgy, ahogy ott láttam; de a mozgása és az egész karaktere olyan, hogy ilyen szerepben látni Õt, az engem már nagyon furán érint.
Gringabringa 2015 máj. 16. - 23:04:20
(54/137)
Szerintem a rendezõ lemásolta a Kilences körzet hangulatát, lényegében a sztorit is, kár volt. Az szerintem nagyon eredeti és új volt, a másolat már sohasem az...Azonkívül popcornmozi, klisékkel. A karakterek ostobenkók, a sudribunkó "család" meghasonlása a végén meg elég erõltetett és hiteltelen.Remélem az Alient nem fogja elrontani ez a csávó.....:(
10/10
kobax 2015 máj. 15. - 22:33:41 10/10
(53/137)
Szerintem ez egy elképesztõen jó és tartalmas film, ami alapvetõ kérdéseket feszeget a mesterséges intelligenciáról, de éppúgy az emberi tudatról - honnan jövünk, merre tartunk, és mennyire határoz meg minket az a környezet, amiben felnövünk?
Egyértelmû "District 9" behatás, akinek az tetszett, ez is nagyon be fog jönni.
(A Robotzsaruhoz pedig az égvilágon semmi köze azon kívül, hogy mindkettõben rendõrségi robotok szerepelnek - bár még ez sem igaz, mert itt robotok, amott meg egy kiborg a fõszereplõ.)
Méltatlanul alulértékelt és finnyás, "mindentudó" filmkritikusok által lehúzott és agyonkritizált film.
Részemrõl az egyértelmûen 10 / 10-es kategória!
4/10
Spooner 2015 ápr. 19. - 08:08:11 4/10
(52/137)
Ez a film elég nagy fos.. a trailer még tetszett is, de a film pff.. írtó gyenge díszletek, jelmezek... a történet is csak egy robotzsaru felújítás.. a dialógusok is olyan rosszak h hihetetlen.. ha elmúltál már 16 éves ne nézd meg! :)
proklima 2015 márc. 20. - 14:17:28
(51/137)
Majdnem elkezdtem hozzászólást írni. Azonban inkább a válasz mellett döntöttem, mert én is valami ilyesmit/hasonlót írtam volna. Szerintem is jó film. 9/10
Bigpapa 2015 márc. 20. - 11:58:05
(50/137)
Nekem nagy kedvencem a District 9, az Elysiumtól okádtam! A District 9 bemutatta, mekkora paraszt is lenne az ember, ha menedék miatt jönne ide egy idegen faj és nem azért, hogy leigázzanak minket.
Ebben az AI kérdés a lényeg. Hogy szükséges -e megteremteni a mesterséges intelligenciát? Szerintem nem! Hogy lesz? 100%! És azt is biztosra veszem, hogy rövid idõn belül fölénk kerekedik, és ha nem is írt ki minket, de mi leszünk a szükségtelen rossz a sakktábláján, amit le fog söpörni idõvel.
Ahogy mi emberek okosabbnak, felsõbbrendûbbnek hisszük magunkat a föld összes élõlényénél, úgy az új életforma, legyen az egy program, vagy egy testet öltött gépezet, joggal fogja többnek érezni magát nálunk, hiszen strapabíróbb, nincsenek olyan szükségtelen funkciói,mint szex, szeretet, gyûlölet, felhalmozás, elosztás és kényszer. Tisztábbnak, egyszerûbbnek és fenntarthatóbbnak fogja látni magát, és mindegy, hogy azt gyerekként kezeljük-e,mint itt, ha egyszer valami elkezd fejlõdni, a káoszelmélet szerint, a természet (és itt a mesterséges természet)utat tõr majd magának. Olyan "evolúciós" szakadék van gép és ember között, ami hosszútávon csak a mi pusztulásunkkal végzõdhet. Annak örülök csak, hogy azt én már nem fogom megélni....remélem! :D

A film nagyon jó, 9/10
Paul Deak 2015 márc. 14. - 22:25:32
(49/137)
Endy88 csak a filmben itt-ott felcsendülõ dalok válogatását linkelte be (nem tudom h kereskedelmi forgalomban is kijön-e), hibásan tessem hozzá, mert a film ZENÉJÉNEK sok köze nincs a Die Antwoord-hoz/höz. Az ilyen lemezek, válogatások általában csak töltelékanyagok, amit filmzeneként el lehet adni. Ha a filmben szól egy nóta a rádióban mondjuk 5mp-ig, akkor már felkerül a soundtrack-re. Ilyen szapora nyelvû, pofázós "zene" max 2percig ha szól a filmben elszórtan, észre sem venni.

A film teljes egésze alatt az original score megy. Az meg 100% elektronikus, atmoszférikus, szintis filmzene, amit Hans Zimmeren kívül még 2 másik srác jegyez és az Inception után a legjobban sikerült Zimmer score (saját vélemény).

Én épp ezen tétel miatt néztem meg moziban: https://www.youtube.com/watch?v=knx4o0Gd8dc :)

Egyébként fura hozzáállás. Ha a filmben 1-2 pillanatra felcsendülõ nóták szövegei alapján lõnnénk be, hogy elmenjünk-e a filmre, akkor pl. a T2-rõl is lemaradt volna sok mindenki -> Guns szövegek :)
pippelino 2015 márc. 14. - 22:19:29
(48/137)
Nos,lányommal most néztük meg s azt kell mondjam,egy abszolut élvezhetö,kikapcsolo filmet láttunk.Belenyul az érzelembe is,a látvány szerintem number one.Neil Bloomkamp sokra viheti még.Csak kicsit el kellene szakadnia Johannesburgtol.Ezt leszámitva szerintem tuti kis film.
10/10
joesy 2015 márc. 14. - 21:50:04 10/10
(47/137)
Nemrég jöttem haza a moziból. Nekem nagyon bejött (eredeti nyelven)!!
8/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 14. - 21:32:38 8/10
(46/137)
mivel valami gettóban játszódik,gondolom nem illett bele beethoven abba a környezetbe :D
és valószínûnek tartom,hogy az általad említett szavak pont ki is maradtak és a zene más részét használták fel a filmhez :)

ez alapján eldönteni a magtekintését buta dolog,de ahogy érzed :P

én még gondolkodom,hogy mozi,vagy megvárjam a blu-ray-t :)
Uff 2015 márc. 14. - 20:27:43
(45/137)
Hát ilyet, hát ilyet, hogy mik vannak... Vasököl mi?"

Amikor megláttam a fülecskéket, egy kellemes borzongás futott rajtam végig.
Hogy miért is ?
Nem szoktam a film világ híreivel foglalkozni, szeretem a meglepetéseket, nem olvasok, nézek elõre filmekrõl ismertetõket, csak úgy jöjjön, aminek jönnie kell alapon nézek filmeket és a füleket amikor megláttam YESSS .

A film úgy sikerült ahogy, összességében nem volt rossz fõleg, hogy a folytatásban bízva lesz itt akció és látvány épp elég, igen a folytatás, mert ez az APPLESEED filmes elõzménye ami számomra egy igen jó hangulatú rajzfilm.

A hsz.-ek egy része szokás szerint nem ismeri a mit-miértet, így csak simán egy filmként mit nyújtott kategóriában elemzi , véleményezi. Hasonló ez, mint a "A Galaxis õrzõi"-nél , akik nem ismerik a Marvel világát azoknak nincs elég háttér információja egy-egy szereplõrõl így nem értenek adott szituációkat, ami rontja film nyújtotta élményt, a filmeseknek meg nem fér bele a játékidõbe minden karakter személyiségét kibontsák részletesen + adott nemzeteknél USA, Japán ... a gyerekkor része ezeket megismerni,velünk ellentétben.

A rajzfilm több része van ez az utolsó része 2014-es Appleseed Alpha http://www.imdb.com/title/tt3638012/
Youtube van egy elõzetes aki kíváncsi rá "Appleseed Alpha 2014 Animation / Action Movies" szóra kell keresni.

Remélem ezáltal többen megkedvelik ezt a kis történetet és más szemmel fogják nézni a filmet ezután.

A fülecskék és a gazdájuk.(már ha a kép ide varázsolódik )
Endy88 2015 márc. 14. - 00:34:02
(44/137)
Endy88 2015 márc. 14. - 00:30:07
(43/137)
Apropó Die Antwoord,

Légy laza mint Mami és Apu:
https://www.youtube.com/watch?v=uMK0prafzw0
8/10
Mira87 2015 márc. 13. - 13:08:15 8/10
(42/137)
Múlthéten láttam moziban eredetiben, nekem nagyon tetszett. És le a kalappal a ,,gettó családot" alakító nem képzett színészek elõtt, õk is jól hozták a karaktereket. + a zene is remek, köszönjük, Die Antwoord.
10/10
robinho1983 2015 márc. 12. - 09:33:04 10/10
(41/137)
Hát nem tudom elképzelni, ti milyen filmet néztetek, de nekem nagyon bejött. Szerintem a District 9 egy kalap sz...r, az elysium se sokkal jobb, ez viszont egy normális film. vannak benne jó emberek, rosszak, és a kettõ köztiek. Nekem a szereplõk kimondottan tetszenek. (a szinkron már kevésbé) asszem ennek a faszinak ez az elsõ értékelhetõ filmje és egybõl 9-est kapott tõlem. a másik egy kettõ meg egy nagy 1-est :P
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 12. - 00:09:10
(40/137)
Vannak teljesen automatizált mechák is, nem kell feltétlen benne ülnie embernek.
8/10
scarpa 2015 márc. 11. - 22:24:37 8/10
(39/137)
Egy kis észrevétel: Igazából nem ül/ült benne ember... ;)
boom49 2015 márc. 11. - 11:59:48
(38/137)
kis észrevétel: a mecha olyan emberi irányította harci robot, amiben benne ül az ember. Tehát Jacmen robotja NEM MECHA.