Téma: Csatahajó

greeen 2012 jún. 09. - 17:14:55
(176/336)
Na látod nem olvastad a beszélgetés elõzményét de azért csak úgy bekapcsolódsz mer mér ne.:)A lényeg az ,hogy ez egy fórum és bármilyen hihetetlen de itt beszélgetések folynak.Mindenki arról beszél,amirõl akar a filmmel kapcsolatban a szabályok betartása mellett.Mért kéne értened, hogy abban a párbeszédben amit mással folytatok,mi miért jön szóba...hehe Az hogy kinek mi a lényeg a filmbõl az meg aztán totál mindegy kell legyen a te szemszögedbõl.:)
8/10
Kendy 2012 jún. 09. - 11:05:27 8/10
(175/336)
Régebben olyan pár hete láttam a filmet.
:)
Nekem tetszett!
:)
Jó kis szórakoztató film.
Esti kikapcsolódásnak megfelel és egyszer nézhetõs.
:)
upior 2012 jún. 09. - 10:40:26
(174/336)
Valóban nem olvastam az elõtte levõ hsz-eket,de nem is az a lényeg.Én csak az elsõ mondatodra-"Igen ha valaki hivatásosnak jelentkezik,akkor tiszti rangot kap"-reagáltam mert az ebben a formában nem takarja a valóságot.Nem igazán értem,hogy most hogy jöttek ide a szerzõdéses meg tartalékos dolgok....?Ja és hidd el elég sok diplomás van a legénységi állományban,na meg az érdekességek hogy pl.õrmesterbõl egybõl fõhadnagy,közalkalmazottból õrnagy..... léteznek,legalábbis ami MO-t illeti,de persze ne hasonlítsuk össze az USA-val.amúgy sztem jó film volt és nem az a lényeg hogy milyen gyorsan került ilyen meg olyan beosztásba/rangba.Aki az ilyen kis f...ságokat lesi minden filmben az nem is tudja igazán élvezni õket.
greeen 2012 jún. 09. - 01:28:15
(173/336)
tehát úgy látszik lemaradhattál és szelektíve olvastad a dolgokat.A Diploma ,egyetem ill. fõiskolai végzettséghez fûzõdtek az észrevételek.És erre reagáltam.Ezt figyelembe véve ha az utcáról betéved egy diplomás civil, ha végzettsége "hiányzik" a honvédségnek, kap egy arany csillagot és hadnagy lesz. el kell végezni egy KVNR-tanfolyamot, ez igaz, de nem tartalékos, hanem sima/rendes/normál szerzõdéses hadnagy lesz.
upior 2012 jún. 08. - 20:21:54 Előzmény greeen
(172/336)
greeen Nem akarlak elszomorítani,de ha hivatásosnak jelentkezel nem egyenértékû azzal hogy tiszt leszel,lehetsz hivatásos õrmester is ..........és ugye az nem tiszt.Ami pedig a tiszteket,fõ tiszteket illeti kis hazánkban........elég szomorú a helyzet és nem is kell nagy erõfeszítés,hogy az legyél,elég ha megfelelõen hosszú a nyelved és jól mozgatod.
Carolin80 2012 jún. 03. - 03:47:24 Előzmény droland1978
(171/336)
Hát ez elég hülyére sikerült mondat:))))) Tehát egy szórakoztató profilú filmben ne keressünk összefüggéseket?:)))) Mert akkor hülyék vagyunk?:))) Fogalmazd kicsit át vagy más szavakat használj mert összefüggés max egy kaotikus rémálomban nincs, de egy alapvetõen szórakoztató film elsõdleges dramaturgiai eleme, és tulajdonképen szinte minden filmnek.
droland1978 2012 jún. 02. - 15:15:20
(170/336)
Aki egy filmen, ami (mely nem csak elsõsorban, hanem CSAK KIFEJEZETTEN:) szórakoztató elgondolkodik és mély benyomásokat keres, összefüggéseket, értelmeket, az egyben magát minõsíti.
7/10
ribizli0809 2012 máj. 31. - 20:11:20 7/10
(169/336)
Most komolyan azon vitáztok, hogy hogy kerülhetett ilyen rangba? Ez csak egy film!!!
Ha elment volna segédmunkásnak egy építkezésre, akkor még ennél is unalmasabb lett volna az egész.
Amúgy pedig nyilván azért úszta meg a bolti lopást, mert jelentkezett a flottához. Olyasmi lehet ez, mint amikor egy drogos önként vonul be az elvonóra és ezzel megússza a börtönt.
Amúgy pedig, mint ahogy írtam, ez csak egy film, nem szabad fennakadni az ilyesmin.
Sz. Péter 2012 máj. 29. - 18:56:27
(168/336)
És mennyi idõt töltött el a flottánál (már nem emlékszem, nem most láttam)? És mi volt pontosan a beosztása a hajón?
greeen 2012 máj. 28. - 23:40:56 Előzmény Sz. Péter
(167/336)
Igen ha valaki hivatásosnak jelentkezik,akkor tiszti rangot kap.Ennyi...Itthon ez Hadnagyi ranggal kezdõdik.Úgyhogy a filmben tényleg óriási blõdség egy komoly beosztás csak úgy.És a hadnagyi ranggal mehet raktáros vezetõnek vagy mittomén.Mert nem keverhetjük össze a beosztást a rendfokozattal.Mit is jelent ez?Azt,hogy egy alezredes is lehet sokkal komolyabb beosztásban (pozícióban) mint egy ezredes!Ezt a megszerzett kompetenciákkal lehet elérni.Ahhoz pedig nagy tehetség és kurva sok tanulás (szakirányú képzések) és hosszú évek bizonyítása kell.És azért sem járnak babérok azonnal,csak ellehet indulni felfelé...
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 28. - 19:28:33
(166/336)
Félreértettél. Ha valaki hivatásosnak jelentkezik (de nem a Zrínyi Mik. NE-n vagy a West Point-on végzett) tisztté fogják elõléptetni a diplomája miatt.
1/10
nemespet 2012 máj. 28. - 16:29:23 1/10
(165/336)
Te jó ég, - megnéztem! Mit tettem, hogy ilyen büntetést kaptam...
Ez valami borzasztó volt, a tök jó Hasbro cuccokat így elpazarolni egy ilyen filmre.
Dyrtyho 2012 máj. 28. - 03:32:20
(164/336)
Csatahajó filmkritika az Otherworldtõl....ezek után talán még is csak jobb, hogy anno nem a Csatahajóra ültünk be páran a moziba, hanem a Bosszúálokra
http://www.youtube.com/watch?v=BFa1-TqJ8Bg
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 28. - 00:20:06 1/10
(163/336)
amúgy szánalmas: a torpedóból csinálnak egy filmet.
mi lesz legközelebb? tetris?
http://www.youtube.com/watch?v=AhwGEa7507g
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 28. - 00:18:45 1/10 Előzmény Sz. Péter
(162/336)
ez a 2. meg az elsõ vh-ig így is volt, ma már nem. ma már hivatásosok a tisztek.
és nincs diplomája, mert segédmunkásnak akarja adni a tesója
Sz. Péter 2012 máj. 27. - 17:25:41
(161/336)
flottánál.
Sz. Péter 2012 máj. 27. - 17:24:58
(160/336)
Ha diplomája van (pláne tegyük fel mûszaki végzettségû) akkor azonnal tiszt lesz a seregben.
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 27. - 16:23:07 1/10
(159/336)
spoiler, de ennél a filmnél mindegy

namost a film elején betör egy boltba, rendõrök elkapják, a bátyja segítene neki munkát szerezni, segédmunkás lenne egy építkezésen.
persze inkább a seregbe megy, két év múlva már tiszt, aki a 3-4. legfontosabb a hajón, és 3 ember halála után õ lesz a kapitány.
de hogyan? amerikában nem kell erkölcsi bizonyítvány a jelentkezéshez? ezért ilyen degeneráltak akkor. meg olyan könnyû tisztnek lenni, hogy akármelyik segédmunkás képes 2 év alatt lerakni a tanulmányait hozzá, nagyon reális, olyannyira, hogy nézhetetlené teszi ezt az ostoba konzumidióta terméket.
ki az a retardált aki rendezte ezt a filmet?
9/10
King Diamond 2012 máj. 22. - 21:06:51 9/10
(158/336)
Nagyon szerettem volna moziban megnézni ezt a filmet, de aztán eleinte csak nem úgy alakult a helyzet, hogy meg is tudjam. Aztán mégiscsak sikerült, és milyen jó döntés volt! Nagyon tetszett, és tökéletesen megérte moziban megnézni! Szeretem az ehhez hasonló filmeket, a Föld inváziója-Csata: Los Angeles is nagyon bejött, ellentétben sokakkal. Amit sajnos itt is látok, eléggé megosztó lett..máris megérte megcsinálni. Látványos volt, remek akciójelenetekkel, nekem még a színészek is tetszettek (Rihanna is, jól állt neki a rövid haj), na meg a szõke csajszi...nyamm.
A zenék pedig mindent vittek, nem is sok nyálas szarság kellett egy ilyen filmhez, hanem rock meg metál. Nálam ezek megdobták a filmet, az AC/DC Hard as a Rockja és Thunderstruckja pedig tökéletes választás volt. Fõleg az elsõ, ami nem egy tipikusan agyonjátszott szám.
A többi dolgot már szinte el is mondták az elõttem szólók. A bevételt pedig egyszerûen nem értem. Alig hozott többet, mint amennyibõl készítették (ami azért nem teljesen igazságos, mert mondjuk ha Az éhezõk viadalát nézzük, ami nem mondom, hogy nem tetszett, mert igen, de azért mégicsak több, mint 600 millát hozott), akkor ez a film is járhatna már kb. 450-500 milla körül. De, hát ez van.
A jó zenék és az AC/DC számok miatt +1 pont: 9/10.
Kovács kolléga 2012 máj. 22. - 20:11:42
(157/336)
Az elsõ amerikai hétvége 25 millió dollárt hozott a Csatahajó számára. Egy ekkora költségvetésû filmnél ez bizony megabukta. Kár, mert ennél azért többet érdemelt.

Szerintem elképesztõ hiba volt, hogy a hazai premier csak egy hónappal a nemzetközi után következett be. Az amerikai moziközönség nem él elszigetelten a világtól, és ugyanúgy falja az internetes információkat, mint bármely más ország mozirajongója. Ez az egy hónap éppen elég volt ahhoz, hogy sokakat elbizonytalanítson.

Egy másik tanulság, hogy akármilyen csúcstechnika áll rendelkezésre, a jó forgatókönyvet mindez nem pótolja. Márpedig a Csatahajónak ez volt a gyenge pontja.