10/10
kivinesta 2010 szept. 20. - 16:18:52 10/10
(35/75)
am meg akinek nem jönnek be az ilyen drámás romantikus filmek annak nem ajánlom! én pl nem szeretem az alkonyatot egyszer láttam az elsõ részét feliratosan mozis felvételrõl de nekem ennyi elég is volt! am sztem tényleg nagyot alakított most! és igazad van mert tényleg az a baj h ha vki meghallja h Zac Efron akk összekapcsolja a HSMel és a HSMet meg azzal h nagyon nyálas film!(ami személy szerint nem igaz :)) na mind1 de azt be kell látnotok h amit a kritikus írt az télleg idióta dolog
mermaid girl 2010 szept. 19. - 20:19:29
(34/75)
hát ez a film nem volt valami jó :S arra felkészültem, hogy durván nyálas lesz, de arra nem, hogy ennyire unalmas...pedig voltak benne fordulatok, meg olyan jelenetek ahol elvileg izgulnom kellett volna, de valahogy mégis unalmas lett az egész:S
8/10
punkfy 2010 szept. 19. - 10:39:17 8/10
(33/75)
Tegnap láttam a filmet.sztem egész jó lett,egyszer-kétszer nézhetõ.
Zac alakításával nem volt bajom,nyílván voltak benne gagyi dolgok,de azért jó volt.
Nem rossz színész,csak sokan meglátják a HSM plakátokat és besorolják a "nyálas szívtipró" kategóriába,de hálistennek ezt kezdi levetkõzni.
xyz1 2010 szept. 18. - 13:44:40
(32/75)
Elõször is a film nekem nagyon tetszett!Volt benne igazi csavar végig felkeltette az érdeklõdésemet.Zac Efron-t nem kedveltem eleinte ,mert nagy volt az õrjöngés a HSM iránt és nem szeretem az ilyen agyonajnározott filmeket,színészeket azt gondoltam na tessék megint itt van vki aki csak azért népszerû,mert tetszik a fiatal lányoknak!De a Megint 17 után megtetszett és azt gondoltam ,nem esélytelem nálam,hogy másban is megnézzem és erre itt volt most Charlie St. Cloud-ami egészen más mûfaj,szóval itt nagyobb volt a tét!És meg kell,hogy mondjam nem csalódtam sõt!Nagyon jól játszott,igazán átélte a története!Úgyhogy meg kell,hogy mondjam nagyon pozitívan csalódtam Zac-ben,és remélem,hogy jó pár ehhez hasonló alakítást fog még nyújtani a jövõben!Szóval én tényleg nem vagyok elfogult a színész iránt ,tehát aki még hezitál nézze meg,mert abszolút pozitív csalódás!De még így sem nézek meg egy HSM sem!
2/10
Garfimacs 2010 szept. 17. - 16:17:39 2/10
(31/75)
Gagyi low budget film, gagyi történet, tömény unalom... hogy most a negatívumokat ne említsem. A fõszereplõ... sztem egy pléhbögrében több érzelem lakozik, mint ebben az arcban. Totál tehetségtelen, egy dolgot tud, faarccal nézni a semmibe... de komolyan, egy satu érdekesebb és sokoldalúbb tudna lenni... ( OK, szép szeme van, a fiatalabb höklgynézõk valszeg ettõl aléltak )
10/10
kivinesta 2010 szept. 13. - 17:32:27 10/10
(30/75)
Jaa! megjegyzés! Ha elolvastátok itt a népszabadságos kritikát akkor ne higgyetek neki!!! életemben nem hallottam akkora baromságot amit õ odafirkantott!!!! én láttam és tudom, hogy nem igaz!!! Még idõsebb korosztálytól is azt hallottam hogy Zac most nagyon jót alakított!!
Amúgy az a népszabadságos pali ezért kapja a pénzét hogy ezt írja szal tényleg ne higgyetek neki én tudom, hogy mit láttam és nagyon élveztem!!
10/10
kivinesta 2010 szept. 13. - 17:25:48 10/10 Előzmény kivinesta
(29/75)
Megnéztem a filmet! Tök mind1 hogy mit írnak a kritikusok mert ez a film nagyon jó volt! :D aki szeret sírni annak ajánlom és annak is aki nem mert az úgy is sírni fog! :D vannak benne vicces részek is, de nagy része dráma! de happyendes dráma :D Ajánlom nézzétek meg!! nagyon jóóó :D
10/10
kivinesta 2010 szept. 03. - 16:35:42 10/10 Előzmény Siliana
(28/75)
rajta vagyok a témán az biztos :D
offtopic
Siliana 2010 szept. 02. - 08:14:03 Előzmény kivinesta
(27/75)
Ja igen, "ha magyar vagy nézzél magyar filmet" XD
Ha meg kell a halivúd, küzdjél meg érte, hogy megértsd:)
Siliana 2010 szept. 02. - 08:13:21
(26/75)
Azt hiszem, abban egyetértünk, hogy a Hich School Musical meg a vámpírfilmek ezt kevéssé segítik elõ.
Tudok ajánlani ez esetben hangoskönyveket.

Pl. számomra közel nem olyan azt hallani, hogy "kill two birds with one stone", mint azt, hogy "két legyet ütött egy csapásra"
hm. nekem errõl pont az jutna eszembe, hogy de jó hogy felirattal néztem, mert így megismerhettem, hogy amikor mi két legyet ütünk egy csapásra, az angolszászok madarakat kõvel. Ezt szinkron esetén nem tudhatnám meg soha8)

Te arról írsz, hogy igénytelen vagy igényes filmeket nézél inkább. De a lényeg az, hogy ha már adott egy film akkor az inkább szinkronizált legyen vagy inkább ne.

Nyilván az lenne a megoldás, hogy legyen választási lehetõség de mivelhogy ez nem megoldott és a legtöbb filmet most már szerencsére nem szinkronizálják, várjatok csak a DVD-k re:)

és mivel ez egy sokkal nagyobb lélegzetû téma, amit száz oldalakon át lehetne folytatni, és nem is annyira fórum hasábjaira való, a további vitatkozásnak nem látom értelmét:) ha nem akartok feliratot olvasni, várjátok csak meg a DVD-t, ha meg a szép csengésû magyar nyelv kell, ajánlom Latinovits felolvasásait, vagy a többi jó minõségû hangoskönyvet:)
Siliana 2010 szept. 02. - 08:06:12 Előzmény kivinesta
(25/75)
Rendben, megbocsátok 8)
Érdekes, hogy pont a High School Musicalt hoztad fel példának, mert épp mondani akartam, hogy a legnagyobb tini siker- meg vámpírfilmek, mint az említett remekmû is meg a Harry Potter meg a stb elég pénzes alkotások ahhoz, hogy lefoglalják a szinkront. De egy héten 4-5 filmpremier van, egyszerûen nem lehet mindet a premier idejére szinkronizálni. Talán ezt meg lehet érteni.

Lehet, hogy te nyelvtagozatos suliba jársz és már semmi szükséged a gyakorlásra, de sokan nem csak azért néznek meg egy filmet, hogy bambuljanak üvegszemekkel zombimódra 100 percet, hanem azért, mert teszem azt egy alkotást szeretnének megismerni. Ahhoz pedig hozzátartozik az eredeti nyelv is, ami nem mellesleg az idgennyelvi ismereteinket is bõvíteni képes.
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 szept. 01. - 21:45:52 Előzmény Siliana
(24/75)
Szép és jó, amit mondasz, csakhogy általánosságban az anyanyelvünkön sem beszélünk elvárható szinten. Sokan rengeteg kifejezés hallatára csak lesnek, hogy mit jelent. Egy kreatív szinkron pedig ezen sokat segíthet - pl. Tóth Tamás Boldizsár fordításai (Herkules). Rengeteg kifejezés nem jönne át úgy, ahogy az kéne. Pl. számomra közel nem olyan azt hallani, hogy "kill two birds with one stone", mint azt, hogy "két legyet ütött egy csapásra". Én szeretem az anyanyelvemet hallgatni, de a magyar filmekben általában csak szlenget hallani, épületes, gyönyörû mondatokat azonban nem. Ezt az igényemet kielégíthetem egy kosztümös film megnézésével. Nem olvasni akarom, hallani a magyar nyelv csengését, jóhangzású szavait stb. Ha olvasni akarok, könyvet veszek a kezembe. Nyelveket is tanulok, de épülésem érdekében direkt leülök azon az adott nyelven filmezni, ám kikapcsolni sohasem fog.
Abban viszont megoldást látnék, ha úgy sugároznák a filmeket, hogy választható legyen a nyelv és az esetleges felirat.
10/10
kivinesta 2010 szept. 01. - 16:08:19 10/10
(23/75)
Már bocs de én magyar vagyok! nem tom lehet hogy ezt te máshogy látod?! azért olyan szinkronnal hallgassam már amilyen nemzetiségû vagyok. Azért meg ne én szívjak már hogy a magyarok nagy része baromi lusta a nyelvekhez! Én nyelvi tagozatos gimibe járok de azért ha filmet nézek szeretem magyarul!
Amúgy amit mondtál hogy hetekkel, hónapokkal utána jön ki a feliratos ez nem igaz! Azért mert amikor 2008-ban kijött a High School Musical 3 akkor Magyarországon október 23-án vetítették(premier elõtt 18-án), amikor Amerikában a premierje 24-én volt!
Alsy 2010 szept. 01. - 16:01:48
(22/75)
am általában amilyen formában leadnak egy film trailert, olyan lesz a moziban is... legalábbis személyes tapasztalat, meg hát nem csak az enyém hanem mindenkié is... ha egy film feliratos, annak a reklámja is az..
am a halála és életet szerintem arra utal, hogy ugyebár arról szól a film, hogy egy csapásra megváltozik az élete... szerintem a halál az arra a napra utal, amikor ugye meghal benne valami, és az élet pedig arra utal, hogy utána a szerelmet választja, tehát ahelyett, hogy a múlt szörnyû emlékeivel törõdne, inkább továbblép és továbbéli az életét... én így értelmeztem...:)
rockerjutka 2010 szept. 01. - 10:27:51
(21/75)
senki nem tartja furcsának h nem élete és halála hanem halála és élete?
ez most akkor azt jelenti h meghal és azután jön afordulópontja az életének???
tündemamusz 2010 szept. 01. - 08:57:49
(20/75)
Remélem a fõszereplõ srác rájön, hogy meleg, mert más szerepben elképzelni is nehéz.
Siliana 2010 szept. 01. - 08:02:12 Előzmény kivinesta
(19/75)
Divat???
Tõlünk nyugatabbra fejlettebb országokban már a szinkron ellen vannak az emberek, hogy ne másítsák meg a kifejezéseket meg vicceket, a nyelvtanulásról nem is beszélve.
Egyre több panasz van rá, hogy több feliratos film kéne a TV-ben is, hogy a lusta magyar kicsit rá legyen kényszerítve a nyelvgyakorlásra, ne csak magokjon az idegen nyelveken érthetetlenül. Illetve inkább azért, hogy ha szeretné, ne kell jen drága pénzért DVD-t vennie, (persze vannak olcsóbbak is, de azért nem az az általános, meg annak minõsége amúgy is hagy némi kívánnivalót maga után.)
szóval én mindig szomorúan olvasom az ilyenek hozzászólásokat, hogy fújfúj felirat.
Másrészt ha szinkronizálnák, eleve hetekkel, hónapokkal késõbb kerülhetne a moziba. Mondja ezt egy olyan valaki, aki odavan a szinkronizálásért, mint mûfajért és tény, hogy elég jók vagyunk benne, de az eredeti nyelv hanghordozását, gesztusait, poénjait egyetlen magyar szinkron sem tudja visszaadni, sokrétû magyar nyelv ide vagy oda.
10/10
kivinesta 2010 aug. 24. - 14:11:11 10/10 Előzmény Zac Efron
(18/75)
köszi, hogy megadtad az oldalt mert én nagyon bízom benne hogy szinkronizált lesz! :D amúgy a feliratos filmeknek a reklámja is feliratos! szal remélem hogy ezt leszinkronizálják! csak az a baj hogy a film magyar forgalmazójának a honlapján(uipduna.hu) pedig azt írják hogy feliratos lesz szal nem tom h melyik honlapnak higgyek de én annak szeretnék amelyiket te adtad meg :D amúgy én is meglepõdtem a reklámján mondom: álljunk meg! várjunk csak egy kicsit, hiszen ez magyarul volt :D :D
Zac Efron 2010 aug. 24. - 07:47:24
(17/75)
Sziasztok ! :)

Én találtam egy oldalt ahol azt írják , hogy szinkronizált lesz :)

http://filmek.blog.hu/2010/08/12/charlie_st_cloud_halala_es_elete_charlie_st_cloud

Ráadásul reggel 7:30-kor láttam a viasat3-on a film reklámját , ami szintén szinkronos volt , még meg is lepõdtem amikor elkezdtek magyarul beszélni benne.
Én bízom , hogy leszinkronizálják , mert hát mégis csak magyarok vagyunk , de ha feliratos az sem baj , mert imádom Zac hangját :D
7/10
Gaben 2010 aug. 22. - 22:54:41 7/10
(16/75)
nagyon szeretném megnézni,de mozit nem tudnám kivárni:)...tudna vki segíteni, hogy honna tudnám letölteni?milyen oldalról?