Téma: Csatahajó

medozz 2012 ápr. 29. - 18:15:55
(116/336)
Nem rossz film. Látványfilmnek és agykikapcsolásnak tökéletesen megfelel. Ha nem várunk el tõle többet. Mókás ahogy torpedót játszanak az alienakkel a japán kapitány. :) Messze a legjobb jelenet ahogy a Missouri-t felszerelik. Ahogy a legtöbb ûrlényes filmben itt is az a bajom hogy az ûrlények túl emberszerûek. (két lábuk két kezük van fejük van stb...) Egyszer megnéznék egy olyat ahol kicsit elrugaszkodnak ettõl a sémától.

Öszességében vállalható kikapcsolódás 10/7
Kovács kolléga 2012 ápr. 29. - 08:02:35 Előzmény d112
(115/336)
Így van. Ennél a filmnél minden teljesen oké, kivéve a forgatókönyvet (mert azt nem ártott volna némileg csiszolni). Szerintem elsõsorban Peter Berg rendezõ érdeme, hogy ebbõl az alapanyagból olyan filmet rakott össze, amelyiket nyugodtan lehet élvezni.
d112 2012 ápr. 28. - 15:18:35
(114/336)
Szerintem elég jó volt a film, ha hagy maga után jó pár kérdést vagy megkérdõjelezhetõ jelenetet, de ettõl eltekintve, összességében nem sorolhatnám a rossz filmek kategóriájába
10/10
mf5hd 2012 ápr. 27. - 23:34:18 10/10
(113/336)
Péntek esti kikapcsolódásnak egy hétnyi kemény munka után tökéletes, 2 óra zúzás. Az akciójelenetek pazarok, a többi meg kit érdekel, ez a film nem errõl szól. Nem kell túl sokat várni ettõl a filmtõl, nem arra készült,ennyi. 10/8
Kovács kolléga 2012 ápr. 27. - 17:55:18
(112/336)
Egyetértek.

Az Independence day két fõszereplõje (Will Smith és Jeff Goldblum remek alakításában)fényévekkel jobb volt, mint Alex Hopper. Mondjuk azért, mert ott már a film elején világos volt, hogy a saját szakmájukban mindketten a világ legjobbjai közé tartoznak, csak éppen valami miatt parkolópályára sodródtak. Ennélfogva természetes volt, hogy õk gyõzik le az alieneket. Itt viszont tökéletesen logikátlan, hogy miért lehet egy túlkoros lúzer hülye gyerek fél év alatt magas rangú tiszt a haditengerészetnél, ráadásul úgy, hogy látványosan alkalmatlan arra, amit csinál.
4/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 27. - 08:14:15 4/10
(111/336)
hát épp ezaz, a történet katasztrófa, kár hogy egyeseknek nincs ízlésük és felpontozzák ezt a hulladékot :D
9/10
AtTiLa09 2012 ápr. 26. - 22:31:19 9/10
(110/336)
Számomra rendben volt a film, 1000X jobb, mint a Transformers 2, 3 az elsõ részt semmi sem veri le. Humor is volt benne, látvány és a hang kiváló. Nekem kellemes 2 óra kikapcsolódás volt. 10/9 a film!!!
Kovács kolléga 2012 ápr. 26. - 14:10:45
(109/336)
A látvány, a zene, az akciók és a pörgés nagyon jó volt. Sok problémát a rendezéssel és a színészekkel sem láttam. Ami zavart, az a mûfaj átlagához képest is trehány forgatókönyv. Egyrészt nagyon sok volt a logikátlanság. Másrészt az efféle filmeknél fontos, hogy a fõhõs(ök) szimpatikus(ak) legyen(ek), akiknek õszintén lehet szurkolni. Itt azonban volt gond, mert a Taylor Kitsch által játszott Hopper annyira irritáló figura volt, hogy egy idõ után azért drukkoltam, hogy takarítsák már el az idegenek ezt a köcsögöt. Én speciel csak a mûlábú négert és a japán tisztet tudtam elfogadni.
7/10
BigaC 2012 ápr. 26. - 13:03:52 7/10 Előzmény _Freddy_
(108/336)
ez alapszabály Hollywoodban, minden segítség, minden bombahatástalanítás az utolsó másodpercben történik :)
7/10
BigaC 2012 ápr. 26. - 13:02:28 7/10
(107/336)
spoiler
na igen, és nulla radarral, egy mûködõ 45-ös ágyúval neki akart rontani az idegen hajónak.
aztán aszongyahogy, ökleljük fel :D
az se nagyon zavarta, hogy a japánok nagy része miatta pusztult el.
hát igen, az US Navy kapott egy reklámot, cserébe nyeltek egyet a sok baromságért.
1/10
ede25 2012 ápr. 26. - 07:06:29 1/10
(106/336)
De az se semmi ahogy Alex Hopper lett a kapitány a hajón :DDD egyszerûen kiírták az össze rangidõs tisztet a filmbõl, és akkor ez a csuszlifej lett a kapitány mivel õ vOlt a rangidõs tiszt :DDDDDDDD jah és ugy írták ki a rangidõs tiszteket hogy egyszerüen meghaltak :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
4/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 25. - 11:33:57 4/10
(105/336)
Az oké, hogy megszûntek a pajzsok, de akkor is miért pont az utolsó pillanatban értek oda? :D
7/10
BigaC 2012 ápr. 25. - 10:10:18 7/10
(104/336)
SPOILER
a légierõt azért nem tudták küldeni, mert az idegen hajó lezárta a zónát, amiben benne maradt a három romboló. csak azután tudott támadni a légierõ, amikor megsemmisült a pajzs.
persze lehetne ezer más hibát találni, a Missouri horgonyos manõver egyenesen nevetséges volt, de hát túl nagy szakmaiságot nem kell keresni.
Rihanna szerintem semmivel sem volt rosszabb, mint hasonló filmek kemény katonanõ szereplõi.
nekem meg a Transformers gagyi, dehát ízlések és pofonok :)
4/10
_Freddy_ 2012 ápr. 25. - 08:24:09 4/10
(103/336)
SPOILERES!

Nem tudom. Én sokkal de sokkal többet vártam ettõl a filmtõl. És kaptam egy gagyi tele effektekkel popcornmozit. Nem kell a Transformers-el összehasonlítani, mert nincsenek egy szinten. A Transormers ennél sokkal jobb, mert annak legalább van egy normális története. Ez egy erõltetett popcornmozi volt, nem tudok mást mondani rá. Rihanna egy tehetségtelen színésznõ ebben a filmben, és nem csak õ. Sok jelenet el lett túlozva, és egyik pillanatról a másikra történtek a dolgok. A fõszereplõ csávó az elején egy senkivolt és csak úgy behívták a seregbe pillantok alatt, aztán igen, akkor már csináljunk hõst is belõle mert el akar csábítani egy csajt. Ez a sok effekt meg már annyira undorító volt, hogy elvette teljesen a film élvezetét, mert ebbõl ki lehetett volna hozni egy jó filmet. De ez nem lett az. És Liam Neeson is alig szerepelt a filmben...

Sokan amugy tévedésben vannak, mert a Battleship az Amerikában nálunk a "Torpedó" nevezetû játék, amibõl filmet akartak csinálni. Hát elmondanám, hogy nem arról a csatahajóról szólt a film amin azok az öregek a végén csak úgy otteremtek. Hanem magáról a játék filmes változatáról kellett volna, hogy szóljon. De ennek semmi köze se volt hozzá. Csak undorítóan sok effektekkel teli tizenévesek nyálcsorgatós filmje. Semmi történet, semmi realitás. Az elején sugározzák a jelet, aztán idejönnek az idegenek, mi meg rátámadunk. Persze, hogy visszavágnak. És mi volt az a duma, hogy csata vízen,földön és levegõben. Itt egyedül a vízen volt csata, de azt se nagyon nevezném csatának, hogy az idegenek elsüllyesztenek pár hajót. A végén volt egy kis harc, de ott is össze-vissza lövöldöztek. Meg a légierõ se volt sehol addig amíg azok hatalmas nagy veszélyben nem voltak...nevetséges film.

10/4
t.a.edison 2012 ápr. 24. - 19:07:09
(102/336)
Sziasztok!

Nem értem miért kell egy ilyen filmben komoly dogokat keresni. Ez nem dráma, hanem akciófilm, aminek az a lényege, hogy látványos legyen. Ez pedig az volt, nagyon is! Szerintem a színészi játék annyira nem volt rossz, mondjuk Rihanna inkább maradjon az éneklésnél. Én általában, ha elmegyek moziba a látvány miatt teszem. Mostanában ritka az olyan film, ami után úgy jövök ki a moziból, hogy megérte. Ez olyan volt. Szeretem, amikor egy film olyan, hogy még a parkolóból kifelé jövet is a hatása alatt vagyok.
A sztorit én pont nem éreztem erõltetettnek, valahogy hihetõbb volt, mint a lentebb említett hasonló filmekben, az pedig kifejezetten tetszett, hogy végre nem millió csáppal rendelkezõ undorító lényekként vannak ábrázolva az alienek. A szerelmes szál pont elég volt, nem csöpögött tõle a film. A zene is jó volt, és nem csoda ha hasonlít a Transformersére, hisz ugyanaz a szerzõje. Nem értek egyet azokkal, akik szerint gagyi, hogy minden filmeben legyõzzük az idegeneket. Attól, hogy õk mondjuk képesek az ûrutazásra, nem jelenti azt hogy legyõzhetetlenek, hisz õk is úgy jönnek ide, hogy ismeretlen nekik a Föld és az emberek is. Nem tudhatják mivel állnak szemben.
Szóval összességében nekem nagyon tetszett a film, azt kaptam amire számítottam. Nálam 10/10
8/10
BradPitt35 2012 ápr. 24. - 18:24:04 8/10
(101/336)
Hozta a Transformers feelinget, nekem nagyon bejött 8/10
7/10
BigaC 2012 ápr. 24. - 17:32:30 7/10
(100/336)
Elfogult vagyok, mert hadihajóbolond vagyok :)
Természetesen szakmai szempontból is vannak kifogásolható részei, nem csak az itt már említett szokásos amerikai patrióta túlzásokkal van tele.
De egy hajóbolond ritkán lát modern hadihajókat ilyen sokáig, ezért hajlamos vagyok pár hibát elnézni.
SPOILER
az végülis nem volt rossz ötlet, hogy a modern hajók felderítése, célkövetése megbénul egy ilyen támadás során, és csak az ágyúk használhatóak, az AEGIS-t le is kapcsolták. bár utána a bólyás ötlet elég nagy marhaság volt, de a Torpedó játék hangulatába beleillett. nem is szólva arról, hogy a Phalanx gépágyúk is radarvezérlésûek, tehát azok sem mûködtek volna, vagy ha a lövedékeket látták, akkor azokra légvédelmi rakétákat is indíthattak volna. A Missouri-t már nehéz lenne ilyen gyorsan reaktiválni, de hosszú ideig úgy volt tartalékban, hogy bevethetõ legyen - és be is vetették például az Öbölháborúkban is. igaz, az arra készült modernizációt meg nem mutatták benne, szóval szakmai szempontból lehetne még sorolni a hibáit.
SPOILER vége
Szerintem az elmúlt évek hasonló témájú filmjei között jó helyen van, legalábbis nekem a Skyline, Darkest Hour, Battle LA nagyobb csalódások voltak, talán azért is, mert szerintem a Csatahajó nem veszi magát olyan komolyan.
Sõt, viszonylag értékelhetõ poénok vagy vicces helyzetek is vannak benne.
Egy kis pluszt megérdemel Neeson és persze Rihanna is.
Igen, popcorn mozi, de szerintem a jó fajtából.
Ha belegondolunk, hogy a film alapötlete micsoda, akkor nem is kell ennél többet várni.
sithlord 2012 ápr. 24. - 04:18:16
(99/336)
Ha nem láttam volna azokat a filmeket, amikbõl összekoppintották, talán még tetszett is volna. Így viszont egy kínszenvedés, hogy egy jó ötletet hogyan lehet ennyire legyilkolni.

Volt benne néhány eredeti poén, ez tény. Még néhány eredeti akcióötlet is, ez is tény. De az UFO hajók érdekes módon erõsen hajaznak egy sori repülõ robotjaira, a végén mikor a gép lábakra áll, na az tisztára tripod és még sorolhatnám a koppintásokat.

Az pedig külön bosszantott, hogy míg a cím alapján valami látványos akcióra számítana az ember a vén csatahajótól (én pl. egészen addig azt vártam, hogy felbukkan az utolsó bevetésén, míg nem közölték, hogy csak 3 hajó van az erõtér alatt), hiszen a film címe is erre utal. Erre szerepel benne kb. 20 percet összesen.

Ezt kicsit szánalmasnak tartom.
kybuck 2012 ápr. 24. - 04:00:53 Előzmény banoczya
(98/336)
Én szívesen vagyok a szembe sávban, ha nem kell olyan filmeket dicsérnem, ami bûzlik az erõltetett amerikai patriotizmustól, a valószerûtlen és logikátlan helyzetektõl, a tehetségtelen "színészektõl", és az eredeti ötletek hiányától! Csinálni pedig nem a mi dolgunk, akiknek ez a véleményünk, hanem azoknak a filmeseknek, akik erre és ezért ordenáré nagy pénzeket fordítanak és kapnak! Nekünk pedig jogunk van megmondani, pláne az internet korában, hogy ha egy film csak és kizárólag effektekben, látványban, meg robbantgatásban erõs, az még édeskevés, gyenge és bugyuta! Úgyhogy igen: legközelebb tessék tehát jobbat csinálni!
kybuck 2012 ápr. 24. - 04:00:07 Előzmény banoczya
(97/336)
Én szívesen vagyok a szembe sávban, ha nem kell olyan filmeket dicsérnem, ami nem bûzlik az erõltetett amerikai patriotizmustól, a valószerûtlen és logikátlan helyzetektõl, a tehetségtelen "színészektõl", és az eredeti ötletek hiányától! Csinálni pedig nem a mi dolgunk, akiknek ez a véleményünk, hanem azoknak a filmeseknek, akik erre és ezért ordenáré nagy pénzeket fordítanak és kapnak! Nekünk pedig jogunk van megmondani, pláne az internet korában, hogy ha egy film csak és kizárólag effektekben, látványban, meg robbantgatásban erõs, az még édeskevés, gyenge és bugyuta! Úgyhogy igen: legközelebb tessék tehát jobbat csinálni!