rockpanorama 2008 dec. 31. - 12:08:10
(21/41)
Neked is BÚÉK! Küldtem privátot, remélem megkaptad! Amikor elküldtem, hirtelen kilépett a gépem a fórumról. azt sem tudtam mi van. :-) No mindegy, annak az üzinek is ez volt a lényege.
Anyiyta 2008 dec. 31. - 07:36:23
(20/41)
BUÉK!!!!
rockpanorama 2008 dec. 29. - 15:34:50 Előzmény Anyiyta
(19/41)
Szió! No látod, tudtam, hogy valamit kifelejtek! A Titkos Ablak nálam is az elsõk között szerepel. Az utóbbi idõben már nincs annyi idõm, mint korábban volt, így sajna csak King mûveire jut energiám, de persze azért akad még olyan író, akit szeretek. Dean R. Koontz mûvei nem rosszak (pld. A Tékozló Fiú, Az Arc stb.)no és persze az örökké imádott könyv, a Bram Stoker féle Dracula. A másik nagy kedvencem Shaun Hutson írása (Árnyak a Belsõ Pokolból), de ezt senkinek sem ajánlanám, mert iszonyúan beteg könyv.
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 29. - 09:54:35 Előzmény rockpanorama
(18/41)
Hát..úgymond nekem sincsen "óóóóde nagy kedvencem", amiket olvastam, azok mind tetszenek, de amit ki tudok emelni a sok közül, az: Cujo, Halálsoron, Carrie, A menekülõ ember (csak a könyv), Az, Sorvadj el. Titkos ablak. Remélem én sem hagytam ki semmit...
És neked van még olyan író King-en kívül, akinek a mûvei tetszenek?
rockpanorama 2008 dec. 28. - 15:35:04 Előzmény Anyiyta
(17/41)
Húúú, az élet egyéb területeirõl sem szeretem ezt a kérdést. Számomra csak jó és kevésbé jó létezik. Nem szeretek egyet sem kiemelni. Hááát íme akkor azok, amik mély nyomot hagytak bennem: Borzalmak városa, Cujo, Ragyogás, Állattemetõ, Bilincsben, Tortúra, Christine (szigorúan csak a könyv!), Dolores, Mobil. Remélem egyet sem felejtettem ki. Valószínûleg ide tartozna a Remény rabjai is, viszont sajnálatos módon azt még nem olvastam. "Visszadobom a leütött labdát": és Neked mik a kedvenceid? :-)
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 28. - 07:18:54 Előzmény rockpanorama
(16/41)
Sya! Semmi gond, nem volt nagy cucc megnézem. Amúgy neked melyik a kedvenc regényed Kingtõl???
rockpanorama 2008 dec. 26. - 22:55:36 Előzmény Anyiyta
(15/41)
Szió! Köszönöm az információt! Képzeld, amint láttam, hogy írtál rögtön megnéztem kedvenc tékám listájában, de sajna nincs meg nekik (hüpp-hüpp-hüpp). Most elszomorodtam. No mindegy. Egyébként én lüke-tóni is utánanézhettem volna és akkor nem kellett volna Téged ilyenekkel zargatnom.
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 26. - 18:09:39 Előzmény rockpanorama
(14/41)
igen, vászonra vitték a Borzalmak városát, Mikael Salomon rendezte...még nem láttam, de rajta van a listán...ha addig nem beszélnénk Boldog Új Évet kívánok Neked..puszi
rockpanorama 2008 dec. 26. - 13:24:17 Előzmény Anyiyta
(13/41)
Pont egy éve, karácsonyra kaptam az "Az" címû dvd-t. Nincs szándékomban lebecsülni a képességeid, de azt nem igazán tudod egy éjszaka kiolvasni, mint tetted azt a Creepshow könyvvel. Kicsit vaskosabb könyv. Jó olvasást kívánok hozzá! Arra viszont nem tudsz esetleg választ adni, hogy a Salem's Lot (azt hiszem Borzalmak Városa címmel jelent meg nálunk- micsoda hülye fordítás) címû könyvét filmre vitték-e? Szerintem nagyon jól meg lehetne csinálni.
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 24. - 17:05:11 Előzmény rockpanorama
(12/41)
hát én azt még nem láttam, de amin én nagyon paráztam az Az cimû film volt (jó azt még nem olvastam, de már rajta vagyok az ügyön :D), bár azért van egy két film, amit nagyon elba..tak, meg még azt nem értem, hogy miért változtatnak a sztorin, amikor úgyis a könyv a legjobb. Hiába ha elsõnek a filmet látom és utána olvasom a könyvet, a könyv mindig jobb...
puszi és Neked is Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet...
rockpanorama 2008 dec. 23. - 16:50:31
(11/41)
Igen, mondhatjuk azt is. Nekem az elsõ "találkám" vele az "Ezüst Pisztolygolyó" címû film volt. Nem tudom Te hogy vagy vele, de szerintem mai szemmel nézve már elég mókásan hat a sztori. Ahhoz azonban tökéletes volt, hogy "megismerkedjünk". Azután nekem is a Cujo jött, ami, tényleg annyira jól filmre lett víve, hogy olvasás közben én is sok dolgot hasonlóan képzeltem el. Ami számomra az egyik csúcsot jelentette az a Tortúra volt. Hát hallod attól én padlót fogtam. Már a könyv olvasása közben is paráztam, de a filmben Kathy Bates óriási volt. Annyira visszataszító figura volt, hogy szabályosan undorodtam tõle. Tudod, ez a tipikus "paplan alól kukucskálok kifele" effekt volt nálam. Ha addig már nem "találkoznánk", akkor:
Békés, Boldog Karácsonyt kívánok Neked!
Puszi
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 23. - 09:27:41 Előzmény rockpanorama
(10/41)
de igen, imádom King-et, elsõ könyv amit olvastam tõle a Cujo volt. utána megnéztem filmen is. Pl a házat dettó úgy képzeltem el (persze volt egy két változtatás a könyv meg a film között, de ettõl függetlenül nagyon jó volt mind a kettõ) Meg jó pár könyvet meg filmet is láttam tõle (Az, Sorvadj el (ezt álnéven adta ki), Carrie stb...)tán te is King függõ vagy? :D
rockpanorama 2008 dec. 22. - 22:42:34
(9/41)
Ja tényleg! Nekem fel sem tûnt! Bocsi! Egyébként szerintem is a Remény Rabjai az egyik legjobban sikerült King adaptáció amit valaha megfilmesítettek. No meg persze a Ragyogás!
rockpanorama 2008 dec. 22. - 21:06:02 Előzmény Anyiyta
(8/41)
Óóó, csak nem egy King rajongót köszönthetek Személyedben? Pár alvatlan éjszakát már nekem is okozott a mûveivel!
offtopic
Anyiyta 2008 dec. 22. - 15:29:24
(7/41)
én a Halálsoronra lennék kíváncsi könyvben, mert az is jó filmben...
rockpanorama 2008 dec. 22. - 14:00:08 Előzmény Anyiyta
(6/41)
Köszönöm szépen! Gyömrõn lakom, de mivel az életem nagyobb részét Pesten töltöm, így talán van esélyem a beszerzésére (itt is akad Alexandria). /ez itt a reklám helye/ :-) Egyébként a nagy többségre igaz, hogy a regényekbõl készült alkotások bizony meg sem közelítik az írott változatot. Tudod mit sajnálok? (meg persze szégyellem is) Hogy nem olvastam a Remény Rabjait! Pedig filmben szerintem csodálatos! Akkor milyen lehet könyvben?!? Húúú.
Puszi
Anyiyta 2008 dec. 22. - 11:18:49
(5/41)
mondom a könyvhöz képest a film semmi..ezerszer jobb...próbáld a nagyobb könyvtárban megszerezni, vagy ha meg akarod venni akkor ilyen nagyobb könyesboltokban (bár nem tudom merre laksz, melyik városban, de én itt az Alexandria könyvesboltban láttam ezt a könyvet valami 2500-3000 ft között)
puszi
rockpanorama 2008 dec. 22. - 11:12:00
(4/41)
Csak a jó könyveket lehet egy éjszaka alatt kiolvasni. Vagy ha az illetõ extra tehetség :-) Megpróbálom megszerezni, bár valószínûleg nem lesz könnyû feladat. Puszi
Anyiyta 2008 dec. 22. - 04:43:52
(3/41)
hát nem tudom, hogy lehet-e még kapni, én kölcsönöztem a könyvet...egy éjszaka alatt kiolvastam...:D
rockpanorama 2008 dec. 21. - 22:53:04 Előzmény Anyiyta
(2/41)
Szió! Ne már, ez tényleg megjelent nálunk könyvben? És még vajon lehet kapni? Én az elsõ részt nagyon régen láttam, és már csak ködös foszlányaim vannak róla, azt pedig kár lenne boncolgatnom. A második része azonban itt van a gyûjteményemben, nehogy este megnézzem aztán nehogy írjak róla! :-)