offtopic
duckshoot 2011 dec. 12. - 22:12:26
(142/222)
8/10
kadar1995 2011 dec. 12. - 19:15:38 8/10
(141/222)
Még augusztusban, moziban akartam megnézni, de a negatív kritikák miatt kihagytam. SAJNOS.
Szerintem a film nagyon eltalálta ezt a western-sci-fi mûfajkeveréket. Bár többet is kilehetett volna hozni belõle, de ennek ellenére felejthetetlen.
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 12. - 17:25:32
(140/222)
Akkor ne hidd el, de engem hagyj már békén, mert elegem lett belõled.
1/10
gab2010 2011 dec. 12. - 12:33:34 1/10
(139/222)
minden jó indulattal 10/4 ... hát ez elég gyenge film volt
offtopic
Rhaegar 2011 dec. 12. - 04:01:16 Előzmény Ford Mustang
(138/222)
:)

Higgye el, aki elakarja.
Mermaid. 2011 dec. 12. - 00:18:40
(137/222)
Egyet értek, ez a film annyira "csúcs" hogy már ki is hozták dvd-n :DDDDDD Elég gyors volt, ahogy a szar filmeknél ez szokás szerint igy van.
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 11. - 22:49:27
(136/222)
Igen az az én oldalam te eszement szartúró, remélem máshoz is értesz a pofázáson kívül.
Rhaegar 2011 dec. 11. - 20:01:13
(135/222)
http://filmek.s9.hu/cowboyok-es-urlenyek-kritika/

Valóban ?!

Ebben az esetben akkor te lennél a Kovács Róbert ?

És ha te írtad.. akkor miért nem csak egy linket tettél közzé, hogy "emberek itt a kritikám, olvassátok el" ?! :)))

Te ganajtúró, legalább itt ne hazudjál! :DDD
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 11. - 16:50:24
(134/222)
Ezt én írtam te szerencsétlen...
Rhaegar 2011 dec. 11. - 16:39:23
(133/222)
Na ezt vajon honnan másoltad be ?!

Mind1.. a film veszélyesen moslék.
Ford Mustang 2011 dec. 11. - 16:29:27
(132/222)
Jon Favreau ezzel az „alkotással” igen csak mellényúlt. Egy old timer stílust és egy modern stílust összekeverni nem volt egy jó döntés, legalábbis a részérõl, hiszen láthattunk már nagyon jó stíluskeveréseket a filmtörténelemben.
Igazából a történetet egy '06-ben megjelent képregényalbum adta, melyet Scott Mitchell Rosenberg készített és szeretett is volna megfilmesíteni, de valamilyen oknál fogva ez utóbbira nem volt lehetõsége. Így került a Mark Fergus által írt forgatókönyv alapján a vászonra Fairview Entertainment, az Imagine Entertainment, a K/O Paper Products és a Platinum Studios közös produkciója. Amennyiben még csak képregény sem készült volna errõl a sztoriról, akkor sem lett volna nagyon nehéz kitalálni egy történetet. Jon Favreau fogott egy alap UFO-s támadást és ráhúzta egy westernkori sémára. Igaz, a western filmek kora leáldozóban van, hiszen csekély mennyiségben készítenek hasonló filmet. Ha a rendezõ célja az volt, hogy a westernt újraélessze, hát jól ráfaragott. Ennek ellenére 140,555,209 dollár bevételt produkált az USA-ban, ami megközelíti a $163,000,000 készítési költséget. Daniel Craig a forgatások alatt állítólag úgy viselkedett, mint egy hisztis kislány, mert annyit kellett neki lovagolnia – minek vállal western filmet? Az amnéziás fõhõsünk szerepére elõször a Vasember sztárját Robert Downey Jr.-t szemelték ki, de õ visszautasította a szerepet, így került a 007-es ügynökre a választás. Kérdéses, hogy milyen lett volna a film Downey-val a fõszerepben. Feltételezem vicces jelenetekben és humorban nem lett volna hiány, amiben így a film elég vérszegény. Számomra még érdekesebb karakterválasztás volt Dolarhyde szerepére Harrison Ford. Természetesen az egész színészgárdából neki van a legtöbb köze a cowboy-kalaphoz és a westernhez, mégis eleinte nem akarta elfogadni a szerepet. Tán azért is döntött még is úgy, hogy vállalja, mert közel áll a szívéhez a western világ. Hozzáteszem, hogy igaz, vérbeli profizmust tükrözõ színészi játékot az egész filmben csak tõle láthattunk. A tipikus személyiség kialakulását kellett eljátszania egy megfásult, keményszívû, volt ezredes személyébõl a film végére egy pityergõ, érzõ lelkû ember lett. Szinte már megszokhattuk az ilyen jellegû filmekben, hogy mindig van egy ember aki játssza a kemény férfit, csupán azért, mert fél kimutatni az érzéseit és akkor hirtelen színt vall egy számára közömbös ember és ennek hatására meggyengül, ugyanakkor motiválttá válik. Azonban nõ nélkül nem maradhat egyetlen film sem. Craig javaslatára elõször Eva Green-t szerették volna Ella szerepére, azonban õ nem vállalta és így esett a választás Tizenhármasra, azaz Olivia Wilde-ra, aki nem csak szép, de van valamiféle Földön túli kisugárzása, ami itt épp kapóra is jött. A látvány sem volt rossz, azonban hagy némi kivetni valót maga után. Sõt. A fegyverek, a lövések és a kiváltképp agresszív zöld lények zöld vérrel egész jó hatást adtak vissza. Azonban az éjszakai jelenetek nagyon olcsónak tûnõ reflektorjátékok voltak. Az elrablások pedig egyszerûen nevetségesek voltak, mint sem félelmetesek. Drót, sikítás, és mint valami vontatókötél már repül is el az áldozattal az ûrhajó. A lények engem egy régi PS játékban szereplõ ellenségre emlékeztettek, bár legalább szépen kidolgozottak voltak – véleményem szerint itt nyúlt bele a filmbe Spielberg keze. Azonban ez nem a rendezõ érdeme, hanem azoké a háttérmunkálatokért felelõs csapaté, akiket nem szoktak még csak megemlíteni sem az újságok. Számomra furcsa volt, hogy a 19. század embere repülés után – nem is akármilyen – még csak el sem hányja magát és ez még semmi ahhoz képest, hogy olyan nyugodtan fekszenek romantikus tekintettel egymásra nézve, hogy akár egy szombat esti romantikus filmbe is elment volna a jelenet. Aztán 13-s meghal, majd az indiánok tûzbe vetik, és mint egy isten feltámad és meztelenül kisétál a tûzbõl. Ennél a jelentnél szakadt el nálam a cérna, nem elég hogy agresszív idegenek rabolgatják az embereket, most még egy „démonnal” több van. Végsõ soron nem volt rossz ötlet, csupán rosszul lett felvezetve, azaz pontosabban túlózva. A befejezõ harc akárcsak egy indiánok versus cowboyok filmben egy völgyben ér véget, ahol aztán a karakterek elnyerik végsõ formájukat. Mindent összevetve Indiana Jones, Bond és Doktor House üdvöskéje kristálykoponyák, Aston Martin és sztetoszkóp nélkül is tud nézhetõ filmet összehozni. Történet: 10/6
Látvány: 10/7
Szereplõk/színészi játék: 10/7
Összességében: 10/6.7
Mivel jószívû vagyok, felfelé kanyarintom, így 7-es.
6/10
idõjós1010 2011 dec. 11. - 15:41:16 6/10 Előzmény Csonger
(131/222)
KB egyetértek.
6/10
idõjós1010 2011 dec. 11. - 15:36:51 6/10
(130/222)
Egy valamitõl mindig tartok mikor ûrlényes film elé készülök leülni.: A legtöbb esetben mindenféle logikát mellõzve, az evolúcióelméletnek totál ellentmondva alkotják meg ezeket a lényeket. Többségében nagydarab vérre éhezõ ocsmány pofájú hosszú karmû vadállatokként vannak ábrázolva, no persze mellette hipersuper kütyükkel mászkálnak, és galaxisról galaxisra ugrálnak csodahajójukkal, mellyel ez esetben éppen úgy lehetett az ûrben utazni, mint aranyat bányászni.
Ettõl függetlenül a film élvezhetõ, de nagyon bugyuta.
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 21:50:39 Előzmény _Freddy_
(129/222)
Így én sem tudom mert nem láttam egyik verziót sem. Valószínûleg a 118-as a teljes film, amit te láttál az meg valami megvágott, valószínûleg volt benne egy olyan 5 perces jelenet amit ki kellett vágni.
7/10
_Freddy_ 2011 dec. 10. - 19:06:20 7/10
(128/222)
Azért kérdeztem mert nem tudom. A 113 percest néztem, és annak az utolsó 7-8 perce stáblista. A 118-assal is ugyan ez (annak csak a végét néztem meg és annak is 7-8 perces a stáblistája ugyanúgy). Nem szokták odaírni egy filmhez, hogy vágott, ha csak a stáblista rövidebb, én úgytudom. Szóval a vágott verzió kb 105 perces a másik meg 110 stáblista nélkül. De nekem így is tetszett, remélem csak az unalmas részeket vágták ki a filmbõl. Azért nem tudom, hogy mit vágtak ki, mert a rendes 118 percest augusztus végén láttam, és nem emlékeztem az egész filmre, és csak azért hogy tudjam mit vágtak ki, nem fogom egymás után megnézni a 2 verziót, talán majd 1 hónap múlva megnézem és ralán rájövök miket vágtak ki.
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 18:53:02
(127/222)
Akkor nem tusom mi az az 5 perc? Szerinted?
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 10. - 18:43:14 7/10
(126/222)
A stáblistából nem vágtak ki semmit. De mind1, lényegtelen, jó ez így, jó volt újra megnézni, és most végre jó minõségben.
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 18:26:11
(125/222)
Gondolom hogy a stáblista az az 5 perc.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 10. - 05:27:43 7/10 Előzmény Ford Mustang
(124/222)
Na ezt jó tudni, amugy a vágott verzió 113 perces. Véletlenül a rendeshez is azt írták, hogy vágott, pedig nem. Az meg 118 perces volt. Kíváncsi vagyok melyik jeleneteket törölték ki a filmbõl.
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 09. - 18:47:05
(123/222)
A film hosszába a stáblista is beletartozik mindig.