gladiolus 2015 szept. 15. - 12:06:08
(11/31)
Columbo ebben a részben többször is arra hivatkozik, hogy a felesége nem tud jönni az étterembe, mert a babysitterre várnak. És azt is mondja, hogy nehezen szabadul el az, akinek családja van. Mi van???? Neki nincs is gyereke. :-)
Vagy ez ködösítés akart lenni?

Ennyire visszataszító gyilkost még nem tapasztaltam eme sorozatban, elviszi a pálmát, annyira utálható, minden szempontból, a színész meg jól játszik. A másik véglet, a legszimpatikusabb gyilkos meg szerintem Abigail Mitchell, a Kapj el ha tudsz-ban, õ a másik véglet, õt kifejezetten sajnáltam, és Columbo is.

A titkárnõ célja mi volt a végén? Valós érzelmek, vagy csak anyagi haszon remélés?
6/10
gregga 2015 szept. 02. - 01:02:46 6/10 Előzmény Emmersson
(10/31)
SPOILER

Azt nyilatkozta a gyilkos, hogy sosem kapcsolja ki a légkondicionálót. A film eleje felé látszik, hogy megtette. A halál oka fulladás volt.
Emmersson 2015 aug. 17. - 20:06:30
(9/31)
Nem értettem!
Az elsõ Columbo, amelyben nem értem a bizonyítás menetét!

Valaki spoilerezze már ide, mi köze a megmelegedett bornak az egészhez!
Diablo72 2015 aug. 14. - 21:37:30
(8/31)
Annak mi lehet az oka, hogy egy fekete keret van a képen körben SD adásban? Alul/felül még rendben lenne mert esetleg "szélesvásznú" , de oldalt...
antimason 2013 febr. 27. - 19:51:09
(7/31)
"csakhogy megszerezze az " Év borásza" címet"
Nem csak ezért, hanem a 25 év alatt felépített borászata került veszélybe.
kipage 2010 máj. 03. - 11:14:29
(6/31)
Donald Pleasance színészi munkája hihetetlenül jó ebben a részben és nagyon jó szinkronhangot találtak mellé. Ez is az egyik kedvenc részem, holott a bizonyítás nem olyan furmányos.
orgyen 2008 nov. 08. - 21:07:59 Előzmény andy_balog
(5/31)
Igen, valóban nagyon emberi és esendõ mindegyik szerepében. A pénzért mindenre képes vagyonosok lekezelik és hülyének nézik a gyûrött ballonkabátja, ócska kocsija miatt, de szellemileg magasan fölöttük áll.
Azoknak tetszik akik szeretnek odafigyelni a filmbeli dialógusokra és nem az "effekteket" tartják a filmmûvészet csúcsainak.
Nagyon feldobja a magyar szinkron és Szabó Gyula csodálatos hangja: a legszebb hangú magyar színész, csak Szilágyi Tibor és Helyei László mérhetõ hozzá a még élõk közül.

A "rózsabimbós" film címe: "Gyilkosság telefonhívásra"
offtopic
zee944 2008 nov. 08. - 16:31:54
(4/31)
Javaslom, inkább írd azt, hogy vírushegyeket töltöttél le az oldaláról. Az hatásos, ez nem.
andy_balog 2008 nov. 08. - 16:28:37
(3/31)
vihar a bilibe :))
offtopic
zee944 2008 nov. 08. - 14:53:19
(2/31)
:)) Ne idegeld fel magad.
10/10
tonyXPRS 2008 nov. 08. - 14:14:41 10/10
(1/31)
Egyetértek, bár nekem egy egészen kicsit jobban tetszett az az epizód, amikor kutyákat tanított be a gyilkos egy jelszóra ("rózsabimbó"). Még, ha kissé nehezen hihetõ is.
De úgy általában mindegyik Columbo-epizódot szívesen nézem, mert számomra õ a legemberibb nyomozó a kutyusával, a ballonkabátjával, azzal, ahogy elrontja a rollniváltást a moziban stb. Talán csak Agatha Christie vag Poirot felügyelõ közelítheti meg, de õk nem ilyen emberközeliek. Columbo fesztelenül forgolódik a gazdagok közt. Tán csodálja, de nem szereti a tartalmatlan üres világukat. Ez a legjobb benne.