kriszti0005 2010 jan. 18. - 21:27:36
(48/88)
Én még mesétõl ennyire nem ijedtem meg. A bemutatójából nem erre számítottam, de nagyon jó volt!

SPOILER

Köszönöm a készítõinek, hogy nem húzták el a szemek keresgélését, mert én úgy izgultam majdnem kiugrott a szívem a helyérõl. Nagyon klassz volt, és tetszett ahogy megrajzolták az emberek benne:) Nálam 10/9 - csak mert 10-est ritkán adok.
3velin 2010 jan. 15. - 18:44:15
(47/88)
Az elsõ film, amit 3/D-ben néztem meg.
Nekem nagyon bejövõs!!! :)
Redfield 2009 nov. 24. - 03:26:35
(46/88)
Amilyen az idei felhozatal, esélyes, hogy még így is bejut nálam a legjobbak közé. Remek fantáziavilággal (és néhol kellõ morbiditással) megáldott animációs mese. A Karácsonyi lidércnyomást ugyan nem veri, de minden tekintetben van olyan élvezetes.

9/10
10/10
Xprincess 2009 nov. 15. - 12:55:30 10/10
(45/88)
Hát ez a film..
Azthittem ilyen kis gyerekes hülyeség.
És megnézem a barátnõmmel és komolyan azon veszem magam hogy mindjárt sokkot kapok a félelemtõl.
Nekem nagyon bejött.xD
wiliwonka 2009 nov. 01. - 20:20:23
(44/88)
Jó kis cucc volt. Parázni azért nem paráztam, de volt benne bár megdöbbentõ és morbid dolog. Naggyon beteeeg. Kegyetlenül bejött.
RixosWalerius 2009 okt. 06. - 15:32:23 Előzmény melange87
(43/88)
Egyszerûen inkább csak el kéne beszélgetni a gyerekkel, arról, hogy ez egy film, nem a valóság... Mindenki döntse el, hogy van-e a gyereke olyan értelmi szinten, hogy meg lehessen-e nézni vele félelmetesebb filmet. Mindenesetre egy gombszemû nem lehet félni, mert NEM létezik... Amikor engem elvittek az elsõ olyan filmemre, ami kicsit félelmetesebb elõször beszélgettek róla velem...
10/10
Q.God 2009 szept. 08. - 00:50:20 10/10 Előzmény tirszin
(42/88)
Faék???

Nos, nem is tudom hol kezdjem. Dühít, szó szerint dühít az ostobaság! Az, hogy meglátásod szerint nem szól semmirõl meg nem ad, az nem azt jelenti hogy tényleg. Ez egy nagyon durva és felettébb szomorú. A mai világnak egy döbbenetes tükör (amit, látszik is sokan inkább behunyt szemmel néznek) A végletekig elfoglalt szülök, akik nem törõdnek a gyermekkel. Egy álomvilág, amit kezdetben kialakíthat egy gyerek, de késõbb az csak rosszra fordul. Elveszíti a talajt, a valóságot... nem tud menekülni. Az álomban is csak ráébred az elme: Valami nincs rendben! Nehéz kiszakadni, szinte lehetetlen. A macska szimbóluma (gondoljunk csak matrix...) -HIba!- Egy társ egy barát = kiragadás, DE mi van ha ez nem adott - és sokaknak nem. Beszõ az álom...

Hatalmas képi világ, Burton-i figurák, sokatmondó karakterek Valós - Valótlan pereme. Szövet - szövõszék szimbóluma. (ami ugye József Attilánál is felfeslik, mindig felfeslik valahol) - és még számtalan aprócska momentum.

Nos, ha ez nem ad, meg ez nem szól semmirõl... nincs mit írni... SAJNÁLATOS, de már megszokhattuk... lények...

Hatalmas - 10/10
3/10
tirszin 2009 aug. 24. - 17:55:31 3/10
(41/88)
Sztem. egyszerû kis film, mint egy faék.
Nem sok értéket vonultat fel, én többet vártam a hozzászólások alapján. :(
10/10
Dros 2009 aug. 24. - 14:10:45 10/10
(40/88)
Édes kis mese nekem tetszett :D
10/10
tetraeder13 2009 aug. 08. - 20:44:23 10/10
(39/88)
Jó volt. Tetszett. A látvány elképesztõ! De a film közepe fele kicsit unalmas volt. de ettõl függetlenül 10/10.
10/10
skillet 2009 aug. 08. - 10:36:23 10/10 Előzmény nyenye
(38/88)
nagyon egyet értek nyenye kollégával. nekem is az alíz csodaországban ugrott be párszor. számomra az elsõ pillanattól fogva kellemes benyomást keltett a film. hihetetlen ez a világ. nagyon tetszik. ahogy a karácsonyi lídércnyomás és a halott menyasszony is. nagyon eltalált volt az egész. a hangulata ami igazán magával ragad. a környezet. a karakterek. jóra sikeredett. 10/10 nálam. és biztos, hogy még meg fogom nézni párszor. csak ajánlani tudom.
CrazyBoy 2009 aug. 06. - 00:57:23 Előzmény gigiagi67
(37/88)
Ez nagyon vicces:)
Obránszky Ármin 2009 júl. 13. - 02:08:33
(36/88)
Remek történet virtuóz kivitelezésben! A Lidércnyomás mellett van mindenképpen a helye, Selick kitett magáért!
9/10
nyenye 2009 júl. 13. - 01:21:26 9/10 Előzmény gigiagi67
(35/88)
Szerintem nem a filmet kéne okolni a saját...úgymond "információ hiányod" miatt!Rajta volt a 12-es karika a filmen de te mégis bevitted a gyerekeket ráadásul ha olvasol pár hozzászólást vagy neagyisten megnézel egy trailer-t egybõl tudtad volna,hogy ez nem az az átlagos családi mozidélután a Disneyvel!

Amúgy a film zseniális.Egybõl magával ragadott ez a szürreális komor világ és maga a történet is.(Mintha az Alice csodaországban kapott volna egy új "köntöst".)
Nem tudom,hogy vagytok vele de én már rohadtul unom az egy kaptafára készült tucat animációs filmeket.Amikben az idióta beszélõ állatokon kívül mást elvétve tudnak csak kitalálni.
Látszik a filmen,hogy profi munka.Rengeteg meló volt vele a díszleteket egytõl-egyig kézzel építették és merõben újszerû módon alkalmazzák a stop motion technikát.
Mindent összevetve remek kis bábfilmet sikerült összehozniuk,bõven túlszárnyalták az elvárásaimat. 10/9
Zogmund 2009 jún. 22. - 15:11:24 Előzmény 1stPicur
(34/88)
Na igen, sokaknak e miatt tetszik (köztük nekem is :)) mert olyan Tim Burtonos :) Legalábbis hangulatában.
És ha már Burton: nagyon várom az Alice in Wonderland -ot meg a Frankenweenie -t! Na azok igazi Burton féle csemegének ígérkeznek :)
10/10
1stPicur 2009 jún. 17. - 19:59:01 10/10
(33/88)
Igazából sok köze nincs a két mesének egymáshoz... mert itt nem nagyon dolgozott Tim Burton (Sweeney Todd, Halott menyasszon stb..) A két rendezõ és/v író egyedûl a a Karácsonyi lidércnyomásban dolgoztak együtt. Hozzáteszem, remek ez a film.. mivel én Tim Burton rajongó vagyok =) és egészen jól hasonlított hozzá, ezek után 10/10
Zogmund 2009 jún. 14. - 16:10:35
(32/88)
Nem rossz, nekem tetszett a világa, meg az, ahogy megcsinálták a filmet. A zenéje is nagyon passzol.
A története nem olyan jó, mint a Nightmare Before Christmas -é, és félelmetesebbre sikeredett (amiért tuti nem való 12 éven aluliak számára), de szerintem a nagy klasszikus Walt Disney rajzfilmek (Hófehérke, Kis Hableány, Szépség és Szörnyeteg stb.) legalább ennyire félelmetesek, azokon mégse háborognak annyit...
simán 7/10
RixosWalerius 2009 máj. 07. - 16:45:53
(31/88)
A haverjaimmal úgy ültünk be rá, hogy nem vártunk tõle sokat, így aztán tudtuk élvezni, hiszen nem ez volt az év filmje az biztos. A csaj idegesítõen naiv volt. Mi mondjuk végigröhögtük magunkat, ahogy a kis 8 évesek, sorban hagyták el a termet. Végül, 2 család meg mi maradtunk:-)
Jó lehet, hoyg én már idõsebb vagyok, de nekem semmi félelmetes nem volt benne, mivel egyáltalán nem életszerû. Attól nem tudok félni, hoyg egy gombszemû nõ odajön hozzám, azzal a dumával, h õ másik anyukám és vegyem fel a gombszemeket. Szerintem félni, csak válóséghûbb filmektõl lehet.
10/5
ooklil 2009 máj. 07. - 16:44:04
(30/88)
A könyvet olvasta valaki?most szeretném majd elkezdeni.Milyen?
demilycarina 2009 máj. 02. - 19:27:39
(29/88)
Nekem nagyon tetszik, szeretem az elvont dolgokat, és szeretem ha az emberek utat engednek a fantáziuájuknak és nem szabnak határt neki. És az olyasfajta humorért, ami ebben a filmben van, élni, halni tudnék :). Imádom ;)

Aki szerint pedig nem volt jó az húzza le magát a WC-n de elõtte igyon sósavat, hogy legalább a WC tiszta legyen tõle.... (nem kell a szívetekre venni XD)